آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی

آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ، 10 گام برای آماده شدن

آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛ بحران رسانه های اجتماعی یک چشم انداز ترسناک است. به حدی که بسیاری از سازمان‌ها از فکر کردن به آن اجتناب می‌کنند، فقط برنامه‌های خشن دارند و فقط زمانی یاد می‌گیرند که چگونه با یک مشکل برخورد کنند.

هر بحرانی، حتی یک بحران آنلاین، قابل مدیریت است.

اگر مقداری آماده سازی، برنامه ریزی دقیق و حفظ روحیه تیمی می توانید انجام دهید، بیش از آن قادر خواهید بود که هر بحرانی را که ممکن است با آن مواجه شوید، تشخیص دهید، فرار کنید، مدیریت کنید، زنده بمانید و از آن درس بگیرید.

جولی آترتون، متخصص، این چک لیست 10 مرحله ای مفید را ایجاد کرده است تا به شما کمک کند در مورد موقعیتی فکر کنید و برای هر کسی آماده شوید.

این از کتاب الکترونیکی او برای DMI در مورد چگونگی مدیریت بحران رسانه های اجتماعی اقتباس شده است. می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید. بهینه سازی محتوا برای پلتفرم رسانه اجتماعی ، 8 نکته

آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی – کالج نوین

10 گام برای آماده شدن برای یک بحران رسانه های اجتماعی

1. یک تیم بحران بسازید
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛ اگر بحرانی رخ دهد، چه کسانی باید در تیم حضور داشته باشند، چه نقشی دارند و چه اختیاراتی خواهند داشت؟

برای تصمیم گیری در این مورد در یک بحران خیلی دیر است، و ضروری است که آنها قبل از وقوع بحران با هم کار کرده باشند.

ایجاد اعتماد زمان می برد. یک تیم منسجم که به یکدیگر اعتماد دارند در شرایط تشدید اضطراب یک بحران بسیار بهتر از گروهی از افرادی که قبلا هرگز ملاقات نکرده‌اند، عمل می‌کند.

مطمئن شوید که تیم شما کوچک و دارای سطوح سلسله مراتبی محدود است. تصمیمات باید سریع و با اقتدار گرفته شود.

2. فرآیندها را در جای خود قرار دهید
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛نقشه مدیریت بحران خود را ترسیم کنید. مطمئن شوید که کوتاه و شیرین باشد – حداکثر یک صفحه – زیرا هیچ کس وقت ندارد در شرایط بحرانی “جنگ و صلح” را بخواند!

3. بر روی یک کانال ارتباطی داخلی به توافق برسید
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛یک کانال ارتباطی داخلی جداگانه را انتخاب کنید که دارای شفافیت کامل باشد، مانند Microsoft Teams یا Slack تا اطمینان حاصل شود که در هنگام بروز بحران، اطلاعات را در سراسر تیم مشاهده خواهید کرد.

4. تصمیم بگیرید که چه کسی مسئول است
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛علامت گذاری در چه سطحی اتفاق می افتد؟ آیا تیم برای گرفتن همه تصمیمات قدرت دارد؟ چه زمانی و از چه کسی باید از سطح بالاتر امضا بگیرند؟

آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی – کالج نوین

5. به یاد داشته باشید که دوستان شما چه کسانی هستند
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛رسانه های سنتی بسیار مورد اعتماد مردم هستند. اکنون زمان آن است که با دوستان روزنامه نگار و تأثیرگذار خود تماس بگیرید.

آنها چه کسانی هستند و چگونه در مواقع اضطراری به آنها دسترسی خواهید داشت؟

6. بدانید چه محتوایی دارید
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛مطمئن شوید که مخزن محتوای شما به خوبی مستند شده است و یافتن محتوا یا ایجاد محتوای جدید برای مقابله با بحران سریع و آسان است.

7. تصمیم بگیرید که چه کسی سخنگوی شما خواهد بود
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ؛یک نفر باید مسئولیت را بپذیرد. آنها ممکن است نیاز داشته باشند علناً در مورد آنچه اتفاق افتاده است متواضع و صادق باشند و دیده شوند که دارای اقتدار و اعتبار برای قبول مسئولیت سازمان هستند.

8. کانال های کلیدی رسانه های اجتماعی که باید کنترل آنها را در دست بگیرید را تعیین کنید
کجا ضروری است که پیام های اصلی خود را به روشی معتبر و منسجم منتشر کنید؟ این باید شامل کانالی باشد که در آن بحران عمدتاً رخ می دهد، اما معمولاً کانال های مهم دیگری مانند:

توییتر – جایی که روزنامه نگاران و رسانه های سنتی بسیار فعال هستند،
اینستاگرام – جایی که اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی و افراد مشهور فالوورهای زیادی دارند و فعالانه شرکت می کنند، و
فیس بوک – که دسترسی بسیار زیادی دارد و اغلب کانال انتخابی برای اخبار برای بخش بزرگی از مردم است.

9. در مورد لحن صدای بحرانی خود به توافق برسید
در حالت ایده آل، این با موقعیت برند شما سازگار است، اما همدلانه، انسانی، در نظر گرفته شده و صادقانه است (اگر اینها قبلاً ارزش های شما نیستند).

دوست بساز نه دشمن وقتی یک رویکرد آشتی جویانه تر می تواند پل هایی ایجاد کند و اوضاع را خنثی کند، نیازی به تشدید بحران نیست.

10. تصمیم بگیرید چگونه اندازه گیری کنید که آیا برنده هستید یا خیر
اگر جزر و مد در حال تغییر مسیر شما باشد، چه اطلاعاتی باید بدانید؟ آیا از تحلیل احساسات، سطح شکایت، قیمت سهام یا ترکیبی از عوامل متعدد استفاده خواهید کرد؟

داشتن برخی از شاخص های سطح ریز و همچنین آمار سرفصل مفید است، اما باید بدانید که آیا مدیریت بحران شما در حال بهبود است یا به وضعیت آسیب می رساند.

آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی
آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی – کالج نوین

نتیجه

رسانه های اجتماعی اگر یک دوست منتقد بسیار پر سر و صدا نباشند، چیزی نیستند. هنگامی که یک سازمان به طور مداوم گوش می دهد، یاد می گیرد و درگیر می شود، مدیریت بحران و شهرت آن تنها می تواند رشد کند.

این مقاله را مطالعه کنید  کارآمد محتوای دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟