دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟ ، اصطلاح دیجیتال مارکتینگ هدفمند اخیراً مورد توجه قرار گرفته است. من شخصاً معتقدم که همه اینها به دلیل آگاهی از شیوه های بازاریابی دیجیتال است که منجر به تلاش افراد برای درک تأثیر بازاریابی هدفمند شده است.

این در واقع راه رو به جلو در مورد بازاریابی و به خصوص بازاریابی دیجیتال است.

بازاریابی، به طور کلی، زمانی موثرتر است که به طور استراتژیک برای مخاطبان مناسب هدف قرار گیرد. این به توضیح مفهوم 4 P بازاریابی کمک می کند: محصول، قیمت، مکان و تبلیغات.

بازاریابی زمانی موثر است که بدانید مشتریان شما ممکن است به چه محصولی نیاز داشته باشند، با چه هزینه ای، مکان و چگونه محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید.

بنابراین، اجازه دهید قبل از اینکه به توضیح بیشتر بپردازیم، این را تعریف کنیم.

دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟
دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به تمامی روش‌های بازاریابی می‌گویند که در آن، از اینترنت و دستگاه‌های الکترونیکی برای معرفی و فروش محصولات و خدمات استفاده می‌کنند و به آن بازاریابی اینترنتی نیز می‌گویند. کسب‌ و کارها در روش‌های دیجیتال مارکتینگ از کانال‌های دیجیتال مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، SMS، تبلیغات هدفمند و سایر روش‌ها استفاده می‌کنند تا از این طریق، با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

تعریف بازاریابی دیجیتال هدفمند

همانطور که از کلمه پیداست، “بازاریابی دیجیتالی هدفمند” یک ابزار استراتژیک است که بازاریابان دیجیتال از آن برای هدف قرار دادن تبلیغات یا محتوا برای مجموعه ای از مخاطبان بر اساس جمعیت شناختی، روانشناختی و/یا جغرافیایی خاص استفاده می کنند تا ترافیک مرتبط بیشتری به دست آورند.

این کار از طریق تبلیغات دیجیتال یا آنلاین از طریق تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، CPM توسط بنر یا تبلیغات متنی انجام می شود.

همچنین شامل ایجاد محتوایی است که به طور خاص برای مجموعه ای از مخاطبان هدف از طریق موتورهای جستجو یا رسانه های اجتماعی برای به دست آوردن ترافیک در نظر گرفته شده است.

بازاریابی دیجیتال هدفمند گسترده است و شامل تاکتیک های زیادی است که در مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

لطفاً تا آخر بخوانید تا به طور کامل متوجه شوید که منظور چیست و چگونه می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید.

کمپین دیجیتال مارکتینگ هدفمند- دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

اکنون باید انواع کمپین هایی که در بازاریابی دیجیتال هدفمند دخیل هستند را بشناسیم.

این مقاله را مطالعه کنید  7 مهارت مورد نیاز یک متخصص دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال به چند بخش تقسیم می شود. با این حال، برای آسان کردن همه چیز برای همه کسانی که این را می خوانند. من بازاریابی دیجیتال را به دو بخش اصلی (تبلیغات آنلاین و بهینه سازی موتورهای جستجو) تقسیم می کنم.

توضیح مختصری در مورد این روش های کمپین های دیجیتال مارکتینگ هدفمند.

تبلیغات آنلاین شامل استفاده از شبکه های تبلیغاتی برای ایجاد و هدف قرار دادن تبلیغات دیجیتال برای گروه یا گروه هایی از مخاطبان برای به دست آوردن ترافیک است.

از سوی دیگر، بهینه‌سازی موتور جستجو شامل بهینه‌سازی محتوا در سایر موارد برای نمایش در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی هدف خاص است.

دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟
دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟ – کالج نوین

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین شامل هر چیزی از تبلیغات جستجو، تبلیغات نمایشی، پاپ آپ، پاپ زیر، تبلیغات بینابینی، تبلیغات بومی، تبلیغات متنی و غیره است.

اینها تبلیغاتی هستند که بر روی پلتفرم ها و دستگاه های مختلف (دسکتاپ و موبایل) با هدف دستیابی به مخاطب هدف نمایش داده می شوند.

کسب و کارها از سال 1994 از این تبلیغات برای رشد مشاغل مختلف استفاده می کنند. برای بسیاری از کارشناسان تبلیغات، تبلیغات آنلاین یکی از سریع ترین راه ها برای هدف قرار دادن مخاطبان آنلاین است.

در این تبلیغات از مدل های قیمت گذاری مختلفی مانند

پرداخت به ازای کلیک (PPC) همچنین به عنوان هزینه به ازای کلیک (CPC) شناخته می شود.
هزینه به ازای هر 1000 نمایش (CPM)؛
هزینه به ازای هر سرنخ (CPL) هزینه هر نمایش (CPV) و بسیاری موارد دیگر.
برای تبلیغ‌کنندگان بسیار مهم است که اهداف کمپین خود را در ابتدا قبل از ایجاد آن درک کنند. این باعث می شود تبلیغات هدفمندتر و موثرتر باشد و در نهایت بازدهی بالاتری را برای کمپین تبلیغاتی آنها ارائه دهد.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بیشتر با هدف بهینه سازی وب سایت شما یا صفحات وب برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو انجام می شود تا کاربران آن موتورهای جستجو بتوانند صفحات وب شما را آسان تر و سریع تر هر زمان که جستجو انجام می شود پیدا کنند.

این شامل چندین تاکتیک است مانند:

1. تحقیق و استفاده از کلمات کلیدی
2. تعریف تگ عنوان و توضیحات متا.
3. ایجاد مداوم محتوایی که ممکن است بخواهید برای آن رتبه بندی کنید.
4. به اشتراک گذاری مطالب خود در پلتفرم های مختلف؛
5. بارگذاری سریع سایت شما؛
6. مطمئن شوید که صفحات وب شما سازگار با موبایل هستند.
7. اطمینان از ایمن بودن وب سایت شما و غیره

تبلیغات دیجیتالی هدفمند

تبلیغات دیجیتال هدفمند، تبلیغات آنلاینی هستند که برای هدف قرار دادن یک مخاطب خاص طراحی شده اند. تبلیغات اگر مخاطب خاصی را هدف قرار دهند از نظر هزینه و تبدیل موثرتر هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  4 گام برای ایجاد طرح دیجیتال مارکتینگ

این برای تبلیغ کنندگان بسیار مهم است. برای اینکه ابتدا مشخص کنید که مخاطب هدف شما چه کسی است، باید با استفاده از ابزارهایی مانند ابزارهای تحلیلی کلمات کلیدی، ابزار بینش مخاطبان فیس بوک، تحقیق درباره مخاطب انجام دهید.

این ابزارها به شما کمک می‌کنند بفهمید که چه کسانی را باید با تبلیغات دیجیتال هدفمند خود هدف قرار دهید.

شما می توانید جمعیت شناسی، موقعیت مکانی، رفتار آنلاین، سطح تحصیلات، سطح درآمد، وضعیت روابط، نژاد، صنعت، وابستگی های حزبی و بسیاری موارد دیگر را شناسایی کنید.

اینها ممکن است تبلیغات بنری، تبلیغات متنی، تبلیغات بینابینی باشد، تبلیغات بومی می تواند به عنوان تبلیغات دیجیتال هدفمند استفاده شود.

انواع تقسیم بندی مخاطبان در بازاریابی دیجیتال- دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

تقسیم بندی مخاطبان در بازاریابی دیجیتال زمانی است که بازاریابان دیجیتال مخاطبان خود را بر اساس جمعیت شناسی خود جدا می کنند تا به طور مؤثر آنها را با تبلیغات یا محتوا هدف قرار دهند.

همیشه مهم است که مخاطبان خود را به دلایل مختلف تقسیم بندی کنید. مهمترین دلیل این است که می توانید مخاطبان بخش بندی شده خود را به طور موثرتری هدف قرار دهید.

در اینجا روش های مختلفی برای تقسیم مخاطبان در بازاریابی دیجیتال وجود دارد.

از قیف ها برای سرنخ ها (بازاریابی ایمیلی) استفاده کنید.
مخاطبان خود را بر اساس جمعیت شناسی جدا کنید.
مخاطبان خود را بر اساس روانشناختی / سبک زندگی جدا کنید.
مخاطبان خود را بر اساس درآمد و سطح تحصیلات جدا کنید.
مخاطبان را بر اساس موقعیت مکانی و رفتارها جدا کنید.
جداسازی مخاطبان هدف بر اساس موارد ذکر شده در بالا، شما را قادر می سازد تا بازده بازاریابی خود را افزایش دهید. شما قادر خواهید بود با تبلیغات و محتوای مختلف بر اساس رفتارها و خواسته های آنها به آنها دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی دیجیتال هدفمند رفتاری

این عمل معمولاً در بازاریابی فیس بوک و اینستاگرام هم برای تبلیغات و هم برای بازاریابی محتوا استفاده می شود.

برای مثال، استفاده از بینش مخاطبان فیس بوک، به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهد تا رفتار (فعالیت مخاطب) مخاطب هدف خود را ببیند، مانند صفحاتی که دوست دارند و دنبال می‌کنند، رویدادی که در آن شرکت کرده‌اند و صفحاتی که با آنها تعامل دارند.

به عنوان مثال، در ابزار مخاطبین فیس بوک، می توانید این مجموعه از فعالیت مخاطبان را در فیس بوک مشاهده کنید. دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنند، سیستم‌عامل، کلیک‌های تبلیغاتی، صفحات لایک شده و بسیاری موارد دیگر.

در تبلیغات جستجوی گوگل، ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی نشان می دهد که تقریباً چند نفر یک عبارت جستجو (کلمه کلیدی) را جستجو می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 راه برای بهبود استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال هدف گذاری متنی

هدف‌گذاری متنی در بازاریابی دیجیتال به فرآیند هدف‌گیری تبلیغات برای وب‌سایت‌های محتوای خاص بر اساس مشخصات تبلیغ‌کنندگان اشاره دارد.

این در شبکه های تبلیغات نمایشی گوگل و محتوای هوشمند فیس بوک برجسته تر است.

این پلتفرم‌ها محتوای وب‌سایت‌ها را برای تعیین موضوع اصلی آن‌ها تجزیه و تحلیل می‌کنند و تبلیغات را بر اساس کلمات کلیدی، موضوعات، صنعت و سایر عوامل هدف توزیع می‌کنند.

این روش یک روش بسیار مؤثر برای هدف قرار دادن مخاطبان خاص شما است زیرا آنها از وب سایت های خاصی بازدید می کنند که تبلیغات شما بر اساس علایق تبلیغ کننده نمایش داده می شود.

دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟
دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟ – کالج نوین

اهمیت بازاریابی دیجیتال هدفمند- دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

راه‌های مهم زیادی وجود دارد که می‌توان از بازاریابی دیجیتال بهره برد که برخی از آنها را در این پست مورد بحث قرار دادیم. با این حال، من به طور خاص برخی از مزایایی را که در بازاریابی دیجیتال هدفمند به دست می آورید را برجسته می کنم.

1. از تبلیغات غیر ضروری برای مخاطبانی که به محصولات یا خدمات شما علاقه ای ندارند، خودداری کنید.

2. دستیابی به مشتریان بالقوه بیشتر و افزایش تبدیل.

3. برای دستیابی به مخاطبان هدف مشخص، ارزش بیشتری برای تبلیغات آنلاین خود کسب کنید.

4. به راحتی بر بازار هدف خود تسلط داشته باشید.

5. با بودجه های تبلیغاتی کم به رشد کسب و کار شما کمک می کند.

6. افزایش نرخ کلیک (CTRs).

7. افزایش تبدیل و فروش.

8. افزایش درآمد و میانگین CPC عاشق.

9. رتبه بندی ارگانیک و ترافیک ارگانیک را افزایش دهید

10. اشتراک ایمیل را افزایش دهید.

بازاریابی دیجیتالی هدفمند به سادگی کلید باز کردن پتانسیل های کسب و کارهای دیجیتال است. چه از طریق بازاریابی موتورهای جستجو یا بازاریابی رسانه های اجتماعی (تبلیغات و محتوا).

این یک راه کارآمدتر و موثرتر برای رشد هر کسب و کار محلی و دیجیتالی آنلاین است.

بسته شدن- دیجیتال مارکتینگ هدفمند چیست؟

هدف این پست پاسخ به این سوال بود که بازاریابی دیجیتال هدفمند چیست؟ و تمام اصطلاحات مرتبط که برای بسیاری از بازاریابان دیجیتال، چه مبتدیان و چه با تجربه، گیج کننده به نظر می رسد.

امیدوارم بیشتر آنچه را که باید در مورد بازاریابی دیجیتال هدف و مخاطبان هدف بدانید، پوشش داده باشم.

اگر چیزی وجود دارد که باید از پست حذف کنید. زمانی که صحبت از بازاریابی دیجیتال به میان می آید، باید «بازاریابی دیجیتال هدفمند» باشد.

این کار به دو صورت انجام می شود (تبلیغات آنلاین و بازاریابی محتوا).

این به شما کمک می کند با این چند نکته و اصطلاح هدف گیری که در اینجا مورد بحث قرار می گیرد، سریعتر و بهتر رشد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟