موفقیت در بازاریابی دیجیتال

موفقیت در بازاریابی دیجیتال

موفقیت در بازاریابی دیجیتال ، دیجیتال شامل تمام تلاش‌های بازاریابــی است که از اینترنت و وسایل الکترونیکی استفاده می‌کند و مخاطبان و مشتریان را در هر کجا که آنلاین هستند به هم متصل می‌کند. متخصصان می‌توانند در دیجیتال مارکتینگ تخصص کسب کرده و تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را از طریق دوره‌ها و محتوا بهبود بخشند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال شامل تمام تلاش‌های بازاریابی است که از اینترنت و دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند و مخاطبان و مشتریان را در هر کجا که آنلاین هستند به هم متصل می‌کنند.

حرفه ای ها می توانند در بازاریابی دیجیتال تخصص کسب کنند و تلاش های بازاریابی دیجیتال خود را از طریق دوره ها و محتوا بهبود بخشند.

موفقیت در بازاریابی دیجیتال
موفقیت در بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

برخی از بخش های مهم بازاریابی دیجیتال به شرح زیر است:

بهینه سازی موتور جستجو (SEO). کانال هایی که از سئو سود می برند عبارتند از: وب سایت، وبلاگ، اینفوگرافیک
بازاریابی محتوا. کانال هایی که از بازاریابی محتوا سود می برند عبارتند از: پست های وبلاگ، کتاب های الکترونیکی و کاغذهای سفید، اینفوگرافیک ها، بروشورهای آنلاین
بازاریابی ایمیلی. از جمله ایمیل هایی که حاوی پیگیری، استقبال مشتری، تبلیغات، نکاتی برای پرورش مشتری، خبرنامه های اشتراک وبلاگ و غیره است.
بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی. از جمله بازاریابی در فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام، پینترست
پرداخت به ازای کلیک (PPC). به عنوان مثال، تبلیغات پولی در فیس بوک، توییت های تبلیغاتی، پیام های حمایت شده لینکدین و غیره.
بازاریابی وابسته. به عنوان مثال، پیوندهای وابسته در حساب های رسانه های اجتماعی و تبلیغات ویدیویی در برنامه شریک YouTube
تبلیغات بومی مانند تبلیغات اینستاگرام و تبلیغات فیسبوک
اتوماسیون بازاریابی به عنوان مثال، اتوماسیون گردش‌های کاری پیشرو، خبرنامه‌های ایمیل، به‌روزرسانی فهرست مخاطبین، برنامه‌ریزی پست رسانه‌های اجتماعی، ردیابی کمپین و گزارش‌دهی
روابط عمومی آنلاین کانال هایی که از تلاش های روابط عمومی سود می برند عبارتند از: ارتباط با خبرنگاران از طریق رسانه های اجتماعی، تعامل از طریق وبلاگ ها یا وب سایت ها، و تعامل از طریق بررسی آنلاین
بازاریابی درونگرا شامل یک رویکرد تمام عیار برای جذب، تعامل و خوشحالی مشتریان با استفاده از محتوای آنلاین از طریق هر یک یا همه روش‌های ذکر شده در بالا

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به رشد کسب و کار محلی

چرا کسب و کارها بازاریابی دیجیتال را اتخاذ می کنند؟

بازاریابی دیجیتال از طرق مختلف به بازاریاب و مشتری سود می رساند. با این حال، کسب‌وکارها استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال را عمدتاً به این دلیل اتخاذ می‌کنند که قابل اندازه‌گیری، نتیجه‌محور، سازگار و سریع‌تر از هر شکل دیگری از بازاریابی است که برای هر شرکتی بدون توجه به اندازه آن در دسترس است.

با این حال، چندین دلیل خاص وجود دارد که چرا کسب و کارها بازاریابی دیجیتال را اتخاذ می کنند. این دلایل عبارتند از:

. این فرصت برابر (رقابت) را برای همه مشاغل بدون توجه به اندازه و منابع موجود فراهم می کند
. مقرون به صرفه تر از بازاریابی سنتی است
. این امکان تبدیل هدفمند مخاطبان و مشتریان بالقوه به سرنخ ها، مشترکین، حامیان و مشتریان را فراهم می کند
. رشد درآمد را با دستیابی به بازارهای بزرگتر و خاص (جهانی و محلی) به روشی کارآمدتر افزایش می دهد
. تعامل با مخاطبان هدف را در هر کجا که آنلاین باشند، از جمله در دستگاه های تلفن همراه، تسهیل می کند
. به ایجاد شهرت برند کمک می کند
. این اجازه می دهد تا کسب و کارها اعتماد مخاطبان خود را جلب کنند
. بالقوه برای انجام اقدامات مطلوب از طریق CTA تأثیر می گذارد
. به سرعت تجزیه و تحلیل هایی را ارائه می دهد که به کسب و کارها امکان رشد می دهد

موفقیت در بازاریابی دیجیتال
موفقیت در بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

روندهای اخیر در بازاریابی دیجیتال

گرایش های بازاریابی دیجیتال به طور مداوم در حال تغییر هستند زیرا بازاریابان راه های بهتری برای دستیابی به مخاطبان خود پیدا می کنند و مخاطبان راه های بهتری برای تعامل با مشاغل می خواهند.

چندین روند از سال‌های گذشته منتقل شده‌اند، اما مجموعه مهارت‌هایی که بازاریابان به آن نیاز دارند دائماً در حال تغییر هستند. فقط به این تحقیق مک کینزی نگاه کنید:

همانطور که از این تحقیق می بینید، بازاریابی دیجیتال هم مهم است و هم از نظر دامنه در حال رشد است. این بدان معناست که شما نه تنها باید مهارت های خود را افزایش دهید، بلکه باید کارمندانی را با گروه های متنوعی از توانایی ها استخدام کنید.

منابع بیشتری برای در نظر گرفتن تلاش های دیجیتال مارکتینگ

مهارت ها مهم هستند، اما بازاریابی دیجیتال فراتر از دانش است: منابع نیز برای تلاش های بازاریابی دیجیتال شما حیاتی هستند.

برای آشنایی با جنبه هایی که می توانید به کمپین های آینده خود اضافه کنید، ادامه دهید.

1. هوش مصنوعی. بسته به اهداف و کانال‌های انتخابی شما، هوش مصنوعی می‌تواند به روش‌های نامحدودی برای تقویت بخش‌بندی مشتریان، اعلان‌های فشاری، هدف‌گیری مجدد، ردیابی کلیک و غیره استفاده شود.

2. چت ربات ها. شرکت‌ها می‌توانند در هر زمان از طریق چت‌بات‌ها با مشتریان مکالمات اساسی داشته باشند و در صورت لزوم به نماینده خدمات مشتری ارجاع داده شوند.

3. محتوای تولید شده توسط کاربر، مانند نظرات مشتریان، نه تنها برای سایر کاربران قانع کننده است، بلکه تقریباً هیچ هزینه ای برای کسب و کار ندارد.

4. هزینه های AdWords از سال 2016 در حال افزایش بوده و امروزه نیز به رشد خود ادامه می دهد. با استراتژی درست، کسب و کارها موفق به بهینه سازی و افزایش ROI خود در تبلیغات پولی شده اند.

این مقاله را مطالعه کنید  13 اصل دیجیتال مارکتینگ

5. بازاریابی همه جانبه. این یک فرآیند ارتباطی منسجم و یکپارچه برای مشتریان در تمام کانال ها فراهم می کند. این یک ارتقاء از بازاریابی چند کاناله است.

6. صفحات موبایل شتاب (AMP) و برنامه های وب مترقی (PWA). این فناوری‌ها زمان بارگذاری سریع‌تر، تجربه‌های بهتر وب و هزینه‌های کمتر توسعه اپلیکیشن را فراهم می‌کنند.

7. ایمیل و اتوماسیون بازاریابی اتلاف زمان را حذف می کند، خطا را به حداقل می رساند، مقرون به صرفه است و همکاری بین فروش و بازاریابی را افزایش می دهد.

8. جستجوی صوتی به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این فناوری بهبود می یابد و از طریق چندین ابزار از جمله دستگاه های تلفن همراه در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

9. ویدئو. مخاطبان زمان بیشتری را صرف تماشای ویدیو می کنند. تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان متوجه این موضوع شده‌اند و در حال ایجاد کمپین‌های بازاریابی برای دستیابی به این مخاطبان هستند.

10. واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) هر دو توسط بازاریاب‌ها به روش‌های مختلف استفاده می‌شوند تا به مخاطبان تجربیات همه‌جانبه‌ای بدهند که به آنها کمک می‌کند با محصولات و خدمات ارتباط برقرار کنند و با آنها تعامل داشته باشند.

موفقیت در بازاریابی دیجیتال
موفقیت در بازاریابی دیجیتال – کالج نوین

10 روشی که کسب و کارها می توانند در تلاش های بازاریابی دیجیتال خود به موفقیت دست یابند

با ترکیب کانال‌ها و تاکتیک‌های ذکر شده در بالا، ضمن در نظر گرفتن روندهای اخیر و فناوری‌هایی که ارتباط را آسان‌تر می‌کنند، کسب‌وکارها می‌توانند به روش‌های زیر در بازاریابی دیجیتال خود به موفقیت دست یابند.

1. انعطاف پذیر باشید و برای تغییر باز باشید.

پذیرش تغییرات سریع در دنیای بازاریابی دیجیتال و بهینه سازی ابزارها، استراتژی ها و تاکتیک های جدید بر این اساس، برای موفقیت و شکوفایی کسب و کارها در دنیای امروز ضروری است.

2. اهداف SMART را تعیین کنید.

تعیین اهداف خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان که با برنامه بازاریابی دیجیتال شما سازگار باشد بسیار مهم است. به عنوان مثال، هدف تبدیل می تواند افزایش میانگین ارزش سفارشات در فروش آنلاین از 30 دلار به 40 دلار باشد.

3. به طور کامل اجرا کنید.

هنگامی که یک برنامه هدف برای دستیابی به اهداف SMART خود ایجاد کردید، باید برنامه را طبق برنامه اجرا کنید. اجرای بی نقص به شما این امکان را می دهد که داده ها را جمع آوری کنید و تغییراتی در برنامه خود ایجاد کنید تا با بازخورد مشتریان مطابقت داشته باشد. این تغییرات نیز باید به سرعت اجرا شوند.

4. خلاقیت را در طول فرآیند به کار ببرید.

درست از مرحله برنامه ریزی، در استفاده از محتوا و همچنین کانال های مختلف یکپارچه (بازاریابی همه کاناله) برای دستیابی به مخاطبان و مشتریان هدف، نوآور و خلاق باشید.

محتوا می‌تواند شامل تصاویر، اینفوگرافیک، ویدئو، وب‌سایت‌های مدرن، طرح‌های زیبا و غیره باشد. کانال‌های یکپارچه می‌توانند شامل فروشگاه‌های موبایل، اجتماعی، وب، تلفن و فیزیکی باشند.

5. مخاطبان هدف با تقسیم بندی بازار.

درک مخاطبان هدف خود و ارتباط با آنها در هر کجا که ممکن است برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. بخش‌بندی بازاریابی برای کمک به بازاریابان برای انجام این کار با مطالعه رفتار/ویژگی‌های مخاطب و گروه‌بندی ویژگی‌های مشابه مفید است، به طوری که می‌توان بر این اساس نیازهای مخاطب را اولویت‌بندی کرد. استفاده از هوش مصنوعی و اتوماسیون می تواند به بازاریابان کمک کند تا به سطوح بالاتری از جزئیات و دقت به روشی کارآمد دست یابند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ چگونه کار می کند؟

6. کانال ها، تاکتیک ها و استراتژی های خود را متنوع کنید.

با درک این موضوع که هیچ استراتژی بازاریابی دیجیتالی کاملی نیست، شما به این ایده دست می یابید که آزمایش با کانال ها، تاکتیک ها و استراتژی های مختلف بخش مهمی از دستیابی به موفقیت است.

یکی از مزایای این ذهنیت این است که با مخاطبان و مشتریان مختلفی روبرو می شوید که نمی دانستید وجود دارند. این مخاطبان و مشتریان جدید می توانند به شما در یافتن جریان های درآمدی جدید کمک کنند.

7. فروش و بازاریابی خود را یکپارچه کنید.

ادغام فروش و بازاریابی به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا تمام جنبه‌های بازاریابی دیجیتال را به حداکثر برسانند زیرا این تیم‌ها با هدفی متمرکز بر خلاف کار علیه یکدیگر (دانسته یا ناآگاهانه) کار خواهند کرد.

زمینه های به حداکثر رساندن شامل استفاده از داده ها، ابزارها، تحویل بدون درز مشتری به تیم های مختلف و غیره است.

8. داده ها را جمع آوری، اندازه گیری، پیگیری و تجزیه و تحلیل کنید.

امروزه، داده ها نه تنها برای ارائه خدماتی که به مشتریان شما انتظار دارند، بلکه برای همگام شدن با رقبا نیز حیاتی هستند. به این ترتیب، جمع‌آوری، اندازه‌گیری، ردیابی و تجزیه و تحلیل داده‌ها در زمان واقعی برای به دست آوردن بینش، برای کسب‌وکارها برای موفقیت در تلاش‌های بازاریابی دیجیتالی ضروری است.

9. همیشه با مخاطبان خود در ارتباط باشید.

مشتریان امروز می خواهند همیشه با فروشندگان منتخبشان ارتباط برقرار کنند و بدانند چه اتفاقی می افتد. بنابراین، کسب‌وکارها باید محیطی همیشه مرتبط ایجاد کنند تا این تمایل را نه تنها با ارائه محتوای به‌روز، بلکه با استفاده از ابزارهایی (مانند چت‌بات‌ها) که دریافت و ارسال محتوا را آسان‌تر می‌کنند، ایجاد کنند.

10. بازخورد جمع آوری کنید و به آن پاسخ دهید.

از نظرسنجی ها، نظرسنجی ها و فرم های نظر برای جمع آوری بازخورد از مخاطبان و مشتریان استفاده کنید. می‌توانید از یکی از قالب‌های ایمیل بازخورد رایگان ما استفاده کنید.

هنگامی که نظر مشتری را دریافت کردید، از آن برای اطلاع دادن اینکه کدام استراتژی‌ها کار می‌کنند و کدام‌ها نه، استفاده کنید و سپس بر اساس آن تنظیم کنید. بهبود مداوم شما را به موفقیت در بازاریابی دیجیتال سوق می دهد.

بسته شدن

هیچ راه حل یکسانی برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال وجود ندارد. با این حال، با ترکیب جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال همانطور که در بالا ذکر شد، می توانید در بازاریابی دیجیتال به موفقیت دست پیدا کنید.

یک یا دو دوره بازاریابی دیجیتال را بگذرانید، تمام محتوایی را که می توانید بخوانید و مهمتر از همه، کمپین های آزمایشی را شروع کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟