مدیریت فروشگاه - کالج نوین

مدیریت فروشگاه

مدیریت فروشگاه با انجام انواع مناسب مواد به مقدار کافی و به‌سرعت هر زمان که نیاز باشد، سروکار دارد تا آن را در برابر هر نوع آسیب، دزدی یا سرقت ایمن نگه دارد. بخشی از مدیریت مواد است. این شامل حمل و نقل واقعی مواد است که نگهداری و صادر می شود.

بر اساس اندازه فروشگاه، مدیر فروشگاه، مدیر کل یا مدیر فروشگاه برای مدیریت فروشگاه ها منصوب می شود. ارتقای بهره وری فروشگاه و سرمایه گذاری شرکت بر روی کارکنان خود بر عهده مدیر فروشگاه می باشد. تضمین می کند که:

مواد لازم همیشه در انبار موجود است.
هیچ ماده ای بیش از مقدار لازم در دسترس نیست.
خرید مواد بر اساس اصل مقدار سفارش اقتصادی است.
حفاظت از فروشگاه ها در برابر هر گونه خرابی.
فروشگاه ها چیست؟
فروشگاه مکانی است که در آن مواد به گونه ای نگهداری می شود که بتوان آن را به حساب آورد و به طور ایمن نگهداری کرد و در صورت نیاز از آن استفاده کرد.

مدیریت فروشگاه
مدیریت فروشگاه – کالج نوین

وظایف مدیریت فروشگاه
سه عملکرد اصلی وجود دارد که در آنها عملیات در سطح فروشگاه طبقه بندی می شود:

پرسنل
مدیریت
فروش
این شامل توابع فرعی است که به شرح زیر است:

نگهداری از امکانات فروشگاه
برنامه ریزی برنامه های کاری
جذب و آموزش نیروی کار جهت کار در فروشگاه ها.
ارزیابی عملکرد کارکنان فروشگاه
مکان یابی و نمایش کالا
جلوگیری از کوچک شدن موجودی
ذخیره سازی فیزیکی
کمک به مشتریان در انتخاب
رسیدگی به شکایات مشتریان
ارائه خدماتی مانند بسته بندی و تحویل درب منزل.
اطمینان از موجودی دقیق
مدیر فروشگاه کیست؟
مدیر فروشگاه شخصی است که مسئولیت عملیات یا مدیریت روزانه فروشگاه خرده فروشی را بر عهده دارد. او نقشی چند وجهی دارد. تمام کارکنان فروشگاه به مدیر فروشگاه گزارش می دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  رهبری استراتژیک

وظیفه اصلی او رسیدن به هدف فروش است که توسط مدیریت شرکت از پیش تعیین شده است. دستیابی به اهداف فروش نیز برای عملکرد مؤثر فروشگاه ها مهم است و معمولاً به عنوان اهداف مالی بر اساس گردش مالی یا نسبت سودآوری فروشگاه تعیین می شوند. با افزایش اندازه فروشگاه، مسئولیت های مدیر فروشگاه نیز افزایش می یابد. بسته به اندازه فروشگاه، پیچیدگی های مربوط به تعداد کارکنان طبقه، طیف محصولات نیز متفاوت است.

وظایف و مسئولیت های مدیر فروشگاه
وظایف-مدیر-فروشگاه

مدیریت کارکنان: مدیریت کارکنان یکی از مهمترین وظایفی است که توسط مدیر فروشگاه انجام می شود. این امر مدیریت کارکنان فروشگاه را که در سطوح مختلف مانند کارکنان فروش، کارکنان فروشگاه، کارکنان نظافت و کارمندان دفتری کار می کنند، تضمین می کند.
نگهداری از محیط فروش: شامل اجرای طرح چیدمان فروشگاه، نمایش کالا، تکمیل فروشگاه، نگهداری سوابق فروش و غیره است.
به حداقل رساندن هزینه: هزینه های کنترلی را که برای راه اندازی فروشگاه ضروری است در نظر می گیرد. بنابراین برای اعمال سیاست های مقرون به صرفه، می توان هزینه ها را به حداقل رساند که منجر به افزایش سودآوری می شود. این امر با حذف زباله، خطاها و حوادث امکان پذیر است. کاهش هزینه زمانی ضروری است که عملکرد فروشگاه با سیاست قیمت پایین انجام شود.
استخدام، آموزش و توسعه: وظیفه اصلی مدیر فروشگاه خرده فروشی این است که کار استخدام افراد مناسب برای شغل مناسب را انجام دهد. پس از آن آموزش های مناسب به آنها ارائه می شود تا آنها را مطابق با سیاست های فروشگاه و محیط کار تنظیم کنند. تازه واردها می توانند کل کسب و کار را ایجاد کنند یا شکست دهند. از این رو، آنها باید پس از تأیید حداقل صلاحیت و تجربه خود استخدام شوند.
بودجه بندی و پیش بینی: مدیر فروشگاه می تواند آینده فروشگاه را به درستی پیش بینی کند، هزینه هایی که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد را تخمین بزند و بودجه را تعیین کند. سپس مدیر فروشگاه اهداف و در دسترس بودن بودجه را برای رئیس بخش توضیح می دهد.
اجرای طرح های بازاریابی: با هدف پیگیری اهداف بازاریابی استراتژیک فروشگاه، سیاست های بازاریابی اندیشیده شده در این زمینه اجرا می شود.
رهبری تیم: به مدیر فروشگاه نیز وظیفه تشویق کارکنان و نیز به حداقل رساندن هرگونه مقاومت در برابر تغییر در روش های کاری که در زمان تعیین مسیرهای استراتژیک جدید مورد نیاز است به مدیر فروشگاه داده می شود.
سخنی پایانی
مدیریت فروشگاه همه چیز در مورد مدیریت مواد کارآمد است. این تضمین می کند که فعالیت های مختلف مربوط به انبارداری به طور موثر و اقتصادی انجام می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  تجزیه و تحلیل محیطی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 17 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟