معیارهای رسانه های اجتماعی

معیارهای رسانه های اجتماعی ، 14 معیار

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ معیارهای رسانه های اجتماعی مهم هستند. دریافت داده و بازگشت سرمایه واقعا مهم است. با این حال، اگر زمان زیادی را صرف تلاش کنید تا بفهمید کدام معیارها برای کسب و کار شما مهم هستند، زمانی برای تجزیه و تحلیل و اقدام بر اساس آنها نخواهید داشت.

به همین دلیل است که ما فهرستی از معیارهای رسانه اجتماعی که برای ردیابی ضروری هستند تهیه کرده‌ایم تا اعداد مهمی را که می‌توانند بعداً به شما کمک کنند را از دست ندهید.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ این معیارها به شما بینشی در مورد مشتریان، نحوه ردیابی بازگشت سرمایه، بهبود حضور آنلاین برند خود و دور شدن از مشتریان راضی‌تر می‌دهد.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ معیارهای رسانه های اجتماعی برای استراتژی اجتماعی ضروری است. آنها به شما نگاهی درونی به نحوه عملکرد کانال های شما و نحوه درک شما توسط مخاطبان هدف می دهند. آنها همچنین می توانند راه هایی برای بهبود استراتژی خود به شما ارائه دهند.

معیارهای رسانه های اجتماعی
معیارهای رسانه های اجتماعی – کالج نوین

معیارهای رسانه های اجتماعی

نرخ رشد مخاطب

برداشت های رسانه های اجتماعی

نرخ تبدیل رسانه های اجتماعی

اشتراک اجتماعی صدا

میزان مشارکت در رسانه های اجتماعی

کلید واژه ها

نرخ پاسخگویی مشتری

این مقاله را مطالعه کنید  طبقه بندی های مختلف دیجیتال مارکتینگ

داده بازگشت سرمایه

گزارش کانال

CPC

NPS

معیارهای کمپین اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی

ترافیک به وب سایت برند

بینش مخاطب

1. نرخ رشد مخاطب

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ برای اندازه گیری نرخ رشد مخاطبان خود، با انتخاب یک دوره گزارش شروع کنید. سپس، فالوورهای جدید خود را در آن دوره خاص محاسبه کنید. پس از آن، باید فالوورهای جدید خود را بر کل فالوورهای خود تقسیم کنید.

بنابراین فرض کنید حساب توییتر برند شما در ماه سپتامبر، در پایان سه ماهه سوم، 6000 دنبال کننده دارد.

برای سه ماهه چهارم، می خواهید نرخ رشد مخاطبان خود را از اول اکتبر تا 31 دسامبر اندازه گیری کنید. اگر تا 31 دسامبر، 8657 فالوور داشته باشید، نرخ رشد مخاطبان شما برای Q4 69٪ است.

2. برداشت های رسانه های اجتماعی

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ فرض کنید تصمیم گرفتید یک کمپین تبلیغاتی پولی را در پلتفرم های اصلی رسانه اجتماعی شرکت خود اجرا کنید.

آیا می دانید چند نفر با تبلیغ شما روبرو شده اند؟ برداشت‌های رسانه‌های اجتماعی تعداد کاربرانی که در معرض محتوای شما قرار گرفته‌اند را اندازه‌گیری می‌کند، و این معیاری است که ارزش پیگیری دارد.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ درک برداشت‌های شما در رسانه‌های اجتماعی مهم است زیرا این داده‌ها می‌توانند بینش ارزشمندی در مورد میزان هزینه‌های تبلیغاتی شما ارائه دهند و می‌توانند به اطلاع‌رسانی هزینه‌های تبلیغات پرداختی آینده کمک کنند تا بتوانید بودجه خود را به حداکثر برسانید.

با این حال، حتی اگر تبلیغات پولی بخشی از استراتژی شما نباشد، همچنان ممکن است بخواهید بررسی کنید که محتوای رسانه های اجتماعی شما در طول زمان چقدر برداشت می کند.

این داده ها می تواند به شما بگوید که چگونه انواع مختلف محتوا با مخاطبان شما در سراسر پلتفرم ها طنین انداز می شود.

همچنین شایان ذکر است که هر پلتفرم رسانه اجتماعی برداشت ها را به طور متفاوتی اندازه گیری می کند. به عنوان مثال، در توییتر، هر کاربری که یک توییت را می‌بیند، یک برداشت محسوب می‌شود.

این مقاله را مطالعه کنید  معنی کمپین دیجیتال مارکتینگ

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ در فیس بوک، هر بار که یک تبلیغ پولی روی صفحه نمایش داده می شود، یک برداشت محسوب می شود. اینستاگرام هر بار که کاربر محتوایی را مشاهده می کند (مانند یک پست ثابت، استوری، Reel یا IGTV) یک برداشت را به حساب می آورد.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ در TikTok، اندازه‌گیری «impressions» در بخش تجزیه و تحلیل برنامه تعریف نشده است، با این حال، برای داده‌های خود می‌توانید هر نمایش ویدیو را یک برداشت در نظر بگیرید.

3. نرخ تبدیل رسانه های اجتماعی

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ نرخ تبدیل شما از تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما تشکیل می شود که اقدام مورد نظر شما را انجام می دهند. این ممکن است به این معنی باشد که آنها کتاب الکترونیکی شما را دانلود کرده اند، در خبرنامه شما ثبت نام کرده اند یا روی “پخش” در پادکست شما کلیک کرده اند.

نرخ تبدیل نشان می دهد که محتوای شما چقدر به مخاطبان شما مرتبط است.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ اگر می‌خواهید نرخ تبدیل را محاسبه کنید، با اطمینان از قابل پیگیری بودن پیوند تماس به اقدام خود شروع کنید. می توانید این کار را با استفاده از یک کوتاه کننده URL آنلاین رایگان مانند Bitly انجام دهید.

در مرحله بعد، کمپین خود را تجزیه و تحلیل کنید تا تعداد کلیک ها و تبدیل هایی که صفحه شما به دست آورده را شناسایی کنید.

پس از آن، تبدیل های خود را بر کل کلیک ها تقسیم کنید و آن را در نرخ تبدیل ضرب کنید. اگر صفحه وب شما حدود 750 کلیک و 200 تبدیل داشته باشد، نرخ تبدیل شما 26.6٪ است.

این مقاله را مطالعه کنید  در مورد دیجیتال مارکتینگ

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ به خاطر داشته باشید که اعداد نرخ تبدیل متقابلاً منحصر به فرد نیستند و حتی اگر ترافیک زیاد باشد، می توانند کم باشند.

4. سهم اجتماعی از صدا

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ چند نفر در کانال های اجتماعی درباره برند شما صحبت می کنند؟ بیایید دریابیم.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ سهم اجتماعی شما از صدای شما این داده ها را اندازه گیری می کند و نشان می دهد که برند شما در رسانه های اجتماعی چقدر قابل مشاهده است. یافتن این اعداد می تواند به شما بگوید که آیا باید استراتژی اجتماعی خود را به روز کنید یا خیر.

برای محاسبه سهم اجتماعی خود از صدای خود، نام های خود را در شبکه های اجتماعی خود اندازه گیری کنید.

نکته: ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی شما می توانند هنگام محاسبه این عدد مفید باشند. در مرحله بعد، نام‌های خود را همراه با ذکر رقبا اضافه کنید، که می‌توان با استفاده از ابزار رسانه اجتماعی آنلاین مانند Sprout Social ردیابی کرد.

این به شما تعداد کل ذکرهای صنعت را می دهد. در اینجا مثالی از اینکه معیارهای تعامل چگونه به نظر می رسد آورده شده است:

نمونه داده های تعامل منبع تصویر

پس از تقسیم نام تجاری خود بر تعداد کل صنعت، این عدد را در 100 ضرب کنید تا سهم اجتماعی درصد صدا را بدست آورید.

بیایید این را در چشم انداز قرار دهیم. در طول یک هفته، برند شما به طور مستقیم و غیرمستقیم 100 بار ذکر شده است. سه رقیب 500 منشن دارند، به علاوه مال شما برابر با 600 است. با تقسیم 100 بر 600 و ضرب آن عدد در 100 به این معنی است که سهم اجتماعی شما 16.67٪ است.

معیارهای رسانه های اجتماعی
معیارهای رسانه های اجتماعی – کالج نوین

5. نرخ مشارکت در رسانه های اجتماعی

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ به گفته کلی هندریکسون، مدیر ارشد رسانه های اجتماعی در HubSpot، تعامل یک معیار بسیار مهم برای درک عملکرد رسانه های اجتماعی است.

او می‌گوید: “بدون توجه به مقیاس کسب‌وکار یا مخاطبان اجتماعی شما، تعامل با کیفیت چیزی است که من همیشه بر آن تمرکز می‌کنم.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ تعامل در رسانه‌های اجتماعی، تعداد کل لایک‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها و تعاملات کلی است که یک محتوا یا حساب رسانه اجتماعی نسبت به اندازه مخاطب دریافت می‌کند.

اگر مخاطبان مرتباً با محتوایی که دنبال می کنند تعامل نداشته باشند، داشتن فالوور زیاد مفید نیست.

برای اندازه گیری نرخ تعامل کلی یک حساب رسانه اجتماعی، می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

نرخ تعامل = تعداد تعامل / تعداد فالوور x 100

در اینجا نحوه اندازه‌گیری تعامل هر پلتفرم اصلی رسانه اجتماعی آمده است:

اینستاگرام: لایک، اشتراک گذاری، ذخیره، نظر، پیام مستقیم

فیس بوک: کلیک ها، نظرات، واکنش ها، اشتراک گذاری ها

TikTok: لایک، نظرات، اشتراک گذاری

توییتر: لایک ها، نظرات، ریتوییت ها

Pinterest: پین، لایک، نظرات

لینکدین: واکنش‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها، کلیک‌ها

یوتیوب: لایک و نپسندیدن، نظرات، اشتراک گذاری

6. کلمات کلیدی

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ ردیابی کلمات کلیدی می تواند سهم اجتماعی شما از صدا و نرخ رشد مخاطب را افزایش دهد. کلمات کلیدی کلمات خاصی هستند که موتورهای جستجو بر اساس آنچه مخاطبان به دنبال آن هستند شناسایی و هدف قرار می دهند.

یک بازاریاب در صنعت فناوری ممکن است کلمات کلیدی “بازاریابی رسانه” و “کانال های فناوری” را ببیند.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ با ردیابی کلمات کلیدی، می توانید محتوای خود را برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو بهینه کنید و مخاطبان خود را افزایش دهید. می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای تحلیل رسانه‌های اجتماعی، مانند Google Analytics یا SEMrush، کلمات کلیدی را ردیابی کنید.

7. نرخ پاسخ مشتری

مشتریان عاشق تعامل با برندها از طریق رسانه های اجتماعی هستند.

در واقع، در نظرسنجی انجام شده توسط Sprout Social، 74 درصد از پاسخ دهندگان با برندهایی که در رسانه های اجتماعی دنبال می کنند، تعامل دارند.

خواه آنها از تیم خدمات مشتری شما سؤال می پرسند یا نظرات کسب و کار شما را می نویسند، مطمئن شوید که تا حد امکان به موارد ذکر شده در رسانه های اجتماعی پاسخ می دهید. برای پیگیری نحوه عملکرد خود در اینجا، نرخ پاسخ مشتری خود را بررسی کنید.

برای محاسبه نرخ پاسخ مشتری، تعداد پاسخ‌هایی را که به دنبال‌کنندگان/مشتریان خود می‌دهید بر تعداد افرادی که با برند شما درگیر هستند تقسیم کنید و آن را در 100 ضرب کنید.

به عنوان مثال، اگر یک هفته تعامل را اندازه بگیرید و تعداد مشتریانی که با برند شما درگیر شده اند 50 نفر باشد و به نیمی از آنها پاسخ دهید، نرخ پاسخ مشتری شما 50 درصد خواهد بود.

8. داده های بازگشت سرمایه

این معیار بزرگی است که می خواهید از روز اول ببینید. بسته به شرکت و صنعت شما، ROI می تواند بسیار متفاوت باشد. برای رسانه های اجتماعی، احتمالاً می خواهید بدانید که آیا زمان و پولی که در رسانه های اجتماعی صرف کرده اید در حال تبدیل شدن به مشتری، فروش یا آگاهی از برند است یا خیر.

طبق نظر گروهی متشکل از 1000 بازاریاب که توسط وبلاگ HubSpot مورد بررسی قرار گرفتند، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی زیر بیشترین بازگشت سرمایه را برای کمپین‌های تبلیغاتی پولی ایجاد کردند:

فیس بوک (26%)
اینستاگرام (19%)
YouTube (18%)
توییتر (13%)
TikTok (11%)

معیارهای رسانه‌های اجتماعی: کدام پلتفرم‌ها بهترین بازگشت سرمایه را برای کمپین‌های تبلیغاتی پولی ایجاد می‌کنند در همان نظرسنجی، بازاریابان گفتند که معیارهای زیر شاخص‌های اصلی اندازه‌گیری بازگشت سرمایه رسانه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۲ بودند:

ترافیک به وب سایت آنها (35%)
برداشت ها/بازدیدها (31%)
کلیک (31%)
فروش (30%)
لایک/نظر (28%)

از آنجایی که ROI از یک کسب‌وکار به کسب‌وکار دیگر متفاوت به نظر می‌رسد و محاسبات بر اساس اهداف کسب‌وکار شما انجام می‌شود، همه فرمول‌ها یکسان به نظر نمی‌رسند. اما، از این فرمول برای تعیین ROI اساسی استفاده کنید.

فرض کنید از تبلیغات رسانه های اجتماعی یا تجارت الکترونیک 1500 دلار درآمد کسب کرده اید و سرمایه شما 500 دلار بوده است.

بازگشت سرمایه (ROI) شما درآمدی است که از سرمایه گذاری کسر می شود (1500 منهای 500)، که سود شما را 1000 دلار و بازگشت سرمایه شما را 200 درصد می کند.

9. گزارش کانال

پیگیری داده های رسانه های اجتماعی مهم است تا بدانید کجا و چگونه استراتژی خود را متمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر یکی از حساب‌های شما به شماره خود نمی‌رسد، یک گزارش به شما اطلاع می‌دهد و به شما امکان می‌دهد فعالانه وارد عمل شوید و عیب‌یابی کنید.

اگر به به‌روزرسانی در مورد گفته، عملکرد کانال و تعداد دنبال‌کنندگان نیاز دارید، ممیزی رسانه‌های اجتماعی یا استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی را در نظر بگیرید که حسابرسی را برای شما انجام می‌دهد.

10. هزینه هر کلیک (CPC)

اگر در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری می کنید، این یک معیار مهم است. هزینه به ازای کلیک (CPC) مبلغی است که به ازای هر کلیک روی یک پست رسانه اجتماعی حمایت شده، مانند تبلیغات بنری، پرداخت می کنید.

CPC هنگام تعیین اینکه آیا سرمایه گذاری شما ارزش ادامه دارد یا خیر مفید است.

در اینجا فرمول CPC از راهنمای تبلیغات آنلاین است. برای مشاهده این به عنوان مثال، بگویید که می خواهید CPC آخرین دور تبلیغات خود را محاسبه کنید. کل پولی که برای تبلیغات خود خرج شده است را بر تعداد کل دفعاتی که روی تبلیغ کلیک شده است تقسیم کنید.

معیارهای رسانه های اجتماعی
معیارهای رسانه های اجتماعی – کالج نوین

11. امتیاز خالص پروموتر (NPS)

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ امتیاز خالص تبلیغ کننده (NPS®) مشتریانی را که به برند شما وفادار هستند اندازه گیری می کند. این پاسخی است که وقتی از مشتریان می‌پرسید که چقدر احتمال دارد کسب و کار شما را به یک دوست توصیه کنند، به دنبالش هستید.

ردیابی NPS ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ سه دسته برای ردیابی NPS وجود دارد. هنگامی که از مشتریان می‌خواهید به کسب و کار شما امتیازی بین 1 تا 10 بدهند، امتیازدهندگانی که 9 تا 10 پاسخ می‌دهند «مبلغان» هستند. “منفعلها” 7-8 امتیاز و “دترکتورها” 0-6 نتیجه گرفتند.

شناسایی NPS شما به همین سادگی است که “Detractors” را از “Promoters” کم کنید و آن را بر تعداد کل پاسخ دهندگان تقسیم کنید. سپس، آن عدد را در 100 ضرب کنید.

بنابراین، اگر 50 “مبلغ” و 10 “مخالف” از نظرسنجی با 70 پاسخ دهنده داشته باشید، NPS شما 57٪ خواهد بود.

12. معیارهای کمپین اینفلوئنسر

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ اگر شرکت شما از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می کند، باید اثربخشی تلاش های اینفلوئنسر مارکتینگ خود را برای اطلاع رسانی استراتژی های کمپین آینده اندازه گیری کنید.

طبق همان مطالعه وبلاگ HubSpot، بازاریابان گفتند که مهمترین معیارها برای اندازه گیری اثربخشی یک کمپین تأثیرگذار عبارتند از:

درآمد/فروش (40%)
آگاهی از برند (37%)
برداشت ها/بازدیدها (33%)
نام تجاری/استفاده از هشتگ (33%)
کلیک (32%)

همانطور که اهداف کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ خود را مشخص می کنید، این معیارها را در نظر داشته باشید.

13. ترافیک به وب سایت برند

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ بسته به ماهیت کسب و کار شما و پلتفرم های رسانه های اجتماعی که شرکت شما روی آنها تمرکز می کند، افزایش ترافیک وب سایت شما می تواند اولویت اصلی باشد.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ 41 درصد از بازاریابان مورد بررسی توسط وبلاگ HubSpot گفتند که ترافیک وب سایت آنها یک معیار با اولویت بالا است. اگر شرکت شما به ترافیک وب به عنوان بخشی از استراتژی تجاری خود متکی است، باید اندازه گیری تعداد بازدیدهای صفحه شما را مستقیماً از رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید.

پلتفرم های کلیدی برای این تمرکز عبارتند از فیس بوک، توییتر و پینترست.

می‌توانید از ابزار ترافیک وب مانند Google Analytics برای اندازه‌گیری میزان ترافیک شما از رسانه‌های اجتماعی ارگانیک استفاده کنید.

14. بینش مخاطب

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ قبلاً درباره اهمیت درک نرخ رشد مخاطبان صحبت کردیم. اما چقدر در مورد مخاطبانی که در حال حاضر دارید می دانید؟ درک فالوورهای خود می تواند به شما کمک کند تا در یافتن مخاطب هدف مناسب پیشرفت کنید و به شما امکان می دهد محتوایی را به اشتراک بگذارید که با آنها طنین انداز می شود و منجر به تعامل بیشتر و افزایش ROI می شود.

 

جمعیت شناسی مخاطبان کلیدی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

سن
محل
جنسیت
سطح تحصیلات
عنوان شغلی
وضعیت تأهل
تعداد افراد خانوار

این اطلاعات جمعیتی را می توان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و تیک تاک یافت.

معیارهای رسانه های اجتماعی ؛ ردیابی معیارها گاهی اوقات می تواند آسان باشد. گاهی اوقات، کسب‌وکارها متوجه می‌شوند که ارزش سرمایه‌گذاری در ابزارهای ردیابی رسانه‌های اجتماعی را دارد تا به آن‌ها کمک کند تا عملکرد روان‌تری داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟