چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته - کالج نوین

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، این همه زمان، تلاش و نیروی فکری که برای بازاریابی محتوایی برای برند خود می گذارید، اگر کسی آن را نبیند، بی فایده است.

مطمئنا، شما همیشه می توانید وبلاگ های خود را در رسانه های اجتماعی یا با مشترکین ایمیل خود به اشتراک بگذارید. اما برای بسیاری از برندها، نان و کره تجارت آنها از ترافیک جستجو می آید. اینجاست که محتوای سئو نقش مهمی ایفا می کند.

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو، عملی است برای اینکه محتوای شما به راحتی توسط الگوریتم های جستجو قابل درک باشد. به این ترتیب، وقتی کسی چیزی را که شما ارائه می‌دهید جستجو می‌کند، شانس بیشتری برای ظاهر شدن در رتبه‌بندی جستجو خواهید داشت.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه نوشتن محتوای بهینه شده برای سئو و اینکه چرا سئو سلطان هر استراتژی محتوا است، آورده شده است.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته
چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته – کالج نوین

سئو چیست؟- چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟

سئو به فرآیند بهینه سازی محتوای وب نوشتاری شما برای موتورهای جستجو اشاره دارد. پست‌های وبلاگ، وب‌سایت‌ها، صفحات فرود و حتی تصاویر را می‌توان بهینه‌سازی سئو کرد تا یافتن آنها از طریق جستجو آسان‌تر شود.

به عنوان مثال، فرض کنید شرکت شما یک پلت فرم و سرویس نظارت بر رسانه (مانند Meltwater!) ارائه می دهد. شما می خواهید افرادی که به دنبال مواردی مانند “مدیریت شهرت” یا “نحوه تماس با روزنامه نگاران” یا “استراتژی بازاریابی روابط عمومی” هستند، قبل از اینکه رقبای شما را پیدا کنند، شما را پیدا کنند. با محتوای سئو می توانید رتبه جستجوی خود را افزایش دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته

چرا سئو در نوشتن محتوا مهم است؟- چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟

الگوریتم های گوگل از محتوای باکیفیت، ساده و ساده حمایت می کنند. کیفیت محتوا را بر اساس عوامل متعددی مانند وجود لینک های داخلی و لینک های خارجی، فراوانی و قرارگیری کلمات کلیدی، طول محتوا و موارد دیگر تعیین می کند.

از نظر منطقی، نقش گوگل این است که مرتبط ترین نتایج جستجو را به کاربران خود بازگرداند. به همین دلیل است که به دنبال سیگنال های خاصی است که نشان دهنده تطابق خوب بین پرس و جو و محتوا است.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، به طور خاص برای نوشتن محتوای سئو، رتبه بندی اهمیت دارد زیرا به جذب افراد بیشتر به سمت برند شما کمک می کند. و هرچه افراد بیشتری برند شما را کشف کنند، اعتبار بیشتری خواهید داشت.

هر بار که شخصی بر روی محتوای شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) کلیک می کند، نشان می دهد که به احتمال زیاد گوگل مطابقت خوبی داشته است. به نوبه خود، شما حتی معتبرتر می شوید، که به رتبه بندی شما کمک بیشتری می کند!

محتوای سئو می تواند به شما در کسب ترافیک رایگان وب سایت کمک کند. بهینه سازی موتورهای جستجو به سادگی با قرار دادن شما در مقابل افرادی که فعالانه به دنبال آنچه می دانید، می فروشید یا ارائه می کنید، کارهای سنگین را برای شما انجام می دهد. به نوبه خود، این می تواند به شما در کاهش هزینه های جذب مشتری، کاهش هزینه تبلیغات و افزایش آگاهی از برند کمک کند.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته - کالج نوین
چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته – کالج نوین

چگونه در مورد استراتژی محتوای SEO خود فکر کنید- چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟

فقط علامت زدن کادرهای لیست پیشنهادات متمرکز بر سئو برای رتبه بندی خوب کافی نیست. قافیه و دلیلی پشت محتوای سئو پسند وجود دارد. در اینجا نحوه رویکرد هر بازاریاب به بازاریابی محتوایی آمده است:

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

استفاده از کلمات کلیدی در سئو

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، کلمات کلیدی هر استراتژی محتوای SEO را هدایت می کنند. کلمه کلیدی اصطلاحی است که شخصی هنگام جستجوی یک محصول، اطلاعات یا راه حل در گوگل تایپ می کند.

شما می توانید از ابزارهای سئو مبتنی بر داده مانند AHREFS یا SEMRush برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط در حوزه یا صنعت خود استفاده کنید. در حالت ایده آل، شما می خواهید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که دارای حجم جستجوی بالا و رقابت کم هستند.

کلمات کلیدی خود را کجا قرار دهید

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، علاوه بر این، جایی که کلمات کلیدی خود را در محتوای خود قرار می دهید اهمیت دارد.
کلمه کلیدی تمرکز شما باید در …

. عنوان (و برچسب عنوان و توضیحات متا)

. پراگراف اول

. نتیجه

. حداقل یک هدر H2 در محتوا

. در بقیه محتوا پاشیده می شود.

از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، همچنین باید کلمات کلیدی LSI (Latent Semantic Indexing) را نیز بگنجانید که کلمات کلیدی مرتبط با کلیدواژه اصلی شما هستند.

به عنوان مثال، اگر در مورد SEO می نویسید، یک کلمه کلیدی LSI می تواند “بهینه سازی موتور جستجو” یا “کپی رایتینگ SEO” باشد.

کلمات کلیدی LSI زمینه را به محتوای شما اضافه می کنند و به الگوریتم ها کمک می کنند تا درک بهتری از محتوای شما داشته باشند.

هدف جستجو را در نظر بگیرید

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، آخرین اما نه کم اهمیت ترین، هدف کلمات کلیدی که انتخاب می کنید را در نظر بگیرید. هدف کلمه کلیدی تفکر کاربر را در نظر می گیرد. به عبارت دیگر، چرا یک کاربر باید این کلمه کلیدی را جستجو کند؟

به عنوان مثال، اگر شخصی به دنبال یک “بلیزر قرمز” است، به احتمال زیاد می خواهد یک کت قرمز بخرد. آن‌ها احتمالاً علاقه‌ای به نحوه درست کردن کت قرمز ندارند یا اینکه چه زمانی بلیزرها برای اولین بار وارد صنعت مد شدند.

سه نوع متداول هدف جستجو عبارتند از: اطلاعاتی، تراکنشی و ناوبری. استفاده از کلمات کلیدی طولانی می تواند به شما کمک کند تا در مورد نوع جستجوهایی که می خواهید جذب کنید، اطلاعات دقیق تری کسب کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  7 نکته طراحی وب برای سئو سایت

بک لینک در سئو

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، لینک های داخلی و لینک های خارجی در محتوای شما شاخص های کیفیت هستند. این یک راه آسان برای دسترسی به اطلاعات یا منابع اضافی برای پشتیبانی از محتوای خود است.

در حالت ایده‌آل، می‌توانید از لینک‌سازی از منابع خارجی که به وب‌سایت شما اشاره می‌کنند، استفاده کنید. لینک‌های ورودی نشان می‌دهند که منابع دیگر محتوای شما را قابل اعتماد و باکیفیت می‌دانند و الگوریتم‌های جستجو باید از همین روش پیروی کنند.

ایده های محتوا برای سئو

اگر می خواهید رتبه خود را افزایش دهید، یک استراتژی خوب این است که در مورد ایده هایی بنویسید که دیگران به آنها اهمیت می دهند. کشف کنید که مردم در حال حاضر به دنبال چه چیزی هستند و ایده های محتوای خود را حول آنها بسازید.

باز هم، این به تحقیقات خوب کلمات کلیدی بازمی گردد. وقتی بتوانید کلمات کلیدی با حجم بالا پیدا کنید، به طور بالقوه می توانید با محتوای خود به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

محتوای با کیفیت برای سئو

محتوای با کیفیت هدف اصلی گوگل است. اما از آنجایی که اصطلاح “کیفیت” ذهنی است، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما از کیفیت بالاتری نسبت به سایر محتوایی که در حال حاضر رتبه خوبی دارند، است؟

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، محتوایی که به خوبی بهینه شده است بیشتر از خوشنویسی است.

بهترین روش این است که درباره موضوعاتی که می‌خواهید درباره آن بنویسید، درباره آنچه قبلاً گفته شده است تحقیق کنید. به منابعی که به آنها پیوند می دهند، طول محتوا و فرصت های از دست رفته برای بهبود (مانند افزودن تصویر، اینفوگرافیک و غیره) توجه کنید.

همچنین، قصد کاربر را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که در حال نوشتن برای پاسخ به دلایل پشت جستجو هستید. کلمه کلیدی مورد نظر شما باید به اندازه کافی مشخص باشد تا هدف مخاطبان شما را منعکس کند.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته - کالج نوین
چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، 7 نکته – کالج نوین

7 نکته برای نوشتن محتوای SEO که باید امروز امتحان کنید

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، اکنون که درک اولیه ای از نقش بازاریابی محتوای SEO دارید، بیایید آن را در نوشتار خود به کار ببریم. هنگام شکل دادن به استراتژی خود از این نکات نوشتن محتوای SEO استفاده کنید:

1. اول برای انسان ها بنویسید، دوم برای الگوریتم ها

در حالی که کپی رایتینگ سئو باید برای الگوریتم ها جذاب باشد، اما باید خوانندگان انسانی شما را نیز خوشحال کند. به هر حال، شما به افراد واقعی غذا می‌دهید، بنابراین نوشته‌های خود را آنقدر فرمول‌وار و روباتیک نکنید که هیچ احساس یا وضوحی را از دست ندهند.

این سرمایه گذاری می تواند تاثیر زیادی در افزایش عملکرد کمپین شما از طریق سئوی معنایی داشته باشد.

اگر از بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی روابط عمومی خود استفاده می کنید، این امر به ویژه مهم است. روابط عمومی همه چیز در مورد انسانی کردن برند شما و جذب مخاطبان هدف از طریق ارتباطات عاطفی است.

2. تیتر خود را دو برابر کنید

عنوان شما اولین چیزی است که کاربران می بینند و به آنها کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا محتوای شما ممکن است نیازهای آنها را برآورده کند یا خیر. مطالعات نشان می دهد که 70 درصد از ما فقط قبل از به اشتراک گذاشتن یک مقاله، سرفصل ها را می خوانیم.

اگر می‌خواهید مردم محتوای شما را به اشتراک بگذارند و ترافیک وب‌سایت رایگان بیشتری داشته باشند، باید زمانی را صرف ایجاد یک عنوان خوب کنید که انتظارات درستی را ایجاد کند.

3. شامل توضیحات متا

توضیحات متا قطعه کوچکی از متن است که در زیر عنوان نتیجه جستجو ظاهر می شود. این یک پیش نمایش است که به خواننده نشان می دهد مقاله در مورد چه چیزی است، که می تواند آنها را تشویق کند تا روی آن کلیک کنند.

اگر توضیحات متا را مشخص نکنید، ممکن است Google بر اساس محتوای شما یکی را برای شما ایجاد کند. بهتر است نحوه خواندن این توضیحات متا را انتخاب کنید. معمولاً می توانید آن را جذاب تر از موتورهای جستجو کنید.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، برای بهینه سازی توضیحات متا، کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید و توضیح مختصری از محتوای خود ارائه دهید.

4. تصویرسازی با تصاویر

تصاویر به شکستن دیوارهای طولانی متن کمک می کنند و محتوای شما را جذاب تر می کنند. به‌علاوه، تصاویر می‌توانند به نشان دادن داستان یا مقاله شما کمک کنند و ارزش بیشتری را برای خواننده فراهم کنند (نمونه‌ها، نمودارها و غیره).

یکی دیگر از لایه های مورد علاقه فزاینده این است که چگونه تصاویر می توانند به افراد کم بینا کمک کنند. گوگل شروع به حمایت از وب سایت هایی می کند که دسترسی بهتری را ارائه می دهند. تصاویری که شامل متن جایگزین توصیفی هستند به همه کاربران این امکان را می‌دهند که از یک تجربه مرور کامل‌تر لذت ببرند.

5. محتوای طولانی را در جملات کوتاه بنویسید

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، افراد متوسط ​​در سطح هفتم تا هشتم مطالعه می کنند. بنابراین، محتوای شما باید طوری نوشته شود که مخاطب معمولی را برآورده کند.

استفاده از جملات کوتاه (20 کلمه یا کمتر) از محتوای کاربر پسند پشتیبانی می کند. بعلاوه، برای الگوریتم‌ها آسان‌تر است که محتوای شما را بررسی کنند، مخصوصاً اگر طولانی باشد.

6. به ایجاد محتوای تازه ادامه دهید

یکی دیگر از سیگنال های کیفیت، سن محتوای شما است. بازاریابی محتوای SEO یک فعالیت یکباره نیست، بلکه یک سفر مداوم است. ایجاد منظم محتوای تازه به شما کمک می کند به ایجاد قدرت و آگاهی از برند ادامه دهید.

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، همچنین می توانید محتوای موجود را با حقایق، پیوندها، آمار و تصاویر جدید به روز کنید. زمانی که محتوا به روز می شود، موتورهای جستجو متوجه می شوند.

7. یک Copywriter SEO استخدام کنید

اگر خودتان آماده نیستید وارد یک استراتژی سئو شوید، فردی را استخدام کنید که از قبل در همه موارد سئو مهارت دارد. یک کپی رایتر SEO مانند یک ابرقدرت مخفی است که به شما کمک می کند تا فوراً از تمام این نکات استفاده کنید.

ابزارهایی برای کمک به شما در نوشتن محتوای SEO

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، همانطور که سفر بازاریابی محتوای SEO خود را آغاز می کنید، ابزارهای زیادی برای کمک به شما در راه شما وجود دارد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب می‌توانند به شما کمک کنند فرصت‌هایی را برای کشف موضوعاتی برای نوشتن، بهبود بهینه‌سازی، و حتی پیگیری تجزیه و تحلیل و عملکرد پیدا کنید.

در اینجا ابزارهای مورد علاقه ما برای سئو، بدون ترتیب خاصی وجود دارد:

UberSuggest

اگر به تازگی با تحقیق کلمات کلیدی شروع کرده اید، UberSuggest یک ابزار کلیدواژه ساده و در عین حال قدرتمند است. امتحان کردن رایگان است و لیست طولانی از کلمات کلیدی مرتبط، حجم جستجو و دشواری را در اختیار شما قرار می دهد.

ahrefs

برای تحقیقات پیشرفته تر کلمات کلیدی و ایجاد بک لینک، ahrefs ابزاری است که توسط آژانس های بزرگتر استفاده می شود. عملکرد بک لینک شما را ردیابی می کند تا بتوانید بر اعتبار برند خود نظارت کنید. بعلاوه، در مورد کلمات کلیدی که رقبای شما برای آن ها رتبه بندی می کنند، بینش کسب کنید تا بتوانید آنها را یکی کنید.

اپلیکیشن همینگوی

چگونه محتوای بهینه شده سئو بنویسیم؟ ، برای کمک به نوشتن سئو، اپلیکیشن Hemingway وجود دارد. این ابزار آنلاین رایگان به شما امکان می دهد محتوای خود را کپی و جایگذاری کنید و آن را بر اساس پیچیدگی “نمره” کنید.

این بخش‌هایی را که می‌توانید ساده‌سازی کنید تا خواننده‌پسندتر شود، برجسته می‌کند و به شما کمک می‌کند مخاطبان هدف و الگوریتم‌های جستجو را به طور یکسان جذب کنید.

آب ذوب شده

مجموعه همه‌جانبه Meltwater از ابزارهای گوش دادن اجتماعی، مدیریت برند و بینش رقابتی می‌تواند استراتژی ایجاد محتوای شما را راهنمایی کند. بینش واقعی مصرف کننده را به دست آورید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید در مورد چه چیزی بنویسید.

نوشتن محتوای سئو تمام قطعات یک پازل بسیار بزرگ را در نظر می گیرد. خبر خوب: هر چه بیشتر تمرین کنید آسان تر می شود. شما باید از جایی شروع کنید، بنابراین این راهنمای سئو را امروز در عمل قرار دهید و شاهد رشد تاثیر خود در طول زمان باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟