مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره

مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره

مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره ، فناوری دائماً در حال تحول است و بازاریابان و همچنین کارآفرینان را ترغیب می‌کند که به سمت دیجیتال مارکتینگ به منظور افزایش آگاهی از برند، دستیابی به بازار هدف خود و در نهایت فروش و همچنین کسب سود، وارد شوند.

برنامه ریزی برای شغلی در دنیای بازاریابی فردا بسیار متفاوت از امروز خواهد بود. در حالی که اصول بازاریابی ممکن است یکسان باشد، مهارت ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که برای تجزیه و تحلیل، ایجاد و اجرای کمپین های بازاریابی به آن نیاز دارید، با سرعتی باورنکردنی به تکامل خود ادامه می دهند.

کمبود شدید استعداد- مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره

در مجموع 74 درصد از مدیران بازاریابی می‌دانند که سازمان‌ها و شرکت‌های بازاریابی به دلیل کمبود مهارت‌های دیجیتال با کمبود استعدادهای حیاتی مواجه هستند. به عبارت دیگر، بین آنچه که باید بدانند و آنچه واقعاً می‌دانند فاصله زیادی وجود دارد. برای مقابله، تقریباً نیمی از مدیران بازاریابی گفتند که بیشتر بر روی استخدام تمرکز خواهند کرد در حالی که 40٪ گفتند که به همان اندازه بر جذب و مهارت مجدد نیروی کار فعلی خود تمرکز خواهند کرد.

مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره
مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال حرفه ای است که ترکیبی از – به عنوان مثال – بازاریابی سنتی، طراحی وب، سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی و نوشتن محتوا است. این بدان معنی است که ویژگی های مورد نیاز برای موفقیت بسیار زیاد است و کاملاً متنوع است.

در اینجا برخی از مهارت هایی که به عنوان یک بازاریاب دیجیتال به آن نیاز خواهید داشت آورده شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها

تحلیل داده ها

ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها به طور کلی در دسترس هستند و به بازاریابان اطلاعاتی را می دهند که برای درک مشتریان و همچنین هدف قرار دادن آنها با پیام های صحیح نیاز دارند.

اصطلاح “تحلیل داده ها” به استفاده از تکنیک های کاربردی، علاوه بر نرم افزارهای مدرن، به منظور جمع آوری و پردازش مجموعه های گسترده ای از داده ها از تعاملات مختلف آنلاین بازار هدف شما اشاره دارد. این مبادلات به اشکال مختلفی انجام می شود مانند:

. معاملات آنلاین،
. محتوای مصرف شده،
. پرس و جوهای جستجو، و همچنین
. سایر ردپاهای آنلاین مرتبط با کسب و کار شما.

همراه با تجزیه و تحلیل داده ها، پاکسازی داده ها نیز انجام می شود. این اصطلاح به فرآیند حذف داده های نادرست، تکراری یا ناقص در پایگاه داده شما اشاره دارد. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، لازم است که به طور دوره ای پایگاه داده خود را از داده های قدیمی و بی فایده پاکسازی کنید تا از تصمیم گیری های بازاریابی بی اثر جلوگیری کنید.

سازمان و مدیریت پروژه

اجرای تعدادی کمپین دیجیتالی می تواند خیلی سریع پیچیده شود. کنار هم قرار دادن یک برنامه بازاریابی همه‌کانالی شامل فناوری‌های مختلف و اندازه‌گیری‌های مختلف است که منجر به هماهنگی بخش‌های متحرک زیادی می‌شود.

همچنین، بازارهای دیجیتال باید مهارت‌های یک مدیر پروژه را داشته باشند و تیم‌های متفاوتی را گرد هم بیاورند تا ایده‌های بازاریابی را از مفهوم تا تکمیل هدایت کنند. مهارت های مدیریت پروژه شامل رهبری و هدایت تیم های داخلی و خارجی به منظور مدیریت پروژه ها و محصولات قابل تحویل است.

این مقاله را مطالعه کنید  8 ابزار برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

مدیران پروژه باید دارای مهارت های فنی باشند، اما باید بتوانند پروژه های پیچیده را به مراحل عملی تقسیم کنند. متخصصان باید بتوانند اعتراضات را به وضوح بیان کنند و سپس به تیم ها انگیزه دهند تا یک تجربه یکپارچه ایجاد شود.

مدیران پروژه های دیجیتال مارکتینگ ملزم به مدیریت فرآیند گردش کاری هستند که در تیم ها و سازمان های آنها جریان دارد. آنها باید با ابزارهایی مانند Trello، Basecamp یا – در غیر این صورت – Wrike مهارت داشته باشند. علاوه بر این، آنها به تجربه با روش های توسعه چابک و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) نیاز دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟