استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند ، ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ یک گام مهم در هر طرح تجاری است. تجارت الکترونیک با دیجیتال مارکتینگ اجرا می شود، به خصوص امروزه که بیش از 90 درصد مشتریان از اینترنت برای یافتن آنچه نیاز دارند استفاده می کنند.

برای افزایش دسترسی، دیده شدن و تبدیل، باید مطمئن شوید که اهداف واضح و قابل اندازه گیری را تعیین کنید. مهم نیست که محصول یا خدمات شما چقدر خوب باشد، اگر کسی از آن اطلاعی نداشته باشد، هیچ فایده ای نخواهد داشت. بنابراین توسعه یک استراتژی بازاریابی سازمان یافته و چند وجهی برای هر کسب و کاری موفق مهم است.

در اینجا چند استراتژی هوشمند بازاریابی دیجیتال برای شروع شما آورده شده است.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند – کالج نوین

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند

1. در PPC سرمایه گذاری کنید

بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) شکلی از تبلیغات پولی است که در آن شرکت های تبلیغاتی بر روی کلمات کلیدی پیشنهاد می دهند.

هنگامی که مشتریان بالقوه آن کلمات کلیدی را جستجو می کنند، تبلیغ شما در حالت ایده آل اولین چیزی است که در بالای نتایج جستجوی ارگانیک می بینند. مرتبط ترین پلت فرم تبلیغاتی PPC GoogleAds است که به کسب و کارها اجازه می دهد تبلیغاتی را ایجاد کنند که در موتورهای جستجوی خود ظاهر می شوند.

بهترین بخش تبلیغات PPC این است که شما فقط برای نتایج هزینه می پردازید، بنابراین تنها زمانی هزینه شما را به همراه خواهد داشت که کاربر تصمیم بگیرد روی تبلیغ شما کلیک کند. این یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از نمایش تبلیغات شما به جمعیتی است که می‌خواهید به آن برسید.

اگر می خواهید بهترین نتایج را هنگام هزینه کردن در PPC داشته باشید، اهداف روشنی را تعریف کنید، از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید و همیشه از تست A/B استفاده کنید تا ببینید چگونه می توانید کلمات کلیدی بهینه و با عملکرد بالا را بهبود ببخشید و تمرکز کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

2. از API ها استفاده کنید

اگرچه ممکن است نام اختصاری را تشخیص ندهید، بدون شک به عنوان یک مصرف کننده با API ها تعامل داشته اید.

API مخفف رابط برنامه نویسی کاربردی است. تجربه اینترنت مصرف کننده توسط این مفهوم مهم اما تا حدی نامشهود دیکته می شود. معمولاً این توسعه‌دهندگان هستند که روی ایجاد نرم‌افزار و برنامه‌های صحیح کار می‌کنند تا تجربه‌ای روان‌تر برای مشتری ایجاد کنند.

اساساً، APIها به عنوان یک دروازه اطلاعات عمل می کنند و به کسب و کارها اجازه می دهند اطلاعات خاصی را به اشتراک بگذارند و در عین حال از آنچه که نمی خواهند به اشتراک بگذارند محافظت می کنند. APIها به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند نقشه‌ها را در وب‌سایت‌های خود جاسازی کنند، پرداخت‌های کارتی را به‌طور یکپارچه پردازش کنند یا برنامه‌هایی را اجرا کنند که اطلاعات را از چندین منبع در یک مکان جمع‌آوری می‌کنند، مانند ردیابی پرواز یا بودجه.

APIها همچنین امکان ورود سریع به رسانه‌های اجتماعی را فراهم می‌کنند و ستون فقرات برنامه‌های مدیر پروژه مانند تیم‌های Slack یا مایکروسافت هستند که راه آسانی را برای کسب‌وکارها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و برقراری ارتباط داخلی ارائه می‌دهند.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند – کالج نوین

3. در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید

رسانه های اجتماعی فرصت مهمی برای ارتباط با مشتریان جدید و وفادار، به اشتراک گذاری اطلاعات، گسترش دامنه دسترسی و ساختن برند خود در سطح جهانی است.

از استفاده از رسانه های اجتماعی برای پست های عمومی خودداری کنید. مطمئن شوید که هویت برند خود را پرورش می دهید و در تمام کانال ها ثابت می ماند و ارزش های کسب و کار خود را به طور یکسان به اشتراک می گذارد. سعی کنید با پخش زنده، از جمله گزینه های تعاملی، و ارائه انحصاری های پشت صحنه برای ارتباط با مخاطبان، تا حد امکان شخصی بمانید.

متنوع کردن محتوا باعث افزایش تعامل و نرخ تبدیل بالاتری نسبت به متن ساده یا محتوای تکراری می شود. شما می خواهید با مشتریان خود رابطه ای مبتنی بر اعتماد و شخصیت ایجاد کنید. مصرف کنندگان می خواهند در مورد عادات خرید خود احساس خوبی داشته باشند، بنابراین فعال بودن در رسانه های اجتماعی به آنها دلیلی می دهد تا شما را نسبت به رقبای خود انتخاب کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  قدرت یادگیری در دیجیتال مارکتینگ

4. سئو را ترکیب کنید

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مرحله ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

حدود 80 درصد از مشتریان در جستجوی محصول یا خدمات جدید از موتورهای جستجو استفاده می کنند. به ندرت کسی وارد صفحه دوم نتایج جستجو می شود و بیش از 25٪ روی اولین نتیجه ای که می بینند کلیک می کنند. تنها بر این اساس، می توانید ببینید که چقدر مهم است که سایت خود را در اسرع وقت در مقابل مشتری مناسب قرار دهید و بهترین ابزار بازاریابی محلی را انتخاب کنید.

سئو همچنین در مورد بهبود تجربه و تعامل کاربران با وب سایت شما است. سئو یک اصلاح تک مرحله ای نیست، بهتر می توان آن را به عنوان چارچوبی از بهترین شیوه ها و فرآیندها توصیف کرد. سه حوزه تمرکز وجود دارد، فنی، در محل و خارج از سایت.

. سئو فنی تضمین می کند که موتورهای جستجو می توانند سایت کسب و کار شما را بخزند و فهرست کنند.
. قوانینی که برای پشتیبانی از موتورهای جستجو برای سایت شما اعمال می شود، به عنوان سئو در سایت طبقه بندی می شوند.
. روش هایی که می توانید با ارتقاء آن، رتبه وبلاگ یا وب سایت خود را بهبود بخشید، سئوی خارج از سایت نامیده می شود.

5. برو موبایل

تقریباً 80 درصد از مشتریانی که از اینترنت استفاده می کنند دارای یک گوشی هوشمند نیز هستند، بنابراین سازگاری با موبایل بسیار ارزشمند است. بازاریابی موبایلی با استفاده از ترکیبی از ایمیل، رسانه های اجتماعی و بازاریابی درون برنامه ای، مخاطبان را در تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های قابل حمل خود هدف قرار می دهد. می‌توانید خلاق باشید و از نرم‌افزاری استفاده کنید که ایمیل‌ها را به پیامک تبدیل می‌کند تا مطمئن شوید که ایمیل‌های شما دیده می‌شوند و در میان بهم ریختگی صندوق ورودی گم نمی‌شوند. این روزها تقریباً هر کاری را که می توان به صورت آنلاین انجام داد، با دستگاه تلفن همراه نیز قابل انجام است.

این مقاله را مطالعه کنید  هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

رفتن به موبایل بیشتر از داشتن یک برنامه کاربردی است. سعی کنید گزینه‌های پرداخت موبایلی را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که وب‌سایت شما تا حد امکان موبایل‌پسند است. بازاریابی موبایلی با کیفیت به این معناست که با مخاطبان خود در ارتباط باشید و بتوانید محتوای سازگار با موبایل تولید کنید و در عین حال سازگار باشید. بزرگترین مزیت استفاده از فناوری تلفن همراه، توانایی افزایش کارایی کسب و کار شما است.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند
استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هوشمند – کالج نوین

6. کمپین های بازاریابی مجدد ایجاد کنید

متأسفانه، هر کلیک تبلیغاتی یا بازدید از صفحه به تبدیل تبدیل نمی شود. ایجاد یک کمپین بازاریابی مجدد به معنای تبلیغات مستقیم به افرادی است که قبلاً به نوعی با برند شما تعامل داشته اند. شاید آنها از وبلاگ شما بازدید کرده اند، از طریق یک پیوند ایمیل کلیک کرده اند، در رسانه های اجتماعی شرکت کرده اند یا قبلاً خریدی انجام داده اند. بازاریابی مجدد ابزار مهمی برای افزایش نرخ تبدیل است، زیرا کسانی که قبلاً با نام تجاری شما در برخی از ظرفیت ها در تماس بوده اند، نسبت به مشتریان کاملاً جدید شانس بسیار بیشتری برای تبدیل شدن دارند.

اکثر ابزارهای تبلیغاتی گزینه های بازاریابی مجدد را ارائه می دهند، بنابراین تشخیص این بخش ها به عهده شما نیست. نه تنها بازاریابی مجدد یکی از گزینه‌های ارزان‌تر است، بلکه به شما این توانایی را می‌دهد که در رویکرد هدف‌یابی خود بسیار دقیق عمل کنید.

نتیجه

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یک اندازه مناسب برای همه نیستند و هر رویکردی به موفقیت فوری منجر نمی شود.

تعیین اهداف قابل اندازه گیری و واقع بینانه برای کسب و کار خود و به دنبال آن یک استراتژی اجرایی برای دستیابی به آن اهداف در یک بازه زمانی مشخص بسیار مهم است. راه اندازی حساب های رسانه های اجتماعی معنادار را شروع کنید، بودجه ای را برای سرمایه گذاری در کمپین های پرداخت به ازای کلیک هدفمند اختصاص دهید، API هایی را برای بهبود تجربه مشتری خود توسعه دهید و زمان خود را صرف راه اندازی سئوی قوی کنید تا افراد مناسب بتوانند کسب و کار شما را پیدا کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟