استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا - کالج نوین

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، استراتژی بازاریابی سئو شما کلید باز کردن پتانسیل رشد برند شما است. این نحوه رتبه بندی شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs)، هدایت ترافیک ارگانیک به وب سایت شما و در نهایت افزایش تبدیل و فروش است.

اگرچه امروزه هر بازاریاب درباره SEO شنیده است و بیشتر اهمیت آن را می‌دانند، اکثر برندها به جای پیوند دادن آن به استراتژی بازاریابی کلی شما، به سئو با انواع تاکتیک‌های جداگانه برخورد می‌کنند.

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، نتیجه یک تلاش پراکنده سئو است که تقریباً بازده بازگشت سرمایه ای را که می توانست به دست نمی آورد.

در این مقاله، ما قصد داریم آنچه را که یک استراتژی بازاریابی سئو واقعی را تشکیل می‌دهد، نحوه پشتیبانی بازاریابی محتوا از آن، مهم‌ترین مؤلفه‌ها و راه‌هایی که می‌توانید فوراً شروع به ساختن استراتژی خود کنید، پوشش دهیم.

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا
استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا – کالج نوین

استراتژی بازاریابی سئو چیست و چرا اهمیت دارد؟

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، استراتژی بازاریابی سئو، رویکرد کلی برند برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو برای هدایت ترافیک ارگانیک بیشتر است.

وقتی اکثر مردم به سئو فکر می کنند، به چیزهایی مانند کلمات کلیدی و بک لینک فکر می کنند و این موارد اجزای یک استراتژی خوب سئو هستند. اما آن‌طور که می‌توانستند مؤثر واقع نخواهند شد، مگر اینکه برنامه‌ای دقیق پشت راه اجرای آنها وجود داشته باشد.

یک استراتژی بازاریابی سئو واقعی فراتر از تاکتیک های فردی است تا به طور کلی در مورد نحوه نمایش آنلاین برند شما فکر کند.

این به شما کنترل می‌کند که برند شما در چه نوع جستجوهایی نمایش داده می‌شود، کدام محتوا در مراحل مختلف سفر مشتری به کاربران نشان داده می‌شود و چگونه ارزش پیشنهادی شما و برند کلی شما با رقابت شما در SERPها مطابقت دارد.

اجزای یک استراتژی بازاریابی سئو قوی

خوشه های موضوعی

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، کلمات کلیدی مهم هستند، اما خوشه های موضوعی شما اساس استراتژی کلمات کلیدی شما هستند.

هنگامی که در مورد موضوعات سطح بالایی تصمیم می گیرید که برند شما باید در آنها دارای اقتدار و حضور باشد، می توانید در مورد کلمات کلیدی مورد نظر خود غرض ورزی بیشتری داشته باشید.

وقتی از خوشه های موضوعی برای ساختن استراتژی بازاریابی سئوی خود استفاده می کنید، می توانید طیف گسترده ای از کلمات کلیدی را پوشش دهید که در زیر یک خوشه قرار می گیرند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب

محتوای ستونی ایجاد کنید (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد) که موضوع اصلی را پوشش می دهد و به محتوای بیشتری که موضوعات فرعی را پوشش می دهد پیوند می دهد. در آن خوشه

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، این رویکرد به شما امکان می‌دهد هم برای کلمات کلیدی کوتاه با حجم بالا و هم برای عبارات کلیدی بلندمدت خاص که در زیر آن قرار می‌گیرند رتبه‌بندی کنید.

هدف گذاری کلمات کلیدی

کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که معمولا در گوگل جستجو می شوند. آنها یکی از عوامل تعیین کننده اصلی در رتبه بندی SERP شما هستند، زیرا در صورت استفاده صحیح، به خزنده های موتورهای جستجو می گویند که محتوای شما در مورد چیست.

هدف گذاری کلمات کلیدی به استراتژی بیشتری نسبت به گذشته نیاز دارد. گوگل برندهایی را که به سادگی کلمات کلیدی را در محتوای کم معنا قرار می دهند جریمه می کند و از ابزارهای پیشرفته هوش مصنوعی برای تعیین اینکه کدام محتوای تحت یک کلمه کلیدی خاص برای کاربران مرتبط تر و ارزشمندتر است استفاده می کنند.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه هدف گذاری کلمه کلیدی شما روی علامت است، انجام تحقیقات کامل کلمات کلیدی است.

ابزارهایی مانند SEMRush و Ahref این کار را آسان تر از همیشه می کنند. این آموزش سریع در مورد ابزار جادویی کلمه کلیدی SEMRush را بررسی کنید تا ببینید چگونه کار می کند:

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا - کالج نوین
استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا – کالج نوین
فراداده

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، ابرداده ها مانند عنوان و توضیحات متا اولین چیزهایی هستند که کاربر هنگام نمایش نام تجاری شما در نتیجه جستجوی خود مشاهده می کند.

مشابه خطوط موضوع ایمیل ها، ابرداده شما به کاربران کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند روی محتوای شما کلیک کنند یا خیر. به این ترتیب، ابرداده هرگز نباید به عنوان یک فکر بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

از آن برای ایجاد یک مورد قانع کننده برای محتوای خود استفاده کنید. هنگامی که به طور مداوم در طول زمان انجام شود، ابرداده های عالی با ایجاد تعامل و ترافیک بیشتر به سایت شما، استراتژی بازاریابی سئوی شما را تقویت می کند.

سئو فنی

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، سئوی فنی بخش اصلی استراتژی بازاریابی سئوی شما است. به طور خلاصه، این فرآیند حفظ ساختار و محتوای وب سایت شما با الزامات فنی موتور جستجو است.

سئوی فنی قوی به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به راحتی صفحات سایت شما را پیدا کنند، بخزند و ایندکس کنند – بخش مهمی از کسب رتبه بندی SERP.

وقتی صحبت از سئو فنی به میان می آید چیزهای زیادی برای دانستن وجود دارد. (اگر می توانیم کمک کنیم به ما اطلاع دهید – می توانیم ممیزی SEO را در هر تعامل مشتری لحاظ کنیم!)

این مقاله را مطالعه کنید  بهینه سازی محتوا ، 12 چک لیست

لینک سازی داخلی- استراتژی بازاریابی سئو چیست؟

پیوند داخلی یکی از اجزای مهم سئوی درون صفحه است که فرآیند بهینه سازی صفحات وب فردی برای کسب مرتبط ترین محتوای ممکن است.

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، به طور عمده، شما می خواهید از صفحات معتبر و با رتبه بالا استفاده کنید تا ترافیک بیشتری را به صفحات دیگری هدایت کنید که به هر دو بیشتر نیاز دارند.

راه هایی برای توسعه یک استراتژی سئو قوی

اول برای انسان بنویس

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، الگوریتم های رتبه بندی گوگل هوشمندتر از همیشه هستند. هیچ میانبر یا راه آسانی برای فریب دادن سیستم و کسب رتبه سریعتر وجود ندارد.

بهترین راه برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی سئوی قوی و کسب رتبه های بالاتر، تمرکز بر روی انسان های واقعی است که پایگاه مشتریان شما را تشکیل می دهند و نوع محتوایی که برای آنها ارزش افزوده ایجاد می کند. گوگل محتوای معتبر و ارزشمند را تشخیص داده و بر اساس آن رتبه بندی می کند.

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا - کالج نوین
استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، 4 اجزا – کالج نوین

محتوای ستونی ایجاد کنید

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، محتوای ستون با دسته های موضوعی شما همسو می شود.

این قطعات به عنوان لنگر شما برای موضوعاتی هستند که بیشتر می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید. آنها معمولاً قطعات همیشه سبز و منابع اصلی پیوندهای داخلی به محتوای دیگر هستند.

رقبای خود را بشناسید

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، برای اینکه در هنگام ساختن استراتژی بازاریابی سئوی خود تا حد امکان مطلع باشید، باید بدانید که SERP ها برای کلمات کلیدی هدف شما چگونه به نظر می رسند.

چه برندهایی در حال حاضر رتبه بندی می کنند؟ چه نوع محتوایی در بالای لیست قرار دارد؟

شما می‌توانید از این اطلاعات برای انجام تحلیل‌های رقابتی عمیق‌تر و ایجاد محتوای آسمان‌خراشی استفاده کنید که حتی بیشتر از آنچه قبلاً وجود دارد، برای مشتریان شما ارزش می‌افزاید.

به هدف جستجو توجه کنید

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، تراز کردن محتوای خود با هدف جستجوی کاربر، احتمال اینکه آنها درگیر شوند و در نهایت ارزشی از آن پیدا کنند، افزایش می‌دهد.

هدف بخش مهمی از این است که مطمئن شوید محتوای مناسب در زمان مناسب به دست مشتری مناسب می رسد. از خود بپرسید: وقتی افراد یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص را جستجو می کنند به دنبال چه چیزی هستند؟

به SERP موجود نگاه کنید تا ببینید چه چیزی در حال حاضر رتبه بالایی دارد. برای مثال، این فرآیندها به شما می‌گویند که آیا باید یک راهنمای عمیق یا فهرست سریع برای یک کلمه کلیدی هدف ایجاد کنید.

حتی مهمتر از آن، می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که مشتری بالقوه شما در هنگام تعامل با محتوای شما در کجای فرآیند خرید قرار دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی محتوا سئو ، 6 تنظیم

مطالب قدیمی را به روز کنید

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، دلایل زیادی وجود دارد که محتوای قدیمی ممکن است به مرور زمان در رتبه بندی افت کند یا ترافیک خود را از دست بدهد.

فاکتورهای رتبه بندی گوگل تغییر می کند، محتوا قدیمی می شود، رقبا محتوای جدیدی ایجاد می کنند و گوگل به طور کلی محتوای تازه را ترجیح می دهد.

اما هیچ یک از اینها محتوای قدیمی شما را غیرقابل استفاده نمی کند – در واقع، به روز نگه داشتن محتوای موجود شما راهی هوشمندانه برای افزایش ترافیک جدید و ایجاد بازگشت سرمایه ترکیبی در محتوای شما در طول زمان است.

همچنین تضمین می کند که استراتژی بازاریابی سئوی شما توسط محتوایی که دیگر کارایی ندارد، کشیده نمی شود.

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟ ، در اینجا داده های واقعی ردیابی شده توسط HubSpot در مورد عملکرد چندین پست وبلاگ قبل و بعد از به روز رسانی وجود دارد:

ما به مقالات خود نگاه می کنیم و مرتباً محتوایی را که قبلاً رتبه بندی می شد یا ترافیک زیادی دریافت می کرد ، به روز می کنیم. مقالات رقیب هرس می شوند و مجدداً به رفرش به روز شده هدایت می شوند.

معیار محور باشید

آخرین اما نه کم اهمیت این است که استراتژی بازاریابی سئو خود را بر معیارهای متمرکز نگه دارید. هنگامی که عملکرد خود را به طور منظم اندازه گیری می کنید، می توانید بدانید که آیا استراتژی شما کار می کند یا خیر و چه زمانی نیاز به انجام تنظیمات دارید.

توصیه می کنیم با این پنج معیار کلیدی بازاریابی محتوا شروع کنید:

. ترافیک – تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد سایت خود، بازدید از صفحه و بازدیدهای منحصر به فرد از صفحه را اندازه گیری کنید تا متوجه شوید که سایت شما چقدر ترافیک جذب می کند.

. تبدیل – تبدیل به معنای چیزی متفاوت برای هر برند است. این می تواند یک اشتراک، دانلود یا خرید باشد. به طور عمده، شما در حال اندازه گیری سرعتی هستید که کاربران با آن اقدام خاصی را انجام می دهند که از آنها می خواهید.

. نامزدی – این یکی کمی کمتر برش خورده است. یک ابزار خوب برای استفاده، داشبورد Audience Overview در Google Analytics است که معیارهایی مانند طول جلسه و میانگین تعداد صفحات مشاهده شده در هر جلسه را به شما نشان می دهد.

. عملکرد سئو – رتبه بندی خود را در بین کلمات کلیدی و محتوای هدف خود اندازه گیری کنید.

. اقتدار – اقتدار بالا نه تنها رتبه‌بندی را افزایش می‌دهد، بلکه اعتماد و شهرت برند را ایجاد می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟