سیستم مستقیم قطعه کار

سیستم مستقیم قطعه کار

سیستم مستقیم قطعه کار ساده ترین روش تشویقی است که در آن نرخ به ازای هر واحد تولید ثابت است و درآمد کارگر با ضرب کل تولید او در نرخ هر واحد محاسبه می شود.

این مقاله را مطالعه کنید: مدیریت بر اساس اهداف (MBO)

سیستم مستقیم قطعه کار - کالج نوین
سیستم مستقیم قطعه کار – کالج نوین

به عبارت دیگر، سیستمی که در آن کارگر با توجه به تعداد واحدهای تولید شده با نرخ ثابت در هر واحد در یک بازه زمانی مشخص، حقوق دریافت می کند، سیستم مستقیم قطعه کار نامیده می شود. در اینجا، درآمد یک کارگر مستقیماً به عملکرد او (بر حسب واحد اندازه گیری) بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر نرخ هر واحد 10 Paise و کل خروجی 1000 واحد باشد، درآمد او 0.10 x 1000 = 100 روپیه خواهد بود.

در مورد سیستم قیمت-نرخ، کارگر حتی باید بدون دستمزد کار کند، اگر تولید به زیر سطح تولیدی تعریف شده کاهش یابد. بنابراین، برای حفظ منافع کارگران، سیستم تکه کاری مستقیم از یک جهت اصلاح می شود، یعنی نرخ زمانی کارگر نیز تضمین می شود. این بدان معناست که درآمد کارگر با ضرب زمان صرف شده در واحد زمان محاسبه می شود. نرخ زمانی معمولاً در سطحی تنظیم می‌شود که در شرایط متوسط، درآمدی کمتر از میانگین درآمد حاصل از کار تکه‌ای داشته باشد. این برای محافظت از کارگر در برابر درآمد پایین به دلیل دلایل خارج از کنترل او طراحی شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه بازاریابی خود را توسعه دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + چهارده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟