منابع اخلاق کسب و کار - کالج نوین

منابع اخلاق کسب و کار

منابع اخلاق کسب و کار اخلاق تجاری به سیستمی اطلاق می شود که در آن درست و نادرست، عادلانه و ناعادلانه، خیر یا شر در مورد اعمال تجار مطالعه می شود. به طور کلی، «اخلاق» به معنای احساس عادلانه و مقبول جامعه است. همین اصول اخلاقی در مورد اخلاق تجاری نیز صدق می کند.

منابع اخلاق کسب و کار
منابع اخلاق کسب و کار – کالج نوین

منابع اخلاق تجاری

دین: مذاهب متعددی وجود دارد که مردم از آن پیروی می کنند و هر دین در مورد ماهیت حق و باطل در تجارت و همچنین در هر طبقه از زندگی صحبت می کند. دین اساس یک فرد است که از کودکی پیروی می کند و عمیقاً در رفتارهای او ریشه دارد. او از عادلانه و ناعادلانه بودن، بدی و خوبی اعمال و عواقب این اعمال آگاه است.
اصل متقابل، یعنی مبادله چیزها با دیگران برای منافع متقابل، در همه ادیان مانند هندوئیسم، بودیسم، مسیحیت، اسلام و غیره دیده می شود.

فرهنگ: منبع دیگر اخلاق کسب و کار، فرهنگی است که یک فرد باید از آن پیروی کند که مربوط به برخی دستورالعمل های رایج در جامعه ای است که به آن تعلق دارد. فرهنگ متضمن قوانین، استانداردها، ارزش هایی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.
اینها آداب رفتاری استانداردی است که یک فرد باید از آن پیروی کند و برای جامعه ای که از کودکی به آن تعلق دارد، مجاز و قابل قبول است. تمدن بشری انباشته ای از تجربیات فرهنگی است که فرد در طول زندگی خود از آن عبور می کند.

قانون یا سیستم حقوقی: قانون آیین نامه رفتاری است که توسط نظام حقوقی دولت تدوین شده و باید توسط یک فرد برای احترام به منافع اجتماعی رعایت شود. اینها قوانین و رویه های دقیقی هستند که هر کسب و کاری باید از آنها پیروی کند تا با رفتار اخلاقی هر یک از آنها مطابقت داشته باشد. اگرچه، قانون ماهیت واکنشی دارد و نمی تواند تمام اخلاق فرهنگی را پوشش دهد زیرا قانون در هنگام ظهور شر جدید ایجاد می شود.
بنابراین، اخلاق تجاری تا حد زیادی تحت تأثیر این منابع است که از شرکتی به شرکت دیگر و کشوری به کشور دیگر متفاوت است، و به همین دلیل است که این منابع در سراسر جهان متفاوت هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  بازار جاویژه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟