تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ

تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ

تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ ، با گسترش انواع مختلف رسانه ها، اثربخشی دیجیتال مارکتینگ بهتر از همیشه شده است. رسانه هایی مانند ویدئوها و نمایش های اسلاید به دلیل راحت و آسان بودن قابل هضم بودن به انتخاب بهتری برای محتوای مخاطبان شما تبدیل می شوند. بازاریابی دیجیتال در فیلیپین قبلاً داستان سرایی را در کنار این استراتژی‌های شگفت‌انگیز گنجانده است تا تلاش‌های بازاریابی را به میزان قابل توجهی تقویت کند. با این حال، یک تصور غلط رایج در صنعت بازاریابی وجود دارد که داستان‌سرایی تقریباً برای هر مشکلی که یک شرکت دارد راه‌حلی است. در حال تجربه کردن داستان سرایی در بازاریابی دیجیتال تأثیر استثنایی دارد، با این حال، قدرت آن تنها به بخش‌های خاصی محدود می‌شود. با این اوصاف، باید تأثیر آتش داستان گویی روشن شود تا مردم متوجه شوند که داستان نویسی چقدر مفید است.

تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ
تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

داستان سرایی چه چیزی را برای بازاریابی دیجیتال به ارمغان می آورد؟

داستان سرایی در دیجیتال مارکتینگ

از نظر ژنتیکی، مغز ما برای یادآوری حقایق یا درک منطق برای مدت طولانی طراحی نشده است. مغز ما همچنین در هنگام به خاطر سپردن اطلاعات خارج از واژگان شناخته شده خود ضعیف است. چیزی که مغز ما در آن عالی است، درک و به خاطر سپردن داستان هاست. این به این دلیل است که داستان‌ها فقط اطلاعات دیگری نیستند. این چیزی است که می تواند مردم را در یک سفر حرکت دهد. داستان ها دارای یک هدف، هیجان، تضاد و رمز و راز، و بسیاری از احساسات دیگر هستند. اما این دقیقاً چه ربطی به بازاریابی دیجیتال دارد؟ داستان ها این قابلیت را دارند که افراد را برای انجام کاری برانگیزند، مردم را برای باور به چیزی و مردم را وادار به اقدام این همان چیزی است که بازاریابان می‌خواهند از آن استفاده کنند. اما القای داستان سرایی در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال به سادگی نوشتن آن نیست. وقتی در بازاریابی دیجیتال استفاده می‌شود، داستان‌گویی باید مبتنی بر داده باشد. معتبر و قابل ربط است. داستان‌هایی که در بازاریابی دیجیتال استفاده می‌شوند باید بر روی اطلاعات خاصی تثبیت شوند. داده ها کلید توسعه محتوای شگفت انگیز است. زمانی که داستانی با محتوای شگفت انگیز ساخته می شود، می تواند در بین مخاطبان طنین انداز شود. نیازی نیست که داستان‌ها نیز کاملاً مبتنی بر متن باشند. آن را از طریق یک نمایش اسلاید یا یک ویدیو نشان دهید و ببینید که تفاوت در ترافیکی که جذب می کند بسیار قابل توجه است. داستان سرایی باید هم صحت و هم قابل اعتماد بودن را نشان دهد تا واقعاً برای مخاطبان خود جذاب باشد. یک داستان دیجیتال مارکتینگ باید حقیقت را در مورد برندی که نمایندگی می کند برای مخاطب هدف بیان کند. در عصر حاضر، شفافیت هم برای کسب‌وکارها و هم برای بازاری که هدفشان است مهم است. با حقه‌بازی‌های شایع و اطلاعات نادرست در سراسر اینترنت، نشان دادن اعتبار به‌عنوان یک برند به شما مزیت بزرگی می‌دهد. در نهایت، یک داستان باید قابل ربط باشد. باید بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. باید به گونه ای برای مخاطب جذاب باشد که در داستان چیز مفیدی بیابد.

این مقاله را مطالعه کنید  معیارهای رسانه های اجتماعی ، 14 معیار

اهمیت داستان گویی در بازاریابی دیجیتال

امروزه دیگر برای کسب و کارها کافی نیست که فقط در مورد یک محصول و ویژگی های آن صحبت کنند. برندها باید داستان بگویند تا بتوانند با موفقیت کسب و کار خود را به ارتفاعات جدیدی برسانند و با شرکای احتمالی و مشتریان در سطح بسیار عمیقی ارتباط برقرار کنند. اکنون جهان پر از برندهای بسیار زیادی است که شباهت های زیادی با یکدیگر دارند، بیشتر زمان، آنها تنها در چارچوب اهداف و اهداف خود متفاوت هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، بهترین راه برای متمایز کردن نام تجاری خود از بقیه این است که یک داستان منحصر به فرد در مورد اینکه چگونه محصولات و خدمات شما برای مخاطبان شما ارزش به ارمغان می آورد، تعریف کنید. گفتن داستان برند شما یکی از معدود راه های موثر برای در میان اقیانوس برندهای مشابه در فیلیپین و در جهان برجسته است.

تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ
تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه بازاریابان دیجیتال داستان سرایی را ترکیب می کنند؟- تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ

قدرت داستان سرایی از راه‌های زیادی است که می‌تواند از طریق خواندن، گوش دادن یا تماشای مخاطبان خود را تحت تأثیر قرار دهد. همانطور که در بالا ذکر شد، یک داستان فقط نوشتن برای آن نیست. این شامل اطلاعات و تلاش هایی است که در نهایت به یک داستان بازاریابی دیجیتال شگفت انگیز می پردازد. برخی از نکات رایجی که هنگام ایجاد یک داستان دیجیتال مارکتینگ باید به خاطر بسپارید موارد زیر است:

1. مخاطب خود را بشناسید

توجه داشته باشید که یک بار هم در این مقاله به مشتری اشاره نکردیم. این به این دلیل است که داستان سرایی چیزی فراتر از جذب مشتریان است. این در مورد ایجاد مخاطبی است که به چیزی مشابه علاقه مند است. برای رسیدن به این هدف، باید بدانید که خریداران بالقوه شما چه کسانی هستند و آن را 3 قدم جلوتر بردارید. شما باید عمیقاً مخاطب خود را درک کنید تا واقعاً چیزی بسازید که برای آنها جذاب باشد. به یاد داشته باشید، این به شما مربوط نیست، بلکه به مخاطبان شما و نیازهای آنها مربوط می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال
2. آدم باش

خود را از سنت قدیمی که همیشه بر محصولات و خدمات خود تمرکز می کنید، ویژگی های آن، اینکه چه چیزی آن را بهترین می کند و چه چیزی نه، رها کنید. برای داستان سرایی موثر، باید تا حد امکان طبیعی باشید. آدم باش. احساساتی شوید. به مخاطبان خود نشان دهید که فاصله زیادی با یکدیگر ندارید. زمانی که خود و برندتان را به عنوان برندی قابل اعتماد معرفی کردید، مخاطبان شما داوطلبانه جزئیات محصولات و خدمات شما را جویا می شوند.

3. اعتبار کلیدی است

یک داستان عالی اگر جعلی باشد چیزی نیست. هنگام ایجاد داستان بازاریابی دیجیتال خود، همیشه سعی کنید شفافیت و اعتبار خود را نشان دهید. در این روش، شما به اعتمادی که بین شما و مخاطبانتان شکل می‌گیرد بسیار متکی هستید. شکستن این اعتماد مترادف با از دست دادن کسب و کارتان است.

غذای آماده کلیدی

داستان سرایی برای مدت طولانی در صنعت بازاریابی وجود داشته است. برخی از آن به عنوان یک راه حل سریع برای مشکلات خود استفاده می کنند، غافل از اینکه اثربخشی آن بیشتر در ایجاد مخاطب است. به قدرت واقعی داستان سرایی توجه کنید و به زودی یکی از متخصصان بازاریابی دیجیتال در فیلیپین خواهید بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟