4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ

4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ

4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، پس از ایجاد یک استراتژی بازاریابی جدید برای یک کسب و کار، آیا سعی کرده اید آن را بررسی کنید که آیا آن طور که باید کار می کند یا خیر؟ در فیلیپین، آژانس‌های بازاریابی دیجیتال زیادی وارد این فضا شده‌اند، و واقعاً رقابت در آنجا جسورانه‌تر و سخت‌تر شده است. جدا از معیارهای ردیابی، باید عواملی را نیز در نظر بگیرید تا استراتژی بازاریابی خود را بهتر انجام دهید. بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا 4 نشانه نهایی شکست استراتژی بازاریابی دیجیتال شما – و به احتمال زیاد یک نقطه شروع وجود دارد. برای تحریک همه چیز برای تغییر

نشانه های یک استراتژی بازاریابی که کار نمی کند چیست؟

1. شما هیچ افزایشی در تعاملات ارگانیک دریافت نمی کنید یا اصلاً هیچ افزایشی دریافت نمی کنید.

این ممکن است در:
. نظرات وبلاگ
. توییت ها
. پست های فیس بوک
. آپدیت های اینستاگرام
. نام تجاری اشاره می کند
. بک لینک های ناخواسته
. ایمیل های مشتریان

اکنون، اگر به اندازه کافی نظرات، ریتوییت ها، لایک ها، اشتراک گذاری ها، منشن ها یا افزایش مشارکت مشتری خود را دریافت نمی کنید، پس کمپین خود را به روش اشتباه انجام می دهید. این ممکن است به چندین عامل تقسیم شود، مانند انتشار محتوای اشتباهی که مخاطب هدف شما آن را مفید نمی‌داند، به‌روزرسانی‌هایی که جالب نیستند را به اشتراک می‌گذارید، یا فقط در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی اشتباه انجام می‌دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ بی عیب و نقص
4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ
4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. شما تعاملات ارگانیک را دریافت می کنید … اما از مخاطبان اشتباه- 4 نشانه نهایی که استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ممکن است در تعاملات ارگانیک شما افزایش پیدا کند، با این حال، آنها از طرف مخاطبان هدف شما نمی آیند. آیا این اشتباه است؟ بله، به خصوص اگر آن‌ها افرادی نباشند که با شما تجارت می‌کنند. اگرچه لازم نیست همه این افراد محصولات یا خدمات شما را بخرند، مهم است که توجه داشته باشید که حداقل تعداد کافی از افراد را خواهید داشت. این کار را انجام دهید. اگر نه، پس چیزی واقعاً اشتباه است. این ممکن است در مواردی مانند:
. محتوای شما ممکن است جالب باشد، اما برای مخاطبان اشتباه (افرادی که نمی‌توان آنها را به سرنخ تبدیل کرد).
. مسابقات اینستاگرام شما ممکن است افراد را جذب کند، اما فقط کسانی که به دنبال هدایا هستند تا مشتریان وفادار.
. تبلیغات شما در Pinterest، LinkedIn یا Snapchat فعال هستند، اما مخاطبان هدف شما از آنها استفاده نمی کنند.
. تبلیغات شما برای مخاطبان هدف شما جذاب و مفید نیستند.

علاوه بر این، نرخ پرش بالا همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که کارها را اشتباه انجام می دهید. ممکن است مخاطبان هدف خود را از بازدید از وب سایت جذب کرده باشید. با این حال، ممکن است آنها نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند یا با وب سایت شما چه کاری انجام دهند. این به وضوح نشانه آن است که شما باید در نحوه انجام استراتژی بازاریابی خود چیزهایی را تغییر دهید.

3. برای مدتی (طولانی) هیچ تبدیلی دریافت نمی کنید

این طبیعی است که در چند هفته اول اجرای کمپین خود فقط تعداد حداقل افزایش در تعامل با مشتری را دریافت کنید، اما این نباید پس از چند ماه یا بیشتر یکسان باشد. به عنوان یک بازاریاب، می دانید که چیزی واقعاً وجود دارد. اگر نرخ تبدیل شما برای چند ماه یا بیشتر از اجرای یک استراتژی بازاریابی چند رقمی بالاتر نرود، اشتباه است. این یک سوال است به خصوص بعد از چند عمل و صرف پول برای تأثیرگذاران، اما در عوض شما به اندازه کافی سرنخ یا فروش ایجاد نکرده اید. چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟ طبق LeapGo، به احتمال زیاد همه اینها می تواند به بهینه سازی نرخ مکالمه شما خلاصه شود. آیا وب سایت شما آنطور که باید کار نمی کند یا نرخ پرش بالایی دارد. در این صورت، نیازی به نگرانی نیست. ممکن است فقط لازم باشد چند چیز را در سایت خود تغییر دهید یا بهینه سازی وب سایت نیز نامیده می شود. چه محتوای صفحات فرود شما باشد، چه سرعت وب سایت شما، یا فرم های ثبت نام پاسخگو – هر یک از این قسمت ها آنطور که باید عمل نمی کند، باید اصلاح و بهینه شود.

این مقاله را مطالعه کنید  آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

4. آنها پیام شما را آنطور که می خواهید دریافت نمی کنند

آن مواقعی را به خاطر می آورید که به دوستتان چیزی می گویید اما او آن را اشتباه تعبیر می کند؟ تصور کنید این اتفاق برای تعداد زیادی از مردم رخ می دهد. این ترسناک است. برای اینکه استراتژی بازاریابی خود را عملی کنید، باید مطمئن شوید که مخاطبان هدف پیام را همان طور که شما می خواهید دریافت می کنند. در غیر این صورت، این امر می تواند منجر به تعامل کم مشتری یا مشارکت بالای مشتری – اما خشمگین شود. شاید آنها از نحوه مشاهده تبلیغ اخیر این برند در یوتیوب که نظرات و نپسندیدن های نه چندان خوب را توضیح می دهد، راضی نیستند. در حالی که این ممکن است یک تعامل ارگانیک باشد، هیچ فروش را برنمی‌گرداند. علاوه بر این، ممکن است تفسیر نادرستی در نحوه اشتراک‌گذاری محتوای خود، روش تبلیغ برند، یا نحوه ذکر نام تجاری در کانال‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی رخ دهد. پیام ها فقط ناسازگار هستند.

غذای آماده کلیدی

آیا این علائم را در استراتژی بازاریابی فعلی خود می بینید؟ شاید زمان آن رسیده است که آن را بیرون بکشید و تغییرات قابل توجهی ایجاد کنید. به هر حال، بهترین بازاریابان از اشتباهات و شکست های خود یاد می گیرند تا کمپین های بهتر و موثرتری داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟