کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق

کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق

کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق ، اگرچه ممکن است کنار گذاشتن استراتژی‌های قدیمی بازاریابی سنتی خوب مانند استفاده از کارت‌های ویزیت، تبلیغات روزنامه‌ها، آگهی‌ها، نمایشگاه‌ها در کارگاه‌ها، و تبلیغات رسانه‌های اصلی غیرعملی باشد، پیشرفت‌های امروزی در فناوری نیاز به سرمایه‌گذاری تهاجمی در دیجیتال مارکتینگ دارد. برای هر کسب‌ و کاری که می‌خواهد مرتبط و برتر از رقابت خود باقی بماند. با این حال، این به پول یا تلاشی که انجام می دهید نیست، بلکه بیشتر به این موضوع است که چقدر این کار را هوشمندانه انجام می دهید. موفقیت کمپین دیجیتال مارکتینگ شما در درجه اول به میزان برنامه ریزی و استراتژی شما بستگی دارد. آیا می خواهید تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما تاثیر واقعی بر کسب و کار شما داشته باشد؟ در اینجا مواردی وجود دارد که باید برای یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق در نظر بگیرید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق
کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟- کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی در فضای مجازی و آنلاین هستند که با برنامه و هدفی مشخص و به منظور انتقال پیامی واحد و جذب بازدید بالاتر، افزایش تعامل کاربران با کسب و کار مورد نظر و در نتیجه فروش هر چه بیشتر انجام می گردند. جهت اجرا و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال از انواع رسانه‌های دیجیتالی نظیر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، تبلیغات پوستر و بنری و مورادی از این قبیل استفاده می کنند.

4 کلید برای یک کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق

۱-هدف و اهداف داشته باشید

اگرچه گاهی اوقات این دو اصطلاح به صورت مترادف به کار می روند، اهداف بیشتر ماهیت “بلند مدت” دارند تا اهداف. در اصطلاح عامیانه، اهداف مراحل معینی قابل اندازه گیری برای دستیابی هستند که؛ با هم، یک نقشه راه ایجاد کنید که منجر به دستیابی به یک هدف، ماموریت یا دستاورد بزرگ شود. یک هدف می تواند چیزی شبیه به “تبدیل شرکت من به فروشگاه آنلاین خرده فروشی در آسیا” باشد. از سوی دیگر، هدف می تواند چیزی مانند «سرمایه گذاری بیشتر در تبلیغات فیس بوک» یا «ایجاد 50 ویدیو بازاریابی برای کانال یوتیوب کسب و کارم تا پایان سال»، «بهینه سازی وب سایت من برای بهبود ترافیک» باشد. همچنین برای تکمیل اهداف خود باید شاخص های عملکرد کلیدی قابل اندازه گیری را تنظیم کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  راه اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ

اما حقیقت تلخ این است که ایجاد یک استراتژی کامل با اهداف و مقاصد واقع‌بینانه می‌تواند دردسر بزرگی باشد، به خصوص اگر در زمینه‌های دیگر کسب‌وکار چیزهای زیادی در ظرف خود داشته باشید. اینجاست که بازاریاب‌های دیجیتال حرفه‌ای به کمک شما می‌آیند و همیشه می‌توانید یک شرکت بازاریابی دیجیتال را استخدام کنید تا همه اینها را برای شما انجام دهد. خوبی استخدام یک سرویس دیجیتال مارکتینگ کامل این است که آنها تمام بار بازاریابی را از دوش شما برمی دارند و حتی لازم نیست برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی برنده با KPIهای واقع بینانه، پیشرفت قابل ردیابی و نتایج قابل اندازه گیری، دانش فنی داشته باشید. . کارشناسان مراقب خواهند بود که ترافیک سایت شما، زمانی که کاربران در سایت شما می گذرانند و نرخ تبدیل شما افزایش یابد تا ROI و رشد کلی کسب و کار شما افزایش یابد. همچنین از مشاوره حرفه ای در مورد هر زمینه ضعیف و کارهایی که می توانید برای بهبود نتایج مورد نظر انجام دهید و در نتیجه فرآیند تصمیم گیری را بهبود می بخشید، بهره مند خواهید شد.

کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق
کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق – کالج نوین

2. بدانید چگونه به مخاطب خود دسترسی پیدا کنید

یک استراتژی یا کمپین دیجیتال مارکتینگ ممکن است بدون در نظر گرفتن مخاطب هدف چندان کاربردی نباشد. مهمتر از همه، شما فقط باید بدانید کجا و چگونه به مخاطبان هدف خود برسید. آیا آنها بیشتر در فیس بوک (رسانه های اجتماعی) هستند یا بیشتر وقت خود را صرف جستجوی مطالب در گوگل می کنند؟ آیا پرداخت به ازای کلیک یا بازاریابی ایمیلی می تواند بهتر به آنها دسترسی پیدا کند؟ همیشه بهترین کار این است که هنگام راه اندازی یک کمپین دیجیتال مارکتینگ به مخاطبی که هدف آن هستید خاص باشید، اگر اصلاً به دنبال موفقیت نیستید. این دلیل بیشتری برای دریافت کمک حرفه ای از کارشناسان بازاریابی دیجیتال است، به خصوص اگر نتایج برای شما مهمتر از کسب تجربه در این زمینه باشد. با این حال، در بیشتر موارد، باید از ترکیبی از رویکردها استفاده کنید، زیرا کاربران اینترنت امروزی به معنای واقعی کلمه در همه جا هستند، از پلتفرم های اجتماعی گرفته تا موتورهای جستجو، ایمیل ها، تماشای زیاد در یوتیوب و غیره.

این مقاله را مطالعه کنید  مزیت های برتر دیجیتال مارکتینگ

3. ایجاد یک قیف موثر- کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق

یک کمپین بازاریابی دیجیتال موثرتر، کمپینی است که دارای یک قیف فروش باشد. اساساً یک قیف فروش شامل مراحل مختلفی است که در فرآیند فروش قبل و بعد از خرید یک محصول یا خدمات از هر کسب و کاری توسط مشتری بالقوه انجام می شود. مراحل اصلی عبارتند از Outreach، Conversion، Closing و Retention.

. توسعه – در اینجا، شما از طریق کانال های مختلف، از جمله تبلیغات فیس بوک، صفحه فرود سایت، تبلیغات ویدیویی آنلاین و محتوا، به مشتریان هدف خود می رسید. آگاهی از برند و تعامل نیز در اینجا اتفاق می افتد.
. تبدیل – اگر ابزار بازاریابی شما بتواند توجه مشتری بالقوه را به خود جلب کند، آنها در نهایت محصول یا خدماتی را خریداری می کنند یا سفارش می دهند.
. بسته شدن – این مرحله ممکن است شامل استفاده از پرسشنامه، بررسی و ایمیل باشد.
. حفظ – شما می‌خواهید مشتریانی را که برای اولین بار بار می‌برند حفظ کنید، بنابراین از ابزارهایی مانند کاغذهای سفید، ایمیل‌ها، پیشنهادات انحصاری، و نظرسنجی‌ها و غیره استفاده می‌کنید.

همانطور که به دنبال ایجاد یک قیف فروش موثر هستید، شایان ذکر است که این قیف فروش نامیده می‌شود، زیرا تعداد افراد از بالا به پایین کاهش می‌یابد و مشتریان وفادار وفادار کمترین آن را دارند. به عبارت دیگر، تبلیغات و تبلیغات شما به افراد زیادی می رسد، اما تنها بخشی از آن در نهایت به سایت شما مراجعه می کند یا حتی برای کسب اطلاعات بیشتر با کسب و کار تماس می گیرد. برعکس، کسانی که در نهایت محصول یا خدمات شما را خریداری می‌کنند، کمتر هستند و کسانی که برای خرید دوم برمی‌گردند، حتی کمتر هستند، که تنها بخشی از مخاطبانی است که کمپین بازاریابی دیجیتال شما با آنها تماس گرفته است.

این مقاله را مطالعه کنید  ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ
کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق
کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق – کالج نوین

4. ایجاد محتوای موثر

محتوا یکی از مهمترین ابزارها در بازاریابی اینترنتی است. نحوه ایجاد محتوای خود می تواند به رشد انفجاری کسب و کار شما منجر شود یا آن را به زانو درآورد. به هر حال، این همان چیزی است که برای ارتباط با مخاطبان خود، جلب توجه آنها، و متقاعد کردن آنها برای خرید یا جلب اعتماد به شما و وفادار شدن به تجارت شما استفاده می کنید. چه صفحه فرود شما باشد، چه نمایه رسانه های اجتماعی یا سایر پلتفرم های تبلیغاتی، محتوای شما فقط باید آموزنده و جذاب باشد. این باید به مشتریان بالقوه یا مخاطب هدف شما ارزش بیافزاید و از آنجایی که ما در دنیای پویایی زندگی می کنیم که در آن همه چیز هر از گاهی در حال تغییر است، محتوای بازاریابی دیجیتال شما باید به روز باشد. از پست‌های وبلاگ گرفته تا محتوای وب، مقاله‌ها و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی، باید در محتوای خود خلاق باشید تا برند، محصولات و خدمات خود را از طریق پلتفرم‌های دیجیتال بفروشید. قبل از اینکه بتواند مخاطبان هدف شما را برای خرید متقاعد کند، باید به آنها مرتبط باشد، توجه آنها را جلب کند و آنها را به خوبی درگیر کند.

در یک شات جدایی، بازاریابی دیجیتال به طیف گسترده ای از تاکتیک ها و مهارت ها نیاز دارد. از آنجایی که همه مشاغل یکسان نیستند، مهم است که در رویکرد خود انعطاف پذیر باشید. به هر حال، این یک دنیای پویا است و همه چیز در این زمینه در حال تغییر است. هر استراتژی که به کار می برید، حتما پیشرفت را دنبال کنید و نتایج را زیر نظر داشته باشید، زیرا آنچه امروز جواب می دهد ممکن است فردا بهترین رویکرد نباشد. به همین دلیل بسیار مهم است که کمپین های بازاریابی دیجیتال خود را به صورت حرفه ای مدیریت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟