داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ

داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ

داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ ، آیا شنیده اید که تحلیلگران دیجیتال مارکتینگ در مورد استفاده از روش های غیررسمی تر برای بازاریابی محصولات و خدمات صحبت می کنند؟ شاید روایتی که دربرگیرنده روایت‌های خلاقانه است نه فیلمنامه‌های خط به خط؟ شانس شما خوب است و به آن داستان سرایی برند می گویند.

داستان سرایی برند سالهاست که وجود داشته است. با این حال، محبوبیت آن در حال افزایش است زیرا بازاریابی دیجیتال از سلف چاپی خود پیشی می گیرد. داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ بر نیازهای یک جامعه پر سرعت متمرکز است که در آن مردم از پرزها می گذرند و به دنبال دریافت سریعتر اطلاعات هستند.

قصه گویی یک هنر است. به عنوان یک سازمان، وقتی داستانی درباره ارزش‌ها، محصولات یا راه‌حل‌های خود تعریف می‌کنید، تصویری را ترسیم می‌کند و به مخاطبان شما این فرصت را می‌دهد که با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند. هنگامی که مخاطبان شما یک داستان مرتبط یا حکایت قابل مقایسه با تجربیات واقعی خود را می شنوند، مجذوب می شوند و با برند شما ارتباط برقرار می کنند.

داستان سرایی نه تنها درک برند شما را افزایش می دهد، بلکه زمانی که به درستی اجرا شود می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. در مجموع 62 درصد از بازاریابان B2B، داستان سرایی را به عنوان یک تاکتیک بازاریابی محتوا موثر ارزیابی کردند.

داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ
داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

عناصر داستان سرایی دیجیتال چیست؟

در اینجا لیستی از عناصر مهم داستان سرایی دیجیتال آورده شده است. اگر 100% مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، از این لیست برای راهنمایی شما استفاده کنید:

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

. دیدگاه: نکته اصلی و همچنین دیدگاه داستان چیست؟
. یک سوال دراماتیک: سوال اصلی که در طول داستان توجه بیننده را به خود جلب می کند چیست؟
. محتوای عاطفی: مسائل جدی که مخاطب را با داستان شما مرتبط می کند و از زنده شدن آن اطمینان می دهد چیست؟
. هدیه صدا: چگونه می توانید داستان را شخصیت پردازی کنید تا به مخاطب کمک کنید تا زمینه را بهتر درک کند؟
. قدرت موسیقی متن: چگونه می‌توانید داستان را با موسیقی یا صداهای دیگر پشتیبانی یا توضیح دهید؟
. اقتصاد: چگونه می توانید به طور موثر از بهترین محتوا با بهترین ارزش بدون بارگذاری بیش از حد بیننده استفاده کنید؟
. Pacing: چگونه می توانید ریتم داستان را تغییر دهید تا بر نحوه واکنش بینندگان به محتوا تأثیر بگذارید؟

ارزش داستان سرایی برند چیست؟

داستان سرایی برندها راهی برای استفاده از محتوای شما به منظور بیان روایت کسب و کار و همچنین ایجاد یک داستان واقعاً متقاعد کننده برای متقاعد کردن و همچنین متقاعد کردن مخاطبان است.

مشتریان به ندرت به آنچه می فروشید یا نحوه فروش شما اهمیت می دهند. آنها به داستان و همچنین داستانی که در پشت چرایی فروش شما وجود دارد بسیار بیشتر علاقه مند هستند. به همین دلیل بسیار مهم است – از طریق بازاریابی محتوایی خود – مشتریان را در آن سفر با خود همراه کنید تا آنها را به درستی به سمت تبدیل هدایت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هفده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟