جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ، 7 شبکه اجتماعی

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ چه یک بازاریاب دیجیتال باتجربه باشید و چه تازه وارد این صنعت باشید، به احتمال زیاد می دانید که بازاریابی رسانه های اجتماعی در عمل شما چقدر حیاتی است. با این حال، رسانه های اجتماعی هر روز و سریعتر از همیشه در حال تغییر هستند. به نظر می‌رسد که به‌روزرسانی‌ها و تغییراتی در محبوبیت بین جمعیت‌شناسی تقریباً هفتگی وجود دارد.

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، چگونه می توانید برای درک بهتر رفتار کاربر در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی، تفاوت های بین آنها و اینکه کدام پلتفرم ها بهترین سود را برای کسب و کار شما یا مشتریانتان دارند، کار کنید؟

اینجاست که جادوی جمعیت‌شناسی رسانه‌های اجتماعی وارد می‌شود. با توجه به تفاوت‌هایی که در استفاده از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خاص، در کجای دنیا قرار دارند و به چه محتوایی علاقه‌مند هستند، می‌توانید برای توسعه بهترین کانال‌ها تلاش کنید. استراتژی بازاریابی دیجیتال در کلاس و کسب نتایج بهینه در طول کمپین رسانه های اجتماعی.

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی
جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی چیست؟

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ به طور خلاصه، جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی، مخاطبان مختلفی هستند که به طور منظم از پلتفرم های رسانه های اجتماعی خاص استفاده می کنند. بازاریابان دیجیتال که درک درستی از این اطلاعات جمعیتی دارند، می‌توانند استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی را ایجاد کنند که با نیازها و عادات جمعیت‌شناسی متفاوت در هر شبکه رسانه اجتماعی همسو باشد.

برای مثال، اغلب اوقات نمی‌توانید یک هزاره را پیدا کنید که بهترین سفرهای دریایی سالمندان در دریای مدیترانه را در فیس‌بوک جستجو می‌کند یا پدری را که به سختی از رایانه استفاده می‌کند و به دنبال نکات مفید بازاریابی محتوایی در توییتر است. جمعیت‌شناسی رسانه‌های اجتماعی برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در تبلیغات رسانه‌های اجتماعی هستند و همچنین کسانی که می‌خواهند با استفاده از شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی با حداکثر پتانسیل خود، بودجه بازاریابی خود را افزایش دهند، ارزش بسیار زیادی دارد.

ثبت نام در این شبکه های رسانه های اجتماعی یک سرویس رایگان است، بنابراین برای کسانی که به تازگی کسب و کار خود را توسعه می دهند یا می خواهند در هزینه خود صرفه جویی کنند، یادگیری نحوه استفاده بهینه از شبکه های رسانه های اجتماعی برای ایجاد یک جامعه بدون صرف هزینه بسیار مهم است.

برای درک بهتر پلت‌فرم‌هایی که احتمالاً جمعیت‌شناسی هدف شما به‌طور منظم از آن‌ها استفاده می‌کند، به اطلاعات جمعیتی زیر از شبکه‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی مراجعه کنید.

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی شبکه های اجتماعی بزرگ

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ به لطف Hootsuite و Hubspot، می‌توانیم اطلاعات جمعیتی رسانه‌های اجتماعی زیر را در مورد اکثر شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی اصلی که اغلب در فضای دیجیتال کنونی استفاده می‌شوند، به اشتراک بگذاریم. ما در اینجا به بررسی شبکه های اصلی خواهیم پرداخت.

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی
جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

لینکدین

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ LinkedIn به عنوان یک ارائه دهنده خدمات شبکه دیجیتال برای کسانی که هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین کار می کنند، بستر رسانه اجتماعی مناسبی برای رهبران و متخصصان حرفه ای است تا در حین پرورش روابط حرفه ای، ارتباط برقرار کنند. لینکدین با توانایی پست کردن، جستجوی شغل و به اشتراک گذاری محتوای اطلاعاتی در بین افراد 25 تا 49 ساله محبوب است. لینکدین با 660 میلیون عضو ثبت نام شده برای موفقیت شغلی کاربران بی شماری مفید است. بر اساس گفته های HootSuite، نمایندگان مردان و زنان در لینکدین برابر هستند.

اگر می‌خواهید به حرفه‌ای‌هایی که صرفاً در ایالات متحده آمریکا مستقر هستند دسترسی پیدا کنید، ممکن است مشکلاتی داشته باشید، زیرا بیش از 70 درصد از کاربران لینکدین در خارج از کشور زندگی می‌کنند و کاربران ثبت‌شده از بیش از 200 کشور جهان هستند. بسته به استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، ممکن است مفید باشد که بدانید کاربران در این پلتفرم به احتمال زیاد در مناطق شهری زندگی می کنند.

اگر می‌خواهید ارتباطات حرفه‌ای ایجاد کنید و شبکه خود را برای خود یا مشتری توسعه دهید، لینکدین محتمل‌ترین پلتفرم برای به دست آوردن این نتایج است.

فیس بوک

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ فیس بوک اغلب در اخبار برای تعدادی از مسائل، از داستان 2018 استفاده از داده های کاربران غیرمجاز گرفته تا بسیاری از مسائل دیگر امروزی است. اما واقعیت همچنان باقی است، این بزرگترین پلتفرم رسانه اجتماعی جهان از نظر کاربران است، با بیش از 2.6 میلیارد کاربر فعال در هر ماه. در ایالات متحده، حدود 69٪ از بزرگسالان در فیس بوک ثبت نام کرده اند، که تعداد زنان بیشتر از مردان است.

اگر شما یک بازاریاب دیجیتال هستید که مخاطبان خود را در ایالات متحده هدف قرار می دهد، ممکن است توجه داشته باشید که اکثر بزرگسالانی که از این پلتفرم استفاده می کنند سالانه بیش از 75000 دلار درآمد کسب می کنند و دارای مدرک دانشگاهی یا سایر انواع آموزش های بیشتر هستند.

فیس بوک برای هدف قرار دادن نسل هزاره ها و افراد در نسل X بسیار عالی است، با این که نسل دوم حدود 54 دقیقه در روز را در این پلتفرم سپری می کند.

از آنجایی که فیس بوک دارای چنین دسترسی گسترده ای است، یک جزء حیاتی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است. چه یک سایت تجارت الکترونیک داشته باشید یا یک تجارت جهانی، فیس بوک به شما امکان می دهد به مخاطبان جهانی دست پیدا کنید، در حالی که پست های فیس بوک تقویت شده به این معنی است که می توانید جمعیت شناسی و مناطق جغرافیایی بسیار خاصی را برای بهینه سازی دسترسی بازاریابی دیجیتال خود هدف قرار دهید.

اینستاگرام

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ اینستاگرام که از سال 2012 متعلق به فیس بوک است، یک پلتفرم مبتنی بر عکس است که مجموعه ای از تصاویر با گزینش فوق العاده را در خود جای داده است. برای بازاریابان دیجیتال، استفاده از هشتگ در پلتفرم یک رویا است. نه تنها می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها دامنه محتوای خود را افزایش دهید، بلکه می‌توانید روابط خود را تقویت کنید و برند خود را با کل جامعه آنلاینی که پیدا کردن آن قبل از اینستاگرام سخت‌تر بود هماهنگ کنید.

هر روز، 500 میلیون از 800 میلیون کاربر ثبت نام شده برای مرور عکس های دوستان، لایک کردن تصاویر و به اشتراک گذاری محتوای خود وارد سیستم می شوند. استوری اینستاگرام یکی از قدرتمندترین ابزارهای تعامل این پلتفرم است که در آن کاربران می‌توانند فوراً بخش‌هایی از زندگی خود را به اشتراک بگذارند یا عکس‌هایی را که برای مدت زمان محدودی نمایش داده می‌شوند، پست کنند.

با توجه به اینکه دو سوم کاربران اینستاگرام زیر 35 سال سن دارند، این پلتفرم برای هدف قرار دادن محتوایی که برای مخاطبان هزاره است عالی است. این به سرعت به یک پلتفرم محبوب برای برندها تبدیل شده است، زیرا تأثیرگذاران برند می توانند محتوای حمایت شده را به اشتراک بگذارند، در حالی که محتوای بصری حرفه ای را می توان به راحتی برای ایجاد وفاداری و شخصیت برند به اشتراک گذاشت.

پینترست

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ پینترست یکی دیگر از پلتفرم‌های مبتنی بر بصری است که در آن کاربران می‌توانند محتوای مرتبط با علایق خود را پین کنند. این پین‌بردهای دیجیتال می‌توانند عمومی یا خصوصی باشند و به کاربران این امکان را می‌دهند که فضای دیجیتالی را ایجاد کنند که حول شخصیت، علاقه‌ها و علایق منحصربه‌فرد آنها می‌چرخد.

این یکی دیگر از پلتفرم‌های محبوب برای مارک‌ها و خرده‌فروشان است، زیرا «پین‌های قابل خرید» علامت خود را گذاشته‌اند. اگر شما یک بازاریاب دیجیتال برای یک برند تجارت الکترونیک هستید، بسیار مهم است که مشتری شما در Pinterest حضور فعال داشته باشد. 80 درصد از کاربران پینترست ترجیح می دهند از این پلتفرم با دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنند و شایان ذکر است که Pinterest به 83 درصد از زنان بین 25 تا 54 سال در ایالات متحده می رسد. از نظر جغرافیایی، 215 میلیون کاربر Pinterest در خارج از ایالات متحده زندگی می کنند که معادل 75٪ از کل کاربران این پلتفرم است.

یوتیوب

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ یوتیوب با شروعی فروتنانه در روز ولنتاین سال 2005، به محبوب‌ترین پلتفرم ویدیویی، برنامه موسیقی پیشرو در جهان و بزرگترین پلتفرم رسانه اجتماعی جهان تبدیل شده است. همه اینها آن را کلیدی برای استراتژی های بازاریابی دیجیتال در آینده می کند.

بیش از 73 درصد از آمریکایی‌ها از این پلتفرم استفاده می‌کنند، اما با دو میلیارد بیننده در سراسر جهان، 85 درصد از ترافیک آن از خارج از ایالات متحده است. هر روز بیش از پنج میلیارد بازدید از ویدیوی یوتیوب وجود دارد. YouTube حتی برای افراد بین 18 تا 49 سال از شبکه های کابلی در ایالات متحده دسترسی بیشتری دارد.

از نظر بازاریابی دیجیتال، یوتیوب توسط افراد در بیش از 100 کشور، به 80 زبان مختلف تماشا می‌شود، که آن را به یک پلتفرم عالی برای دسترسی جهانی تبدیل می‌کند.

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی
جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

توییتر

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ توییتر مدتی است که وجود داشته است، و در زمان خود، پایگاه کاربران اختصاصی از افراد، به ویژه در رسانه ها، سرگرمی ها و جوامع سیاسی را افزایش داده است. توییتر ماهانه حدود 330 میلیون کاربر دارد که اکثریت جنسیت‌های جمعیتی مرد هستند. از نظر تعداد کاربران در ایالات متحده، 22 درصد از بزرگسالان هر روز با توییتر تعامل دارند.

به طور کلی، توییتر با جمعیتی جوان‌تر محبوبیت بیشتری دارد و 45 درصد از آمریکایی‌های بین 18 تا 24 سال از این پلتفرم استفاده می‌کنند. پس از 18 تا 24 سال، دومین جمعیت سنی افراد بین 25 تا 29 سال است. با این حال، 53 درصد از کاربران توییتر به روز رسانی را ارسال نمی کنند. در عوض، آن‌ها در فید خود پیمایش می‌کنند و از طریق نظرات و پست‌های لایک با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند.

از نقطه نظر بازاریابی دیجیتال، توییتر استفاده از هشتگ ها را برای اطمینان از اینکه محتوای شما به مخاطبان گسترده تری می رسد، و گزینه ای برای تبلیغ پست های ارزشمند برای اهداف تبلیغاتی ارائه می دهد.

اسنپ ​​چت

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ به عنوان پلتفرم رسانه اجتماعی که فیلترهای چهره را محبوب کرد، اسنپ چت در درجه اول توسط افراد بین 18 تا 34 سال و پس از آن افراد بین 25 تا 29 سال استفاده می شود.

اسنپ ​​چت با ۲۱۸ میلیون کاربر روزانه، بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال برای برندها و مشاغل است که هدف آن جذب دنبال کنندگان و مخاطبان جوان تر است.

استفاده از جمعیت شناسی اجتماعی در استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی ؛ چه از نظر تجارت یک بازاریاب دیجیتالی باشید و چه به سادگی می خواهید به عنوان یک صاحب کسب و کار خوداشتغال دسترسی خود را افزایش دهید، استفاده از اطلاعات جمعیت شناختی رسانه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا استراتژی های بازاریابی خود را هدف قرار دهید و از بودجه خود نهایت استفاده را ببرید. این به ویژه برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در تبلیغات رسانه های اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی فروش اجتماعی خود هستند، صادق است.

تبلیغات دیجیتال می‌تواند پرهزینه باشد، بنابراین می‌خواهید مطمئن شوید که پلتفرمی را انتخاب می‌کنید که تلاش‌های تبلیغاتی شما بالاترین بازدهی را در بر دارد. با این حال، ضروری است که خود را با جمعیت شناسی همه پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی آشنا کنید، زیرا نحوه ارتباط مردم و یافتن جوامع آنلاین همیشه در حال تغییر است.

با به روز ماندن اطلاعات جمعیتی رسانه های اجتماعی، می توانید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را بهینه کنید و از زمان آنلاین خود به طور موثر استفاده کنید. در دوره بازاریابی رسانه های اجتماعی DMI شرکت کنید تا به طور کامل به سرعت و به روز برسید.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای مشاغل دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟