شش مزیت دیجیتال مارکتینگ

شش مزیت دیجیتال مارکتینگ

شش مزیت دیجیتال مارکتینگ ، دیجیتال مارکتینگ هر استراتژی بازاریابی است که از ابزارهای الکترونیکی یا ابزارهای دیجیتال برای تبلیغ یک محصول یا خدمات و سنجش اثربخشی استراتژی استفاده می کند. کمپین های بازاریابی معمولاً با استفاده از رایانه، تلفن همراه، تبلت یا دستگاه دیگری راه اندازی می شوند. آنها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند، از جمله ویدئوهای آنلاین، تبلیغات نمایشی یا پست های رسانه های اجتماعی.

کارشناسان بازاریابی اغلب بازاریابی دیجیتال را با اشکال سنتی بازاریابی مانند تبلیغات مجلات، بیلبوردها و پست مستقیم مقایسه می کنند. در حالی که بازاریابی سنتی و دیجیتال هر دو بسیار موثر هستند، بازاریابی دیجیتال از این نظر منحصر به فرد است که می تواند با منابع کمتر و تلاش کمتر، بازگشت سرمایه بالاتر و دسترسی بیشتر به بازار را ارائه دهد. در زیر، انواع رایج بازاریابی دیجیتال و اینکه چگونه می توانند در حال حاضر برای کسب و کار شما مفید باشند، بحث می کنیم.

شش مزیت دیجیتال مارکتینگ
شش مزیت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

1. نتایج مقرون به صرفه و قابل اندازه گیری

بازاریابی دیجیتال به شما امکان دسترسی به ابزارهای متعددی را می دهد که می توانند عملکرد کمپین شما را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند. وقتی داده‌های سختی دارید که می‌توانید در زمان واقعی به دست آورید، می‌توانید دلارهای بازار خود را بر این اساس تخصیص دهید. همچنین می‌توانید استراتژی بازاریابی خود را به جای اینکه آن را کنار بگذارید و دوباره شروع کنید یا متوجه شوید که استراتژی شما بعد از این واقعیت کارساز نبوده است، تنظیم کنید. این رویکرد می تواند هزاران دلار را برای شما صرفه جویی کند و در درازمدت بازدهی بالاتری به شما بدهد.

این مقاله را مطالعه کنید  اندازه گیری اثربخشی دیجیتال مارکتینگ

2. نامحدود گزینه های هدف گذاری مشتری/مشتری

اگر محصول شما در مرحله بتا باشد و در حال انجام تست بازار هستید، چه؟ سریع ترین راه برای به دست آوردن نتایج در مورد نحوه واکنش مردم به برند شما یا آخرین کمپین شما چیست؟ بازاریابی دیجیتال گزینه های نامحدودی را برای هدف قرار دادن مشتریان مناسب در زمان مناسب به شما می دهد. می‌توانید استراتژی‌هایی مانند هدف‌گیری مجدد، فهرست‌های مخاطبان، نظرسنجی‌ها، بررسی‌ها، بک لینک‌ها، صفحات فرود، تجزیه و تحلیل گوگل و سایر موارد را توسعه داده و اصلاح کنید تا مشخص کنید آیا به موفقیت رسیده‌اید و کمپین شما چقدر خوب کار می‌کند.

3. دسترسی مشتری به هر جایی در سفر خرید

اگر بازاریابی دیجیتال باعث ایجاد نقشه سفر مشتری نمی شد، آن را ملموس تر و قابل تعریف تر می کرد. اکنون می توانید نقاط تماس برند خود را شناسایی کنید، شخصیت مشتری خود را انتخاب کنید، اهداف مشتریان خود را درک کنید، تعاملات خود را ترسیم کنید و نقشه سفر مشتری خود را فوراً در صورت نیاز به روز کنید.

4. سفارشی سازی بی پایان در محل- شش مزیت دیجیتال مارکتینگ

یکی از مزایای اصلی سفارشی‌سازی این است که تعداد خطاهایی را که در قسمت جلویی کمپین بازاریابی خود مرتکب می‌شوید کاهش می‌دهد. اگر گزینه های بیشتری دارید، احتمالاً تصمیمات آگاهانه تری برای راه اندازی استراتژی خود خواهید گرفت. بازاریابی دیجیتال به شما سفارشی سازی بی پایان را در هر مرحله از کمپین شما از ابتدا تا انتها و پس از آن ارائه می دهد.

5. تعامل بیشتر با مشتریان خود

به تمام راه هایی فکر کنید که بازاریابی دیجیتال می تواند شما را با مشتریان خود در ارتباط قرار دهد: ایمیل، پیام های فوری، محتوای وب سایت، فیلم ها، تصاویر، پست های رسانه های اجتماعی، پیامک ها، ویجت ها و بنرها. ابزارهای دیجیتال فرصت های بیشتری برای تعامل با جمعیت و ایجاد وفاداری مشتری به شما می دهند. همچنین به شما کمک می کند تا با افراد مختلف در بخش های مختلف بازار خود ارتباط برقرار کنید. در حالی که برخی از افراد هنوز فقط ایمیل خود را بررسی می کنند، برخی دیگر از آخرین برنامه ها برای دیدن تبلیغات یا بنرها استفاده می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یکپارچه
شش مزیت دیجیتال مارکتینگ
شش مزیت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. اعتبار بیشتر برند- شش مزیت دیجیتال مارکتینگ

با بازاریابی دیجیتال، شرکت شما می تواند اعتبار برند را در بازار بزرگتر ایجاد کند. می‌توانید از طریق وبلاگ‌ها یا ستون‌های نظرات، توصیه‌های ارزشمندی ارائه دهید، برای تبلیغ نام تجاری خود به تأثیرگذاران تکیه کنید، پست‌های مهمان را با شرکت‌های دیگر معامله کنید، مطالعات موردی ایجاد کنید و مشارکت مصرف‌کننده را به محتوا تبدیل کنید. بهتر از همه، شما می توانید بدون صرف زمان، انرژی، پول یا منابع زیاد، علامت خود را بگذارید.

انواع رایج بازاریابی دیجیتال- شش مزیت دیجیتال مارکتینگ

استراتژی های بازاریابی دیجیتال را می توان بر اساس پلتفرم مورد استفاده دسته بندی کرد، خواه جستجوها پولی باشند یا ارگانیک، نوع محتوا، نوع رسانه یا رویکرد. انواع رایج بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

تقریباً غیرممکن است که در مورد بازاریابی دیجیتال بدون مطرح کردن سئو صحبت کنید. سئو فرآیند افزایش ترافیک وب سایت شما با استفاده از کلمات کلیدی برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو است. هر چه در رتبه های جستجو بالاتر باشید، شانس بیشتری برای دیده شدن برای مصرف کنندگان هدف خود خواهید داشت. کارشناسان بازاریابی ساعت‌های بی‌شماری و منابع بی‌پایانی را صرف توسعه استراتژی‌های سئو می‌کنند تا یک وب‌سایت به صدر جستجوی گوگل برسد.

جستجوی پولی

همچنین به عنوان PPC (پرداخت به ازای کلیک) یا Google Ads شناخته می شود، جستجوی پولی در نهایت به گونه ای طراحی شده است که وب سایت شما را با پرداخت پول به موتور جستجو برای قرار دادن تبلیغات در SERP ها به بالای یک جستجو برساند. از آنجایی که تبلیغات بر اساس پرداخت به ازای کلیک کار می کنند، شما فقط زمانی پرداخت می کنید که روی تبلیغ شما کلیک شود. تبلیغات پولی به شما این امکان را می دهد که بدون توجه به اندازه کسب و کارتان از رقبای خود بهتر عمل کنید.

نمایش تبلیغات

تبلیغات نمایشی متن، تصاویر و یک URL را ترکیب می کند که به وب سایتی پیوند می خورد که در آن مشتری می تواند درباره محصولات یا خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کند و بخرد. قالب های تبلیغاتی زیادی زیر چتر تبلیغات نمایشی وجود دارد. اکثر تبلیغات نمایشی حاوی متن، تصویر، انیمیشن یا ویدیو هستند. تبلیغات نمایشی می توانند عملکردهای مختلفی را انجام دهند که از ارتقای محصول تا آموزش مخاطبان را شامل می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  10 دلیل واضح نیاز به دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

یکی از موثرترین راه‌ها برای تعامل با مخاطب، ایجاد حضور در شبکه‌های اجتماعی است. پلتفرم هایی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام و یوتیوب می توانند به شما کمک کنند تا برند خود را بسازید و در عین حال فرهنگ دیجیتالی را پرورش دهید که به طور ارگانیک رشد می کند. بازاریابی رسانه های اجتماعی شامل ارسال پست در صفحات شما و همچنین پرداخت هزینه برای تبلیغاتی است که در فید خبری یا حاشیه نمایش داده می شوند. پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز کانال های بازاریابی قدرتمندی هستند که ترافیک را به وب سایت شما باز می گرداند.

شش مزیت دیجیتال مارکتینگ
شش مزیت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی محتوا

توسعه دهندگان وب و تیم های بازاریابی از بازاریابی محتوا برای ایجاد و توزیع یک پیام ارزشمند، مرتبط و سازگار استفاده می کنند که مخاطبان هدف را جذب و حفظ می کند. هدف اصلی آن فراخوانی بازدیدکنندگان سایت به اقدام است که به معنای خرید محصول یا خدمات شما است. محتوای نوشتاری همچنان مهمترین عنصر در هدایت پیام شما به خانه است.

بازاریابی ایمیلی

می توانید از ایمیل برای تبلیغ محصولات و خدمات خود و همچنین ایجاد وفاداری مشتری استفاده کنید. ایمیل می تواند مشتریان شما را از محصولات جدید، تخفیف ها و سایر خدمات آگاه کند. همچنین می‌تواند راهی برای آموزش مخاطبان شما در مورد برندتان باشد یا حتی زمانی که محصول شما را نمی‌خرند، آنها را درگیر خود نگه دارید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

در بازاریابی، اینفلوئنسر کسی است که دنبال کننده اجتماعی اختصاصی دارد و به عنوان یک متخصص در زمینه خود دیده می شود. اینفلوئنسر مارکتینگ از تاییدیه‌ها و «نقشه‌های» محصول از سوی اینفلوئنسرها استفاده می‌کند تا به شرکت اعتبار و دسترسی بیشتر به بازار بدهد. اینفلوئنسر مارکتینگ به دلیل سطح بالایی از اعتمادی است که اینفلوئنسرهای اجتماعی با دنبال کنندگان خود ایجاد کرده اند و توصیه های آنها به عنوان نوعی اثبات اجتماعی برای مشتریان بالقوه برند شما عمل می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 20 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟