مالیات - کالج نوین

مالیات

مالیات به کمک مالی اجباری به درآمد کشور اطلاق می شود که توسط دولت بر درآمد مردم، سود کسب و کار، فعالیت ها اعمال می شود یا در بهای تمام شده کالاها، خدمات یا معاملات لحاظ می شود.

مالیات ها منبع اصلی درآمد دولت هستند که برای تأمین مالی هزینه های دولت در زمینه ارائه آموزش، مراقبت های بهداشتی، خدمات عمومی، فعالیت های توسعه مانند ساخت جاده ها، سدها، کانال ها، بزرگراه ها، بزرگراه ها و غیره استفاده می شود.

مالیات
مالیات – کالج نوین

انواع مالیات

مستقیم: زمانی که بر درآمد، ثروت یا دارایی شخصی وضع شود و بار آن بر دوش دیگران نباشد، به آن  مستقیم می گویند. هزینه ای است که مستقیماً از مؤدی اخذ می شود و به مرجع مربوطه پرداخت می شود.
بر درآمد: همانطور که از نامش پیداست، بر درآمد به مالیاتی اطلاق می‌شود که بر کل درآمد سال قبل ارزیابی‌شونده توسط دولت مرکزی اعمال می‌شود. باید با نرخ های تعیین شده بر روی درآمد شخصی یک فرد محاسبه شود.
ارزیابی شونده می تواند فردی، HUF، شرکت مشارکتی، شرکت، بدنه افراد، انجمن افراد و غیره باشد.

بر ثروت: که بر ثروت یا به عبارت دقیق‌تر «دارایی‌های شخصی» یک فرد، خانواده مستقل هندو (HUF) و شرکت‌ها وضع می‌شود،  بر ثروت نامیده می‌شود.
اساساً از بخش مرفه کشور اخذ می شود تا اطمینان حاصل شود که برابری بین مالیات دهندگان وجود دارد. کاربرد آن بر اساس وضعیت اقامتی تعیین می شود، که در آن بر دارایی های جهانی هندی های مقیم اخذ می شود. در مقابل، هندی‌های غیرمقیم (NRI) از دارایی‌های نگهداری شده در هند دریافت می‌شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی

غیرمستقیم:  غیرمستقیم مالیاتی است که به بهای تمام شده محصول یا خدمات اضافه می شود تا شخصی که آن را پرداخت می کند، بار یا عارضه را به شخص دیگری منتقل کند. در این مالیات، مؤدی به‌عنوان یک پیوند عمل می‌کند و وقوع آن از یک مؤدی به دیگری منتقل می‌شود تا اینکه به کاربر نهایی یعنی مصرف‌کننده می‌رسد. این بدان معنی است که مالیات دهنده متحمل مصرف کننده نهایی است که آن را مصرف می کند.
GST: GST مخفف کالاها و خدمات مالیات است، که یک مالیات چند مرحله ای و مبتنی بر مقصد است که اخیراً در هند معرفی شده است تا بسیاری از غیرمستقیم وضع شده در این کشور را در بر بگیرد. بر ارزش افزوده ایجاد شده در هر مرحله، بر عرضه کالاها و خدمات تحمیل می شود.
با این حال، مسئولیت فوری پرداخت مالیات بر عهده تولیدکننده یا ارائه‌دهنده خدمات است، اما یک زنجیره مداوم از اعتبارات مالیاتی برای مالیاتی که قبلاً روی کالاها در مرحله قبل پرداخت شده است در دسترس است.

وظیفه گمرکی: مالیاتی که بر محصولات اعمال می شود زمانی که حمل و نقل از مرزهای بین المللی انجام می شود، یعنی از واردات (کالاهایی که از خارج برای فروش به کشور وارد می شود) و صادرات (کالاهایی که برای فروش به خارج از کشور ارسال می شود) اخذ می شود.
دلیل اصلی تحمیل عوارض گمرکی افزایش درآمد کشور و ارتقای تولیدات داخلی نسبت به خارجی است.

به طور خلاصه، آن پولی است که شخص باید به عنوان کمک اجباری که طبق قانون اعمال می شود، به دولت مرکزی یا ایالتی بپردازد.

این مقاله را مطالعه کنید  پنجره جوهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟