اعتصاب - کالج نوین

اعتصاب

در اصطلاح تجاری، اعتصاب را می توان به عنوان کاهش کار، به دلیل امتناع دسته جمعی کارگران از کار، که در پاسخ به شکایات کارکنان رخ می دهد، درک کرد. این شامل ترک کار توسط هر تعداد کارگر شاغل در یک صنعت خاص با هدف ایجاد استرس بر کارفرمایان برای پذیرش خواسته های خود در رابطه با مقیاس دستمزد، شرایط کار، شیوه های تجاری و غیره است.

آن وضعیتی است که در آن کارگران به طور هماهنگ برای توقف یا انکار از سرگیری کار اقدام می کنند. رابطه بین کارفرما و کارمند با وجود تعلیق خصمانه همچنان وجود دارد.

اعتصاب
اعتصاب – کالج نوین

علل آن

اختلاف در مورد حداقل دستمزد
مسائل حقوقی و تشویقی.
افزایش به عملکرد بستگی ندارد.
نارضایتی از سیاست های شرکت.
ساعات کار و زمان بندی فاصله.
تعطیلات و مرخصی با حقوق.
پاداش، صندوق تامین، و انعام.
انصراف از هرگونه تسهیلات یا کمک هزینه.
اخراج نادرست کارگران
بارزترین دلیل آن، عدم پرداخت دستمزد یا حقوق کارگران کارخانه از سوی کارفرمایان است.

انواع اعتصاب

 غذا: به اعتصابی که در آن کارمندان در نزدیکی محل کار یا محل سکونت کارفرما برای وادار کردن وی برای جبران نارضایتی خود روزه می گیرند، اعتصاب غذا می گویند.
اقتصادی: اعتصاب اقتصادی توقف کار کارگران با هدف تحمیل مطالبات اقتصادی آنها مانند دستمزد و پاداش است.
در چنین اعتصابی، کارگران صدای خود را برای افزایش حقوق، بهبود شرایط کار، تسهیلات پرداختی، کمک هزینه و مزایای اضافی بلند می کنند.

ماندن: نوعی از آن که در آن کارمندان طبق معمول به دفتر می آیند و در صندلی های خود می نشینند اما کار نمی کنند و همچنین در صورت درخواست از خروج از محل کار خودداری می کنند.
وقتی چنین عملی به صورت ترکیبی انجام می شود، به منزله ماندن است. به طور متناوب به عنوان اعتصاب نشستن، قلم به پایین یا ابزار پایین نامیده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  وظایف یک مدیر چیست؟

آهسته برو: در غیر این صورت اعتصاب کندی نامیده می شود، اعتصابی است که در آن کارگران دست از کار نمی کشند، بلکه کل فرآیند را با تاخیر عمدی تولید کند می کنند که منجر به کاهش تولید می شود.
این به یک مورد جدی سوء رفتار تبدیل می شود که در آن کارگران وانمود می کنند که مشغول کار هستند و مستحق دریافت دستمزد کامل هستند. مضرتر از توقف کامل کار توسط کارکنان است، زیرا منابع به دلیل تاخیر در کار کارکنان هدر می رود.

همدلانه: نوعی از آن که در آن کارگران یک بخش، واحد، بخش یا صنعت در حمایت از کارگران بخش، واحد، بخش یا صنعت دیگر که در حال اعتصاب هستند دست به اعتصاب می زنند.
این ممکن است مصادره غیرموجه حقوق کارفرما باشد که حتی در تعارض دخالتی ندارد.

اعتصاب یکی از ابزارهای قدرتمند چانه زنی جمعی است که اتحادیه های کارگری و انجمن های کارگری از آن برای وادار کردن کارفرما به اعطای چندین امتیاز استفاده می کنند. همچنین می توان از آن برای اعتراض به شرایط خاص توافق قبلی یا پیشنهادی در میان کار و مدیریت استفاده کرد.

اعتصاب طولانی‌مدت ممکن است منجر به قفل کردن شود، که این راهبردی است که توسط کارفرمایان استفاده می‌شود تا اتحادیه‌ها را با شرایط خود کنار بگذارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟