تدوین استراتژی - کالج نوین

تدوین استراتژی

تدوین استراتژی فرآیندی تحلیلی برای انتخاب بهترین مسیر عملی مناسب برای دستیابی به اهداف و چشم انداز سازمانی است. یکی از مراحل فرآیند مدیریت استراتژیک است. برنامه استراتژیک به سازمان اجازه می دهد تا منابع خود را بررسی کند، یک برنامه مالی ارائه کند و مناسب ترین برنامه اقدام را برای افزایش سود ایجاد کند.

از طریق تحلیل SWOT مورد بررسی قرار می گیرد. SWOT مخفف قدرت، ضعف، فرصت و تهدید است. برنامه استراتژیک باید به همه کارکنان اطلاع داده شود تا آنها از اهداف، ماموریت و چشم انداز شرکت مطلع شوند. جهت و تمرکز را برای کارمندان فراهم می کند.

تدوین استراتژی
تدوین استراتژی – کالج نوین

مراحل تدوین استراتژی

مراحل تدوین استراتژی شامل موارد زیر است:

ایجاد اهداف سازمانی: این شامل تعیین اهداف بلند مدت یک سازمان است. پس از تعیین اهداف سازمانی می توان تصمیمات استراتژیک اتخاذ کرد.
تجزیه و تحلیل محیط سازمانی: این شامل تجزیه و تحلیل SWOT، به معنای شناسایی نقاط قوت و ضعف شرکت و حفظ هوشیاری نسبت به اقدامات رقبا برای درک فرصت ها و تهدیدها است.
نقاط قوت و ضعف عوامل داخلی هستند که شرکت بر آنها کنترل دارد. از سوی دیگر فرصت ها و تهدیدها عوامل بیرونی هستند که شرکت کنترلی بر آنها ندارد. یک سازمان موفق بر روی نقاط قوت خود استوار می شود، بر نقاط ضعف خود غلبه می کند، فرصت های جدید را شناسایی می کند و در برابر تهدیدهای خارجی محافظت می کند.

تشکیل اهداف کمی: تعیین اهداف به منظور دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت. به عنوان مثال، 30 درصد افزایش درآمد در سال جاری یک شرکت.
اهداف در چارچوب برنامه های تقسیمی: این شامل تعیین اهداف برای هر بخش است تا آنها در انسجام با سازمان به عنوان یک کل کار کنند.
تجزیه و تحلیل عملکرد: این برای تخمین درجه تغییر بین عملکرد واقعی و استاندارد یک سازمان انجام می شود.
انتخاب استراتژی: این مرحله نهایی تدوین استراتژی است. این شامل ارزیابی گزینه ها و انتخاب بهترین استراتژی از بین آنها به عنوان استراتژی سازمان است.
فرآیند تدوین استراتژی بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت استراتژیک است، زیرا به چارچوب بندی استراتژی های موثر برای سازمان، برای بقا و رشد در محیط کسب و کار پویا کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  پیاده سازی استراتژی

سطوح تدوین استراتژی

سه سطح از تدوین استراتژی در یک سازمان استفاده می شود:

استراتژی سطح شرکت: این سطح آنچه را که می خواهید به دست آورید مشخص می کند: رشد، ثبات، اکتساب یا تعدیل. بر روی کسب و کاری که قرار است وارد بازار شوید تمرکز دارد.
استراتژی سطح کسب و کار: این سطح به این سوال پاسخ می دهد که چگونه می خواهید رقابت کنید. در سازمان هایی که دارای واحدهای تجاری کوچک تری هستند و هر یک به عنوان واحد تجاری استراتژیک (SBU) در نظر گرفته می شوند، نقش ایفا می کند.
استراتژی سطح عملکردی: این سطح بر چگونگی رشد یک سازمان متمرکز است. اقدامات روزانه از جمله تخصیص منابع برای ارائه استراتژی های سطح شرکت و کسب و کار را تعریف می کند.
از این رو، همه سازمان‌ها دارای رقبا هستند و این استراتژی است که یک کسب‌وکار را قادر می‌سازد تا موفق‌تر و تثبیت‌تر از دیگری شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟