گروه ضربت - کالج نوین

گروه ضربت

گروه ضربت نوعی گروه است که به صورت موقت تشکیل می شود و در آن افراد با زمینه های مختلف انضباطی گرد هم می آیند تا یک وظیفه یا ماموریت خاص را انجام دهند. اینها به این معنا با کمیته ها متفاوت هستند، اینها موقتی هستند و دارای قدرت عمل و تصمیم گیری گسترده تر، مسئولیت های بیشتری برای تحقیق، تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی و تحقیق هستند.

گروه ضربت
گروه ضربت – کالج نوین

گروه ضربت موقتی است و به محض اتمام ماموریتی که برای آن ایجاد شده است به پایان می رسد. هدف از ایجاد آن، بهره‌برداری از مهارت‌ها، تخصص و تجربه اعضای آن برای یافتن راه‌حل برای برخی از مشکلات سازمانی غیرعادی است. گروه ضربت معمولاً زمانی به قدرت می رسد که سازمان با مشکل پیچیده ای روبرو می شود که فراتر از توانایی یک فرد و حتی کل بخش برای حل آن است.

چنین گروه هایی می توانند در زمان تشکیل شوند. راه اندازی یک محصول جدید، انتخاب یک تکلیف جدید یا برای مذاکره در مورد شرایط و ضوابط خاص. همچنین هر عضوی از سازمان بدون توجه به موقعیت سلسله مراتبی او در سازمان می تواند بخشی از این امر باشد.

بنابراین، گروه ضربت برای سرمایه‌گذاری از مهارت‌های ویژه افراد برای حل یک مشکل پیچیده تشکیل شده است، اما گاهی اوقات می‌تواند تهدیدی جدی برای سازمان باشد. از آنجایی که افراد ممکن است در صورت انتخاب نشدن در گروه کاری احساس بدبختی کنند، ممکن است احساس استقلال در ذهن اعضای کارگروه ظاهر شود و ممکن است وابستگی خود را به سازمان رسمی از دست بدهد.

این مقاله را مطالعه کنید  آموزش برون مرزی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟