نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر

فهرست مطالب

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، شما وب سایت جدید خود را راه اندازی کرده اید و آماده استقبال از انبوه مشتریان جدید هستید. اما، اگر کسی وب‌سایت جدید شما را پیدا نکرد، چگونه می‌تواند آنچه را که ارائه می‌دهید ببیند؟

و به همین دلیل است که بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) – کسب ترافیک از طریق موتورهای جستجو – برای بیش از 20 سال موضوع مهمی برای صاحبان سایت بوده است.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، همانطور که شناخته شده است، ترافیک ارگانیک مایه حیات بسیاری از وب سایت ها است. نحوه کار موتورهای جستجو را بیاموزید.

خبر بد در مورد سئو این است که به سادگی انجام چند سوئیچ نیست. همچنین این یک معامله یکباره نیست. سئو باید بخشی ثابت از بازاریابی مداوم شما باشد. همچنین مقدار زیادی از اطلاعات آنلاین موجود است – چگونه می دانید از کجا شروع کنید؟

به همین دلیل است که ما این راهنمای نکات، ترفندها و تاکتیک‌های سئو را گردآوری کرده‌ایم. برای اکثر وب سایت ها، همان توصیه های اساسی اعمال می شود – و ما بهترین ها را برای شروع شما جمع آوری کرده ایم. جاهایی را اضافه کرده‌ایم که می‌توانید اطلاعات بیشتری بیابید، به علاوه ابزارهای مورد علاقه ما برای انجام کار.

خبر خوب این است که علیرغم پوشش آن، اکثر صاحبان سایت‌ها SEO را انجام نمی‌دهند – کمی فداکاری شما را از بسیاری از رقبا پیشی می‌گیرد. حتی بهتر از آن، اینها ایده هایی هستند که برای امتحان کردن نیازی به دانش دانشنامه ای از کد ندارند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، سئو می تواند ترسناک به نظر برسد، اما هر کسی می تواند اصول اولیه را درک کند. سطح مهارت شما هر چه باشد، همیشه فرصتی برای بهبود سایت شما وجود دارد. برای شروع آماده اید؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر - کالج نوین
نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر – کالج نوین

وب سایت چیست؟- نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید

وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود.

محتویات وب سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند. هر سرور می تواند یک یا تعداد بیشتری از سایت ها را درون خود جای دهد.

چگونه تأثیر سئو را زیر نظر می گیرید؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اولین قدم برای کسب ترافیک؟ راه اندازی وب سایت خود را برای سئو. این به این معنی نیست که وب سایت خود را تغییر دهید (هنوز!) در اینجا، ما با برخی از ابزارهای موجود شروع می کنیم، که بسیاری از آنها رایگان یا از خود موتورهای جستجو هستند.

با اینها می‌توانیم به آنچه در حال حاضر اتفاق می‌افتد نگاه کنیم، و داده‌هایی در مورد کارهای بعدی که می‌توانیم انجام دهیم به دست آوریم.

به عنوان یک رشته، سئو مملو از ابزارهایی است و دانستن اینکه از کدام یک و در کدام موقعیت استفاده کنید، حتی برای متخصصان باتجربه یک میدان مین است. با این حال، ابزارهای زیر در هر کمپینی ضروری هستند، چه این اولین سایت شما باشد و چه 1000مین سایت شما.

1. Google Analytics (GA) را برای ردیابی ترافیک وب سایت راه اندازی کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اگر کار دیگری انجام نمی دهید، نصب نرم افزار تجزیه و تحلیل یکی از نکات سئو است که باید امتحان کنید.

رایگان، انعطاف‌پذیر و قدرتمند، Google Analytics به شما امکان می‌دهد تعداد افرادی را که از وب‌سایت شما استفاده می‌کنند و زمانی که آنجا هستند انجام می‌دهند، ردیابی کنید.

می تواند فروش، محتوای مورد علاقه مخاطبان شما و اینکه چگونه مخاطب شما را پیدا می کند را ردیابی کند. شروع به کار با گوگل آنالیتیکس نیاز به کمی دانش فنی دارد، اما اگر از یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس استفاده می کنید، ابزارها و توصیه های عمیق زیادی برای ساخت آن وجود دارد. آسان

گوگل آنالیتیکس موضوع بزرگی است، موضوعی که شایسته راهنمای خود است، اما پیشنهاد می کنیم از اینجا شروع کنید و این راهنمای کسب و کار کوچک را که مقالات مفید زیادی را جمع آوری می کند، بررسی کنید.

2. کنسول جستجوی گوگل (GSC) را راه اندازی کنید تا ببینید گوگل از سایت شما چه می سازد:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اگر بخواهم به شما بگویم گوگل مجموعه‌ای قدرتمند از ابزارها دارد که دقیقاً به شما می‌گوید چقدر سایت شما را می‌خزند، فکر می‌کنند درباره آن چیست و حتی پیشنهاداتی در مورد چیزهایی که با آنها مشکل دارند، چه می‌شود؟ و اینکه می توانید آن را داشته باشید؟ رایگان؟ شما آن را می خواهید، نه؟

خوب، شما می توانید – کنسول جستجوی گوگل یک سرویس رایگان برای کمک به نظارت و بهینه سازی عملکرد سایت شما در نتایج جستجو است. این اساساً مشاوره رایگان از طرف کسانی است که می خواهیم تحت تأثیر قرار دهیم.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، شروع کار ساده است. شما با افزودن یک متا تگ به کد HTML صفحه اصلی خود، آپلود یک فایل در سرور یا از طریق تنظیمات Google Analytics یا Google Tag Manager، تأیید می‌کنید که مالک یا سرپرست یک سایت هستید.

چند روز به آن فرصت دهید تا برخی داده ها را جمع آوری کند، و بسیاری از گزینه ها در اختیار شما هستند. از کنسول جستجو استفاده کنید تا مطمئن شوید که Google می‌تواند محتوای شما را درک کند، ببینید کدام پرسش‌ها باعث ترافیک می‌شوند (به علاوه تعداد دفعاتی که مردم روی سایت شما در نتایج جستجو کلیک می‌کنند)، نظارت بر مشکلات هرزنامه مرتبط با سایت شما، حتی افرادی که به شما لینک می‌دهند و موارد دیگر. کنسول جستجو اغلب نادیده گرفته می شود، اما استفاده از آن تفاوت زیادی ایجاد می کند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر - کالج نوین
نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر – کالج نوین

3. از ابزار وب مستر بینگ برای دریافت اطلاعات بیشتر استفاده کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اینجا در بریتانیا، گوگل تا حد زیادی بازیکن غالب در بازار موتورهای جستجو است. با این حال، هنوز میلیون ها جستجو با استفاده از موتور جستجوی مایکروسافت هر روز انجام می شود.

درک اینکه آنها در مورد سایت شما چه فکر می کنند، راه دیگری برای بهبود تلاش های سئو شما است. درست مانند گوگل، آنها یک ابزار عالی به نام Bing Webmaster Tools با اطلاعات رایگان دارند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، از آنجایی که داده‌های متفاوتی به کنسول جستجو می‌دهد، می‌توانید ایده‌های مختلفی در مورد چگونگی بهبود وب‌سایت خود نیز دریافت کنید.

حتی با گزارش های سئو و تحلیلگر سئو ارائه می شود تا شما را با توصیه های عملی شروع کنید. درست مانند کنسول جستجو، راه‌های مختلفی برای تأیید سایت شما برای ثبت نام و شروع به کار وجود دارد.

چگونه در مورد کلمات کلیدی تحقیق می کنید؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یکی از بخش های سئو که خیلی ها درباره آن شنیده اند، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. از این گذشته، هر بار که از یک موتور جستجو استفاده می‌کنیم، از یک کلمه کلیدی استفاده می‌کنیم (نام اشتباه است، اکثر کلمات کلیدی بیش از یک کلمه در خود دارند!)

بسیاری از کمپین‌های سئو با کلمات کلیدی شروع می‌شوند – دانستن اینکه مخاطبان در جایگاه شما چه چیزی را جستجو می‌کنند یک مزیت قدرتمند است.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، در طی این، ما از ابزارهایی برای تحقیق در مورد کلمات واقعی افراد در موتورهای جستجو استفاده خواهیم کرد. صحبت کردن به زبان مخاطبان، و نه اصطلاحات فنی، راهی است که به آنها دسترسی خواهید داشت – درست مانند دنیای آفلاین.

هنگامی که انواع ایده های کلمه کلیدی دارید، می توانید از آنها برای سئوی داخلی، بهبود محتوای خود، ساخت صفحات مفید و یافتن سایت های مرتبط در جایگاه خود استفاده کنید.

1. به وب سایت خود خانه ای برای همه موضوعات بدهید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، بیایید با یک چیز عملی شروع کنیم – به تمام موضوعات مهم وب سایت ما فکر کنید. سعی نکنید هر گونه تغییر کلمه کلیدی را پیدا کنید، بلکه ایده های خود را در سطل های موضوعی گروه بندی کنید – هر سطل یک صفحه یا مجموعه ای از صفحات مرتبط نزدیک را پوشش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی

اگر در حال وبلاگ نویسی هستید، برای هر یک از موضوعات اصلی که پوشش می دهید، مانند دستور پخت کیک یا رستوران در بیرمنگام، یک سطل خواهید داشت. اگر یک سایت تجاری دارید، برای هر محصول یا خدماتی که ارائه می کنید به یک سطل نیاز دارید.

اکنون این موضوعات را در لیستی از کلمات کلیدی گسترش دهید. با در نظر گرفتن هر موضوع به نوبه خود، به تمام راه های مختلفی که ممکن است کسی برای آنها جستجو کند فکر کنید. دوست دارید سایت ما چه رتبه ای کسب کند؟ خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید – آنها با چه کلماتی جستجو می کنند تا محتوای شما را پیدا کنند؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اگر هیچ چیز دیگری وجود ندارد، اطمینان از داشتن یک خانه مناسب برای موضوعات اصلی خود به این معنی است که به این فکر می کنید که بازدیدکنندگان چگونه محصول، خدمات یا محتوای شما را پیدا می کنند.

2. ببینید سایت شما با چه کلمات کلیدی قابل مشاهده است:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، قبل از یافتن کلمات کلیدی جدید، یک راه هوشمندانه برای ایده گرفتن این است که ببینید در حال حاضر برای چه چیزی رتبه بندی می کنید.

اینها موضوعاتی هستند که Google یا Bing قبلاً فکر می کنند شما منبع مرتبطی هستید – این می تواند نشان دهد که آنها هنوز شما را پیدا نکرده اند، برخی از موضوعاتی که از آنها شگفت زده خواهید شد یا اینکه سایت شما قبلاً موفق به پیشرفت شده است.

با استفاده از ابزارهای شخص ثالث، مانند SEMrush یا Serpstat (که هر دو به شما امکان می دهند تعدادی گزارش رایگان را اجرا کنید)، می توانید یک عکس فوری از کلمات کلیدی که سایت شما برای آنها قابل مشاهده است دریافت کنید. ممکن است هنوز آنقدر بالا نباشید که با این رتبه بندی ها ترافیک کسب کنید، اما باید از جایی شروع کنید!

3. ببینید کدام کلمات کلیدی ترافیک را به سایت شما ارسال می کنند:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اگر خود را با کنسول جستجوی گوگل یا ابزار وب مستر بینگ تنظیم کرده اید، اکنون می توانید ایده های رایگان برای کلمات کلیدی دریافت کنید.

هر دو ابزار دقیقاً عبارات جستجویی را نشان می دهند که سایت شما را برای آنها نشان داده اند و چند نفر روی نتیجه شما کلیک کرده اند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، به‌عنوان مثال، داده‌های «Search Analytics» سؤالاتی را که برای آنها ظاهر شده‌اید، میانگین رتبه‌بندی صفحه‌تان و تعداد افرادی که برای کلیک روی نتیجه انتخاب کرده‌اند، جزئیات می‌دهد.

4. اهداف کلمه کلیدی خود را با جستجوهای مرتبط گسترش دهید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یک راه فوق العاده و رایگان برای به دست آوردن ایده های جدید برای کلمات کلیدی در جایگاه خود، استفاده از داده هایی است که Google برای هر جستجو ارائه می دهد. پس از انجام هر جستجویی در گوگل، جستجوهای مرتبط با آن را در پایین خواهید یافت. آیا می توانید از هر کدام برای بهبود محتوای خود استفاده کنید؟

به طور مشابه، ما می‌توانیم با استفاده از عملکرد پیشنهاد Google (لیست ایده‌هایی که Google هنگام شروع به تایپ کردن در نوار جستجو نشان می‌دهد) ایده‌های زیادی دریافت کنیم. این عبارات زمانی ظاهر می‌شوند که گوگل مکرراً از آنها استفاده می‌کند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، ابزارهایی مانند ابزار کلیدواژه و Ubersuggest به شما امکان می دهند کلمه کلیدی اولیه خود را وارد کنید و انواع مختلفی را بیابید، همه بر اساس جستجوهای واقعی.

حتی بهتر از آن، برخی از این ابزارها به شما امکان می دهند همین کار را برای یوتیوب، آمازون، ویکی پدیا و موارد دیگر انجام دهید تا انواع جستجوی دیگر مانند ویدیو یا عبارات خرده فروشی را دریافت کنید.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر - کالج نوین
نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر – کالج نوین

5. رقبای خود را بررسی کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یکی دیگر از تاکتیک های سریع و ارزشمند سئو – ببینید رقبای شما برای چه رتبه بندی می شوند. به یکی از ابزارهای مورد استفاده برای بررسی رتبه بندی خود بروید، اما در دامنه رقیب قرار دهید. شما به سرعت خواهید دید که آنها از چه شرایطی ترافیک دریافت می کنند، و می توانید بهترین ها را برای خود انتخاب کنید!

اگر نمی دانید رقیب شما چه کسی است، برخی از مهمترین اهداف کلیدواژه خود را جستجو کنید – سایت هایی که مرتباً رتبه خوبی دارند، مواردی هستند که باید به آنها نگاه کنید.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یک وب‌سایت بزرگ که اقلام زیادی مانند آمازون می‌فروشد قرار ندهید (مگر اینکه دوست دارید کوه‌هایی از داده‌ها را کاوش کنید!) شخصی را به اندازه‌ای بزرگ انتخاب کنید که کلمات کلیدی زیادی داشته باشد، اما به اندازه کافی در تخصص باشد.

اکنون، فقط به این دلیل که یک رقیب برای یک کلمه کلیدی رتبه خوبی دارد، به این معنی نیست که باید سعی کنید آن را هدف قرار دهید. باید بسیار مرتبط با سایت و مخاطبان شما باشد. اما، این یک راه سریع و موثر برای استفاده از سخت کوشی دیگران برای کشف علایق مخاطبان است.

6. اهداف کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، در برخی از مراحل شما لیست بزرگی از کلمات کلیدی بالقوه خواهید داشت. ما باید راهی برای انتخاب بهترین ها برای تمرکز بر روی آنها پیدا کنیم. در این، ما ترکیبی از اصطلاحات سر و دم بلند را می خواهیم.

عبارات سرفصل بیشتر جستجو می شوند، کلمات کمتری دارند (در بیشتر موارد 3 یا کمتر) و در نتیجه اغلب کلی تر و رقابتی تر هستند. اصطلاحات دم بلند عبارات طولانی تر (معمولا بیش از 3 کلمه) و خاص تر هستند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، در حالی که کلمات کلیدی دم بلند معمولاً محبوبیت کمتری دارند، معمولاً می‌توانیم بگوییم که جستجوگر دقیقاً دنبال چه چیزی است. به کفش‌ها در مقابل چکمه‌های چلسی قهوه‌ای مردانه فکر کنید.

تعدادی ابزار وجود دارد که می‌توانیم از آنها برای یافتن داده‌های حجم کلمات کلیدی استفاده کنیم، از جمله Google’s Keyword Planner (که برای استفاده کامل از آن به حساب AdWords فعال نیاز دارد)، SEMrush (گزینه‌های پولی و رایگان) و WordStream (گزینه‌های پولی و رایگان).

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، از اینها برای حذف ایده‌های کلیدواژه‌ای که حجم بسیار کم یا حتی بیش از حد دارند، ایجاد ترکیبی سالم از اهداف سر و دم بلند، بررسی رقابت و حتی یافتن ایده‌های جدید استفاده کنید.

سئو درون صفحه چیست و چه اصولی دارد؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، از بین تمام بهبودهای سئو که می توانید انجام دهید، یکی از مواردی که بیشتر روی آن کنترل دارید، بهینه سازی روی صفحه است.

تاکتیک بهبود صفحات خود برای کسب ترافیک بیشتر از طریق مرتبط بودن بیشتر با جستارهای جستجو، سئوی درون صفحه کاری است که همه می توانند انجام دهند.

هدف ما ایجاد صفحه ای است که به جستجوگر کمک می کند تا به هدف خود برسد و به هدف جستجوی خود پاسخ دهد. تلاش شما باید بر این باشد که تا حد امکان مرتبط و مفید باشد.

وب‌سایت‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند، اما صرف نظر از موضوع یا طرح‌بندی صفحه، مجموعه‌ای از اصول روی صفحه که در زیر توضیح داده شده است اعمال می‌شود.

1. برچسب های عنوان بهتری ایجاد کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یکی از اولین چیزهایی که هر جستجوگری از سایت شما می بیند در خود صفحه قابل مشاهده نیست.

تگ عنوان به عنوان پیوند آبی در نتایج جستجو و به عنوان عنوان اصلی هنگامی که یک صفحه در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، نمایش داده می شود. این به ما امکان می دهد آن را از دو طریق بهینه کنیم.

ابتدا، می‌توانیم هدف(های) موضوع کلیدواژه اصلی خود را در آن قرار دهیم تا به موتورهای جستجو نشان دهیم که این صفحه در مورد چیست، ترجیحاً در ابتدا.

ثانیاً، می‌توانیم عناوین بسیار جالبی بسازیم که توجه را به خود جلب کنند. برجسته شدن در نتایج جستجو از این طریق می تواند به ما کمک کند تا کلیک های بیشتری به دست آوریم.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، البته اینکه چه چیزی به این هدف می رسد بستگی به مخاطبان شما و نوع صفحه مورد نظر دارد. یک صفحه توضیحات محصول و یک پست وبلاگ دارای برچسب های عنوان بسیار متفاوتی هستند.

تمام صفحات خود را مرور کنید و به عناوین خود نگاه کنید. آیا از کلمات کلیدی خود بیشترین استفاده را می کنید؟ و آیا آنها تا حد امکان جالب (و مناسب) هستند؟ هر صفحه نیاز به یک برچسب عنوان منحصر به فرد دارد و طول برچسب ها باید 65 کاراکتر یا کمتر باشد.

2. از توضیحات متا جالب تری استفاده کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، توضیحات متا، مشابه تگ‌های عنوان شما، روشی ساده اما بسیار موثر برای بهبود سئوی شماست. توضیحات متا برای تولید پاراگراف کوچک متنی که در زیر عنوان صفحه در نتایج جستجو ظاهر می شود، استفاده می شود.

آنها به گونه ای طراحی شده اند که شرح مختصری از آنچه در صفحه پیدا می کنید باشد. اگرچه آنها به عنوان یک عامل رتبه‌بندی به حساب نمی‌آیند، اما بر نرخ کلیک تأثیر می‌گذارند – یک متا توصیف عالی به برجسته کردن نتیجه در بین همتایان خود کمک می‌کند!

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، در نتیجه، صرف زمان برای بررسی توضیحات متا و نوشتن بهترین موارد ممکن، یک بهینه‌سازی کلیدی است – اینها اساساً تبلیغی برای صفحه شما هستند، بنابراین تا حد امکان آنها را جذاب کنید!

برای شروع، توضیحاتی را که گوگل فکر می‌کند می‌تواند با پیشرفت‌ها انجام دهد، در کنسول جستجو جستجو کنید. سپس، با استفاده از نرم افزاری به نام خزنده، می توانیم کل وب سایت را ببینیم و به دنبال صفحاتی با توضیحات متا گم شده/زشت بگردیم.

3. نگران متا تگ کلمه کلیدی نباشید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، توصیه ای که از حذف کردن خودداری می کند – علیرغم آنچه برخی راهنماها می گویند، نگران استفاده از تگ کلمات کلیدی متا نباشید، این به سئو کمکی نمی کند.

این مقاله را مطالعه کنید  شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه

4. URL های معقولی داشته باشید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یک موضوع فنی تر، بیشتر سایت ها می توانند URL های خود را بررسی و بهینه سازی کنند، به خصوص هنگام ایجاد صفحات جدید. کوتاه کردن URL ها، خوانا و غنی از کلمات کلیدی یک راه ساده برای استفاده حداکثری از آنهاست.

چند اصل راهنما وجود دارد، مانند استفاده از خط فاصله به جای زیرخط و اضافه کردن هدف اصلی کلمه کلیدی خود – به خصوص در چند کلمه اول. در صورت امکان، کوتاه و ساده نگه داشتن آنها در حالی که سلسله مراتب سایت را منعکس می کند بهترین کار است.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یکی از اشتباهات رایج استفاده از URL های تولید شده خودکار در بسیاری از CMS ها است – اینها می توانند از کدهایی برای توصیف محصولی استفاده کنند که می خواهیم متن توصیفی داشته باشیم.

به عنوان مثال، www.retailer.com/product/gb/&categoryid=18&productid=567824 از نظر فنی کاملاً خوب کار می کند، اما ما چیزی توصیفی تر مانند www.retailer.com/tvs/samsung-48inch-hd34589 را ترجیح می دهیم. درست مانند یک برچسب عنوان، ما دوست داریم که خواننده بتواند آنچه را در صفحه از URL وجود دارد حدس بزند.

5. از تصاویر خود نهایت استفاده را ببرید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، بدون شک سایت جدید شما تصاویر زیبای زیادی دارد. اما آیا از آنها تا حد توان خود استفاده می کنید؟

اطمینان حاصل کنید که با کاهش اندازه آنها (هم از نظر داده و هم از نظر اندازه فیزیکی) آنها را تا حد امکان شیک ساخته اید تا سریع بارگذاری شوند. سپس، از یک نام فایل توصیفی استفاده کنید، و از تگ های alt برای ارائه متن توصیفی استفاده کنید تا موتورهای جستجو بتوانند بفهمند تصویر از چه چیزی است.

6. عناوین واضح داشته باشید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، عنوان اصلی صفحه شما به بازدیدکنندگان از جمله موتورهای جستجو می گوید که صفحه درباره چه چیزی است. تگ‌های عنوان به ما اجازه می‌دهند تا عنوان یا عنوان فرعی صفحه را علامت‌گذاری کنیم، و می‌توانیم از تگ h1 برای نشان دادن هدر اصلی استفاده کنیم. اکثر CMS ها این کار را به صورت خودکار انجام می دهند.

تگ های h1 خود را در سایت خود مرور کنید و در صورت نیاز از یک خزنده استفاده کنید تا همه آنها را بیابید. آیا همه آنها صفحه را دقیق توصیف می کنند؟ آیا آنها از کلمه کلیدی هدف استفاده می کنند؟ و آیا آنها با برچسب عنوان در آنچه می گویند صفحه درباره آن است مطابقت دارند؟

یک راه عالی برای کنار گذاشتن افراد از صفحه خود این است که یک چیز را با برچسب عنوان به آنها بگویید و سپس انتظارات آنها را با عنوان اصلی خود مطابقت ندهید. کلمات کلیدی را از طریق زیرعنوان خود تکرار نکنید – از تغییرات و زبان طبیعی برای توصیف محتوای خود استفاده کنید.

7. محتوای خود را بهبود بخشید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یک موضوع بزرگ برای اتمام، و گسترده ترین. به محتوایی که برای صفحه خود دارید نگاه کنید. آیا به طور کامل موضوع مورد نظر را پوشش می دهد؟ آیا به تمام تغییرات کلیدواژه مرتبطی که می توانید پیدا کنید می پردازد؟ آیا به سوالات رایج مخاطبان می پردازد؟ آیا برای بهبود تعامل به بهترین شکل ممکن نوشته شده است؟

موتورهای جستجو محتوای باکیفیت را دوست دارند، بنابراین باید هر بار صفحه خود را به بهترین شکل ممکن بسازید. ببینید چه کسی برای اهداف کلیدواژه شما رتبه خوبی دارد. چگونه می توانید منبعی ایجاد کنید که به وضوح بسیار بهتر است؟ چگونه می توانید مشکلات را حل کنید؟

چگونه با سئوی فنی شروع می کنید؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، سئوی فنی کار برای بهبود بخش های غیر محتوایی وب سایت شما است. اینها معمولاً عناصر پشت صحنه هستند که بازدیدکنندگان نمی بینند (اما اغلب بر تجربه آنها از وب سایت تأثیر می گذارد!)

اصولاً، سئوی فنی به نحوه عملکرد یک وب سایت و اینکه چگونه موتورهای جستجو می توانند صفحات ما را بخزند و ایندکس کنند، مربوط می شود.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، سئوی فنی را به عنوان پایه های سایت خود در نظر بگیرید – بدون آن، هر ساختمان زیبایی که ایجاد کنید، آنقدر که می خواهید محکم نخواهد بود.

سئو فنی می تواند دلهره آور به نظر برسد. با این حال، درک اصول مهم است. ممکن است بخش هایی وجود داشته باشد که می توانید آنها را امتحان کنید یا با توسعه دهنده خود روی آن کار کنید.

1. بررسی سلامت SEO ماهانه انجام دهید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، حتی بدون ثبت نام برای یک ابزار شخص ثالث، همچنان می توانید یک بررسی اولیه SEO را با کنسول جستجو انجام دهید.

با استفاده از آن می توانید مشکلات بزرگی مانند افت ترافیک را بررسی کنید یا ببینید آیا سایت شما به نوعی توسط گوگل جریمه شده است یا خیر. کنسول جستجو مشکلات عمده را برای شما ایمیل می‌کند، اما بررسی‌های پیشگیرانه شما را جلوتر نگه می‌دارد.

طیف وسیعی از پیشرفت‌ها وجود دارد که می‌توانید با استفاده از اطلاعات کنسول جستجو در سئوی خود ایجاد کنید. از بررسی فایل‌های robots.txt و نقشه‌های سایت XML گرفته تا نظارت بر پیوندهای جدید شکسته، یک بررسی هفتگی (حداقل 5 دقیقه) می‌تواند به حفظ بهترین شکل سایت شما کمک کند.

2. آیا سایت شما موبایل فرندلی است؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، امروزه استفاده از گوشی های هوشمند به قدری زیاد است که جستجوها در گوشی های هوشمند بیشتر از رایانه ها انجام می شود. اطمینان از سازگاری وب سایت شما برای موبایل بسیار مهم است.

گوگل به دنبال پاداش دادن به سایت هایی است که تجربه ای عالی در گوشی ارائه می دهند. آنها حتی اکنون نتایج جستجوی جداگانه ای برای کاربران تلفن دارند.

چگونه بفهمیم که موبایل فرندلی هستیم؟ یک ابزار مفید برای بررسی وجود دارد. سایت خود را آزمایش کنید و با طراح خود کار کنید تا بهبودهای لازم برای موفقیت در دنیای جستجوی موبایل اول را انجام دهید.

3. یک سایت واقعا سریع داشته باشید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، همه ما ناامیدی ناشی از بارگذاری کند سایت را تجربه کرده ایم. و شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد سایت‌های با بارگذاری کند عملکرد کمتری دارند.

سایت خود را با استفاده از ابزارهایی مانند Google’s PageSpeed ​​Insights یا تست سرعت Pingdom بررسی کنید تا به سرعت فهرستی از گزینه‌ها را جمع‌آوری کنید تا به سایت شما کمک کند کمی فشرده‌تر شود. حتی ممکن است لازم باشد سرویس میزبانی خود را بازبینی کنید اگر مانع شما می شود…

4. ببینید سایت شما از نظر گوگل چگونه به نظر می رسد:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، چه راهی بهتر از نگاه کردن از طریق چشمان آنها برای بررسی اینکه گوگل می تواند محتوای ما را بخزد؟

ما دو راه برای این کار داریم. ابتدا از BROWSEO استفاده کنید و در صفحه خود قرار دهید. این ابزار به عنوان یک مرورگر بسیار ابتدایی عمل می کند و تمام برچسب ها و محتوای سایت را با تمام عناصر طراحی حذف شده نشان می دهد.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اگر برخی از محتوای شما گم شده باشد، ممکن است موتورهای جستجو نتوانند آن را بخوانند – چیزی که باید بیشتر بررسی شود.

گزینه دیگر ما (یک بار دیگر) کنسول جستجو است. ابزار Fetch and Render به ما امکان می‌دهد URL خود را وارد کنیم، انتخاب کنیم که آیا می‌خواهیم نسخه دسکتاپ یا موبایل را بررسی کنیم و نحوه تفسیر صفحه توسط Google را بازیابی کنیم. این به ما کمک می‌کند تا تفاوت‌هایی را بین نحوه مشاهده Google صفحه، نحوه مشاهده آن توسط انسان و نحوه نمایش آن توسط مرورگر تشخیص دهیم.

5. لینک های خراب را برطرف کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، در طول عمر هر وب سایت، صفحات وب سایت می آیند و می روند. حذف یک صفحه کاملاً طبیعی است، اما چیزی که می تواند بازدیدکنندگان را ناامید کند این است که سفر آنها توسط یک صفحه مرده مسدود شده است. بدتر از آن، صفحه ای که حذف می شود، اهمیتی که موتور جستجو به آن داده است را از دست می دهد.

بنابراین، به طور منظم وب سایت خود را برای صفحات و لینک های شکسته بررسی کنید. می‌توانید این کار را در «کنسول جستجو» انجام دهید تا خطاهایی را که Google پیدا کرده است ببینید، یا از یک خزنده برای پیدا کردن آنها استفاده کنید.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، هنگامی که آنها را پیدا کردید، پیوندهای داخلی را ویرایش کنید تا به صفحه درست اشاره کنند، سپس در نظر بگیرید که با URL قدیمی چه کار کنید.

اگر صفحه ارزشمندی بود یا جایگزینی مستقیم داشت، URL قدیمی را با استفاده از تغییر مسیر 301 به جانشین آن هدایت کنید. این پیچیده به نظر می رسد، اما در اکثر CMS ها ساده است!

6. یک نقشه سایت XML را آپلود کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، آیا خوب نیست که به گوگل و بینگ لیستی از تمام صفحاتی که می خواهیم به آنها توجه کنند ارائه دهیم؟ با نقشه های XML می توانید این کار را انجام دهید.

این فایلی است که شما به وب سایت خود اضافه می کنید (معمولاً در yourdomain.uk/sitemap.xml) که URL های یک سایت را فهرست می کند. اکثر CMS ها می توانند به طور خودکار برای شما ایجاد کنند و به شما اجازه می دهند صفحات خاصی را حذف کنید.

پس از انتشار، می توانید در کنسول جستجو یا ابزار وب مستر بینگ آپلود کنید. به طور مرتب بررسی کنید که چه تعداد از صفحات ارسالی شما به عنوان نمایه شده نشان داده می شوند تا مشکلات صفحات شما را پیدا کنید.

7. مشکلات محتوای تکراری را برطرف کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یکی از مشکلات رایج سئو که می توان با آن مقابله کرد محتوای تکراری است. این زمانی است که بیش از یک راه برای رسیدن به یک محتوا در سایت شما وجود دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  راهنمای مبتدیان برای سئو ، 11 چک لیست

برخی از CMS ها به شما این امکان را می دهند که اگر آنها را به درستی تنظیم نکنید، از طریق چندین URL به یک محتوا دسترسی پیدا کنید. وقتی موتورهای جستجو نمی دانند بهترین نسخه کدام است، مشکلاتی ایجاد می کند. خوشبختانه، بیشتر مشکلات محتوای تکراری باعث جریمه شدن سایت نمی شود، مگر اینکه اسپم شده باشید.

با این حال، اگر وب‌سایت‌های دیگر به هر دو نسخه صفحه پیوند دهند، اعتبار بالقوه کاهش می‌یابد. دلایل زیادی برای محتوای تکراری وجود دارد، اما همچنین برخی از راه حل های عالی وجود دارد.

صفحات فهرست شده خود را بررسی کنید (با استفاده از یک سایت: جستجو) و سایت خود را خزیده تا مشکلات محتوای تکراری را پیدا کنید. اغلب مرتب کردن تنظیمات یا استفاده از آنچه که تگ *متعارف* نامیده می شود می تواند به بهبود وضعیت کمک کند.

8. فایل robots.txt خود را بررسی کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، همه سایت ها به فایل robots.txt نیاز دارند. این فایل کوچک اما مفید در ریشه سرور شما (yourdomain.uk/robots.txt) زندگی می کند و برای آموزش روبات هایی که سایت شما را در جایی که مجاز به رفتن هستند می خزند استفاده می شود.

به صفحه خود نگاهی بیندازید – آیا صفحاتی را که می خواهید موتورهای جستجو ببینند مسدود می کنید؟ آیا بخش هایی از سایت وجود دارد که باید دسترسی به آنها را مسدود کنید؟ کنسول جستجو یک ابزار مفید برای آزمایش فایل robots.txt شما و بررسی اینکه آیا آنطور که انتظار دارید کار می کند، دارد.

چگونه لینک ها را به دست می آورید؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، پس از اتمام کار، بررسی عناصر فنی و درون صفحه یک سایت، جلب توجه و پیوندهایی که به ارمغان می آورند، بخش کلیدی اکثر کمپین های سئو است.

چرا لینک ها اینقدر مهم هستند؟ اولا، پیوندها مسیرهای اتصال اینترنت هستند، راه اصلی برای حرکت از یک سایت به سایت دیگر. ثانیاً، پیوند از یک سایت به سایت دیگر به عنوان یک استناد عمل می کند – مدرکی که نشان می دهد سایت هدف به نوعی مفید یا جالب است. موتورهای جستجو این استنادها را نشانه ای از اقتدار می دانند.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، به تعداد انواع وب سایت راه هایی برای ایجاد لینک وجود دارد. به لطف سرکوب گوگل در ایجاد لینک های هرزنامه، بسیاری از تاکتیک های قدیمی دیگر کار نمی کنند.

در حال حاضر بسیاری از پیوند بیلدینگ بازاریابی خوب قدیمی است – تبلیغات و روابط عمومی. در اینجا چند قدم اولیه برای امتحان آورده شده است.

1. ببینید چه کسی به سایت شما لینک می دهد:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، برای شروع، باید بدانید که نمایه لینک فعلی شما چگونه است. اگر سایت شما روی یک دامنه کاملاً جدید است، احتمالاً هنوز لینک های زیادی ندارید.

در کنسول جستجو، گزارشی به نام پیوندهای سایت شما وجود دارد که می تواند دامنه هایی را که به شما پیوند می دهند را به شما نشان دهد. به آنها نگاهی بیندازید – اگر از آنچه می بینید راضی هستید، همه چیز خوب است. اگر از چیزی که پیدا کردید شوکه شدید، باید اقدامات بیشتری انجام دهید.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، همچنین طیف وسیعی از ابزارهای بک لینک وجود دارد که به شما کمک می کند تا در صورت تمایل بیشتر به بررسی بیشتر بپردازید.

2. به بک لینک های رقبای خود نگاه کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، برای درک چالشی که برای کسب رتبه خوب در موقعیت شغلی خود با آن روبرو هستید، یا برای سرقت ایده ها در مورد چگونگی شروع، به رقبای خود مراجعه کنید.

با نگاهی عمیق به پیوندهایی که آنها به دست آورده‌اند، و نحوه دریافت آنها، تاکتیک‌هایی را که می‌توانید تکرار کنید، کشف خواهید کرد، به علاوه برای ایده‌های جدید خود الهام می‌گیرید.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، شما همچنین می توانید یک ایده معقول از تعداد لینک های مورد نیاز خود و میزان اعتبار برای رقابت ایجاد کنید. برای بررسی لینک‌های رقبای خود، می‌توانید محبوب‌ترین URL‌های آن‌ها را با پیوند: فرمان در گوگل جستجو کنید.

اگر می‌خواهید جلوتر بروید، از یکی از ابزارهای بک لینک برای جستجوی تأثیرگذارترین لینک‌ها استفاده کنید – یک نقطه شروع خوب Open Link Profiler است که داده‌های زیادی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد.

3. دارایی های خود را جمع آوری کنید (یا طراحی کنید):

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، یکی از بهترین راه‌ها برای شروع به‌دست آوردن لینک، ایجاد چیزی است که مورد استفاده یا علاقه‌مند به مخاطبانتان باشد. همه ما آنها را دیده‌ایم – قطعاتی از محتوایی که ما را آموزش می‌دهند یا سرگرم می‌کنند، بدون اینکه محصول اصلی یک وب‌سایت باشند.

این احتمال وجود دارد که منابع خارق‌العاده‌ای داشته باشید که مخاطبانتان دوست داشته باشند. اگر این کار را نکردید، فکر کنید. چه چیزی می توانید بسازید که واقعاً به بازار شما علاقه مند باشد؟ که دیگران با خوانندگان خود به اشتراک بگذارند؟

استفاده از دارایی هایی که کسب و کار شما دارد قلابی برای جلب توجه خواهد بود – ساختن لینک زمانی بسیار آسان تر است که محتوایی داشته باشید که ارزش پیوند دادن را داشته باشد.

4. یک استراتژی کسب لینک طراحی کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، شما دیده اید که شما و رقبایتان چه پیوندهایی دارید. اکنون زمان آن است که شروع به ساختن پروفایل خود کنید. مانند هر استراتژی دیگری، باید اهدافی را تعیین کنید و مطمئن شوید که با تمرکز کلی بازاریابی شما هماهنگ است.

همچنین باید مدتی را صرف پیدا کردن مکان‌هایی که مخاطبان شما آنلاین هستند، بگذرانید، بنابراین می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که برای آنها جذابیت داشته باشد در قالبی که آنها از آن لذت می‌برند. ایجاد پیوندها یک شبه اتفاق نمی افتد و نتایج آنی نیستند.

چگونه برای سئوی محلی بهینه می شوید؟

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، بسیاری از وب سایت های بریتانیا برای پشتیبانی از یک تجارت آفلاین ساخته شده اند. اگر این شما هستید، می خواهید بخش بزرگی از تلاش اولیه سئوی خود را صرف سئوی محلی کنید.

سئوی محلی به معنای ارتقای سایت شما در لحظه ای است که مشتریان بالقوه به دنبال نوع محصول شما و در منطقه شما هستند.

زمانی که مخاطبان شما از یک عبارت جستجوی محلی استفاده می کنند، مانند لوله کش در منچستر، یا زمانی که یک موتور جستجو می تواند مکان آنها را بگوید، در نتایج جستجوی اصلی یا در فهرست های نقشه ظاهر می شود.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، سئوی محلی تاکتیک ها و قوانین خاص خود را دارد، اما بسیاری از اصول کلیدی سئو هنوز هم بسیار سودمند هستند.

1. NAP خود را دقیق و منسجم کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، برای اینکه سئوی محلی شما موثر باشد، باید مطمئن شوید که یک NAP ثابت – نام، آدرس و شماره تلفن دارید.

همه نقل‌قول‌های شما (ارجاع آنلاین به کسب‌وکار شما از جمله NAP) باید ثابت باشند، بنابراین با شروع ساختن آن‌ها (به زیر مراجعه کنید)، مطمئن شوید که در مرحله اول، NAP شما درست است و یکسان است (تا Google و Bing بتوانند ببینند اتصال).

اولین جایی برای شروع؟ خواب خود را در فوتر یا صفحه تماس خود تنظیم کنید.

۲. جایگاه خود را در «Google برای کسب‌وکار من» درخواست کنید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، اگر به تازگی با سئوی محلی شروع کرده اید، باید لیست خود را در گوگل ادعا کنید. آن لیست های کسب و کار که وقتی جستجو می کنید و نقشه گوگل را در نتایج خود دریافت می کنید ظاهر می شوند؟ این چیزی است که ما از طریق «Google برای کسب‌وکار من» به دست می‌آوریم.

در آن می‌توانیم عکس‌ها اضافه کنیم، مطمئن شویم NAP ما به‌روز است، زمان‌های افتتاح را اضافه کنیم، شروع به جمع‌آوری نظرات کنیم و کسب‌وکارمان را در دسته‌بندی مناسب قرار دهیم. یک فرآیند تأیید وجود دارد که معمولاً از طریق پست انجام می شود، بنابراین چندین روز طول می کشد.

3. ساخت نقل قول:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، در قلب کمپین سئوی محلی شما ایجاد تعداد لیست هایی است که دارید. به عبارت دیگر، تعداد مکان هایی که می توانید کسب و کار خود را اضافه کنید و یک استناد دریافت کنید. اغلب فرض بر این است که فقط دایرکتوری های کسب و کار مهم هستند، اما در واقع چندین راه برای گسترش مجموعه شما وجود دارد.

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، همچنین ارزش آن را دارد که برخی از رقبا را تجزیه و تحلیل کنید، نام و کدپستی آنها را جستجو کنید تا مکان های دیگری را که آنها فهرست کرده اند پیدا کنید.

به عنوان مثال، برای دیدن همه مکان‌هایی که Nominet دارای استناد محلی هستند، «Nominet AND OX4 4DQ -site: http://www.nominet.uk/» را جستجو می‌کنیم. با این کار، در حین حذف نتایج از خود وب‌سایت Nominet، همه مکان‌ها ظاهر می‌شوند.

4. مشتریان خود را تشویق کنید تا نظرات خود را بنویسند:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، ممکن است ترسناک باشد، اما بررسی ها یکی از مهم ترین عوامل در بهبود سئوی محلی شما هستند. گوگل به طور مداوم از سایت هایی با نظرات بیشتر در بسته های محلی خود حمایت می کند.

تشویق یا مشوق، اضافه کردن نظرات بیشتر در مکان‌هایی مانند Google Maps، Yelp و موارد دیگر. با این حال مراقب باشید، بررسی های جعلی بدیهی است که نه، اما مکان های دیگر نیز قوانین سختگیرانه ای در مورد آنچه قابل قبول است دارند.

5. جامعه را با محتوا برای به دست آوردن پیوندهای محلی هدف قرار دهید:

نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، هنگامی که تلاش های سئوی محلی خود را شروع کردید، مرحله بعدی با بقیه سئو هماهنگ تر می شود – ایجاد محتوا برای مخاطبان. در این مورد، ما به دنبال ایجاد محتوای مورد علاقه برای یک خواننده محلی هستیم.

حتی در سئوی محلی، وزن زیادی در رتبه بندی تحت تأثیر پروفایل بک لینک شما قرار می گیرد. محتوای محلی ایجاد کنید که جامعه شما را هدف قرار دهد و حتی بتواند توجه مطبوعات محلی را به خود جلب کند. راهنماهای محله، رویدادهای محلی، حمایت های مالی – طیف وسیعی از گزینه ها برای امتحان وجود دارد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟