بازاریابی تلفنی - کالج نوین

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی به تکنیکی از بازاریابی مستقیم دو طرفه اشاره دارد که در آن بازاریابان تلفنی، محصولات و خدمات شرکت را از طریق تلفن به مشتریان بالقوه تبلیغ می کنند، درخواست می کنند و می فروشند.

بازاریابی تلفنی
بازاریابی تلفنی – کالج نوین

به عبارت ساده، آن یک بازاریابی از طریق تلفن است که در آن تلفن به عنوان کانال اصلی برای ارتباط با خریداران احتمالی عمل می کند. این شامل تماس مستقیم چهره به چهره نیست.

مثال
به تماس‌های شرکت‌های خرده‌فروشی فکر کنید که شما را تشویق می‌کنند به آنجا بیایید و جدیدترین مجموعه را با تخفیف دریافت کنید، این چیزی نیست جز «بازاریابی از راه دور».

اهداف بازاریابی تلفنی به شرح زیر است:

برای ایجاد آگاهی در مورد محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت.
برای رزرو سفارشات
برای انجام بررسی بازار
برای دعوت مخاطبان به فروشگاه.
برای تنظیم قرار ملاقات.
شرکت های زیادی وجود دارند که تا حد زیادی به وی متکی هستند شامل ارائه دهنده خدمات اینترنتی، خدمات مالی، سیستم های امنیت خانه، شرکت های بیمه و غیره.

وظایف بازاریابی تلفنی
این ابزار بازاریابی است که به تبلیغ پیشنهادات شرکت کمک می کند. این یک استراتژی بازاریابی است که برای هدف قرار دادن مشتریان جدید و موجود برای موارد زیر استفاده می شود:

تولید سرنخ فروش،
جذب مخاطب،
تحقیقات بازار،
رضایت مشتری،
تماس های تایید،
دعوتنامه معرفی محصول،
کمپین های فروش،
پاکسازی و به روز رسانی پایگاه داده،
اطلاع از فروش و پیشنهادات تخفیف،
پیگیری پس از فروش
افزایش آگاهی از برند و غیره.
هدف از برقراری تماس این است که از قبل مشخص شود.

این مقاله را مطالعه کنید  ژورنال

بازاریاب تلفنی کیست؟
یک نماینده فروش است که با مشتریان بالقوه تماس می گیرد و هدف آن فروش است. آنها یا توسط شرکتی استخدام می شوند که محصول آن را از طریق تلفن درخواست می کنند، یا توسط شرکت های مرکز تماس شخص ثالث که در خدمات بازاریابی تلفنی تخصص دارند.

دو نوع از این بازاریابی وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته می شود:

بازاریابی تلفنی ورودی
نوعی است که در آن شرکت، محصول یا خدمات خود را تبلیغ می‌کند و برای مشتریان علاقه‌مند شماره‌ای دارد که بازاریاب‌های تلفنی باید با آنها تماس بگیرند، یا برای ثبت سفارش، ثبت‌نام، یا تعیین وقت و غیره. بنابراین، در ورودی ، مشتری خودش تماس ها را آغاز می کند و علاقه خود را با شرکت نشان می دهد.

بهترین چیز در مورد  ورودی این است که مشتری در زمانی که برای او راحت باشد، با شرکت تماس می گیرد.

به عنوان مثال: اگر مشتری یک آگهی در روزنامه در مورد فروش اقلام الکترونیکی می بیند و فقط می خواهد در مورد تخفیف موجود اطلاعات بیشتری داشته باشد، مشتری فقط باید با بازاریاب تلفنی تماس بگیرد که در آنجا برای پاسخ به سؤالات موجود است. مشتری دارند.

بازاریابی تلفنی برون مرزی
برون مرزی نوعی است که در آن بازاریاب تلفنی استخدام شده توسط شرکت  با مشتریان بالقوه تماس می گیرد و از یک اسکریپت مناسب پیروی می کند. در این حالت، وی با هدف بستن فروش مستقیماً با مشتری تماس می گیرد. همه از چنین تماس هایی آگاه هستند، زیرا به زندگی روزمره ما مربوط می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  هوش مصنوعی

به عنوان مثال، به تماس های دریافت شده برای به روز رسانی طرح اینترنت خود برای دریافت اینترنت سریعتر و بهتر فکر کنید، این نمونه ای از بازاریابی تلفنی است.

Robo Calling چیست؟
Robo Calling یکی از نسخه‌های بسیار مزاحم آن است که شامل استفاده از پیام‌های از پیش ضبط‌شده، یعنی زمین‌های فروش است که برای پخش برنامه‌ریزی شده‌اند، از طریق دستگاه شماره‌گیری خودکار. این دستگاه می تواند در یک روز با افراد زیادی تماس بگیرد.

همانطور که همه ما می دانیم، آن گاهی اوقات آزاردهنده به نظر می رسد و تماس ها نیز به عنوان هرزنامه یا کلاهبرداری از طریق شبکه مخابراتی گزارش می شود، نیاز به واکنش های منفی برای متوقف کردن این روش بازاریابی را برانگیخته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟