مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق

مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق

مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق ، دیجیتال مارکتینگ زمینه ای است که به سرعت در حال تغییر است و استراتژیست ها برای مقابله با این سرعت باید شبانه روز به روز شوند. ما روی پلتفرم‌های دیجیتال مختلف مانند رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، تبلیغات گوگل و بسیاری موارد دیگر کار می‌کنیم. تغییراتی مانند الگوریتم، رویه‌ای و حتی عملکردی ثابت هستند و می‌توانند برنامه‌ریزی‌مان را در ساعت یازدهم تغییر دهیم. به‌روزرسانی‌های الگوریتمی Google همچنین می‌تواند باعث شود محتوای خود را در آخرین لحظه تغییر دهید. بنابراین ایجاد یک برنامه دیجیتال مارکتینگ موفق بسیار ضروری است.

قبلاً برخی از روش‌های تبلیغات سنتی محدود مانند تلویزیون، رادیو و روزنامه وجود داشت، اما در چند سال گذشته، رسانه‌های دیجیتال به قدری پیشرفت کرده‌اند که اکنون کسب‌ و کارها بودجه جداگانه‌ای برای رسانه‌های دیجیتال در نظر می‌گیرند. با افزایش تعداد کسب‌وکارهایی که به‌طور متوالی به پلت‌فرم‌های دیجیتال می‌پیوندند، زمان آن فرا رسیده است که روی برنامه‌های بازاریابی دیجیتال قوی و مؤثر برای بهبود بازگشت سرمایه بهتر و برندسازی طولانی‌مدت تمرکز کنیم.

مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق
مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق – کالج نوین

دستورالعمل هایی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمند

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ قدرتمند این است که به عقب برگردید و تلاش های برنامه ریزی خود را عمیقاً بررسی کنید. مواقعی وجود دارد که تبلیغ‌کنندگان تلاش می‌کنند تا یک استراتژی را بدون توجه زیاد ایجاد کنند. اما تبلیغ کنندگان ACE تلاش خود را برای رفع مشکل در پایگاه و بازسازی استراتژی برای عملکرد بهتر انجام می دهند. بازاریابان باید همیشه به جای ترسیم عوامل بی اهمیت برای مدت طولانی، به عوامل اصلی نگاه کنند.

اگر به اندازه کافی برای رسیدن به استراتژی خود نزدیک هستید، چرا تاکتیک های دیگری را به کار ندهید تا به آن ضربه نهایی لازم را بدهید. شما می توانید سایر اعضای تیم را در ایجاد یک کمپین بزرگ بکشانید زیرا ایده های زیادی را از همتایان خود تلقین و تجربه خواهید کرد. اگر ادغام یک CRM دیگر می‌تواند قیف تبدیل شما را بهبود بخشد، می‌توانید همین کار را قبل از مدیران کسب‌وکار یا مقامات مسئول انجام دهید. استراتژی کسب و کار شما باید عملکرد محور باشد.

چگونه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ تهیه کنیم؟- مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال سازنده باید قوانین زیر را در بر گیرد:

. اهداف جامع کسب و کار
. یک استراتژی ساختاریافته برای دستیابی به اهداف خود.
. همه چیز مربوط به تلاش و برنامه ریزی آنها در نهایی کردن استراتژی است.
. تمرکز بر روی مخاطب هدف برای عملکرد بهتر.

سازنده ترین راه برای طراحی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما

هنگامی که یک استراتژی قوی در دست دارید، بیشتر آن در مقدمه پوشش داده خواهد شد. هر سازمانی رویکرد متفاوتی نسبت به بازار و مخاطبان خود دارد، بنابراین اغلب آنها سعی می کنند استراتژی های متفاوتی از همتایان خود قرار دهند. اما حتی پس از اشتیاق آنها برای چیزی خارج از جعبه، باید یک دستورالعمل استاندارد برای به دست آوردن عملکرد مناسب دنبال شود.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت استخدام آژانس دیجیتال مارکتینگ

یک سند با یک استراتژی اصلی – این یکی از اسناد اصلی شما خواهد بود که در آن بیشتر اطلاعات خود را در مورد استراتژی که آماده می کنید ذخیره می کنید. این سند حاوی اطلاعاتی است که در هفته، ماه و حتی سال آینده پوشش خواهید داد. شما می‌توانید به طور خاص اشاره کنید که از کدام پلتفرم‌ها استفاده می‌کنید، چگونه برای پیاده‌سازی آنها برنامه‌ریزی می‌کنید و به چه نتایجی می‌خواهید برسید. این رکورد آموزنده خواهد بود و به تمام سوالات کاربران شما پاسخ خواهد داد.

یک تقویم محتوا – این تقویم شامل تمام جزئیات محتوای شما می شود. و باید آنها را بر اساس آن برنامه ریزی کنید تا هر زمان که برای کمپین بازاریابی خود به آنها نیاز داشتید، محتوای شما همیشه در دسترس باشد. یک صفحه گسترده ساده با برنامه های فصلی قطعا در مدیریت تمامی مطالب موثر خواهد بود. این قطعا به شما کمک می کند محتوای خود را کنترل کنید تا کل کمپین بازاریابی را حفظ کنید.

یک پاورپوینت سطح بالا – از آنجایی که شما چنین استراتژی طولانی و مفصلی را ایجاد می کنید، باید آن را به گونه ای ارائه کنید که مدیر شما و سایر رهبران بخش بازاریابی در درک آنها دچار مشکل نشوند. اینجاست که نیاز به تهیه استراتژی در پاورپوینت ایجاد شده است. اگر استراتژی طولانی خود را از طریق پاورپوینت ارائه کنید، ممکن است برای مدیر شما و سایر رهبران ارشد این کار آسان تر باشد. اگر همه جزئیات را به شکلی آشکار و ساختار یافته قرار دهید، یک استراتژی برد-برد برای همه خواهد بود.

مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق
مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق – کالج نوین

مراحل گام به گام برای تدوین یک برنامه بازاریابی

بسیار ضروری است که برنامه بازاریابی خود را از قبل برنامه ریزی کنید و هر جزئیاتی را که می توان به شکلی آشکار اجرا کرد فهرست کنید. اولویت بندی آنها قطعاً آنها را شفاف و قابل درک می کند.

تحقیقات خود را شفاف کنید

تحقیق بخشی حیاتی از برنامه بازاریابی شما خواهد بود و باید شامل موارد زیر باشد:

تجزیه و تحلیل رقبا

تجزیه و تحلیل SWOT – این تجزیه و تحلیل نتایج کاستی‌های شرکت شما، رقابت، استفاده، مزایا و هر چیزی است که برای رقابت در بازار باید در نظر بگیرید.

شناخت شخصیت خریداران – در این بخش، شما باید عمدتاً بر روی مخاطبانی تمرکز کنید که می خواهید محصولات خود را برای آنها بازاریابی کنید. همچنین، مخاطبانی را که می خواهید از آنها فاصله بگیرید، جدا کنید.

درک چرخه خرید خریداران – در اینجا باید هدف قیف تبدیل خود را درک کنید. کاوش عمیق در مورد چیستی، چرایی و چگونگی، قطعاً شما را نسبت به رقبای خود برتری خواهد داد.

استراتژی خود را روشن کنید

پس از به دست آوردن مخاطبان هدف و همفکر خود، این یک فرصت عالی است تا استراتژی خود را روی میز قرار دهید تا آن کار را از جانب شما انجام دهید. استراتژی باید شامل باشد

. تعریف اهداف خود
. دانستن USP شما (توصیه پیشنهاد ویژه)
. اطمینان از داشتن یک برند قوی
. اطمینان از داشتن وب سایتی که بهینه شده است
. ایجاد محتوای خوب
. تعریف حالت های توزیع شما (اجتماعی، ایمیل، و غیره).
. داشتن یک استراتژی سئو

برنامه بازاریابی دیجیتال خود را ایجاد کنید

خب، ممکن است استراتژی‌های زیادی برای بازاریابی دیجیتال در ذهن خود داشته باشید، اما اگر در مسیر موفقیت جدی هستید، باید یک قانون ساده از مدل SOSTAC® را دنبال کنید. در زبان انگلیسی ساده، به این معنی است که برنامه شما را به شش دسته تقسیم می کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  میز کمک چیست؟ ؛ 9 نرم افزار

S مخفف ارزیابی وضعیت است – که به این معنی است که ما اکنون کجا هستیم؟

O مخفف Objectives است – که به این معنی است که ما می خواهیم به کجا برویم؟

S مخفف Strategy است – که نحوه رسیدن ما را مشخص می کند.

T مخفف Tactics است – که نقاط مورد علاقه استراتژی هستند.

A برای اقدام یا اجرا است – کمک به اجرای طرح.

C برای کنترل است – که به تخمین، بررسی، اصلاح، ارتقاء و نظارت اشاره دارد.

تدوین استراتژی بازاریابی محتوا

محتوا برای چندین دهه در این دنیای بازاریابی و تبلیغات در حال انجام است. حتی می توانید از طریق سایت هایی مانند Neil Patel، Moz، Quick Sprouts ایده های محکمی دریافت کنید و این لیست بی پایان است. اما زمانی که در حال ایجاد یک استراتژی جداگانه برای برند خود هستید، باید مخاطبان هدف خود را در ذهن داشته باشید. و خیلی بد نیست که ادعا کنید Content پادشاه کمپین شماست.

آیا بازاریابی محتوا برای شما تازگی دارد؟

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ بدون محتوا، برنامه ریزی و جدول زمانی نمی تواند موفق شود. به استراتژی بازاریابی محتوا در شرکت های بزرگی مانند فیس بوک، آمازون و میل چیمپ نگاه کنید. شما نقاط مشترک زیادی پیدا خواهید کرد که همه بر ایده های خارج از جعبه و CTA قدرتمند تمرکز می کنند. روزهایی که مخاطبان خود را از طریق محتوای ساده جذب می کردید، گذشته است، اما با گذشت زمان آنقدر رقابت سخت شده است که باید به معنای واقعی کلمه چیزی منحصر به فرد برای اثبات تخصص خود در این زمینه ارائه دهید.

آیا در سئو مبتدی هستید؟

سئو پایه بازاریابی محتوا است که در آن می توانید یک بازگشت سرمایه (ROI) قوی در محتوای خود برای یک دوره بی پایان ایجاد کنید. بنابراین، توصیه می شود که اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، همیشه باید با راهنمای وب مستر گوگل شروع کنید تا در این بخش خاص بهتر عمل کنید. همچنین برای تنوع بخشیدن به دانش خود در زمینه دیجیتال مارکتینگ باید پست های وبلاگ ما را دنبال کنید. و برای قرار گرفتن در معرض عملی، دوره کلاس درس ما می تواند بسیار سودمند باشد.

مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق
مراحل ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق – کالج نوین

7 مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال قدرتمند

ما هر آنچه را که باید یاد بگیرید در مراحل زیر قرار داده ایم. برای یک برنامه بازاریابی دیجیتال قدرتمند، هدف اصلی شما باید ایجاد موفقیت آمیز کمپین باشد. در این مقاله همه چیز را به زبان انگلیسی ساده خلاصه کرده ایم تا متوجه شوید. ما با برنامه ریزی موثر، تجزیه و تحلیل داده ها و اصطلاحات تخصصی بازاریابی قدرتمند روبرو شده ایم.

1. شخصاً با مخاطبان خود درگیر شوید

مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ چه چیزی را دوست دارند؟ چه می خورند؟ علایق آنها بیشتر از طریق اینترنت چیست؟ چقدر درآمد دارند؟ آیا آنها عادت دارند محصول موجود خود را به یک برند جدید و پیشرفته ارتقا دهند؟ شما باید در مورد شخصیت خریدار خود بیاموزید. پرسونا فردی است که ممکن است نیاز داشته باشد یا محصول شما را بخرد. این شامل همه چیز از ضروریات، علایق، رفتار خرج کردن و غیره برای حمایت از تحقیقات شما می شود.

2. تجزیه و تحلیل منظم رقبا را انجام دهید

اگر باید در پلتفرم دیجیتال موفق شوید، تجزیه و تحلیل رقبا یک فعالیت ضروری برای به دست آوردن مزایای استراتژیک نسبت به رقبای خود است. از وب سایت های شخص ثالث مانند Ahref، Ubersuggest و SEMrush برای دریافت معیارها، کلمات کلیدی، بازدیدکنندگان و بک لینک های رقبای خود استفاده کنید. از اطلاعات برتر رقبای خود استفاده کنید و از آنها در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید. ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که استراتژی شما موثرتر خواهد بود و عملکرد بهتری نسبت به رقبای شما خواهد داشت.

این مقاله را مطالعه کنید  بازده دیجیتال مارکتینگ

3. بیشتر بر روی تاکتیک ها و کانال های دیجیتال خود تمرکز کنید

بسیاری از پلتفرم‌های دیجیتالی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها زمان و پول را برای ایجاد تأثیرگذاری، دسترسی و ترافیک سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین، پلتفرم های خود را جدا کنید و ببینید کدام پلتفرم عملکرد بهتری دارد و کدام نه. پلتفرم های عملکرد بهتر را می توان تحلیل کرد و همان استراتژی ها را می توان بر روی پلتفرم هایی که عملکرد بهتری ندارند پیاده سازی کرد. به طور مشابه، می‌توانید کمپین‌های بد عملکرد را تجزیه و تحلیل کنید و متوجه شوید که استراتژی کجا اشتباه بوده است. به این ترتیب می توانید پلتفرم های دیجیتال و حتی کمپین های زیر آنها را برای بازگشت سرمایه بهتر بهینه کنید.

ارزش به داده ها و الگوهای مخاطب کافی برای ترسیم نمودار بازاریابی نیاز دارد. می‌توانید از ابزارهای تحلیلی که برای پلتفرم‌های دیجیتال اختصاص داده شده‌اند استفاده کنید. مانند Google Analytics، فیس‌بوک پیکسل و سایر معیارهای نرم‌افزار شخص ثالث را می‌توان در طول زمان جمع‌آوری کرد.

4. رویکرد عالی

ترکیبی از پلتفرم‌های دیجیتال و ادغام می‌تواند مفید باشد زیرا بسیاری از استراتژی‌ها پس از ترکیب آنها با یک کانال دیجیتال مشابه، متفاوت عمل می‌کنند و حتی بهتر عمل می‌کنند. به عنوان مثال، اگر نیاز به گسترش آگاهی از برند و پایگاه مخاطبان خود دارید، باید کمپین هایی را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی اجرا کنید.

. نمایش تبلیغات
. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)
. گسترش بلاگر
. روابط عمومی آنلاین
. وبلاگ نویسی
. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
. کمپین های محتوای ویروسی
. بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)
. بازاریابی وابسته
. تبلیغات فیسبوک
. بازاریابی ایمیلی
. بازاریابی ویدئویی
. تبلیغات توییتر

5. اندازه گیری مهم است!

شاخص هایی ایجاد کنید که نه تنها هوشمند هستند، بلکه به راحتی قابل اندازه گیری و اندازه گیری هستند. مراحل زیر قابل انجام است.

معاملات آنلاین را 20 درصد از x به y افزایش دهید

افزایش 20 درصدی جابجایی ترافیک

مشارکت شبکه در فیس بوک را تا 25 درصد هر سه ماهه افزایش دهید

6. آیا استراتژی شما کار می کند؟

شما همیشه می‌توانید رفتار حرکتی مخاطبان خود را با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری مختلف مانند Google Analytics و در مورد FB بررسی کنید، همچنین می‌توانید پیکسل‌ها را برای درک حرکت کاربر در آن پلتفرم خاص بررسی کنید. ابزارهای شخص ثالث مانند Crazyeggs و ClickTale را می توان برای ردیابی دقیق جایی که کاربران سایت شما را ترک می کنند استفاده کرد.

نقشه های حرارتی نمایش های بصری جایی هستند که کاربران شما روی آن ضربه می زنند. این یک راه عالی برای ردیابی و درک ذهنیت کاربر است. این کمک می کند تا آرد سوخاری خود را در نقاط صحیح قرار دهید. همچنین می تواند ایده ای از استراتژی بعدی شما را ارائه دهد. نظارت و تفصیل هر ذره از استراتژی شما می تواند در خط مقدم رقبای شما قرار گیرد.

7. حسابرسی ماهانه ضروری است

شما باید مراقب استراتژی هایی باشید که ترافیک سایت شما را هدایت می کند. سایت های مختلفی وجود دارند که می توانند به شما ایده خوبی در مورد اینکه چه چیزی باید بهبود دهید و چه چیزی برای شما خوب است را به شما ارائه می دهند. اگر یک شرکت/آژانس هستید، ابزارهای پولی برای افزایش عملکرد شما بهترین هستند، اما به عنوان یک فرد می‌توانید ابزارهای رایگان را نیز انتخاب کنید، نه به خوبی ابزارهای پولی، اما می‌توانند شما را به جلو ببرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟