سئو در مقابل PPC ، مزایا 4 - کالج نوین

سئو در مقابل PPC ، مزایا 4

فهرست مطالب

سئو در مقابل PPC ، اگر در تلاش برای به اشتراک گذاشتن کلمه در مورد سرمایه گذاری تجاری جدید خود هستید، تنها نیستید. مانند شما، بسیاری از صاحبان کسب و کار در ابتدا برای به دست آوردن مشتریان تلاش می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین راه ها برای بهبود سئو سایت ، 15 راه

متعادل کردن هزینه، نگهداری و نتایج یک کمپین بازاریابی آسان نیست. بیشتر اوقات، راه حل این مشکل یکی از دو استراتژی بازاریابی است: بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یا کمپین پرداخت به ازای کلیک (PPC). اما کدام روش برای شما مناسب است؟

در این مقاله، آنچه را که می‌توانید از هر یک از این استراتژی‌های کسب انتظار داشته باشید، بررسی کرده‌ایم. ما همچنین برخی از مزایا و معایب استراتژی‌های SEO و PPC را همراه با آمار توصیفی و مثال‌های واقعی ارائه کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که آیا کسب‌وکار شما برای SEO یا PPC مناسب‌تر است یا هر دو.

سئو در مقابل PPC ، مزایا 4 - کالج نوین
سئو در مقابل PPC ، مزایا 4 – کالج نوین

سئو چیست؟

سئو در مقابل PPC ، بهینه سازی برای موتورهای جستجو فرآیندی است که باعث افزایش دید وب سایت شما برای رتبه بندی و کسب ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو می شود.

همانطور که برای جستجوی یک مخفف بازاریابی جدید یا جایی که می توانید پیتزای خوب تهیه کنید به موتورهای جستجوی مورد علاقه خود مانند گوگل یا بینگ مراجعه می کنید، مشتریان شما نیز همین کار را می کنند.

وقتی روی سئو سرمایه گذاری می کنید، احتمال اینکه مخاطبان هدف شما را پیدا کنند، زمانی که کلمات کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات شما را در گوگل جستجو می کنند، افزایش می یابد.

سئو در مقابل PPC ، در واقع، 61٪ از بازاریابان می گویند که سئو یک عامل اصلی بازاریابی ورودی برای تجارت آنها است. اما گفتنش راحت تر از انجام دادن است.

ترتیب نتایجی که در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند دلخواه نیست. هر موتور جستجو چندین فاکتور رتبه بندی را در نظر می گیرد که بر محل قرارگیری یک صفحه وب تأثیر می گذارد.

هدف استراتژی سئو ایجاد صفحات وب و محتوایی است که با فاکتورهای رتبه بندی موتور جستجو کار می کند تا در رتبه بندی SERP ارتقا یابد.

آیا موتورهای جستجوی دیگری به جز گوگل وجود دارد؟
سئو در مقابل PPC ، بیشتر استراتژی های سئو به جای استراتژی های دیگر مانند بینگ و یاهو، حول گوگل متمرکز می شوند! زیرا 92.47 درصد از سهم بازار موتورهای جستجو را در اختیار دارد.

به همین دلیل، اگر می‌خواهید در صفحه نتایج موتور جستجو بالاتر ظاهر شوید، باید در مورد 200 فاکتور رتبه‌بندی گوگل، سئوی فنی، ساخت لینک، ایجاد محتوا و موارد دیگر اطلاعات کسب کنید.

سئو در مقابل PPC ، مزایا 4 - کالج نوین
سئو در مقابل PPC ، مزایا 4 – کالج نوین

مزایای سئو

سئو در مقابل PPC ، در اینجا برخی از مزایای سئو آورده شده است:

1. سئو در دراز مدت ارزان تر است.

سئو در مقابل PPC ، اگرچه سئو ممکن است هزینه و زمان داشته باشد – برای پرداخت به فریلنسرها یا آژانس ها و ابزارهای SEO – هنوز هم در دراز مدت ارزان تر از PPC است.

وقتی محتوایی ایجاد می‌کنید که رتبه‌بندی می‌کند و ترافیک را به سمت وب‌سایت شما هدایت می‌کند، دیگر مجبور نیستید برای اینکه مشتریان هدفتان آن را ببینند، پول خرج کنید. و هنگامی که این مشتریان تصمیم می گیرند روی پیوند شما کلیک کنند، برخلاف کمپین PPC که در آن به ازای هر کلیک پرداخت می کنید، هزینه آن صفر است.

ترافیک ارگانیک نیز بسیار مقیاس پذیر و مقرون به صرفه است.

2. با سئو می توانید مراحل مختلف قیف را هدف قرار دهید.

سئو در مقابل PPC ، همه مخاطبان شما در یک مرحله از قیف فروش نیستند.

برخی تازه با نام تجاری شما در بالای قیف آشنا می شوند. و دیگران در حال حاضر در انتهای قیف هستند و آماده بیرون کشیدن کیف پول خود هستند.

با سئو، می توانید انواع مختلفی از محتوا (پست های وبلاگ، راهنماها، مطالعات موردی) ایجاد کنید که هر بخش از مخاطبان شما را دقیقاً در جایی که در قیف فروش قرار دارند، برآورده می کند. این به سایت شما امکان می دهد هر بار که محتوای شما را مرور می کنند، بازدیدکنندگان را به مرحله بعدی در قیف برساند.

3. ترافیک جستجو پایدارتر است.

سئو در مقابل PPC ، پس از رتبه بندی در گوگل، می توانید شروع به برنامه ریزی و پیش بینی ترافیک رایگان برای وب سایت خود کنید تا زمانی که به بهینه سازی آن ادامه دهید.

یکی دیگر از مزایایی که باید در نظر داشت این است که سوئیچ خاموش و روشن در سئو وجود ندارد. با بازاریابی PPC، وقتی بودجه بازاریابی شما تمام شد، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود. یک راه عالی برای به خاطر سپردن این تفاوت، تفکر در مورد املاک و مستغلات است: سئو مانند مالکیت ترافیک شما است در حالی که PPC مانند اجاره آن است.

4. فهرست های ارگانیک اعتبار برند را ایجاد می کند.

سئو در مقابل PPC ، ظاهر شدن مداوم در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات و خدمات شما به ایجاد اعتماد و اعتبار برند در بین مخاطبان هدف شما کمک می کند.

همچنین به Google نشان می دهد که شما در آن موضوع یا موضوع متخصص هستید. این می تواند منجر به بک لینک های بیشتر از سایر سایت های قابل اعتماد شود که یک عامل رتبه بندی است که موتورهای جستجو به شدت از آن حمایت می کنند.

معایب سئو

سئو در مقابل PPC ، در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا ممکن است شما سئو را دوست نداشته باشید:

1. الگوریتم های موتورهای جستجو تغییر می کند.

سئو در مقابل PPC ، موتورهای جستجو، به ویژه گوگل، الگوریتم های خود را بارها تغییر داده اند. این تغییرات به این معنی است که شما باید استراتژی بازاریابی و نتایج ارگانیک خود را زیر نظر داشته باشید.

2. شما باید به طور منظم وب سایت خود را بهینه کنید.

سئو در مقابل PPC ، کار شما زمانی تمام نمی شود که وب سایت خود را به مدت یک ماه برای کلمات کلیدی هدف رتبه بندی کنید. با گذشت زمان، باید به طور منظم محتوا و صفحات وب خود را بهینه سازی کنید تا سایت شما به رتبه بندی ادامه دهد.

بهینه‌سازی ممکن است شامل بازخوانی مقالات قدیمی و حذف پیوندهای قدیمی/منقضی شده باشد.

3. سئو برای نشان دادن نتایج به زمان نیاز دارد.

سئو در مقابل PPC ، اگر وب سایت یا دامنه شما جدید است، بعید است که از نتایج فوری سئو لذت ببرید. دلیل آن این است که چندین فاکتور بر نحوه رتبه بندی وب سایت ها توسط گوگل تأثیر می گذارد – که بسیاری از آنها در چند هفته یا ماه های اول راه اندازی سایت شما ایجاد نمی شوند.

4. به مهارت و تخصص سطح بالا نیاز دارد.

سئو در مقابل PPC ، اگر یک حرفه ای استخدام نمی کنید، مطمئن شوید که اهداف مخاطبان خود را درک کرده اید و آنها را با محتوای با کیفیت برآورده می کنید تا سایت خود را به درستی برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

بدون شک اجرای یک کسب و کار در حین شرکت در کلاس های فنی سئو، نوشتن و لینک سازی زمان بر و طاقت فرسا است، اما اگر متعهد به استفاده از استراتژی سئو برای کسب درآمد باشید، می توان این کار را انجام داد.

سئو در مقابل PPC ، مزایا 4
سئو در مقابل PPC ، مزایا 4 – کالج نوین

PPC چیست؟

سئو در مقابل PPC ، PPC یا پرداخت به ازای کلیک، شکلی از بازاریابی موتور جستجو (SEM) است که در آن تبلیغ‌کننده به ازای هر کلیکی که روی یک تبلیغ انجام می‌دهد به ناشر (مانند گوگل یا فیس‌بوک) پول می‌پردازد.

این مدل به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تنها زمانی پرداخت کنند که مصرف‌کنندگان با تبلیغاتشان تعامل داشته باشند. اگر از تبلیغات PPC استفاده می کنید، افرادی را جذب خواهید کرد که به پیشنهاد شما علاقه مند هستند و آماده تبدیل هستند.

تبلیغات PPC همیشه در کنار نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر می شوند. برخی از کسب و کارها این تبلیغات جستجو را برای کمپین های بازاریابی خاص اجرا می کنند که تاریخ شروع و پایان مشخصی دارند.

دیگران برای نام تجاری خود به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی کلی خود پیشنهاد می دهند – مانند HelloFresh. در هر صورت، این روش عمدتاً با موتورهای جستجو مرتبط است زیرا تبلیغ کنندگان برای کلمات کلیدی مرتبط با بازار هدف آنها پیشنهاد قیمت می دهند.

هزینه تبلیغات PPC معمولاً به صنعت شما و حجم جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما بستگی دارد.

تبلیغات PPC می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در یک بازار شلوغ رقابتی باقی بماند و به سرعت در مقابل مصرف کنندگان هدف خود قرار بگیرید، اگر قدرت دامنه برای کسب رتبه ارگانیک سایت خود در موتورهای جستجو را ندارید.

مزایای PPC

1. PPC نتایج سریع ارائه می دهد.

سئو در مقابل PPC ، در حالی که ممکن است ماه ها طول بکشد تا نتایج استراتژی سئوی خود را ببینید، فقط چند ساعت طول می کشد تا نتایج کمپین PPC خود را ببینید.

2. تبلیغات PPC بالاتر از رتبه بندی ارگانیک ظاهر می شود.

سئو در مقابل PPC ، هنگامی که یک کمپین PPC برای کلمه کلیدی مورد نظر خود اجرا می کنید، وب سایت شما ابتدا در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. این رتبه بندی باعث می شود که مخاطبان شما ابتدا قبل از پیمایش برای دیدن نتایج دیگر متوجه شما شوند.

3. PPC به شما این امکان را می دهد که مخاطب هدف خود را مشخص کنید.

سئو در مقابل PPC ، در حین راه اندازی یک کمپین PPC، می توانید انتخاب کنید که چه کسی را می خواهید با تبلیغات خود هدف قرار دهید.

آیا افرادی را از یک منطقه جغرافیایی خاص می خواهید؟ یا افراد در سن خاصی؟ وضعیت تأهل؟ یا علاقه؟ اگر چنین است، پس باید از PPC استفاده کنید.

4. می توانید به سرعت تست های A/B را روی یک تبلیغ PPC اجرا کنید.

سئو در مقابل PPC ، با کمپین PPC، می توانید دو تبلیغ مختلف را به طور همزمان اجرا کنید تا تبلیغ بهتری را اندازه گیری کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که برخی از عناصر تبلیغاتی مانند نسخه تبلیغاتی را تغییر دهید و به آنها اجازه دهید برای مدتی اجرا شوند. بسته به عملکرد، می‌توانید تصمیم بگیرید که تبلیغات Google را «کشت» کنید یا برای بهبود نتایج خود به بهینه‌سازی ادامه دهید.

معایب PPC

1. تبلیغات PPC گران هستند.

سئو در مقابل PPC ، بدون پول، نمی توانید کمپین PPC را اجرا کنید.

شما باید برای هر لینکی که مخاطب شما کلیک می کند، هزینه پرداخت کنید، به این معنی که وقتی بودجه شما تمام شد، ترافیک شما نیز کاهش می یابد.

همچنین، زمانی که در یک صنعت رقابتی مانند حقوقی یا بیمه هستید، یک تبلیغ PPC می تواند حتی گران تر شود (تا 40 دلار).

2. حاشیه سود کمتر.

سئو در مقابل PPC ، در حالی که یک کمپین PPC ممکن است بردهای کوتاه مدت داشته باشد، معمولاً منجر به حاشیه سود کمتر می شود. از آنجایی که PPC یک سیستم “پرداخت برای بازی” است، هزینه های جذب مشتری (CAC) بدون افزایش قابل توجه قیمت محصولات و خدمات شما همچنان افزایش می یابد.

3. تبلیغات PPC پس از مدتی کهنه می شود.

سئو در مقابل PPC ، به دلیل قانونی که پلتفرم‌های تبلیغاتی مانند Google تعیین می‌کنند، کنترل محدودی بر تبلیغات پولی خود دارید. به این ترتیب، نسخه شما ممکن است دارای جمله بندی مشابهی با رقبای شما باشد، که باعث می شود مخاطبان شما به سرعت از آن عبور کنند.

سئو در مقابل PPC

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) می تواند به رتبه بندی محتوای شما در موتورهای جستجو کمک کند و این احتمال را افزایش می دهد که مخاطبان شما روی محتوای شما کلیک کرده و به آن اعتماد کنند.

سئو همچنین برای جستجوهای محلی موثرتر است و می تواند حضور آنلاین شما را برای مدت طولانی تری افزایش دهد.

از سوی دیگر، پرداخت به ازای کلیک (PPC)، یک استراتژی خرید است که از شما می‌خواهد هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص، پول تبلیغات را خرج کنید تا محتوای خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهید.

چگونه SEO و PPC را برای شما مفید کنیم؟

به جای انتخاب بین SEO یا PPC، چرا این دو استراتژی را با هم ترکیب نمی کنید و آنها را برای شما کار نمی کنید؟

در اینجا آمده است که چگونه می توانید بهترین های هر دو جهان را بدست آورید.

1. تبلیغات هدفمند مجدد ایجاد کنید.

آیا شخصی بدون خرید از سایت شما، احتمالاً صفحه قیمت گذاری یا خروج، بازدید کرده است؟

می‌توانید به راحتی از یک تبلیغ هدف‌گیری مجدد استفاده کنید تا این بازدیدکنندگان را ترغیب کنید، حتی پس از اینکه سایت شما را ترک کردند، برگردند و خرید کنند.

2. محتوای وب سایت را با تبلیغات رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید.

در حالی که می خواهید محتوای شما به صورت ارگانیک رتبه بندی شود، می توانید با تبلیغ آن در رسانه های اجتماعی به سرعت آن را تقویت کنید.

این نوع تبلیغات نه تنها به توزیع محتوا کمک می کنند، بلکه می توانند به طور بالقوه به شما کمک کنند تا بک لینک های ضروری را که رتبه شما را افزایش می دهند، به دست آورید.

همچنین، شرم آور است که آخرین پست، راهنمای، گزارش یا مطالعه موردی وبلاگ خود را پس از صرف ساعت ها برای ایجاد آن تبلیغ نکنید.

3. جمع آوری داده ها از تبلیغات برای بهبود استراتژی SEO خود.

کمپین‌های PPC به شما امکان دسترسی به داده‌های زیادی را می‌دهند – حجم جستجوی کلمات کلیدی، کلمات کلیدی که رقبای شما برای آنها پیشنهاد می‌دهند، فراخوان‌ها به اقدام با بالاترین تبدیل و غیره.

با توجه به تمام این داده ها، می توانید با تلاش کمتر، استراتژی های SEO بهتری ایجاد کنید.

آمار SEO در مقابل PPC

سئو

. گوگل مسئول بیش از 92.47 درصد از ترافیک وب جهانی است.

. 90.63 درصد از محتوای آنلاین ترافیک صفر را از گوگل دریافت می کنند و تنها 0.21 درصد بیش از 1000 بازدید در ماه دارند.

. 35.18 درصد از جستجوهای گوگل مبتنی بر مرورگر منجر به کلیک روی پیوند ارگانیک در سال 2020 شده است.

. 99.2 درصد از صفحات وب سایت کمتر از 100 بک لینک دارند.

. گوگل بیش از 5.6 میلیارد جستجو در روز (یا 2 تریلیون جستجو در سال) را پردازش می کند.

. 64 درصد از بازاریابان به طور فعال در سئو سرمایه گذاری می کنند.

PPC

. شبکه نمایش گوگل به 90 درصد از کاربران اینترنت در سراسر جهان دسترسی دارد.

. هزینه تبلیغات جستجو در سال 2021 144.8 میلیارد دلار بود، در مقایسه با 58 میلیارد دلار در سال 2020.

. بیشتر از https://backlinko.com/ad-blockers-users.

. بالاترین میانگین هزینه ماهانه هر کلیک (CPC) در تبلیغات جستجوی گوگل ادز در صنعت بیمه با 18.57 دلار به ازای هر کلیک است.

. ارزان ترین CPC در تبلیغات جستجوی Google Ads در صنعت الکترونیک با 77 سنت به ازای هر کلیک است.

. میانگین نرخ کلیک تبلیغات فیس بوک در تمام صنایع 1.1٪ است.

افکار نهایی

اینکه آیا سئو یا PPC را انتخاب می کنید، در نهایت به وضعیت کسب و کار شما بستگی دارد. بنابراین وقت خود را صرف ارزیابی مزایا و معایب SEO و PPC کنید تا ببینید کدام یک برای شما مناسب است. و در صورت امکان، این دو استراتژی را ادغام کنید تا نتایج برجسته تری را برای کسب و کار خود مشاهده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟