شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، ساختار سایت یکی از موثرترین اهرم های سئو برای سایت های بزرگ است زیرا به خوبی مقیاس پذیر است و شما کنترل کاملی بر آن دارید.

اما همچنین یکی از پرکاربردترین اصطلاحات در سئو است. درک چگونگی ارزیابی و بهینه سازی آن اغلب مبهم و نامشخص است. در مورد اینکه ساختار سایت واقعاً به چه معناست و چگونه می توان آن را بهینه کرد، اتفاق نظر وجود ندارد.

اجازه دهید در این مقاله سعی کنم آن را تغییر دهم.

وقتی در مورد “ساختار سایت” صحبت می کنیم، در مورد نحوه سازماندهی صفحات و محتوای آن صحبت می کنیم – اما این موضوع بر بسیاری از زمینه ها تأثیر می گذارد! بسیاری از اوقات، ساختار سایت با “عمق کلیک” اشتباه گرفته می شود، یعنی تعداد کلیک هایی که از صفحه اصلی برای رسیدن به یک صفحه خاص یا “ساختار URL” طول می کشد. اما اینها فقط بخش های جداگانه آن هستند.

بدنه کامل بهینه سازی ساختار سایت شامل:

. لینک سازی داخلی
. طبقه بندی
. روی عمق کلیک کنید
. ساختار URL

هدف این است که این چهار عامل را به گونه‌ای بهینه کنیم که به گوگل و کاربران نشان دهند مهم‌ترین صفحات چیست، چگونه به هم مرتبط هستند و در چه زمینه‌ای قرار دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی محتوا و سئو: 5 چهره کلیدی که باید بدانید

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه - کالج نوین
شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه – کالج نوین

سئو چیست؟

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، سئو مخفف سه کلمه‌ Search Engine Optimization است و در زبان فارسی به سئو معروف شده است، در زبان انگلیسی اس‌ای‌او تللظ می‌شود و به معنی بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است، در واقع مجموعه‌ای از عملیات‌های پیوسته که منجر می‌شوند یک سایت برای کلمه‌کلیدی هدف رتبه‌های خوبی در گوگل کسب کند را سئو می‌گویند.

این کلمه انگلیسی زمانی ساخته شد که فرآیند رسیدن یک سایت به رتبه‌های اول گوگل تبدیل به عملیاتی شد که می‌توان با اجرای آن رتبه‌های خوبی در گوگل کسب کرد.

می‌توان گفت سئو، راهکاری برای افزایش ترافیک وب سایت و کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجوی گوگل است که با رعایت دستورالعمل‌ها و تکنیک‌هایی که در بخش فنی سایت و تولید محتوا و همچنین عملیاتی که خارج از سایت بر روی آن انجام می‌شود به افزایش آمار بازدید سایت و درنتیجه فروش سایت کمک می‌کند.

اهمیت بهینه سازی ساختار سایت

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، تفاوت بین باغ های انگلیسی و فرانسوی استعاره ای عالی برای چیزهایی است که به طور منظم در مقابل وحشی رشد می کنند.

در قرن هفدهم داغ ترین چیز باغ های رسمی فرانسه بود. معروف ترین آنها باغ ورسای (در قلعه ورسای) بود. کاملاً متقارن و سازماندهی شده بود و تا یک اینچ بریده شده بود.

در قرن هجدهم، انگلیسی ها تسلط یافتند و باغ منظره انگلیسی را به وجود آوردند، که دقیقا برعکس بود: نامتقارن و انسانی. فرانسوی ها در قرن نوزدهم با باغ منظره فرانسوی که شبیه باغ منظره انگلیسی و الهام گرفته از آن بود، بازگشتند.

بیشتر ساختارهای سایت مانند باغ های انگلیسی رشد می کنند: به طور وحشیانه. این یک نقطه ضعف برای کاربران و موتورهای جستجو است که دوست دارند ساختار به سرعت بفهمند یک سایت در مورد چیست و کجا باید چه چیزی را پیدا کند. ساختار به ما و ربات ها جهت گیری و زمینه می دهد.

چیزها تمایل به رشد “طبیعی” دارند. گیاهان وقتی رشد می کنند ساختار خاص خود را دارند، اما اگر هرس و سازماندهی نشده باشد، یک باغ کامل به طور وحشیانه و تقریباً تصادفی رشد می کند.

با افراط در باغی که به طور طبیعی رشد می کند، یک جنگل است. شما نمی توانید (بدون قمه) عبور کنید. در مورد وب سایت ها هم همینطور است.

به همین دلیل است که باید یک باغ فرانسوی را برای ساختار سایت خود در نظر بگیرید: برنامه ریزی شده، سازماندهی شده، هرس شده.

محرک این نیاز Scale است. چیزهای وحشی مقیاس خوبی ندارند اما ساختارهای سازمان یافته و بهینه از رشد سود می برند. صفحات بیشتر در ساختار سایت خوب به معنی سیگنال های قوی تر برای موتور جستجو و انتخاب گسترده برای کاربران بدون از دست دادن جهت گیری است. بنابراین، هر چه سایت بزرگتر باشد، تأثیر ساختار آن بر رشد بیشتر است.

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه - کالج نوین
شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه – کالج نوین

مناطق ساختار سایت: پیوند داخلی، طبقه بندی، عمق کلیک، ساختار URL

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، اجازه دهید با گفتن این نکته شروع کنم که در مورد آن چهار موضوع تا انتها به سوراخ خرگوش نمی پردازم.

آنها خیلی ساده هستند و نمی توانند همه چیز را در یک مقاله پوشش دهند. در عوض، من توضیح خواهم داد که آنها چه هستند و چگونه در بهینه سازی ساختار سایت مرتبط هستند.

لینک سازی داخلی بیشترین تأثیر را بر ساختار سایت دارد و از پیوندهای بین صفحات در یک سایت تشکیل شده است. این تأثیر بسیار زیادی دارد زیرا عمق کلیک، فرکانس خزیدن و “قدرت پیوند”* یک صفحه را هدایت می کند.

*من از عبارت قدرت پیوند برای توصیف اینکه چگونه یک صفحه به صورت داخلی و خارجی پیوند داده شده است استفاده خواهم کرد. سایر اصطلاحات شناخته شده عبارتند از “Authority”، “Page Strength” یا “Page Authority”. من سعی می کنم از عبارت گیج کننده “PageRank” اجتناب کنم زیرا گوگل دیگر از آن به شکل اصلی خود استفاده نمی کند.

جان مولر اشاره کرد که ساختار URL مهم است زیرا زمینه را فراهم می کند:

بنابراین ما باید بتوانیم از یک URL به هر URL دیگر در وب سایت شما فقط با دنبال کردن پیوندهای موجود در صفحه بخزیم. اگر این امکان پذیر نباشد، زمینه های زیادی را از دست می دهیم.

بنابراین اگر ما فقط از طریق فایل نقشه سایت شما این URL ها را می بینیم، واقعاً نمی دانیم که این URL ها چگونه به یکدیگر مرتبط هستند و درک اینکه این قسمت از محتوا چقدر مرتبط است را برای ما سخت می کند. زمینه وب سایت شما بنابراین این یک چیز است که باید مراقب آن بود.»

طبقه بندی یک سایت نحوه سازماندهی اطلاعات را توصیف می کند، به عنوان مثال دسته ها، زیرمجموعه ها، برچسب ها و سایر طبقه بندی ها. روشی که محتوای خود را سازماندهی می‌کنید به کاربران کمک می‌کند چیزها را سریع‌تر پیدا کنند، اما زمینه را برای موتورهای جستجو فراهم می‌کند.

رابطه بین صفحات نقش مهمی برای بهینه سازی موجودیت ایفا می کند. اگر هر صفحه یک موجودیت باشد، هرچه اطلاعات بیشتری در مورد آن رابطه ارائه دهید، بهتر است. طبقه بندی به آن کمک می کند زیرا زمینه آن روابط را ایجاد می کند.

عمق کلیک نشان دهنده تعداد کلیک هایی است که برای رفتن از صفحه اصلی به صفحه فرعی در همان سایت لازم است. اصلا مهمه؟ شرط می بندی! جان مولر اشاره کرد که عمق کلیک، که گاهی به آن عمق صفحه نیز می‌گویند، مهم‌تر از ساختار URL برای نشان دادن اهمیت URL‌ها است. برای گوگل، هرچه تعداد کلیک های کمتری از صفحه اصلی برای رسیدن به یک صفحه فرعی طول بکشد، اهمیت آن بیشتر فرض می شود.

ساختار URL برچسبی برای عناصر ساختاری یک URL است، یعنی زیر دامنه ها، دایرکتوری ها و زیر شاخه ها. این به گوگل در نمایه سازی کمک می کند و نقش معنایی ایفا می کند، یعنی ارتباط بین صفحات را واضح تر می کند.

تا به حال، شما باید درک کنید که این چهار منطقه چقدر درهم پیچیده هستند و چرا اغلب آنها با هم مخلوط می شوند. به عنوان مثال، تغییر در طبقه بندی منجر به تغییر در URL و ساختار پیوند داخلی می شود که به طور بالقوه باعث تغییر در عمق کلیک می شود. با این حال، آنها یکسان نیستند. دانستن تفاوت برای موثر بودن مهم است.

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه - کالج نوین
شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، 6 نحوه – کالج نوین

نحوه ممیزی ساختار سایت برای نقاط ضعف

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، چرایی را پایین آوردیم، پس بیایید به چگونگی و چیستی آن بپردازیم.

شما احتمالاً حداقل یک بار در هفته (یا یک بار در روز، اگر مانند من مبتلا به OCD هستید) خزیدن و فایل های گزارش سایت خود را زیر نظر دارید. اما ممیزی کامل ساختار سایت به زمان نیاز دارد. بنابراین، بهترین فرکانس یک بار در سه ماهه است، مگر اینکه سایت خود را مهاجرت/راه اندازی مجدد کنید یا ترافیک ناگهان کاهش پیدا کند.

برای بررسی ساختار سایت خود، حداقل به یک خزنده نیاز دارید. در حالت بهینه، شما ابزاری برای تجزیه و تحلیل فایل های گزارش و جفت کردن آن با داده های کنسول جستجو و/یا ابزار تجزیه و تحلیل وب انتخابی خود دارید.

هدف این است که بهترین درک ممکن را از نحوه استفاده کاربران از سایت شما و نحوه خزیدن موتورهای جستجو در آن بدست آورید. فایل های گزارش بهترین بینش در مورد آنچه موتورهای جستجو در سایت شما انجام می دهند هستند، تجزیه و تحلیل وب به شما نشان می دهد که کاربران چه می کنند. ترکیب این دو ابزار نظارتی قدرتمندی برای ارزیابی تأثیر تغییرات ساختار سایت است.

سوال بزرگ این است که چگونه سایت خود را ممیزی کنید. برای شروع، ابتدا باید بدانید که به دنبال چه چیزی باشید. ما می توانیم مشکلات را به چهار مورد استفاده ای که قبلاً ذکر کردم تقسیم کنیم.

پیوند داخلی

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، اجازه دهید مقدمه این بخش را با این احتیاط بیان کنم که ساختار پیوند داخلی بهینه شما به مدل کسب و کار شما بستگی دارد. همه نباید پیوندهای داخلی را یکسان بهینه کنند. در عوض، در نظر بگیرید که آیا یک نقطه تبدیل دارید یا چند.

همانطور که گفته شد، من چهار مشکل رایج در پیوند داخلی می بینم:

صفحات با لینک های خروجی بیش از حد. به دنبال صفحاتی باشید – یا قالب های بهتر صفحه – که دارای تعداد زیادی لینک داخلی خروجی و تعداد کمی از لینک های ورودی هستند. در تجربه من، این صفحات اغلب تحت CheiRank بالا و رتبه پایین صفحه رنج می برند، به این معنی که آنها قدرت لینک زیادی را از بین می برند و به اندازه کافی دریافت نمی کنند.

چقدر، خیلی زیاده؟ هیچ عدد جادویی وجود ندارد. با میانگین خود اندازه بگیرید! میانگین تعداد پیوندهای خروجی در هر قالب صفحه را بکشید و ببینید آیا یکی از آنها به طور قابل توجهی برجسته است یا خیر. اگر چنین است، آن پیوندهای خروجی را به طور انتقادی ارزیابی کنید و ببینید آیا می توانید برخی از آنها را کوتاه کنید.

همچنین، لینک های خروجی را در رابطه با اهمیت و عملکرد صفحه اندازه گیری کنید. اگر مهم است (برای کسب و کار) و عملکرد خوبی ندارد، پیوندهای ورودی در مقابل خروجی ممکن است یک عامل باشد.

صفحات مهم پیوندهای ورودی بسیار کمی دارند. به همین ترتیب، شما باید صفحات مهم برای کسب و کار خود را برای داشتن لینک های داخلی ورودی کافی با خزیدن تجزیه و تحلیل کنید.

نمایش واقعی قدرت لینک داخلی تنها از فاکتورگیری بک لینک ها در هنگام محاسبه نمودار لینک داخلی شما حاصل می شود. این ایده ای است که من با T.I.P.R ترویج می کنم. مدل. اما برای شروع، نگاه کردن به لینک های ورودی کافی است.

صفحات مهم اغلب به اندازه کافی خزیده نمی شوند. نرخ خزیدن، یعنی فرکانس خزیدن گوگل در یک صفحه، شاخص مهمی از اهمیت درک شده توسط گوگل از صفحه است.

بنابراین، هنگام تجزیه و تحلیل ساختار سایت، فایل‌های گزارش را فاکتور بگیرید و ببینید هر صفحه چقدر در رابطه با لینک‌های ورودی و خروجی آن خزیده می‌شود.

گوگل رتبه صفحه (یا هر چیزی که امروزه استفاده می‌کند) را فاکتور می‌کند تا تصمیم بگیرد چه مواردی را برای مدت طولانی هر چند وقت یکبار بخزد، بنابراین ارتباط قابل توجهی بین فرکانس خزیدن و رتبه‌بندی وجود دارد. اگر می‌بینید که صفحات مهم کمتر از سایرین خزیده می‌شوند، می‌خواهید به افزایش تعداد لینک‌های داخلی به آن‌ها فکر کنید.

صفحات قدرت پیوند را احتکار می کنند. همانطور که صفحاتی وجود دارند که بیش از حد لینک داده می شوند، شما نیز صفحاتی دارید که قدرت لینک زیادی دارند اما به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند.

توجه داشته باشید، من مجسمه سازی پیوند را به معنای کلاسیک یا این ایده که نباید لینک کنید را تبلیغ نمی کنم. وقتی می‌گویم صفحات «قدرت پیوند را ذخیره می‌کنند»، پیشنهاد می‌کنم که به اندازه کافی پیوند داده نشوند.

20 یا 50 صفحه برتر که دارای پیوند داخلی هستند را شناسایی کنید و آنها را از نظر پتانسیل برای پیوند بیشتر ارزیابی کنید، مگر اینکه تعداد پیوندهای خروجی آنها بالاتر از حد متوسط باشد.

بهینه سازی پیوند داخلی اغلب از توزیع هالتر با تعداد زیادی صفحات با لینک های ورودی/خروجی بالا و برعکس در طرف دیگر طیف پیروی می کند. سایت هایی با چند نقطه تبدیل (فکر کنید: صفحات فرود) باید قدرت پیوند را در اطراف صفحات سازنده پول متمرکز کنند.

سایت‌هایی که نقاط تبدیل زیادی دارند (فکر کنید: صفحات محصول برای سایت‌های تجارت الکترونیک یا مقالاتی برای ناشران) باید برای توزیع مساوی پیوندهای ورودی و خروجی تلاش کنند.

این نسخه بسیار کلی است و استثنائات اعمال می شود، اما مهم است که در نظر داشته باشید که همه سایت ها نباید به یک شکل بهینه شوند.

مؤثرترین راه برای مقیاس‌بندی تغییرات پیوند داخلی، اصلاح ماژول‌های پیوند در صفحات دسته‌بندی یا پیمایش بالا است. با این حال، چنین تغییراتی باید قبل از ارسال آزمایش شوند، زیرا تأثیر آنها برای تخمین زدن بسیار پیچیده است و منوط به ارزیابی Google از محتوای دیگ بخار است.

ایجاد تغییرات در یک محیط صحنه سازی و مقایسه ساختار پیوند داخلی با نسخه زنده با خزیدن هوشمندانه ترین راه برای رفتن به اینجا است.

روی Depth کلیک کنید

شناسایی نقاط ضعف ساختار سایت ، با عمق کلیک، مشکلی که می‌خواهید به آن توجه کنید این است که صفحات مهم دارای عمق کلیک بیش از حد هستند، به این معنی که برای دسترسی به آنها، کلیک‌های زیادی از صفحه اصلی طول می‌کشد. متخلفان و راه حل های کلاسیک صفحه بندی و خرده نان هستند.

اگر یک سایت به اندازه مشخصی برسد، هر صفحه ای عمق کلیک پایینی نخواهد داشت. از نظر عملی، این امکان پذیر نیست، مگر اینکه بخواهید با هزاران پیوند در صفحه اصلی خود پایان دهید.

این بدان معناست که اگرچه ایده‌آل قدیمی برای دسترسی به هر صفحه با 3 کلیک از صفحه اصلی، هدف خوبی برای شلیک است، اگر صفحات (غیر مهم) بالاتر از آن قرار گرفتند، سر خود را نشکنید.

تغییرات در عمق کلیک باید در یک محیط صحنه ارزیابی و با نسخه زنده نیز مقایسه شود. تقسیم بندی بر اساس نوع صفحه و مشاهده اینکه چگونه با افزودن خرده نان یا صفحه بندی عمق کلیک را تغییر می دهد، ساده است.

ساختار URL

ساختار URL بهینه با اندازه سایت به اندازه فاکتورهای ذکر شده در این پست مقیاس می شود. هر چه سایت بزرگتر باشد، بیشتر توصیه می کنم که یک سلسله مراتب خاص را در ساختار URL با دایرکتوری ها و زیر شاخه ها منعکس کنید تا به کاربران و موتورهای جستجو زمینه ارائه شود.

بزرگترین مشکلی که من در مورد سایت ها می بینم، ارائه سلسله مراتب زیاد یا خیلی کم در ساختار URL آنها است. بگذارید واضح بگویم، هدایت ترافیک ارگانیک بالاترین اولویت نیست. اما وقتی با یک سایت بزرگ سر و کار دارید و فرصتی برای تغییر ساختار URL خود دارید، اضافه کردن سلسله مراتب ایده بدی نیست.

طبقه بندی

طبقه بندی یکی از آن موضوعاتی است که حاوی اطلاعات کافی برای یک کتاب کامل است. سعی می کنم آن را در چند جمله خلاصه کنم اما به خاطر داشته باشید که موضوع عمیقی است.

رویکرد یافتن بهینه بسیار به سایت خاص بستگی دارد و اغلب گزینه های مختلفی وجود دارد. بنابراین، من نمی توانم عددی را به شما ارائه دهم که نشان دهد طبقه بندی شما خوب است یا بد. اگر هرگز به راه‌های مختلف سازمان‌دهی محتوا در سایت خود ننشینید، احتمالاً فکر کافی برای طبقه‌بندی خود نکرده‌اید.

یک تمرین ارزشمند مرتب‌سازی کارت برای طبقه‌بندی است. همه دسته ها، زیرمجموعه ها، موضوعات (و برچسب ها) خود را روی کارت های فهرست بنویسید. سپس، بخش بازاریابی خود را احضار کنید و در مورد ساختار بهینه اطلاعات در سایت خود بحث کنید.

Allrecipes.com نمونه‌ای از سایت‌هایی است که طبقه‌بندی مناسبی دارد. من نمی دانم که آیا طبقه بندی به تنهایی باعث موفقیت سایت می شود یا خیر، اما مطمئناً نشان دهنده پیوند داخلی و ساختار محتوا است.

بر محتوای قابل نمایه سازی تمرکز کنید

ایندکس‌پذیری بخشی از ساختار سایت نیست، اما مهم است که مشخص شود آیا محتوا واقعاً برای نمایه‌سازی باز است یا خیر. اگر قسمت‌های بزرگی از یک سایت را از نمایه شدن مسدود کنید، مثلاً یک الگوی خاص مانند نمایه‌های انجمن، مفاهیم ساختار سایت فقط برای انسان‌ها اعمال می‌شود.

از این نظر باید دو نکته را در نظر بگیرید. اولاً، بخش‌های فهرست نشده یک سایت، زمینه را برای موتورهای جستجو فراهم نمی‌کند. بنابراین، مراقب باشید که منطق حذف شما چیست.

دوم، به جای استفاده از متا تگ های noindex، از خزیدن با استفاده از robots.txt جلوگیری کنید تا از بودجه خزیدن نیز صرفه جویی کنید. می‌توانید از rel=nofollow استفاده کنید، اما robots.txt به انعطاف‌پذیری بیشتر، تغییرات سریع‌تر و کنترل بهتر اجازه می‌دهد.

دور نگه داشتن محتوای با کیفیت پایین از فهرست گوگل همیشه ایده خوبی است و من نتایج خوبی را از صرفه جویی در بودجه خزیدن در طول مسیر دیده ام.

بنابراین، هنگامی که به پیوندهای داخلی، عمق کلیک، طبقه بندی و ساختار URL نگاه می کنید، به خاطر داشته باشید که چه چیزی قرار است ایندکس شود و چه چیزی نیست.

ساختار سایت در طول زمان تغییر می کند

بهینه سازی ساختار سایت یک فرآیند مداوم است. وب سایت ها اکوسیستم های “زنده” هستند: آنها رشد می کنند، کوچک می شوند و در طول زمان تغییر می کنند. درست همانطور که انسان ها باید هر از گاهی برای معاینه به پزشک مراجعه کنند، ما نیز باید ساختار سایت را به طور منظم ارزیابی کنیم.

به نمودار اجتماعی یک شهر فکر کنید. تعداد مشخصی از مردم در آن شهر زندگی می کنند و بیشتر آنها یکدیگر را می شناسند. برخی از آنها بسیار محبوب هستند، به عنوان مثال شهردار. برخی ممکن است فقط یک نفر را بشناسند. وقتی افراد مناسب شناخته شوند، مثلاً به این دلیل که شورای شهر هستند، شهر به طور مطلوب به هم متصل می شود.

یک چالش شار است. افراد جدید به شهر نقل مکان می کنند، دیگران می روند. نمودار اجتماعی دائماً تغییر می کند و نمودار پیوند یک سایت نیز تغییر می کند.

در استعاره، افراد گره هستند و روابط بین آنها لبه است. ما می توانیم آن را به نحوه ارتباط صفحات در یک وب سایت منتقل کنیم. سایت‌ها رشد می‌کنند، برخی سریع‌تر، برخی کندتر، و نمودار پیوند داخلی تغییر می‌کند.

این چالشی است که در پس بهینه سازی ساختار سایت وجود دارد: این یک ارزیابی مجدد دائمی از نحوه اتصال گره ها به یکدیگر و اطمینان از محبوبیت کافی گره های مناسب است.

خزیدن هفتگی یا دو هفته‌ای را اجرا کنید و تقریباً ماهی یک‌بار به فایل‌های گزارش مربوط به فرکانس خزیدن نگاه کنید. من یک سه ماهه ممیزی ساختار سایت را با فاکتورگیری در پیوند داخلی، ساختار URL، طبقه بندی و عمق کلیک پیشنهاد می کنم.

بازنگری یک طبقه‌بندی تنها در هنگام افزودن بخش جدید، راه‌اندازی مجدد/مهاجرت، یا عرضه یک محصول جدید ضروری است. احتمالاً این اتفاق زیاد نخواهد افتاد، شاید یک بار در سال. هرچه ساختار سایت خود را تمیزتر نگه دارید، با رشد سایت شما مقیاس بهتری خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + ده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟