اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ ، رسانه های اجتماعی ممکن است گاهی اوقات به نظر برسد که همه چیز سرگرم کننده و بازی است و بیشتر توسط نسل های جوان بازدید می شود. آیا این فقط یک حواس پرتی برای صاحبان مشاغل است که سعی می کنند برند خود را بسازند و فروش خود را افزایش دهند؟ همانطور که معلوم است، اصلاً اینطور نیست. رسانه‌های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی کلی دیجیتال مارکتینگ شما هستند – تا زمانی که آن را با دقت در برنامه خود بگنجانید.

در پست وبلاگ امروز، در مورد چگونگی استفاده از قدرت بازاریابی رسانه های اجتماعی برای کسب و کار خود بحث خواهیم کرد.

اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ
اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا بازاریابی رسانه های اجتماعی اینقدر مهم است؟

در عصر حاضر، اکثر ما حداقل یک حساب شخصی در رسانه های اجتماعی داریم. چه از فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، تیک تاک، لینکدین یا سایت دیگری استفاده کنیم، این بخشی از زندگی روزمره ما در سال 2020 است. ممکن است به نظر برسد که همه چیز در مورد سرگرمی و ارتباطات است و صاحبان مشاغل اغلب برای استفاده مؤثر از آن برای بازاریابی به دلیل مشکل تلاش می کنند.

اما دقیقاً به همین دلیل است که استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای تجارت شما می تواند بسیار ارزشمند باشد. زیرا جایی است که مخاطبان هدف شما هر روز بخشی از روز خود را می گذرانند. از این رو، از آنجایی که آنها ارتباط قوی با پلتفرم و محتوای موجود در آن دارند، می‌توانید به راحتی اولویت‌های کسب‌وکار خود را تغییر دهید.

و در دنیای امروزی که مشتریان دائماً با تبلیغات بمباران می‌شوند، ایجاد ارتباط واقعی با مخاطبان می‌تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

رسانه های اجتماعی امکان گفتگوهای واقعی و دوطرفه و تعامل واقعی را فراهم می کنند. می‌توانید مستقیماً با مشتریان صحبت کنید، از آن‌ها سؤال بپرسید، به نگرانی‌هایشان گوش دهید و در زمان واقعی بازخورد دریافت کنید. این نوع ارتباط در هیچ کجا غیر از رسانه های اجتماعی امکان پذیر نیست.

بازاریابی رسانه های اجتماعی برای چه مواردی استفاده می شود؟

رسانه های اجتماعی برای مشاغل عمدتاً به سه روش استفاده می شوند. می‌توانید از آن برای معرفی شرکت خود به مخاطبان گسترده‌تر، فروش محصولات به آن‌ها یا جذب سرنخ‌ها به قیف فروش خود استفاده کنید. رویکرد یا رویکردهایی که شما اتخاذ می‌کنید به آنچه برای صنعت و تجارت شما مناسب است بستگی دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  تحول دیجیتال در مقابل دیجیتال مارکتینگ

1. آگاهی از برند- اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

در بازار شلوغ اکثر صنایع، تنها ارائه بهترین محصولات و خدمات کافی نیست. شما همچنین باید مطمئن شوید که مخاطبان هدف شما حداقل از برند شما آگاه هستند. و در حالت ایده آل شما شروع به ایجاد یک رابطه مثبت با آنها نیز خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که رسانه های اجتماعی به شما اجازه می دهند. چه با محتوای ارگانیک یا پولی، می توانید محتوا و یک شخصیت آنلاین ایجاد کنید که خواسته ها و نیازهای مشتریان احتمالی شما را بیان کند.

به عنوان مثال، اگر مشتری ایده‌آل شما برای مراقبت‌های بهداشتی بوتیک شما، زنان 30 و 40 ساله‌ای هستند که به سلامتی و پزشکی جامع علاقه دارند، می‌توانید محتوای رسانه‌های اجتماعی پیرامون آن موضوعات ایجاد کنید. می توانید از تصاویر زیبای زیادی از تغییرات قبل و بعد در اینستاگرام یا ترکیبی از محتوای نوشتاری و تصویری در فیس بوک استفاده کنید.

مشاهده منظم محتوای شما در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی که قبلاً در آن زمان می‌گذرانند به این معنی است که مخاطبان شما از برند شما آگاهی بیشتری پیدا می‌کنند. اگر محتوای شما متفکرانه و با صدایی مطابق با آنچه که هستید انجام شود، آنها می توانند قبل از خرید شروع به ایجاد ارتباط با شما کنند.

و این ارتباط و اعتماد در دنیایی که مصرف کنندگان گزینه های بیشتری دارند و اعتماد کمتری به بازاریابی نسبت به همیشه دارند بسیار مهم است. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند تا برندی بسازید که مشتریان بالقوه آن را قابل اعتماد و معتبر می‌دانند.

اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ
اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. فروش- اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

البته، تبدیل آن مخاطب درگیر به مشتریان پولی، هدف واقعی تلاش‌های بازاریابی شماست. و همچنین می توانید از کانال های رسانه های اجتماعی خود برای تحقق آن استفاده کنید.

در واقع، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بیشتر و بیشتر در حال ایجاد ویژگی‌های بازاریابی و خرید برای کسب‌وکارها هستند.

فیس‌بوک و اینستاگرام دارای رابط‌های بصری جذابی برای بازاریابان هستند که می‌توانید محصولات خود را مستقیماً در پلتفرم به نمایش بگذارید و به سایت تجارت الکترونیک خود پیوند دهید. این بدان معناست که خرید برای مشتریان شما تقریباً بدون مشکل است.

3. ایجاد سرنخ- اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

با این حال، اگر خدمات یا محصول پیچیده ای را می فروشید، تجارت الکترونیک رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما مناسب نیست. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید از آن برای جذب مشتری استفاده کنید. شما فقط یک روند کمی طولانی تر دارید.

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند برای ایجاد سرنخ مفید باشند، که می‌توانید آنها را به مشتریان پرورش دهید. می‌توانید از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، ترافیک را به وب‌سایت یا فهرست ایمیل‌تان هدایت کنید و فرآیند دریافت این مشتریان بالقوه را از طریق قیف فروش خود آغاز کنید. (در زیر بیشتر در مورد این صحبت خواهیم کرد، بنابراین برای جزئیات بیشتر بخوانید.)

این مقاله را مطالعه کنید  5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

شبکه های اجتماعی را به برنامه بازاریابی دیجیتال خود متصل کنید

در حالی که می تواند قدرتمند باشد، رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار شما به تنهایی کافی نیستند، به استثنای بسیار کمی. زمانی موثرتر است که به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بزرگتر گره خورده باشد. این به این دلیل است که وقتی چندین عنصر بازاریابی با هم کار می کنند، هر قطعه موثرتر است.

بیایید نمونه‌ای از عملکرد مراقبت‌های بهداشتی بوتیک را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، در نظر بگیریم، رسانه‌های اجتماعی آن‌ها ممکن است از راه‌های مختلفی با کمپین بازاریابی دیجیتال آنها مرتبط باشد.

با استفاده از استوری های اینستاگرام خود برای ثبت نام در خبرنامه هفتگی خود با نکات سلامتی و زیبایی. این ثبت‌نام‌ها همگی وارد آخرین کمپین‌های بازاریابی ایمیلی خود می‌شوند و مشتریان و مشتریان جدیدی را به ارمغان می‌آورند.
با استفاده از پست های وبلاگی که آنها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود می نویسند، به عنوان محتوای جدید رسانه های اجتماعی نیز می نویسند. این تاثیر دوبرابر برای محتوایی است که فقط یک بار باید ایجاد کنند.
ایجاد صفحات فرود جذاب در وب سایت خود برای تبلیغاتی که از طریق رسانه های اجتماعی انجام می دهند.

ایجاد صدای منسجم

هر بخش از برنامه بازاریابی دیجیتال شما باید به طور یکپارچه با هم کار کند. باید همان ظاهر، حس و صدا را داشته باشد. به هر حال، رفتن از فید سبک و دوستانه توییتر به وب‌سایتی با پالت رنگی کاملاً متفاوت و لحن حرفه‌ای سخت‌گیرانه، برای یک مشتری جدید کمی آزاردهنده خواهد بود.

این قطع ارتباط ها نه تنها از نظر زیبایی شناختی ناخوشایند هستند – بلکه اعتماد مخاطبان شما به برند شما را کاهش می دهند. با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های غیر صادقانه به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند، مشتریان نسبت به علائمی که نشان می‌دهد ممکن است شما قابل اعتماد نباشید، محتاط هستند.

اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ
اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

از خود در برابر تغییر پلت فرم ها محافظت کنید

این استراتژی بازاریابی دیجیتال بزرگ‌تر همچنین از تلاش‌های بازاریابی شما در برابر اتکا به پلتفرمی که مالک آن نیستید محافظت می‌کند. شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی اغلب الگوریتم خود را تغییر می‌دهند – گاهی به ضرر محتوای ارگانیک و گاهی به ضرر تبلیغات. آنها حتی می توانند به طور کامل ناپدید شوند (واین را به خاطر دارید؟).

اگر همه فروش‌ها و سرنخ‌های شما از طریق یک پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌شوند، در آن صورت وقتی چیزی اتفاق می‌افتد، شانسی ندارید. اما اگر از آن پلتفرم‌ها عاقلانه استفاده می‌کنید، تا ایمیل خود را بسازید یا به وبلاگ خود هدایت کنید، در موقعیتی هستید که می‌توانید با تغییر اوضاع، یک چرخش سریع انجام دهید.

چگونه شرکت های بازاریابی رسانه های اجتماعی می توانند کمک کنند؟

رسانه های اجتماعی روشی موثر برای رشد کسب و کار شما برای اکثر شرکت ها هستند. اما این بدان معنا نیست که آسان است.

برای حداکثر بازگشت سرمایه، باید:

بدانید از کدام پلتفرم‌ها استفاده کنید و چه نوع محتوایی در هر کدام بهترین عملکرد را دارند
به طور مداوم محتوای تازه و جذاب ایجاد کنید
کانال های خود را به طور مداوم برای نظرات، سؤالات، تعامل و نظرات زیر نظر بگیرید
به تجزیه و تحلیل نگاه کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیاز به بهبود دارد

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار

این برای مشاغل کوچک بسیار زیاد است که به تنهایی از عهده آن بر می آیند.

تنظیم تبلیغات فیس بوک به تنهایی به اندازه کافی آسان است، اما چگونه می توانید مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مناسب استفاده می کنید، گروه های مناسب را هدف قرار می دهید و هزینه روزانه مناسبی را تنظیم می کنید؟ بدون تخصص مناسب، ممکن است رشد بزرگی را از دست بدهید و هزینه های بازاریابی خود را هدر دهید.

اینجاست که شرکت‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی وارد می‌شوند. می‌توانید از یک مدیر رسانه‌های اجتماعی (یا کل تیمی از آنها) کمک بگیرید تا تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و محتوای ارگانیک خود را به مؤثرترین شکل ممکن تنظیم و مدیریت کنید. البته این با هزینه های اضافی همراه است، اما بازگشت سرمایه (ROI) اضافه شده می تواند سرمایه گذاری را بیش از ارزش آن کند.

یا می توانید یک شرکت بازاریابی دیجیتال با خدمات کامل را استخدام کنید که استراتژی، پست ها و مدیریت رسانه های اجتماعی شما را به عنوان بخشی از بازاریابی آنلاین شما مدیریت کند. این رویکرد می تواند مفید باشد اگر می خواهید هر قسمت به طور یکپارچه با هم کار کند و هر قسمت برای حداکثر اثربخشی بر روی دیگری بنا شود.

آنچه برای شرکت و اندازه کسب و کار شما مناسب است

اگر یک کسب و کار بسیار کوچک با بودجه بسیار کم هستید و به تازگی بازاریابی دیجیتال را شروع کرده اید، ممکن است بتوانید خودتان به اصول اولیه رسانه های اجتماعی بپردازید. از این گذشته، از آنجایی که اکثر ما به طور منظم از رسانه های اجتماعی استفاده می کنیم، در حال حاضر پایه ای از دانش در مورد حداقل تعداد کمی از سیستم عامل ها داریم. این رویکرد می تواند در هنگام ساختن کسب و کارتان بسیار مقرون به صرفه باشد.

اما اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان را به سطح بالاتری ببرید و تلاش‌های رسانه‌های اجتماعی شما را به جایی نمی‌رساند، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با کارشناسان خارجی تماس بگیرید. شما می توانید از تجربیات آنها در بودجه خود بهره ببرید و شاهد رشد و شکوفایی کسب و کار خود باشید.

از رسانه های اجتماعی و بازاریابی دیجیتال کمک بگیرید

به دنبال آژانسی هستید که نتایج واقعی و قابل اندازه گیری را با وب سایت های کاربردی جذاب، نوشتن عالی و استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی به شما ارائه دهد؟ ما می توانیم در مورد رسانه های اجتماعی و انواع دیگر بازاریابی محتوا کمک کنیم.

یک بررسی رایگان کسب و کار را در اینجا برنامه ریزی کنید تا بدانید چگونه به رشد کسب و کارها کمک می کنیم. شما می توانید از این بینش ها برای الهام گرفتن استفاده کنید و اجازه دهید ما بازاریابی را برای شما انجام دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟