کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر

کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر

کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر ، مشتریان شما مسئول هستند. آنها کنترل مکان، نحوه و زمان دسترسی به اطلاعات مربوط به محصول شما را به دست گرفته اند. اکنون، بیش از هر زمان دیگری، به تمام کانال‌های بازاریابی خود نیاز دارید تا یک هدف مشترک را به اشتراک بگذارند و همان داستان را بیان کنند. به طور خلاصه، شما به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه نیاز دارید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر
کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر – کالج نوین

شش راه برای افزایش تاثیر کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه شما

1. یک کمپین یکپارچه نیاز به یک تیم یکپارچه دارد

کریس بلسینگتون، معاون بازاریابی و ارتباطات شرکتی در Smartsheet، یک پلتفرم مدیریت کار مشترک (CWM) که امکان اشتراک گذاری با سهامداران و تیم ها را امکان پذیر می کند، می گوید: «ثبات نقش مهمی در نحوه درک نام تجاری شما دارد.» زمانی که تیم‌های مختلفی دارید که تاکتیک‌های مختلف را برای کمپین‌های مختلف مدیریت می‌کنند، سازگاری دارد؟

یک پلت فرم CWM برای همسو نگه داشتن همه با ارزش است. ابزار اشتراک‌گذاری که برای تیم شما کار می‌کند ممکن است به سادگی ایجاد یک Google Doc و دادن دسترسی به نظرات همه یا یک گروه Slack باشد، اما اگر هدف شما ایجاد یک داستان منسجم از هر جنبه‌ای از کمپین‌تان باشد، همکاری کلیدی است. اگر در یک ساختار تجاری سنتی کار می‌کنید، با تشکیل یک گروه کاری متقابل اختصاصی برای کمپین خود، با موانع داخلی مقابله کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار

پیام ثابت می ماند، اما روش تحویل در پلتفرم ها متفاوت است.

2. مشتریان خود را به تیم خود دعوت کنید- کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر

ست گودین، مبتکر بازاریابی آنلاین و نویسنده پرفروش، می‌گوید: «بازاریابی دیگر درباره چیزهایی نیست که می‌سازید، بلکه درباره داستان‌هایی است که می‌گویید». دهان اما مشتریان شما می توانند بیشتر از کمک به پخش داستان های شما انجام دهند. آنها می توانند به تیم داستان سرایی شما بپیوندند.

در یک کمپین در سال 2013 به مناسبت بسته شدن آخرین خط مونتاژ فولکس واگن کامبی در برزیل، فولکس واگن از صاحبان کامبی دعوت کرد تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند که سپس در یک سری از تبلیغات پر احساس استفاده کردند. در نتیجه، تولید کمبی Last Edition باید دو برابر می شد تا تقاضا را برآورده کند و کمپین تولید شده توسط کاربر 10 جایزه بین المللی، از جمله دو طلا در Cannes Lions 2014 را به دست آورد.

ست گودین، مبتکر بازاریابی آنلاین و نویسنده پرفروش، می‌گوید: «بازاریابی دیگر درباره چیزهایی نیست که می‌سازید، بلکه درباره داستان‌هایی است که می‌گویید».

کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر
کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر – کالج نوین

3. به یاد داشته باشید که خدمات مشتری یک کانال بازاریابی است

شما می‌دانید که می‌خواهید مشتریانتان چه کاری انجام دهند – می‌خواهید مشتریان جدید اولین خرید خود را انجام دهند، مشتریانی که برای اولین بار هستند مشتریان مکرر شوند و مشتریان تکراری بیشتر خرج کنند. اما چگونه می خواهید احساسی در آنها ایجاد کنید؟

تجربه مشتری یک کانال بازاریابی مهم است، به این معنی که نه تنها تیم UX شما بخشی از کارگروه کمپین یکپارچه شما است، بلکه تیم خدمات مشتری (CS) شما نیز باید باشد.
ست گودین می‌گوید: «بهترین زمان برای ارائه خدمات عالی به مشتری، زمانی است که مشتری ناراحت است.» مشتری که می‌خواهد مشکلی را از طریق ایمیل، تلفن یا رسانه‌های اجتماعی مطرح کند، مشتری است که آماده تعامل با برند شما است. بنابراین فرصت را با کوتاهی در اطلاع رسانی به تیم CS خود در مورد اهداف کمپین خود از دست ندهید.

این مقاله را مطالعه کنید  طراحی وب سایت در دیجیتال مارکتینگ

4. از نظر محتوا کارآمد باشید- کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر

تیم محتوا محتوای واضح، ثابت و متقاعد کننده ارائه کرده است. جنیفر لونوف شیف، کارآفرین بازاریابی، که برای وب‌سایت استراتژی، رهبری و نوآوری، CIO.8 می‌نویسد، می‌گوید چه یک مقاله تحقیقاتی، یک مطالعه موردی یا یک پست وبلاگ باشد، وظیفه شما به‌عنوان یک بازاریاب این است که آن را به صورت استراتژیک و کارآمد تطبیق دهید و آن را تغییر دهید.

اندرو استانتون، رئیس و یکی از بنیانگذاران آژانس بازاریابی یکپارچه Altitude، این نکته را به سمت اصلی هدایت می‌کند: «هر محتوایی که توسعه می‌دهید – یک پست وبلاگ، مطالعه موردی یا ویدیو – باید در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.» به عنوان بخشی از این استراتژی، یک تقویم سرمقاله ایجاد کنید تا از محتوای مؤثر استفاده کنید.9 استنتون پیشنهاد می‌کند که یک مطالعه موردی با استقبال خوب را می‌توان برای یک خبرنامه تغییر کاربری داد، و گزیده‌هایی را می‌توان برای تعامل با مخاطبان شما در لینکدین و توییتر استفاده کرد.

5. برای موفقیت برنامه ریزی کنید

بازاریابی می تواند یک یا دو چیز از تنیس و گلف بیاموزد: پیگیری برای بازی شما مهم است. Triniti Burton، بازاریاب در ارائه‌دهنده راه‌حل‌های نرم‌افزاری B2B Integrate، می‌گوید، قبل از اینکه کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه شما مشتریان جدیدی را به برند شما بیاورد، مطمئن شوید که یک برنامه پیگیری برای پرورش پیشرو دارید.

اندرو استانتون، رئیس و یکی از بنیانگذاران آژانس بازاریابی یکپارچه Altitude، این نکته را به سمت اصلی هدایت می‌کند: «هر محتوایی که توسعه می‌دهید – یک پست وبلاگ، مطالعه موردی یا ویدیو – باید در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.»

این مقاله را مطالعه کنید  عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

برنامه ریزی برای موفقیت باید از همان ابتدا بخشی از کمپین شما باشد، بنابراین این تجربه همچنان برای مشتریان جدید شما یکپارچه خواهد بود. با پیام هایی که اعتماد ایجاد می کند و آنها را به سمت پایین قیف تبدیل می کند، از آنها استقبال کنید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر
کمپین دیجیتال مارکتینگ یکپارچه هوشمندتر – کالج نوین

6. آنچه مهم است را اندازه گیری کنید و از آن بیاموزید

در بازاریابی دیجیتال، تقریباً همه چیز را می توانید اندازه گیری کنید، اما این لزوماً به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. از قبل تصمیم بگیرید که موفقیت چگونه به نظر می رسد – بسته به کسب و کار شما، می تواند تبدیل یا تعامل باشد – و مطمئن شوید که ردیابی در محل دارید که داده های دقیق را ضبط می کند.

اگر داده‌ها داستان خوبی را بیان می‌کنند، اما به‌ویژه زمانی که اینطور نیست، آن‌ها را مطالعه کنید تا بدانید کدام یک از کانال‌های بازاریابی شما مؤثرتر هستند و کدامیک عملکرد ضعیفی دارند. نقطه شروع برای کمپین بعدی شما باید بر اساس تجزیه و تحلیل شما از داده های قبلی باشد. فراموش نکنید که تیم تجزیه و تحلیل را به طوفان فکری خود دعوت کنید.

در بازاریابی دیجیتال، تقریباً همه چیز را می توانید اندازه گیری کنید، اما این لزوماً به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید.

در نهایت، یک تیم متقابل با یک هدف واحد، کلید شما برای باز کردن قدرت کمپین بازاریابی یکپارچه شما است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟