مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ

مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ

مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ ، کارآفرینان، و همچنین صاحبان مشاغل با هر اندازه ای، می دانند که افزایش ترافیک، فروش و سرنخ ها از اهمیت بالایی برخوردار است. با این حال، بسیاری همچنان با بهترین روش‌ها برای انجام این کار مبارزه می‌کنند و علاوه بر شناسایی بهترین روش‌های همیشه در حال تغییر برای ایجاد یک برند قابل شناسایی، به حداکثر رساندن قرار گرفتن در معرض، و به رسمیت شناختن محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهند، هستند.

بازاریابی دیجیتال مشاغل کوچک 101

دیجیتال مارکتینگ به منظور افزایش آگاهی از برند و ایجاد خط لوله ای از سرنخ های واجد شرایط است که به فروش تبدیل می شوند. در یک کسب و کار کوچک، به دلیل دید کمتر و کمبود منابع (مانند بودجه یا زمان) ممکن است مطمئن شوید که این کلمه را به گوش شما می رسانید. با این حال، استراتژی های کلیدی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تلاش های بازاریابی کسب و کار کوچک خود را افزایش دهید.

اگر با بودجه محدودی دست و پنجه نرم می‌کنید، محدودیت‌های زمانی ناشی از داشتن یک تیم کوچک‌تر یا حتی نبود جهت‌گیری، یک طرح بازاریابی دیجیتالی که برای کسب‌وکار شما مناسب است می‌تواند راهنمایی‌هایی را در مقیاس شما ارائه دهد.

مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ
مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مشخص کنید محصول یا خدمات شما چیست؟- مراحل پیشرفت دیجیتال مارکتینگ

این ممکن است احمقانه به نظر برسد. با این حال باید در نظر بگیرید که مخاطب هدف شما به طور خاص به دنبال چه چیزی است. آنها اغلب در نمایه کسب و کار آنلاین، وب سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی شما به دنبال اطلاعات هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت بازاریابی ویدئویی برای یک کسب و کار

اگر نمی‌دانید کسب‌وکارتان برای فروش به مخاطبان هدفتان قرار دارد، نمی‌توانید یک برنامه بازاریابی دیجیتال محکم ایجاد کنید. چه چیزی می فروشید؟ چه چیزی شما را متفاوت می کند؟ اگر مطمئن نیستید، اشکالی ندارد. بهترین کار این است که مخاطبان هدف خود و آنچه از شما می خواهند بنویسید. این به زمان ایجاد پیام های بازاریابی برای یک گروه خاص کمک می کند.

مخاطب خود را بشناسید
یک اشتباه اساسی این است که فکر کنید “هر کسی” خریدار شماست. شرکت‌های بزرگ‌تر ممکن است بتوانند بازار گسترده‌ای را جذب کنند، با این حال آنها می‌گویند: «ثروت‌ها در جایگاه‌ها هستند» به دلیل خوبی. جایگاه جایی است که شما به عنوان یک کسب و کار کوچک بیشترین اهرم را خواهید داشت. و برای ایجاد جایگاه و جذابیت برای خریداران در داخل طاقچه، باید دردها، مشکلات، رویدادهای محرک و همچنین اولویت‌های آنها را درک کنید:

چه چیزی آنها را به تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری برای خرید سوق می دهد؟
اگر آنها موفق باشند چگونه به نظر می رسد؟

دانستن این موارد به شما کمک می‌کند پیام‌هایی را بسازید که طنین‌انداز شده و یک مورد قانع‌کننده برای راه‌حل شما ایجاد کند. با فکر کردن به مشتریان فعلی خود و همچنین افرادی که می خواهید با آنها کار کنید، شروع کنید. سپس، یک شخصیت خریدار را برای شروع فرآیند ورود به مشتری ایده آل خود گرد هم بیاورید.

وب سایت شما درب ورودی شرکت شما به اینترنت است
بسیار مهم است که با یک وب سایت با کیفیت بالا که نشان دهنده برند شما است شروع کنید. کیفیت بالا همیشه به معنای قوی و پر محتوا نیست. در ابتدا به مهمترین صفحات بچسبید و در مرحله بعد برای افزودن محتوا بازگردید. مطمئن شوید که نام کسب و کار، محصولات و محتوای مفید شما به راحتی در وب سایت شما قابل دسترسی است.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه بهینه دیجیتال مارکتینگ

تصور اینکه بازار هدف شما چگونه با سایت شما درگیر خواهد شد بسیار مهم است:

محصول یا خدماتی که شخصیت خریدار شما (به عبارت دیگر مشتری هدف شما) در جستجوی آن است چیست؟
سعی در جذب چه نوع مشتریانی دارید؟

اطمینان حاصل کنید که استراتژی وب سایت خود را مستقیم نگه دارید. ترجیحات خود را کنار بگذارید تا روی مشتریان خود تمرکز کنید. کنار گذاشتن تعصب خود ممکن است چالش برانگیز باشد، بنابراین گاهی اوقات، باید یک طراح وب سایت متخصص پیدا کنید که بتواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟