پیاده سازی استراتژی - کالج نوین

پیاده سازی استراتژی

پیاده سازی استراتژی به اجرای برنامه ها و استراتژی ها به منظور تحقق اهداف بلندمدت سازمان اشاره دارد. استراتژی انتخاب شده را به حرکات و اقدامات سازمان برای دستیابی به اهداف تبدیل می کند.

به عبارت ساده، اجرای استراتژی تکنیکی است که از طریق آن شرکت ساختار، فرهنگ، منابع، افراد و سیستم کنترل خود را توسعه، استفاده و یکپارچه می‌کند تا از استراتژی‌هایی برای برتری نسبت به سایر رقبا در بازار پیروی کند.

اجرای استراتژی چهارمین مرحله از فرآیند مدیریت استراتژیک است که سه مرحله دیگر تعیین ماموریت استراتژیک، چشم انداز و اهداف، تجزیه و تحلیل محیطی و سازمانی و تدوین استراتژی است. به دنبال آن ارزیابی و کنترل استراتژیک قرار دارد.

پیاده سازی استراتژی
پیاده سازی استراتژی – کالج نوین

فرآیند اجرای استراتژی

ایجاد سازمانی که توانایی اجرای موفقیت آمیز استراتژی ها را داشته باشد.
تامین منابع به مقدار کافی برای فعالیت های اساسی استراتژی.
توسعه سیاست هایی که استراتژی را تشویق می کند.
چنین سیاست ها و برنامه هایی به کار گرفته می شود که به بهبود مستمر کمک می کند.
ترکیب ساختار پاداش، برای دستیابی به نتایج.
استفاده از رهبری استراتژیک
فرآیند اجرای استراتژی نقش مهمی در موفقیت شرکت دارد. این فرآیند پس از اسکن محیطی، تجزیه و تحلیل SWOT و تعیین مسائل استراتژیک انجام می شود.

پیاده سازی استراتژی - کالج نوین
پیاده سازی استراتژی – کالج نوین

پیش نیازهای اجرای استراتژی

نهادینه‌سازی استراتژی: اول از همه، استراتژی باید نهادینه شود، به این معنا که کسی که آن را تدوین کرده، باید آن را در مقابل اعضا ترویج یا دفاع کند، زیرا ممکن است تضعیف شود.
ایجاد جو سازمانی مناسب: جو سازمانی شامل اجزای محیط داخلی است که شامل همکاری، توسعه پرسنل، میزان تعهد و عزم، کارایی و غیره می شود که هدف را به نتیجه تبدیل می کند.
تدوین برنامه‌های عملیاتی: برنامه‌های عملیاتی به برنامه‌های عملیاتی، تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌هایی اطلاق می‌شود که به طور منظم در بخش‌های مختلف شرکت انجام می‌شود. اگر آنها برای نشان دادن نتایج استراتژیک پیشنهادی طراحی شوند، با تمرکز بر عوامل مهم به دستیابی به اهداف سازمان کمک می کنند.
توسعه ساختار سازمانی مناسب: ساختار سازمانی به شیوه ای دلالت دارد که در آن بخش های مختلف سازمان به یکدیگر مرتبط می شوند. روابط بین نام‌ها، موقعیت‌ها و نقش‌های مختلف را برجسته می‌کند. برای اجرای یک استراتژی، ساختار باید مطابق با الزامات استراتژی طراحی شود.
بررسی دوره ای استراتژی: بازنگری استراتژی باید در فواصل زمانی منظم انجام شود تا مشخص شود که آیا استراتژی اجرا شده با هدف سازمان مرتبط است یا خیر. از آنجایی که سازمان در یک محیط پویا عمل می کند، که ممکن است در هر زمان تغییر کند، بنابراین ضروری است که بررسی شود تا بدانیم آیا می تواند نیازهای سازمان را برآورده کند یا خیر.
حتی بهترین راهبردهای تدوین شده نیز اگر به شیوه ای مناسب اجرا نشوند شکست می خورند. علاوه بر این، باید در نظر داشت که اگر بین استراتژی و سایر عناصر مانند تخصیص منابع، ساختار سازمانی، جو کاری، فرهنگ، فرآیند و ساختار پاداش همسویی وجود داشته باشد، تنها اجرای موثر امکان پذیر است.

این مقاله را مطالعه کنید  جریان دایره ای درآمد

جنبه های اجرای استراتژی

ایجاد بودجه هایی که منابع کافی را برای فعالیت هایی که با موفقیت استراتژیک کسب و کار مرتبط هستند فراهم می کند.
تامین نیروی متخصص و مجرب سازمان.
مطابقت با اینکه سیاست ها و رویه های سازمان به اجرای موفقیت آمیز استراتژی ها کمک می کند.
شیوه های پیشرو باید برای انجام وظایف کلیدی تجاری به کار گرفته شوند.
راه اندازی یک سیستم اطلاعاتی و ارتباطی که نیروی کار سازمان را برای اجرای مؤثر نقش های خود تسهیل می کند.
ایجاد فضای کاری و فرهنگ مطلوب برای اجرای صحیح استراتژی.
اجرای استراتژی بخشی زمانبر از فرآیند کلی است، زیرا برنامه های تدوین شده را در اقدامات و نتایج مطلوب قرار می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟