کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ

کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ

کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ ، گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی Google Analytics ممکن است بهترین دوستی باشند که نمی‌دانستید دارید. اکثر بازاریابان درک درستی از چیستی و نحوه عملکردشان دارند، اما تعداد زیادی از آنها وجود دارند که آمار و ارقام را بسیار دلهره آور می دانند.

برای خواندن گزارش‌ها و رسیدن به نتیجه‌های معنی‌دار نیازی نیست که ریاضیدان باشید – Google Analytics کارهای سخت را برای شما انجام می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر کسب‌ و کارتان را درک کنید و متوجه شوید که این گزارش‌ها چگونه واقعاً می‌توانند به شما کمک کنند، مخصوصاً وقتی صحبت از مقابله با یک بحران می‌شود.

کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ
کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی Google Analytics به بازاریابی دیجیتال کمک می‌کنند؟

یک پاسخ سریع
وقتی نوبت به یک بحران می رسد، ارتباط کلیدی است – ارتباط به موقع. دانستن بهترین کانالی که از طریق آن می توانید به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید، برای جلوتر از یک بحران بسیار مهم است. Google Analytics این انتخاب را برای شما ساده می کند و به شما اطلاع می دهد که چند درصد از ترافیک شما از هر یک از کانال های رسانه های اجتماعی شما می آید.

می‌توانید این اطلاعات را با رفتن به بخش جذب در Google Analytics، انتخاب برگه «اجتماعی» و مشاهده نمای کلی پیدا کنید. اگر فیس‌بوک بیشترین ترافیک را به شما بدهد، پاسخ دادن به یک بحران از طریق توییتر انتخاب احمقانه‌ای خواهد بود. بنابراین، شما دوست دارید که گسترده ترین مخاطبان شما ابتدا پاسخ شما را دریافت کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  موفقیت در بازاریابی دیجیتال

آماده سازی کلید است- کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ
یک بحران تا حد زیادی از کنترل شما خارج است، اما می توانید از آن درس بگیرید. یک درس این است که ما باید برای آن آماده شویم. شما موظف هستید که در مقطعی یکی را تجربه کنید. مدیریت بحران شما از استفاده از گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی برای تصمیم‌گیری آگاهانه در میان یک بحران و همچنین تمام تصمیمات استراتژیک منظم سود می‌برد.

گزارش مرور کلی همچنین کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و تبدیل‌های آنها را نشان می‌دهد، که می‌تواند پاسخ‌های بحرانی شما را در آینده هدایت کند. فیس‌بوک ممکن است بزرگترین مخاطب شما باشد، اما اگر توییتر بیشترین تبدیل‌های تجارت الکترونیک شما را داشته باشد و مجبور شوید محصولات معیوب را به خاطر بیاورید، چه؟ با برنامه ریزی قبل از یک بحران، می دانید که برای این موضوع خاص در توییتر ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از ابزارهای مفید برای مدیریت بحران، گزارش ارجاعات شبکه است که در زیر «نمای کلی» در منوی Google Analytics قابل مشاهده است. در اینجا می‌توانید ترافیکی را که مستقیماً از یک پلتفرم رسانه اجتماعی خاص می‌آید با ترافیک کلی خود مقایسه کنید. نکته مهم در مورد این گزارش این است که می توانید یک دوره زمانی را مشخص کنید تا بدانید که چگونه پلتفرم های مختلف بر ترافیک شما در زمان بحران تأثیر می گذارد. افزایش در مراجعات اجتماعی نشان می دهد که چیزی (مثبت یا منفی) ویروسی شده است. دانستن اینکه از چه نوع محتوا، از کدام پلتفرم و در چه زمانی استفاده کنید، ممکن است به شما در درک بهتر مخاطبان کمک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت وبلاگ نویسان در دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟