استرس - کالج نوین

استرس

در مدیریت منابع انسانی، استرس به عنوان یک حالت فشار یا فشار روانی و عاطفی، ناشی از شرایط چالش برانگیز یا نامطلوب تعریف می شود. این یک نیروی بیرونی است که بر احساسات و رفتار یک فرد حاکم است.

پاسخ فرد به یک عامل خارجی (محرک، معروف به عامل استرس زا) در محیط و نتیجه چنین واکنشی است. عامل استرس زا می تواند فشار غیرمنطقی یا شدیدی باشد که بر کارکنان وارد می شود که می تواند آزاردهنده باشد.

استرس به دلیل عدم تطابق بین تقاضای موقعیتی و توانایی کارمند برای برآورده کردن آن خواسته ها رخ می دهد، در اصل، عدم تعادل بین حالت درک شده و حالت مطلوب است که منجر به انحرافات روانی، فیزیولوژیکی و رفتاری می شود. بخشی جدایی ناپذیر از زندگی کاری است.

طبقه بندی استرس

استرس
استرس – کالج نوین

Eustress: به استرس مثبت اشاره دارد، که در آن موقعیت فرصتی را برای فرد فراهم می کند تا چیزی به دست آورد. به عنوان انگیزه‌ای در نظر گرفته می‌شود که افراد را برای رویارویی با چالش‌ها تشویق می‌کند و بدون آن، فرد فاقد جرقه لازم برای بالا بردن سطح عملکرد خود است.
پریشانی: به عنوان استرس منفی توصیف می شود که در آن فرد به دلیل درماندگی یا ناامیدی دچار ناامنی یا ناتوانی می شود. پریشانی می تواند باعث بیماری های قلبی عروقی، اعتیاد به الکل، از هم گسیختگی زناشویی، سوء مصرف مواد و موارد دیگر شود.

عوامل استرس زا – منابع استرس

منابع اصلی عوامل استرس زا به چهار دسته تقسیم می شوند: عوامل استرس زا

عوامل آن در سطح فردی: عوامل استرس زا که مستقیماً با شخصیت و مسئولیت شغلی فرد مرتبط است.
تیپ شخصیتی: اینکه چگونه یک فرد آن را تجربه می کند تا حد زیادی به نوع شخصیتی که دارد بستگی دارد. دو نوع شخصیت وجود دارد که عبارتند از تیپ A و تیپ B.
اضافه بار نقش: بار اضافی باعث افزایش فشار و تنش در کارکنان می شود که در نهایت منجر به آن می شود.
تعارض نقش: در یک سازمان، تعارض نقش در جایی رخ می دهد که افراد تقاضاهای رقابتی را تجربه می کنند. می تواند تعارض بین نقشی باشد که زمانی ایجاد می شود که کارمند دو نقش متضاد داشته باشد و تعارض نقش شخصی به دلیل تفاوت بین ارزش های شخصی و اهداف سازمانی رخ می دهد.
ابهام نقش: زمانی که کارکنان از مسئولیت ها، اختیارات، اختیارات، وظایف و انتظارات عملکرد خود بی اطلاع باشند به آن ابهام نقش می گویند.
ویژگی‌های وظیفه: ویژگی‌های وظایف نیز باعث می‌شود افراد با آن مواجه شوند، به‌ویژه زمانی که شامل فعالیت‌هایی مانند تصمیم‌گیری، تبادل اطلاعات و کار نظارت باشد.
عوامل استرس زا در سطح گروه: استرس های ناشی از پویایی گروه و رفتار مدیریتی در این دسته قرار می گیرند. می تواند به دلایل زیر باشد:
عدم انسجام
رفتار مدیریتی
خشونت های محل کار
درگیری درون گروهی
آزار و اذیت جنسی
عدم تطابق وضعیت
عوامل استرس زای سطح سازمانی: این عوامل  تقریباً بر تمام کارکنان شاغل در سازمان تأثیر می گذارد.
جو سازمانی: اگر محیط سازمان فشار کاری بیش از حد به کارکنان وارد کند، فشار زیادی را به کارکنان وارد می کند.
ساختار سازمانی: ساختار سازمان سطح اختیارات و قوانین و مقرراتی را که در آن تصمیم گیری می شود را توضیح می دهد. اگر در طراحی سازمانی قوانین بیشتر و مشارکت کمتر باشد، ساختار سازمان نیز به عنوان یک عامل استرس زا برای کارکنان عمل می کند.
رهبری سازمانی: سبک مدیریتی نقش مهمی در رشد کارکنان دارد. اگر در سازمان فرهنگ ایجاد تنش، ترس یا اضطراب وجود داشته باشد و یا ساعات طولانی کار شود تا کار محول شده در زمان کوتاهی به پایان برسد، در غیر این صورت اخراج خواهند شد، فشار غیرواقعی بر کارکنان ایجاد می کند.
چرخه حیات سازمانی: همانطور که هر چیزی یک چرخه حیاتی دارد، سازمان ها نیز مراحل مختلفی از زندگی را می گذرانند، یعنی تولد، رشد، خط مشی، رویه، نظریه، مذهب، آیین و آیین های آخر. مراحل اولیه زندگی سازمان هیجان انگیز است در حالی که مراحل دوم مستعد استرس هستند.
عوامل استرس زای برون سازمانی: آن دسته از منابع استرس زا که خارج از سازمان هستند در این دسته قرار می گیرند. این استرس ناشی از خانواده، اقتصاد، وضعیت یا عدم تحرک را پوشش می دهد.
آن با محدودیت ها و خواسته ها مرتبط است. محدودیت ها فرد را از انجام کاری که مورد نظر اوست باز می دارد، در حالی که خواسته ها دلالت بر از دست دادن چیزی دارد که فرد می خواهد.

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت استراتژیک

همه افراد آن را با شدت یکسان احساس نمی کنند. برخی به راحتی مستعد استرس هستند، زیرا نسبت به عوامل ایجاد آن بیش از حد واکنش نشان می دهند در حالی که برخی دیگر توانایی غلبه بر هر عامل استرس زا را دارند. بنابراین، ادراک، تجربه، نگرش و حمایت اجتماعی فرد است. که تعیین می کند چگونه یک فرد آن را تجربه می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 17 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟