8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، انقلاب دیجیتال زمینه های بازی را در مورد پیروزی در بازاریابی مساوی کرده است. دیگر نیازی به داشتن بودجه بازاریابی هنگفت و همکاری با یک آژانس گران قیمت برای افزایش فروش نیست.

با استراتژی درست دیجیتال مارکتینگ و درک آخرین نکات و ترفندهای بازاریابی دیجیتال، می توانید به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید، ترافیک سایت خود را هدایت کنید و تبدیل ها را بهینه کنید، مهم نیست که چقدر بودجه شما محدود است.

اما نمی توان انتظار داشت که در بازاریابی دیجیتال بدون برنامه ریزی دقیق موفق باشید. بازاریابی دیجیتال چیزی فراتر از نوشتن چند پست وبلاگ و ارسال تصادفی در رسانه های اجتماعی است. شما باید استراتژیک باشید تا کسب و کار خود را برای موفقیت تنظیم کنید و مطمئن شوید که زمان و منابع ارزشمند شما هدر نمی رود.

8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ، مجموعه‌ای از روش‌ها است که برای تحقق یافتن اهداف کسب‌وکار از طریق بازاریابی دیجیتال، می‌باشد. اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را به صورت آنلاین ایجاد کنید، باید با یک رویکرد بازاریابی دیجیتالی برنامه ریزی کنید چرا که منظور اصلی ما از استراتژی در این مقاله، ایجاد سازوکار موثر و کاربردی برای بازاریابی دیجیتال است. به عبارت دیگر می‌‌توان گفت منظور از استراتژی، تدوین نقشه‌ای از انجام کارهایی است که شما را به هدف تان نزدیک بکند. برای مثال هدف شما افزایش فروش محصولات شرکت از طریق ‌سایت نسبت به سال گذشته است.

8 مرحله برای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که باعث افزایش فروش می شود

1. اهداف خود را مشخص کنید

اندازه گیری موفقیت خود بدون داشتن اهداف در وهله اول غیرممکن است، بنابراین مطمئن شوید که برای تعیین اهداف مشخص و با زمان محدود وقت گذاشته اید.

هر کسب و کاری اهداف متفاوتی خواهد داشت و شما باید ترکیبی از اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشید. به عنوان مثال، یکی از اهداف کوتاه مدت شما ممکن است افزایش فالوورهای فیس بوک به تعداد مشخصی باشد، در حالی که یک هدف بلند مدت ممکن است رتبه بندی در جایگاه برتر موتور جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

اطمینان حاصل کنید که اهداف بازاریابی دیجیتال شما با اهداف کلی کسب و کار شما همخوانی دارد. هر کسب و کاری می خواهد فروش خود را افزایش دهد، اما شما باید اهداف دیگری مانند افزایش ارزش طول عمر هر مشتری و افزایش آگاهی از برند را نیز در نظر داشته باشید.

2. مخاطب خود را بشناسید- 8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

گام بعدی این است که یک تحقیق کامل انجام دهید و واقعاً مخاطبان خود را درک کنید – آنها چه کسانی هستند و همچنین خواسته ها و نیازهای آنها.

همانطور که نمی‌توانید بدون داشتن اهداف یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید، نمی‌توانید امیدوار باشید که بدون داشتن یک ایده خوب از اینکه دقیقاً برای چه کسی بازاریابی می‌کنید، به موفقیت برسید.

ایجاد پرسونای مشتری برای هر یک از بازارهای هدف شما می تواند تمرین مفیدی برای شناخت بهتر مخاطبان باشد. در فرآیند انجام این کار، از چندین منبع داده برای تحقیق در مورد مخاطبان خود استفاده خواهید کرد (تحلیل های وب و رسانه های اجتماعی، CRM خود و نظرسنجی مشتریان) و تصویری از یک مشتری معمولی در هر یک از بازارهای هدف خود ایجاد می کنید.

با ادغام همه چیزهایی که در مورد یک مخاطب خاص می دانید در یک شخصیت واحد، به شما کمک می کند تا پیام ها و محتوای بازاریابی قوی تری ایجاد کنید زیرا سعی نمی کنید چیزی ایجاد کنید که برای همه جذاب باشد.

3. دارایی های خود را بررسی کنید- 8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

موفقیت در بازاریابی دیجیتال تماماً مربوط به ایجاد دارایی است. در دنیای واقعی، دارایی های تجاری شما ممکن است شامل ساختمان های اداری، سهام، سخت افزار کامپیوتر و وسایل نقلیه شما باشد. در حوزه دیجیتال، دارایی های شما شامل وب سایت، حساب های رسانه های اجتماعی و هر نوع محتوایی است که قبلاً به صورت آنلاین ایجاد کرده اید.

اکثر کسب‌وکارها حداقل دارایی‌های دیجیتالی خواهند داشت، مگر اینکه کاملاً جدید باشند. برای به دست آوردن بهترین نتایج در سریع ترین زمان ممکن، باید تا جایی که می توانید از این دارایی ها استفاده کنید.

با فهرست نویسی دقیقاً آنچه دارید شروع کنید. این شامل بررسی ترافیک وب سایت شما، مخاطبین لیست پستی، حساب های رسانه های اجتماعی و دنبال کنندگان، و همه دارایی های محتوای سایت شما و سایر سایت ها، از جمله پست های وبلاگ، اینفوگرافیک ها، کتاب های الکترونیکی، ویدیوها و هر نوع محتوای دیجیتال دیگری است.

وقتی تصویر کاملی از دقیقاً دارایی های دیجیتالی دارید، می توانید با استفاده مجدد از محتوای موجود به محتوای جدید (مانند تبدیل یک ویدیو به پست وبلاگ یا بالعکس) از آنها نهایت استفاده را ببرید و روی افزایش ترافیک وب سایت خود کار کنید. و پیروی اجتماعی

این مقاله را مطالعه کنید  تجارت دیجیتال مارکتینگ

از آنچه در حال حاضر دارید استفاده کنید – مطلقاً نیازی به شروع از صفر نیست، حتی اگر تاکنون در بازاریابی دیجیتال خود خیلی موفق نبوده اید.

8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. کانال ها و استراتژی های بازاریابی خود را انتخاب کنید

انواع مختلفی از بازاریابی دیجیتال وجود دارد، و حتی بزرگترین شرکت ها همه آنها را انجام نمی دهند.

بهتر است چند استراتژی را برای تمرکز بر روی آنها انتخاب کنید و تلاش خود را برای موفقیت در این زمینه ها متمرکز کنید. همانطور که حضور آنلاین شما رشد می کند، همیشه می توانید در حوزه های دیگر گسترش پیدا کنید.

برخی از انواع بازاریابی دیجیتال که ممکن است بخواهید به عنوان بخشی از استراتژی کلی خود انتخاب کنید عبارتند از:

. سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو)
. بازاریابی محتوا
. SEM (بازاریابی موتور جستجو) و PPC (پرداخت به ازای کلیک)
. بازاریابی ایمیلی
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
. بازاریابی ویدیویی

به همین ترتیب، باید از منابعی که در اختیار دارید با انتخاب چند کانال اصلی برای تمرکز بیشتر استفاده کنید.

به جای تلاش برای افزایش حضور خود در رسانه‌های اجتماعی در هرچه بیشتر پلتفرم‌های ممکن، فقط چند مورد (مثلاً فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر) را انتخاب کنید و تلاش خود را بر رشد این کانال‌ها متمرکز کنید.

5. محتوای خود را برنامه ریزی کنید- 8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ

هر چه استراتژی ها و کانال های دیجیتال مارکتینگ را برای تمرکز انتخاب کنید، به محتوا نیاز دارید.

وقتی پرسونای مشتری خود را ایجاد کردید، باید از قبل شروع به ایجاد ایده ای در مورد اینکه چه نوع محتوایی می تواند به مخاطبان شما کمک کند تا نیازهایشان را برآورده کرده و بر چالش هایشان غلبه کنند، داشته باشید.

در فهرست‌نویسی دارایی‌های دیجیتال موجود خود، ممکن است قبلاً محتوایی را شناسایی کرده باشید که با این توضیحات مطابقت دارد. اکنون می توانید این محتوا را گسترش داده و بهبود دهید و همچنین شکاف ها را پر کنید.

محتوای شما باید به دو صورت کار کند:

1. برای مشتریان و مخاطبان خود مفید باشید
2. نام تجاری خود را تبلیغ کنید و تبدیل و فروش را افزایش دهید

با این حال، هنگام تولید محتوا، همیشه باید نیازهای مشتریان و مخاطبان خود را در اولویت قرار دهید. فروش و تبدیل به طور طبیعی زمانی حاصل می شود که اولویت خود را به ایجاد ارزش واقعی تغییر دهید.

6. استراتژی تبلیغاتی خود را پایین بیاورید

ایجاد محتوای عالی تنها نیمی از معادله بازاریابی محتوا است. برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال، باید این محتوا را نیز تبلیغ کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

اینجا جایی است که از کانال ها و استراتژی های بازاریابی دیجیتال که در مرحله 4 انتخاب کرده اید استفاده می کنید تا ترافیک بیشتری را به دارایی های محتوای خود هدایت کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که یک پست وبلاگ جدید منتشر می کنید، ممکن است آن را در پست های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید و آن را در خبرنامه ایمیل بعدی خود قرار دهید. مطمئن شوید که هر محتوایی را که تولید می‌کنید تبلیغ می‌کنید و تبلیغ محتوای قدیمی‌تر را نیز فراموش نکنید.

8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ
8 مرحله برای یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

7. گردش کار خود را خودکار کنید

اگر فکر می کنید همه اینها کار زیادی است، حق با شماست! با این حال، می‌توانید با استفاده از اتوماسیون بازاریابی برای ساده‌سازی گردش کارتان، در زمان زیادی صرفه‌جویی کنید و از منابع خود نهایت استفاده را ببرید.

پلتفرم‌های اتوماسیون بازاریابی می‌توانند بسیاری از وظایف تکراری را از فهرست کارهای شما حذف کنند تا زمان بیشتری برای تمرکز بر ایجاد روابط و برنامه‌ریزی استراتژیک داشته باشید.

به عنوان مثال، می‌توانید بسیاری از فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی خود را خودکار کنید، مانند قرار دادن محتوا برای ارسال خودکار در زمان‌های تعیین‌شده و پست کردن خودکار در سایر شبکه‌های اجتماعی هنگامی که پستی را در یکی از کانال‌های اصلی خود منتشر می‌کنید. همچنین می توانید بازاریابی ایمیلی خود را به صورت خودکار انجام دهید.

اتوماسیون همچنین می تواند به شما کمک کند تا با مخاطبان خود تعامل ایجاد کنید و از طریق قیف خرید، سرنخ ها را پرورش دهید. پیگیری فالوورهای شما به صورت فردی غیرممکن است مگر اینکه خیلی کم باشد. اما اتوماسیون شما را قادر می سازد ارتباطات بازاریابی خود را شخصی سازی کنید و پیام های خود را برای بهترین نتایج بهینه سازی کنید.

8. اندازه گیری و بهینه سازی

بخش پایانی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما نیز یکی از مهم ترین جنبه ها است.

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که موفقیت محتوا و کمپین های خود را به طور منظم اندازه گیری می کنید و برای بهینه سازی نتایج خود تغییراتی ایجاد می کنید.

توجه به تعامل، تبدیل ها و ارقام ترافیک به شما بینش ارزشمندی در اصلاح استراتژی محتوای خود می دهد. این به نوبه خود به شما امکان می دهد در آینده محتوای موفق تری ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید با محتوای باکیفیت که به طور مداوم منتشر می‌شود، ترافیک بیشتری به سایت خود وارد کنید، سرویس سازنده محتوای ما را بررسی کنید. یک مشاوره سریع تنظیم کنید، و من یک نسخه PDF رایگان از کتاب هایم را برای شما ارسال می کنم. همین امروز شروع کنید – و ترافیک و مشتریان بیشتری برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟