آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ ، استفاده داخلی و داده های خارجی که از طریق مکالمات آنلاین و فناوری هایی مانند هوش مصنوعی استخراج می شوند، می توانند به مرحله “پرسش و تحقیق” رویکرد علمی یک شرکت به استراتژی های بازاریابی کمک کنند.
افزایش شخصی‌سازی محتوا، تنظیم هزینه‌های تبلیغات و پیاده‌سازی ربات‌های چت، همگی می‌توانند روش‌های موثری باشند که شرکت‌ها می‌توانند فرضیه‌های مختلف را آزمایش کنند.
هنگامی که داده‌های خود را بررسی کردید و استراتژی‌های مختلف را آزمایش کردید تا ببینید کدامیک با اهداف و اهداف کسب‌ و کار شما مطابقت دارند، می‌توانید به ساختن و گسترش این تاکتیک‌ها ادامه دهید تا به روش‌هایی که به بهترین شکل برای کسب‌وکار شما مناسب است، نوآوری کنید.
حتی با وجود همه عدم قطعیت های سال 2020، این زمان ایده آلی برای ایجاد یا اصلاح استراتژی دیجیتال مارکتینگ است، نه تنها موقعیت کسب و کار شما را برای بازگشت موفقیت آمیزتر، بلکه برای آماده شدن برای دنیایی که حتی سریعتر در حال تکامل است، آماده شوید.

تا آنجا که به یک بیماری همه گیر جهانی تبدیل شده است، همه ما تغییرات شخصی و حرفه ای مهمی ایجاد کرده ایم. تأثیر چشمگیر این همه گیری بر کسب و کارها و استراتژی های بازاریابی در سراسر صنایع را نمی توان دست کم گرفت. اما از آنجایی که ترجیحات مشتری و عادات خرید دائماً در حال تغییر هستند و با سرعتی حتی سریع‌تر تغییر می‌کنند، چگونه کسب‌وکار شما می‌تواند ادامه پیدا کند؟

با توجه به عدم اطمینانی که در آن قرار داریم، برنامه ریزی برای آینده می تواند مانند تمرینی بیهوده به نظر برسد، اما همچنین فرصتی طلایی برای نشان دادن انعطافی است که در استراتژی بازاریابی خود ایجاد کرده اید. در اینجا روش‌هایی وجود دارد که شما و شرکتتان می‌توانید از یک رویکرد علمی برای کمک به ایجاد یا گسترش یک استراتژی بازاریابی چابک، مبتنی بر فناوری استفاده کنید.

آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استفاده از روش علمی برای آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

1) سوال بپرسید و تحقیق کنید

مقدار داده ای که در اختیار دارید نباید محدودیتی داشته باشد. از تجزیه و تحلیل پیشگویانه گرفته تا مکالمات آنلاین، بینش های باورنکردنی برای تجزیه و تحلیل آماده هستند. در اینجا چند نمونه هستند:

هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل پیش بینی- آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

مدل‌سازی بحران مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) و تحلیل‌های پیش‌بینی‌کننده از مدل‌سازی داده‌های زمان واقعی برای ایجاد تصویر دقیق‌تری از آنچه در آینده انتظار می‌رود، استفاده می‌کنند.

استفاده از نقاط داده داخلی نزدیک به 9 ماه مانند معیارهای تجاری از جمله ترافیک وب، ترافیک رسانه های اجتماعی، نرخ تبدیل، معیارهای خدمات مشتری، و مقایسه آنها با فروش، و همچنین داده های در دسترس عموم در مورد COVID-19 (مثلاً ، میزان عفونت و بستری شدن در بیمارستان بر اساس جغرافیا)، می توانید یک عکس فوری قوی از اینکه چگونه فروش شما تحت تأثیر تغییرات رفتار خرید در طول همه گیری قرار گرفته است، ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

سپس، با در نظر گرفتن این نقاط داده و برون یابی آنها در یک یا دو سال مالی آینده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می توانند موارد زیر را در اختیار شما قرار دهند:

. پیش‌بینی‌های پیش‌بینی فروش دقیق‌تر و مبتنی بر داده‌ها بر اساس سناریوهای بحران در مناطق جغرافیایی مختلف.
. تجزیه و تحلیل ریزش و حفظ مشتری پیش بینی شده؛
. ارزیابی های مناسب بازاریابی و اثربخشی تبلیغات؛
. تجزیه و تحلیل روند فروش محصول خاص؛ و
. بینش و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی در رسانه های اجتماعی، تجربه مشتری و احساسات مشتری.

سپس می توانید از این خروجی ها برای تنظیم استراتژی بازاریابی خود در حین حرکت استفاده کنید. داده ها بر اساس داده ها ساخته می شوند و مدل های شما با گذشت زمان بهتر می شوند.

مکالمات آنلاین

نگاه کردن به مکالمات آنلاین – چه کسی در زمان واقعی در مورد چه چیزی صحبت می کند و در کجا قرار دارد – می تواند به شما کمک کند تا تلاش های بازاریابی دیجیتال را متمرکز کنید و با مشتریان قبلی، فعلی و آینده تعامل کنید.

با استفاده از ابزارهای شنود اجتماعی، به رسانه های اجتماعی و کانال های دیجیتال خود نگاه کنید تا ببینید مشتریان در مناطق جغرافیایی مختلف یا عمودی در مورد چه چیزی صحبت می کنند یا از آنها می پرسند، و استراتژی خود را برای حمایت بهتر از آنها تغییر دهید – خواه این به روز رسانی های اطلاعاتی بیشتر باشد، تبلیغات ویژه بحران، یا حتی پست های سرگرم کننده در رسانه های اجتماعی که نشان می دهد کارکنان شما چگونه فاصله اجتماعی را رعایت می کنند.

شما همچنین می توانید شروع به شناسایی و ایجاد یک استراتژی تأثیرگذار مبتنی بر داده با استفاده از همان بینش شنیداری اجتماعی کنید: مقامات در فضای شما و برای مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ آیا در طول همه گیری همه گیر تغییر کرده است؟ آیا نیازهای مخاطبان شما تغییر می کند و احساسات آنها چگونه تغییر می کند؟

ممکن است روندهای فصلی مرتبط با موارد COVID-19 را در یک منطقه جغرافیایی مشاهده کنید، جایی که احساسات از تابستان به زمستان تغییر می‌کند و سپس می‌توانید از آن احساسات برای نرم‌تر کردن یا تقویت پیام‌ها یا استفاده از انواع مختلف تأثیرگذاران استفاده کنید.

در آخر، به کانال های اجتماعی رقبای خود نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که آنها در طول همه گیری چه می کنند و چگونه از مشتریان خود مراقبت می کنند یا به آنها خدمات می دهند. اگر می بینید که تعدادی از مشتریان چیزی را درخواست می کنند که یک رقیب نمی تواند ارائه دهد، ممکن است فرصتی برای شما باشد که خلاء را با ابزار جدید یا تغییر موقعیت در اطراف محصولات و خدمات خود پر کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بهبود روابط با مشتری
آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2) فرضیه بسازید و آن را آزمایش کنید- آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

وقتی به سؤالاتی که می‌پرسید نگاه کردید، وقت آن است که راه‌حل‌های بالقوه را آزمایش کنید، مانند راه‌هایی برای افزایش شخصی‌سازی، تنظیم هزینه‌های تبلیغاتی و پیاده‌سازی ربات‌های چت.

شخصی سازی محتوا

شما می دانید که باید محتوای مناسب را در زمان مناسب به مشتری مناسب برسانید. قبل از همه‌گیری، شخصی‌سازی مربوط به عادات خرید و خریدهای قبلی بود – که هنوز هم مفید هستند. اما در شرایط همه گیر، عادات خرید بسیار متفاوت است، و خریدهای قبلی ممکن است نشانه ای از خریدهای آینده نباشد (عجله بزرگ دستمال توالت در مارس 2020 را به خاطر دارید؟).

اکنون، به داده‌هایی کاملاً ویرایش‌شده نیاز دارید که به شما کمک کند بفهمید: مشتری شما کیست، چند بار با آنها تماس گرفته‌اید، و در چه کانال‌هایی؟ چه خرده‌فروش باشید و چه فروشنده B2B، داشتن یک دید کامل از نقاط تماس یکپارچه خود به شما امکان می‌دهد تا سرنخ‌ها را به سرد یا گرم دسته‌بندی کنید و پیام‌های متنی ایجاد کنید که احتمال تبدیل آن‌ها بیشتر است.

در فروش B2B، “بازاریابی مبتنی بر حساب” یک کلمه پر سر و صدا است، اما هر بازاریاب می تواند اصول اصلی را اعمال کند:

. برای اصلاح مشتریان هدف، به داده‌های تعامل وب شخص اول ناشناس و داده‌های هدف شخص ثالث از یک سرویس ABM مانند DemandBase ضربه بزنید. هزینه کمتر سرنخ ها و تعامل بیشتر را خواهید دید.
. این به نوبه خود به شما امکان می‌دهد ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده، ارتباط اجتماعی و تماس‌های تلفنی بیشتری ایجاد کنید و رها کردن را مجدداً هدف‌گیری کنید.
. از داده‌های گذشته در ترکیب با داده‌های قصد خریدار استفاده کنید تا تلاش‌های حفظ خود را افزایش دهید، و بر مشتریان فعلی تمرکز کنید تا محصولات جدیدی را به آنها بفروشید و به آنها بفروشید که منطقی است – نه فقط برای آنچه خریداری کرده‌اند، بلکه برای آنچه که خریده‌اند. آنلاین جستجو کرده اند.

هزینه تبلیغات

بسیاری از کسب‌وکارها تبلیغات خود را از روزنامه‌ها و مجلات، رادیو و تلویزیون آنلاین و چاپی بیرون کشیده‌اند، زیرا در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد که بازدهی زیادی داشته باشند (مخصوصاً اگر تبلیغات برای زمان‌ها ناشناخته به نظر می‌رسند).

درعوض، تبلیغات دیجیتال می‌تواند راهی آسان‌تر، مؤثرتر و گاهی کم‌هزینه‌تر برای بهینه‌سازی هزینه‌های تبلیغات شما و حفظ کسب‌وکارتان در ذهن مشتریان باشد، به‌ویژه اگر به سمت خدمات جدید رفته‌اید یا پیام‌هایی برای انتقال پاسخ همه‌گیر خود دارید.

تاکتیک‌هایی مانند Google Ads و پست‌های تقویت‌شده فیس‌بوک امکان هدف‌گیری مناطق جغرافیایی خاص، از جمله سایر اطلاعات جمعیتی، را فراهم می‌کنند و راه‌هایی برای تجزیه و تحلیل تعداد مشتریانی که روی تبلیغ شما کلیک کرده‌اند، جمعیت‌شناسی آن مشتریان و اینکه آیا آنها اقداماتی را بر اساس تبلیغات خاص انجام داده‌اند ارائه می‌دهند.

این نقاط داده اضافی که به تجزیه و تحلیل های موجود شما، از جمله رفتار مشتری و داده های هدف اضافه شده است، می تواند تصویر کامل تری از خریدار شما ارائه دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت و تنوع گرایش های دیجیتال مارکتینگ

چت ربات ها

در حالی که ربات‌های چت برای هر تجارت یا چالش مشتری مناسب نیستند، می‌توانند یک توقف عالی برای استفاده در دوره‌هایی با حجم بسیار بالا باشند – مانند زمانی که همه در حال خرید آنلاین هستند. مشتریان به استفاده از ابزارهایی مانند فیس‌بوک مسنجر و توییتر برای تعامل با برندها عادت کرده‌اند و اغلب انتظار دارند ظرف چند دقیقه پاسخ دهند.

اگر نمی‌توانید برای پاسخگویی به این حجم‌ها به سرعت بالا بروید، می‌توانید به سرعت ربات‌های گفتگوی if-this-then-t آن را برای رسیدگی به سؤالات ساده اما رایج راه‌اندازی کنید. به عنوان مثال، مشتریان ممکن است بپرسند “پاسخ شما به همه گیری چه بوده است؟” یا «چگونه خدمات من تحت تأثیر COVID-19 قرار خواهد گرفت؟»

یک ربات چت می‌تواند فوراً سؤال را تجزیه و تحلیل کند، کلمات کلیدی و عبارات خاصی را شناسایی کند، و پیوند یا برگه اطلاعاتی را با پیام‌های شرکت در مورد همه‌گیری برای آنها بفرستد – تجربه مشتری را با دریافت پاسخ‌های از پیش تعیین‌شده سریع‌تر از انتظار برای انسان، بهبود می‌بخشد.

اگر قبلاً چت‌بات‌ها را پیاده‌سازی کرده‌اید و نتایج را دوست دارید، احتمالاً به دنبال حوزه‌های دیگر اتوماسیون هستید. ربات‌ها می‌توانند ردیابی سفارش، به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ وضعیت، پردازش سفارش، صورت‌حساب و بسیاری از فرآیندهای باطنی دیگر را مدیریت کنند.

ابزارهای اتوماسیون بازاریابی پیشرفته می‌توانند داده‌ها، شخصی‌سازی و استراتژی‌های اتوماسیون شما را برای یک تجربه مشتری بی‌نظیر گرد هم آورند. فرصت‌های اتوماسیون برای بازاریاب باهوشی که مایل به سرمایه‌گذاری زمان و آزمایش در آنها هستند، همچنان در حال رشد هستند.

آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ
آزمایش استراتژی های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3) نتیجه گیری کنید و به جمع آوری داده ها و تنظیم استراتژی خود ادامه دهید

هنگامی که داده‌های خود را بررسی کردید و استراتژی‌های مختلف را آزمایش کردید تا ببینید کدامیک با اهداف و اهداف کسب‌وکار شما مطابقت دارند، می‌توانید به ساختن و گسترش این تاکتیک‌ها ادامه دهید تا به روش‌هایی که به بهترین شکل برای کسب‌وکار شما مناسب است، نوآوری کنید.

این جایی است که چابکی شما وارد عمل می شود: با تجزیه و تحلیل مداوم آنچه که داده ها به شما می گویند، می توانید استراتژی خود را تغییر دهید و اصلاح کنید.

حرکت رو به جلو

شکی نیست که هفته ها و ماه های آینده برای بازاریابان چالش برانگیز خواهد بود. ابهامات فراوانی وجود دارد، از اینکه چگونه می‌توانیم شیوع ویروس کرونا را مهار کنیم، تا اینکه در یکی دو سال آینده چه شکلی خواهد بود انتقال‌های فدرال و ایالتی، تا جایی که مصرف‌کنندگان دلارهای خود را با بسیاری از افراد بیکار خرج می‌کنند.

با این حال، این زمان ایده‌آلی برای ایجاد یا اصلاح استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال است، نه تنها موقعیت کسب‌وکارتان را برای بازگشت موفقیت‌آمیزتر، بلکه برای آماده شدن برای دنیایی که حتی سریع‌تر در حال تکامل است، آماده شوید. اگر مطمئن نیستید که چگونه می توانید ابزارها و فناوری های دیجیتال را شروع کنید، به دنبال شرکا و مشاوران قابل اعتمادی باشید که می توانند شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟