راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ، 5 نکته

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ 81 درصد از هزاره ها یک بار در روز توییتر را چک می کنند، 76 درصد از کاربران فیس بوک روزانه از سایت بازدید می کنند و 35 درصد از افراد چندین بار در روز اینستاگرام را چک می کنند.

به لطف رشد فناوری های دیجیتال و برجستگی دستگاه های تلفن همراه، ما دائماً در ارتباط هستیم و رسانه های اجتماعی یکی از اصلی ترین کانال های ارتباطی ما هستند.

کانال های اجتماعی جزء جدایی ناپذیر زندگی شخصی و حرفه ای هستند.

برای بسیاری از کسب‌وکارها، رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر در آمیخته بازاریابی آنها ثابت است و بستری عالی برای ایجاد برند، خدمات مشتری و تبدیل فراهم می‌کند.

چه تازه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را شروع کرده‌اید، چه کمی با تجربه‌تر باشید، بهترین راهنمای عملی ما به عنوان یک نقطه مرجع مفید برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از تلاش‌های خود می‌برید، خواهد بود!

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی
راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

1. داده ها را جمع آوری کنید

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ در عصر دیجیتال مبتنی بر داده، دانش مترادف با موفقیت است. هرچه بینش شما دقیق تر باشد، به راحتی می توانید نقاط قوت و ضعف را در تخصص اجتماعی شناسایی کرده و رویکرد خود را اصلاح کنید.

خوشبختانه، ابزارهای شنیداری اجتماعی فراوانی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای استفاده از اطلاعات ضروری استفاده کنید که باعث اطلاع‌رسانی و ارتقای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شما می‌شود و درک بهتری از مخاطبان هدف، رقبایتان و برندتان به شما ارائه می‌دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  هدف کاربر در استراتژی بازاریابی

می توانید از ابزارهایی استفاده کنید تا بفهمید کدام یک از محتوای رقبای شما در انواع کانال های اجتماعی، از فیس بوک گرفته تا لینکدین، بهترین عملکرد را دارد.

همچنین می‌توانید محتوای اجتماعی پرطرفدار را در صنعت خود مشاهده کنید – نگاه کردن به اینکه چه کسی تولید می‌کند ممکن است به شما در شناسایی رقبای اضافی کمک کند!

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ راه اندازی Google Alerts راه ساده دیگری برای نظارت بر رقابت است. می توانید انتخاب کنید که اعلان ها را بر اساس کلمات کلیدی مختلف، از جمله برندهای رقبا، دریافت کنید.

می‌توانید برای نظارت بر حساب‌های اجتماعی و هشتگ‌های خاص، استریم‌هایی را در Hootsuite تنظیم کنید.

از این ابزارها برای بررسی نحوه تعامل رقبا با فالوورهای خود و زمان، نوع محتوایی که استفاده می کنند و در نتیجه چه کسی در مورد آنها صحبت می کند، استفاده کنید.

راه اندازی Google Alerts راه ساده دیگری برای نظارت بر رقابت است.

برای به دست آوردن درک بهتر از مخاطبان خود، می توانید دوباره از BuzzSumo برای شناسایی بیشترین اشتراک گذاری محتوای خود استفاده کنید و عملکرد آن را بر اساس تعدادی از معیارها، از قالب تا طول فیلتر کنید.

هرچه بیشتر در مورد ترجیحات مخاطبان خود بدانید، بهتر می توانید پست های اجتماعی خود را تنظیم کنید!

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ در نهایت، از Sprout Social برای گزارش دقیق عملکرد کانال های اجتماعی خود استفاده کنید. دریابید که کدام یک از پست های شما بیشترین تعامل را ایجاد می کند و می توانید تأثیر بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را به حداکثر برسانید!

این مقاله را مطالعه کنید  7 فناوری دیجیتال مارکتینگ

2. کانال های خود را انتخاب کنید

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ هنگامی که درک درستی از نیازها و ترجیحات مخاطبان خود و همچنین نیازهای رقبای خود دارید، تصمیم گیری در مورد اینکه کدام کانال های اجتماعی را انتخاب کنید باید یک تمرین نسبتاً آسان باشد!

همچنین مهم است که مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید. این پست یک نمای کلی از جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی برای هر یک از کانال های اجتماعی اصلی، از جمله فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و گوگل پلاس ارائه می دهد.

شما می توانید با در نظر گرفتن جمعیت شناسی مخاطبان فعلی خود از این بینش ها حمایت کنید.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ Sprout Social داده‌های جنسیت، سن و مکان را از طرفداران اجتماعی شما جمع‌آوری می‌کند، که به شما بینشی در مورد شخصیت‌هایی که در حال حاضر با شما درگیر هستند، می‌دهد.

ابزار بینش مخاطبان فیس بوک همچنین داده های ارزشمندی را بر اساس افرادی که به صفحه شما متصل هستند یا همه افراد در فیس بوک در اختیار شما قرار می دهد.

برای نام بردن چند دسته، بینشی از وضعیت روابط، سطح تحصیلات و عنوان شغلی این کاربران به دست خواهید آورد.

تجزیه و تحلیل مخاطبان توییتر به شما امکان می دهد فالوورهای خود یا همه کاربران توییتر را تجزیه و تحلیل کنید تا در مورد علایق آنها بیشتر بدانید.

به طور مشابه، تجزیه و تحلیل مخاطبان توییتر به شما امکان می دهد فالوورهای خود یا همه کاربران توییتر را تجزیه و تحلیل کنید تا در مورد علایق آنها بیشتر بدانید.

این مقاله را مطالعه کنید  فروش مشاوره ای چیست ؛ 7 تکنیک

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی
راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

تجزیه و تحلیل مخاطبان توییتر – راهنمای بازاریابی رسانه های اجتماعی

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ هنگامی که اطلاعات جمعیتی کافی را جمع آوری کردید، قبل از نهایی کردن انتخاب کانال خود باید عوامل دیگری را در نظر بگیرید.

منابع کارکنان جنبه مهمی از فرآیند انتخاب است زیرا زمان در دسترس شما را برای مدیریت رسانه های اجتماعی دیکته می کند.

اگر یک عضو تیم در دسترس دارید، تلاش برای ایجاد یک برند در پنج کانال رسانه اجتماعی ممکن است غیر واقعی باشد.

نوع سازمانی که در آن کار می کنید و صنایعی که در آن درگیر هستید نیز عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

به عنوان مثال، اگر برای یک شرکت ساختمانی کار می کنید که مصالح را به سازندگان می فروشد، ممکن است بخواهید در یک پلتفرم خاص B2B مانند لینکدین سرمایه گذاری کنید.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ اگر شما یک خرده فروش مد هستید و می خواهید طیف محصولات متنوع خود را به نمایش بگذارید، کانال های بصری مانند Pinterest و Instagram ممکن است مناسب تر باشند.

توصیه‌شده‌ترین روش این است که از کوچک شروع کنید تا تلاش‌های شما خیلی کم پخش نشود. در ابتدا دو کانال اجتماعی را مدیریت کنید، عملکرد و تلاش مورد نیاز خود را بسنجید، و بر این اساس می توانید پلتفرم های بیشتری را انتخاب کنید!

3. یک تقویم محتوا ایجاد کنید

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ محتوایی که با تفکر ایجاد شده و با دقت ایجاد شده است، یک جنبه اساسی از هر استراتژی بازاریابی رسانه اجتماعی است و اغلب می تواند تعیین کند که آیا شکوفا می شود.

محتوایی که در کانال‌های اجتماعی خود پست می‌کنید می‌تواند تعامل را افزایش دهد، دنبال‌کنندگان جدیدی به دست آورد و تأثیر مثبتی بر دسترسی و هویت برند شما داشته باشد.

گوش دادن اجتماعی و جمع آوری داده های جمعیت شناختی به شما درک درستی از موضوعات و قالب هایی می دهد که بیشتر در بین مخاطبان شما طنین انداز می شود، خواه یک مقاله وبلاگ 1000 کلمه ای یا یک مصاحبه ویدیویی باشد.

هنگامی که تصمیم گرفتید چه چیزی را پست کنید، باید تصمیم بگیرید که چه زمانی آن را پست کنید.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ در صورت امکان، باید یک تقویم محتوا و آنچه را که چندین ماه قبل منتشر می کنید ایجاد کنید (برخی از بازاریابان رسانه های اجتماعی ممکن است تقویم خود را هر دو ماه یکبار به روز کنند، برخی دیگر ممکن است هر سه ماه یکبار آن را به روز کنند.)

می توانید از یک قالب صفحه گسترده ساده در اکسل یا استفاده کنید. Google Sheets و از عناوین زیر استفاده کنید:

عنوان محتوا
فرمت محتوا
شرح
کلید واژه ها
فراخوانی برای اقدام
کانال ها
این به شما کمک می کند تا استراتژی ارسال دقیق تری ایجاد کنید که به شما امکان می دهد برای رویدادهای فصلی، کمپین های مهم و هر تاریخ مهم دیگری در تقویم سازمان خود برنامه ریزی کنید.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ مهم است که به یاد داشته باشید که یک تقویم محتوا می‌تواند یک سند روان باشد و لازم نیست به محتوایی که مشخص کرده‌اید بچسبید – باید بتوانید رویکرد خود را با توجه به هرگونه تحول یا رویداد پیش‌بینی نشده تطبیق دهید.

هنگامی که تقویم خود را ایجاد کردید، می توانید از یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی مانند بافر استفاده کنید تا پست های اجتماعی خود را از قبل در کانال های مختلف برنامه ریزی کنید.

می‌توانید در حساب‌های فیسبوک، توییتر، لینکدین و +Google خود پست‌های متقاطع ارسال کنید یا پست‌ها را بر اساس کانالی که می‌خواهید در آن پست کنید ویرایش کنید.

بافر به طور خودکار لینک ها را کوتاه می کند و تصاویر را جذب می کند و تعامل شما در رسانه های اجتماعی را به حداکثر می رساند.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی
راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی – کالج نوین

4. تبلیغات پولی را در نظر بگیرید

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ تبلیغات رسانه های اجتماعی پولی که به صورت استراتژیک اجرا می شوند، تقویت سودمندی برای محتوای اجتماعی است که به صورت ارگانیک توزیع می کنید.

با گزینه های هدف گیری پیشرفته و کنترل دقیق بودجه، شما این فرصت را دارید که بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را ارتقا دهید و تضمین کنید که برند شما خود را به بزرگترین و مرتبط ترین مخاطبان معرفی می کند.

برای اینکه بیشترین بهره را از تبلیغات پولی خود ببرید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه کسی را هدف قرار دهید.

تصمیم‌گیری بین جذب فالوورهای جدید و هدف‌گیری مجدد کاربرانی که از قبل از برند شما آگاه هستند، به شما کمک می‌کند تا نوع تبلیغاتی را که باید اجرا کنید و همچنین تخصیص بودجه خود را شناسایی کنید.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ همچنین مهم است که اهداف کلی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را در نظر داشته باشید، خواه آنها ترافیک بیشتری را به صفحه محصول هدایت کنند، “لایک” بیشتری به دست آورند یا نرخ تبدیل شما را افزایش دهند.

به عنوان مثال، مدیر تبلیغات فیس بوک به شما امکان می دهد یک کمپین تبلیغاتی کاملاً بر اساس چنین اهدافی ایجاد کنید.

عامل بعدی که باید در نظر بگیرید کانال های اجتماعی است که می خواهید از طریق آنها تبلیغ کنید.

آیا می خواهید از کانالی استفاده کنید که در حال حاضر دنبال کنندگان قابل توجهی در آن دارید یا می خواهید حضور قوی تری داشته باشید؟

این همچنین به نوع تبلیغی که می‌خواهید اجرا کنید مربوط می‌شود، یعنی تبلیغ حساب توییتر خود برای اهداف کسب، یا تقویت یک پست فیس‌بوک با هدف تعامل.

5. اثربخشی خود را بسنجید

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ آخرین و مهمترین مرحله در هر کمپین بازاریابی دیجیتال، اندازه گیری است.

همانند تمرین‌های اولیه جمع‌آوری داده‌ها، اندازه‌گیری اثربخشی فعالیت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا رویکرد خود را بهینه کنید و موفقیت مداوم را تضمین کنید.

برای به دست آوردن این بینش می توانید از طیف وسیعی از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید.

پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی که استفاده می‌کنید، از جمله فیس‌بوک، توییتر و لینکدین، دارای ابزارهای تجزیه و تحلیل بومی هستند که می‌توانید برای ارائه داده‌های عملکرد بر اساس کانال خاص به آنها دسترسی داشته باشید.

راهنمای عملی جهت بازاریابی رسانه های اجتماعی ؛ مدیران تبلیغات آنها همچنین اطلاعاتی در مورد عملکرد تبلیغات فردی در اختیار شما قرار می دهند. اگر می خواهید نگاه دقیق تری به نحوه مدیریت کانال های خود داشته باشید، این رویکرد ایده آل است.

یک جایگزین سطح بالا و کارآمد، استفاده از ابزاری است که داده‌ها را از منابع مختلف جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در یک گزارش هضم آسان ترکیب می‌کند.

Buzzsumo داده‌های مربوط به اشتراک‌های اجتماعی را جمع‌آوری می‌کند، Hootsuite معیارهای تعامل استاندارد را ردیابی می‌کند و Cyfe یک داشبورد تجاری همه‌جانبه است که نام‌های تجاری، رشد فالوورها و جمعیت‌شناسی را نظارت می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 12 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟