رهبری استراتژیک - کالج نوین

رهبری استراتژیک

رهبری استراتژیک را می توان به عنوان توانایی مدیران یا مدیران سطح بالا برای تعیین مسیرهای عملی و جهت گیری آتی شرکت و ایجاد انگیزه در اعضا برای تلاش در آن جهت تعریف کرد.

این امر از طریق تدوین و انتقال چشم انداز شرکت به اعضای سازمان امکان توسعه استراتژی ها را فراهم می کند – با در نظر گرفتن محیط داخلی و خارجی سازمان، همسویی استراتژی با محیط کاری آن و آغاز تغییرات مورد نیاز برای اجرای استراتژی و تأثیرگذاری بر کارکنان برای مشارکت. در اجرای استراتژی شامل:

هدف رهبری الهام بخشیدن به دیگران برای اتخاذ تصمیماتی است که فرصت های بهتری را برای موفقیت بلندمدت شرکت به ارمغان می آورد، بدون اینکه ثبات مالی کوتاه مدت آن به خطر بیفتد.

رهبری استراتژیک شکل پیچیده ای از رهبری است که در آن رهبران استراتژیکی، یعنی مدیران یا مدیران ارشد، ساختار سازمانی را طراحی می کنند، منابع را تخصیص می دهند، کارکنان را تشویق می کنند تا ایده های خود را دنبال کنند.

این شامل توانایی تصور، پیش‌بینی و تحریک دیگران برای مشارکت در اجرای تغییرات استراتژیکی در سازمان است.

رهبری استراتژیک
رهبری استراتژیک – کالج نوین

رهبر استراتژیک

رهبر استراتژیک کسی است که استراتژی‌ها و اقدامات سازمان را تعیین می‌کند و تمام تلاش خود را برای اجرای آن به شیوه‌ای مدنظر به کار می‌گیرد.

به طور کلی، مدیر به عنوان یک رهبر استراتژیک در سازمان عمل می کند که محیط پویای کسب و کار را پیش بینی و تفسیر می کند و روی موضوعاتی کار می کند که می تواند بر رویدادهایی که برای سازمان رخ می دهد و می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

این مقاله را مطالعه کنید  تکنیک های مقیاس بندی

وظایف رهبر استراتژیکی
تنظیم جهت
تصمیم گیری استراتژیکی
مدیریت سرمایه انسانی
تبدیل استراتژی ها به اقدامات
مدیریت تغییر
ارتباط موثر درون سازمانی
حصول اطمینان از انجام تلاش ها در جهت درست.
توسعه شایستگی های استراتژیک
چارچوب بندی سیاست ها و برنامه ها برای اجرای موثر تصمیمات استراتژیک.
توسعه و حفظ فرهنگ کار سازنده
رهبر استراتژیک دارای ویژگی های زیر است: نگرش باز، آینده نگری، مسئولیت پذیر، توانایی ریسک پذیری، تأثیرگذار، انضباط، استقامت، به روز بودن، خودکنترلی و خودآگاهی.

رهبری استراتژیک - کالج نوین
رهبری استراتژیک – کالج نوین

نقش هایی که رهبر استراتژیک بازی می کند

ناوبری: یک رهبر  مسائل اصلی و علل آن را شناسایی می کند. علاوه بر این، او همیشه به دنبال فرصت های بهتر برای تأثیرگذاری بر اعمال است.
استراتژیست: به عنوان یک استراتژیست، استراتژی هایی را تدوین می کند که دارای دید بلندمدت است و اهدافی را که با چشم انداز و مأموریت سازمان مطابقت دارد، تعیین می کند.
کارآفرین: یک رهبر  دارای توانایی ریسک پذیری است که پس از تجزیه و تحلیل کامل ریسک می کند. برای این منظور همیشه به دنبال فرصت ها می گردد و در زمان مناسب از آنها بهره برداری می کند.
عامل تغییر: به عنوان یک عامل تغییر، هر جا که لازم باشد، تغییرات را در سازمان آغاز می کند. و برای این کار اول از همه اطمینان حاصل می کند که اعضای سازمان به ضرورت تغییر پی برده اند تا آن را مثبت بپذیرند و تغییرات با موفقیت اجرا شود.
محرک: یک رهبر استراتژیک با جذب، توسعه، تشویق و حفظ استعدادها در سازمان، نقش محرک را ایفا می کند تا مطمئن شود که سازمان از بهترین منابع انسانی برخوردار است.
Captivator: رهبر به عنوان یک اسیر کننده، هدف خود را توسعه اشتیاق، فداکاری، پشتکار و تعهد نسبت به اهداف مشترک است، از طریق تأثیرگذاری بر آنها به گونه ای که افراد برای پیروی از چشم انداز آماده شوند.
جدا از این نقش‌ها، یک رهبر  نقش یک بینا، سیاست‌گذار، مدیر بحران، سخنگوی، یکپارچه‌کننده فرآیند، بسیج، نگهبان شرکت و غیره را نیز ایفا می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  کسری درآمد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟