راه های تقویت روابط با مشتری

راه های تقویت روابط با مشتری ، 4 روش

راه های تقویت روابط با مشتری؛ 86 درصد از مشتریان برای تجربه مشتری بهتر هزینه بیشتری پرداخت می کنند. این آمار ممکن است برای بسیاری از کسب و کارها تعجب آور باشد یا نباشد، به خصوص که ما به طور فزاینده ای برای خودکارسازی و تسریع به سمت کانال های دیجیتال روی می آوریم.

ما از موتورهای خرید مقایسه برای یافتن بهترین معاملات و سایت‌هایی مانند eBay برای مذاکره در مورد قیمت‌ها در صورت امکان استفاده می‌کنیم. با این حال، در هسته ما، تنها چیزی که واقعاً می خواهیم یک تجربه مثبت مشتری و یک تماس شخصی است.

اگر نگران این هستید که به اندازه کافی مشتریان خود را پرورش نمی دهید، یا فکر می کنید کارهای بیشتری می توانید انجام دهید تا احساسات مثبت نسبت به برند خود را هدایت کنید، ما 4 روش فوق العاده ساده را که می توانید برای تقویت این روابط معنادار و تغییر استفاده کنید، بررسی کرده ایم.

راه های تقویت روابط با مشتری
راه های تقویت روابط با مشتری – کالج نوین

راه های تقویت روابط با مشتری

1. از تجزیه و تحلیل برای ایجاد شخصیت های عالی استفاده کنید

راه های تقویت روابط با مشتری؛ هرچه بیشتر در مورد مشتریان بالقوه خود بدانید، با موفقیت بیشتری می توانید روابط معناداری با آنها ایجاد کنید.

جمع آوری تا حد امکان داده های مشتری به شما این امکان را می دهد که مشخصات دقیقی از نیازها، ترجیحات و ویژگی های کلیدی مشتری خود بسازید.

این اغلب به عنوان شخصیت مشتری شناخته می شود. به طور سنتی، شخصیت های مشتری شامل اطلاعاتی در مورد جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی، الگوهای رفتاری، انگیزه ها، چالش ها و اهداف است.

تعداد پرسوناهایی که ایجاد می‌کنید به نحوه تقسیم‌بندی پایگاه مشتریانتان بستگی دارد.

به دلیل کانال های آنلاین، توازن قدرت بین مشاغل و خریداران به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ مشتریان توانمندتر و خودکفاتر هستند و بیشتر تمایل دارند برای انجام تحقیقات محصول خود به موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی مراجعه کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  ضروری ترین بخش دیجیتال مارکتینگ

آنها کمتر مستعد فروش های سخت و پیام های بازاریابی یک طرفه از طرف برندها هستند، که متوجه نمی شوند آنها بیشتر از اینکه تأثیرگذار باشند، مزاحم هستند.

از آنجایی که کسب‌وکارهای بیشتری شروع به تصدیق این موضوع می‌کنند، بیشتر مشغول تجزیه و تحلیل‌هایی شده‌اند که می‌تواند رویکرد مؤثرتری را ارائه دهد – بازاریابی مبتنی بر داده در حال تبدیل شدن به یک اولویت استراتژیک برای بسیاری است.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ تجزیه و تحلیل مشتری به شما درک عمیق و دقیقی از عادات خرید و سبک زندگی مشتریان فعلی و بالقوه شما می دهد. این به شما این امکان را می دهد که رفتارهای خرید آینده آنها را پیش بینی کنید و با رویکرد فروش و بازاریابی هدفمندتر و ساختارمندتر به آنها رسیدگی کنید.

بینش‌های حاصل از تجزیه و تحلیل مشتری، کاهش هزینه‌های کمپین را تسهیل می‌کند، زیرا می‌توانید هدف‌گذاری خود را ساده کنید و پیام‌های بازاریابی را به طور مؤثرتری به مشتریانی که احتمالاً به شیوه‌ای مثبت پاسخ می‌دهند، تحویل دهید.

همچنین می‌توانید وفاداری مشتری و احساسات مثبت را با ارسال پیام مناسب به مشتریان مناسب در زمان مناسب به حداکثر برسانید. همه اینها باید به افزایش فروش و بازگشت سرمایه منجر شود.

از هر ابزاری که استفاده می کنید، تجزیه و تحلیل مشتری اولین گام اساسی برای پرورش موثر روابط است.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که تحقیق کنید و راه حلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها و اهداف شما مطابقت دارد و شروع به استفاده از بینش های قدرتمند کنید!

راه های تقویت روابط با مشتری
راه های تقویت روابط با مشتری – کالج نوین

2. ایمیل های شخصی و مرتبط ارسال کنید

راه های تقویت روابط با مشتری؛ ایمیل قدرتمندترین کانالی است که می توانید برای برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان از آن استفاده کنید. این یک کانال مستقیم و شخصی است که به شما امکان می دهد حس وفاداری مشتری را تقویت کنید و روابط را بسیار سریعتر و آسان تر از سایر کانال های دیجیتال تقویت کنید.

به طور کلی، اگر مشتری با دادن آدرس ایمیل خود به شما موافقت کرده باشد، قبلاً در معرض برند شما قرار گرفته است، مایل به دریافت مکاتبات از شما بوده و احتمالاً حتی از شما خرید کرده است.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نوع دیجیتال مارکتینگ که باید بدانید

این مهم است – برای حفظ سودآوری کسب و کار خود، باید خریدهای تکراری را تشویق کنید. نه تنها فروش به یک مشتری فعلی کمتر از به دست آوردن مشتری جدید است، بلکه مشتریان تکراری بیشتر از مشتریان جدید هزینه می کنند.

با ارسال ایمیل های شخصی به مشتریان خود، می توانید سرمایه گذاری برند خود را در نیازها و علایق منحصر به فرد آنها نشان دهید.

اگر سبد خرید خود را رها کرده اند، می توانید یک یادآوری دوستانه ارسال کنید و از آنها بپرسید که آیا برای تکمیل تراکنش خود به کمک نیاز دارند یا خیر.

اگر آن‌ها در برخی از صفحات محصول خاص وقت صرف کرده‌اند، می‌توانید اطلاعات و مزایای بیشتر محصول را دنبال کنید. شاید یک سال از زمانی که آنها برای اولین بار در خبرنامه شما مشترک شدند می گذرد، و شما می خواهید برای آنها یادداشتی برای جشن گرفتن این سالگرد بفرستید.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ با قدرت ایمیل‌های راه‌انداز و اتوماسیون بازاریابی، می‌توانید رویکردی فعالانه برای تحکیم روابط با مشتری خود داشته باشید، بدون اینکه نیازی به صرف زمان یا تلاش طاقت‌فرسا داشته باشید.

می توانید ارتباطاتی را تنظیم کنید که برای هر مرحله از سفر مشتری مناسب است، و به دلیل مشاهده فوری شما در صندوق ورودی آنها، شانس دریافت پاسخ بسیار افزایش می یابد.

از ایمیل های بازاریابی شخصی خود برای ارائه محتوای ارزشمند، آموزنده، معتبر و نشان دادن اهمیت دادن به شما استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

3. اجتماعی باشید

راه های تقویت روابط با مشتری؛ رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای کانال ترجیحی برای برقراری ارتباط و ارتباط هستند. به‌روزرسانی‌ها و پاسخ‌های فوری که رسانه‌های اجتماعی تسهیل می‌کنند، برندها را نیز تحت فشار قرار داده است تا به همان سرعت پاسخ دهند.

در واقع، 32٪ از مشتریان اجتماعی انتظار دارند که در عرض 30 دقیقه به یک شکایت پاسخ دهند و 42٪ انتظار دارند ظرف 60 دقیقه پاسخ دهند.

بسیاری از کسب‌وکارها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که فکر می‌کنند می‌توانند از کانال‌های اجتماعی خود صرفاً برای ایجاد دیده شدن برند و گسترش دامنه دسترسی خود استفاده کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  توسعه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

با این حال، در مرحله دوم که یک حضور آنلاین ایجاد می کنند که از طریق آن مشتریان می توانند با آنها تعامل داشته باشند، کسب و کارها موظفند از کانال های اجتماعی خود برای ارائه خدمات به مشتریان، در صورت لزوم، استفاده کنند.

برای مدیریت رسانه های اجتماعی و پرورش جوامع آنلاین خود، هم یک رویکرد فعال و هم واکنشی اتخاذ کنید.

می‌توانید این کار را با پاسخ دادن به هر سؤال یا نام تجاری در سریع‌ترین زمان ممکن، تلاش برای ارائه بهترین راه‌حل ممکن، و مدیریت یک تماس شخصی و «انسانی» همراه با ارتباطات خود انجام دهید.

هیچ چیز برای مشتری ناخوشایندتر از این نیست که برای مدت طولانی منتظر پاسخ باشد یا به طور کامل نادیده گرفته شود.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ هرگز فراموش نکنید که کانال های اجتماعی شما بسط برند شما هستند، درست به اندازه وب سایت شما یا یک بروشور نسخه چاپی، و هر تجربه منفی که مشتری ممکن است از طریق شبکه های اجتماعی داشته باشد، می تواند به شهرت برند شما آسیب جدی وارد کند.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ بهترین کار این است که سیستمی را پیاده سازی کنید که به شما امکان می دهد ارتباطات مشتری را بسته به اینکه چقدر فوری به پاسخ نیاز دارند اولویت بندی کنید – به عنوان مثال، توییتی که در آن مشتری از محصول شما شکایت می کند باید به دلیل یک نظر مثبت یا تمجید مورد توجه قرار گیرد. در نهایت باید به هر دو پاسخ داد.

مطمئن شوید که به طور منظم برای ذکر نام تجاری و پست های رسانه های اجتماعی که ممکن است شما را مستقیماً برچسب گذاری نکرده باشند، جستجو کنید.

به عنوان مثال، تنها درصد کمی از توییت‌هایی که به یک شرکت اشاره می‌کنند، در واقع به سمت شرکت ارسال می‌شوند، اما ممکن است به همان اندازه نیاز به تعامل داشته باشند.

هرچه بیشتر بتوانید برای ترویج یک تجربه مشتری اجتماعی مثبت انجام دهید، احتمال اینکه مشتریان شما کسب و کار شما را به دیگران توصیه کنند بیشتر می شود!

راه های تقویت روابط با مشتری
راه های تقویت روابط با مشتری – کالج نوین

4. هدف را حفظ کنید

راه های تقویت روابط با مشتری؛ اکثر کسب و کارها یک استراتژی بازاریابی تثبیت شده دارند، اما تعداد کمی از آنها یک برنامه مستند برای حفظ دارند.

اگر قصد حفظ آن را دارید، تلاش بیشتری برای تقویت روابط با مشتری خود به طور گسترده انجام خواهید داد. ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که نگهداری ارزان‌تر از اکتساب است، اما می‌تواند حاشیه سود شما را نیز افزایش دهد.

در واقع، افزایش نرخ حفظ مشتری تنها به میزان 5 درصد، سود را از 25 تا 95 درصد افزایش می دهد.

علاوه بر ارائه محصول استثنایی و قیمت رقابتی، چندین روش وجود دارد که می توانید برای بهبود نرخ نگهداری استفاده کنید. خدمات بی‌نظیر به مشتریان اجتماعی، مانند ایمیل‌های هدفمند، کمک خواهد کرد.

اما کلید واقعی حفظ مشتری در اجرا نهفته است.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ صرف نظر از نوع کسب و کار یا مخاطبان هدف شما، بازاریابی محتوا یک ابزار حفظ عملکرد برتر است و به دلیل ماهیت شخصی‌شده‌اش می‌تواند به طور همزمان روابط شما با مشتری را تقویت کند.

مجدداً، می‌توانید از تجزیه و تحلیل و اتوماسیون بازاریابی برای ارسال ایمیل‌هایی به مشتریان استفاده کنید که شامل درصد تخفیف متناسب با شخصیت‌های فردی بر اساس ترجیحات و رفتار خرید قبلی آن‌ها است.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ اگر مشتری برای مدتی یکی از ایمیل‌های شما را نخریده یا حتی باز نکرده است، می‌توانید با یک پیشنهاد ویژه، او را تشویق کنید که دوباره با برند شما ارتباط برقرار کند (حتماً در صورت امکان آن را در قسمت موضوع ذکر کنید!).

مسابقاتی را با محوریت محتوای تولید شده توسط کاربر در رسانه های اجتماعی اجرا کنید. اگر یک رستوران هستید، می‌توانید دنبال‌کنندگان را تشویق کنید تا عکسی از شام خود را توییت کنند (چه چشمگیر باشد یا افتضاح!) تا برنده یک غذای رایگان دو نفره شوند.

این یک راه ساده اما موثر برای تحریک تعامل است و به شما کمک می کند تا به جامعه آنلاین گسترده تری برسید.

در نهایت، بهترین راه برای پرورش روابط مثبت و وفاداری مشتری، دادن پاداش به آنها برای آن است.

راه های تقویت روابط با مشتری؛ برای مشتریانی که به طور مداوم خرید می‌کنند، ارسال یک کوپن هدیه یا کد تخفیف شخصی‌شده، ارائه معاملات انحصاری یا اعتبار بخشیدن به حساب‌هایشان، خواه 10 دلار باشد یا 100 دلار، همگی حرکات کوچک اما متفکرانه‌ای هستند که به مشتریان شما دلیل ملموسی برای حفظ آن می‌دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + نوزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟