مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک ، تغییر قابل توجهی در نحوه استفاده کسب‌ و کارهای کوچک از بازاریابی ایجاد شده است و تلاش‌های بازاریابی سنتی مانند چاپ و بیلبوردها یک گام به عقب برمی‌دارند. کسب‌وکارهای بیشتری به مزایای بازاریابی دیجیتال پی می‌برند و منابع بیشتری را در خدمات دیجیتال مارکتینگ مانند SEO، PPC، بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کنند. صاحبان مشاغل در حال حاضر طیف گسترده ای از روش های بازاریابی دیجیتال را در اختیار دارند که می تواند متناسب با اهداف، بودجه یا صنعت آنها باشد.

منصفانه است که بگوییم بازاریابی دیجیتال به طور کامل نحوه ارتباط و تعامل کسب و کارها با مشتریان خود را تغییر داده است. با بیشتر شدن مشتریانی که در حال جستجو و خرید آنلاین نسبت به قبل هستند، بازاریابی دیجیتال بسیار مهم شده است. در اصل، به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا برند خود را در زمان مناسب و در مکان مناسب به صورت مقرون‌به‌صرفه و قابل اندازه‌گیری در مقابل مخاطبان هدف خود قرار دهند.

بنابراین، بازاریابی دیجیتال چه چیزی برای شما به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک یا متوسط دارد؟

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک
مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک – کالج نوین

مزایای بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچک

1. بازاریابی دیجیتال، کسب و کار شما را به صورت آنلاین پیدا می کند

سرمایه گذاری در خدمات دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما بسیار مهم است. اگر مشتریان فعلی یا بالقوه نتوانند شما را به راحتی آنلاین پیدا کنند، احتمالاً به سراغ کسب و کار دیگری خواهند رفت. این ماهیت تجارت امروزی است. اگر کسی بخواهد درباره برند شما اطلاعات بیشتری کسب کند، احتمالاً به صورت آنلاین درباره شما تحقیق می کند. شاید آنها به دنبال بررسی هستند تا ببینند آیا شرکت شما برای آنها مناسب است یا خیر.

تا سال گذشته، حدود 36 درصد از مشاغل کوچک بدون وب سایت کار می کردند. بدون حضور آنلاین، مشتریان بالقوه ممکن است تصور کنند که شما قانونی نیستید یا ممکن است شما را جدی نگیرند. نتیجه این است که آنها به جای آن یک رقیب را انتخاب می کنند.

انتظارات مصرف کنندگان در دنیای دیجیتال امروزی تغییر کرده است. مشتری معمولی تمایل دارد یک محصول یا خدمات را به صورت آنلاین جستجو کند که احتمالاً از Google شروع می شود. اگر وب سایت یا حضور در رسانه های اجتماعی نداشته باشید، رقابت تقریبا غیرممکن خواهد بود.

بازاریابی دیجیتال به ترویج کسب و کارهای کوچکتر کمک می کند به گونه ای که به آنها اجازه می دهد با برندهای معتبر رقابت کنند.

2. اندازه گیری عملکرد کمپین های بازاریابی آسان تر است

برخلاف بازاریابی سنتی، بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که عملکرد کمپین های خود را در زمان واقعی نظارت کنید. برای جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل نتایج، لازم نیست تا پایان کمپین خود صبر کنید. با دسترسی به اطلاعات به موقع از طریق ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس، می توانید اثربخشی استراتژی خود را بررسی کرده و بر اساس آن تغییراتی ایجاد کنید.

توانایی به دست آوردن این بینش ارزشمند در کمپین دیجیتالی به شما امکان می دهد سریع پاسخ دهید. شما می توانید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را مطابق با نیازهای مشتریان خود تطبیق داده و اصلاح کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  قلب دیجیتال مارکتینگ

همچنین اندازه گیری موفقیت یک کمپین بازاریابی دیجیتال بسیار ساده تر است. شما به راحتی می توانید معیارهایی مانند تعامل و تبدیل را ردیابی کنید، که تعیین دقیق آن برای بازاریابی سنتی، مانند تبلیغات چاپی، بسیار دشوارتر است. با دیجیتال مارکتینگ، می توانید نتایج را در عرض چند ساعت مشاهده کنید، خواه تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما، تعداد افرادی که روی تبلیغات شما کلیک می کنند یا میزان تعاملی که در پست های رسانه های اجتماعی خود داشته اید.

3. بازاریابی دیجیتال می تواند سوالات بیشتری را به صورت آنلاین برای شما دریافت کند- مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

به دست آوردن مشتریان بیشتر برای رشد کسب و کار شما از نظر درآمد و سود ضروری است. راه های مختلفی برای دستیابی به مشتریان از طریق بازاریابی دیجیتال وجود دارد، از وب سایت ها گرفته تا بازاریابی ویدیویی و رسانه های اجتماعی.

همچنین به شما کمک می کند تا مشتریان تلفن همراه را جذب کنید، که یک بازار بزرگ و به سرعت در حال رشد است. در پایان سال گذشته، در سال 2020، دستگاه های تلفن همراه (به غیر از تبلت ها) 52.6٪ از ترافیک وب سایت جهانی را ایجاد کردند. در سال 2009، این مقدار 0.7٪ بود. بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا از این ترافیک سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید که از دست نمی دهید.

دیجیتال مارکتینگ پلت فرمی را ارائه می دهد تا توضیح دهد که چرا مشتریان شما باید کسب و کار شما را انتخاب کنند و چرا محصولات و خدمات شما به آنها کمک می کند.

4. بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند که برندسازی مجدد کنید- مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

تغییر نام تجاری یک کسب و کار کوچک که در حال توسعه آن بوده اید می تواند یک تصمیم و کار دلهره آور باشد. ممکن است در این ایده تردید کنید. با این حال، حتی اگر تغییر نام تجاری می تواند طاقت فرسا باشد، می تواند مزایای زیادی نیز ارائه دهد، از دمیدن زندگی جدید در کسب و کار شما تا تغییر دیدگاه مخاطب هدف شما از شما.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک شرکت ممکن است به تغییر نام تجاری فکر کند، مانند تغییر نام تجاری که ممکن است قدیمی شده باشد، متمایز کردن بیشتر یک برند از رقبای خود یا منعکس کننده تغییر در خط محصول شما.

چنین موردی در مورد ROCCIA، بزرگترین خرده‌فروش مستقل کاشی در شمال انگلستان بود. این شرکت می خواست از Tile Mart به Roccia منتقل شود تا خدمات و محصولات پیشرفته را منعکس کند. با این حال، چالش این بود که اطمینان حاصل شود که آنها اعتباری را که در طول 20 سال ایجاد کرده بودند از دست نمی دهند. برای انجام این کار، یک استراتژی بازاریابی محتوا با هدف مخاطبان جدیدی که ROCCIA می‌خواست هدف قرار دهد، ایجاد کردیم و یک کمپین روابط عمومی دیجیتال که توسط بسیاری از نشریات انتخاب شد.

پس از حفظ 100% اقتدار و رتبه‌بندی و افزایش 254% ترافیک پست‌های وبلاگ، منصفانه است که بگوییم یک کمپین دیجیتالی خوب می‌تواند به کسب‌وکار کمک کند تا با تغییر نام تجاری خود، چشم‌انداز جدیدی را دنبال کند.

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک
مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک – کالج نوین

5. وب سایت شما یک دستگاه فروش 24 ساعته است- مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

برای یک شرکت کوچک یا متوسط، حفظ در بودجه ضروری است. سرمایه‌گذاری روی کارکنان برای ارتقای خدمات و محصولات شما می‌تواند در درازمدت پرهزینه‌تر باشد. در حالی که ممکن است مجبور باشید برای رشد کسب و کار خود مقداری پول برای تلاش های فروش خرج کنید، داشتن حضور آنلاین قوی می تواند به شما کمک کند فروش را افزایش دهید و به طور موثرتری به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

یک وب سایت با طراحی خوب در هر ساعت از روز، هر روز از سال برای شما «کار خواهد کرد» و به مشتریان بالقوه در آن سوی دنیا اجازه می دهد تا به راحتی خدمات و محصولات شما را خارج از ساعات اداری مرور کنند. این بدان معناست که در حالی که تیم فروش شما فعال است، وب سایت شما همچنان سخت کار می کند و به کسب و کار بیشتر کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  هزینه آژانس دیجیتال مارکتینگ

6. مقرون به صرفه است- مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک بودجه‌ای برای استفاده از خدمات بازاریابی سنتی پرهزینه مانند تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردی ندارند، و این امر آنها را برای رقبای با بودجه‌های بازاریابی بزرگ‌تر در مضیقه قرار می‌دهد. فقط برندهای معروف می توانند این رویکرد را به طور منظم اتخاذ کنند، که به این معنی است که می توانند به راحتی بر بازار مسلط شوند.

خوشبختانه، بازاریابی دیجیتال یک گزینه مقرون به صرفه و مقرون به صرفه برای همه مشاغل است. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که به خوبی اجرا شده و به طور موثر هدفمند است می تواند با هزینه بسیار کمتری نسبت به بازاریابی سنتی به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کند. تنها با هدف قرار دادن کاربرانی که به طور فعال به دنبال خدمات یا محصولات شما هستند، در هزینه و زمان صرفه جویی می کنید.

این امر باعث می شود تا کسب و کارهای کوچکتر وارد بازی شوند. این کسب‌وکارها با دادن منابعی که قبلاً فقط برای شرکت‌های بزرگ‌تر در دسترس بودند، اکنون این توانایی را دارند که برای همان ترافیکی رقابت کنند که بودجه‌های بازاریابی بسیار بیشتری دارند.

7. شما به راحتی می توانید بازگشت سرمایه خود را مدیریت کنید

دلیل سرمایه گذاری شرکت ها در بازاریابی ساده است: آنها می خواهند سود را به حداکثر برسانند. بازگشت سرمایه هدف نهایی است، چه از طریق استراتژی های سنتی و چه دیجیتال.

قبلاً اشاره کردیم که بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه است. با این حال، برای صاحبان کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به ROI بالایی برسند، بازاریابی دیجیتال نیز بدون هیچ شکی موفق بوده است.

ما می‌توانیم تقریباً تمام جنبه‌های کمپین‌ها، رتبه‌بندی‌ها، تبدیل‌ها، سرنخ‌ها یا ترافیک مشتریانمان را با خدمات بازاریابی دیجیتال خود دنبال کنیم. ابزارهای تحلیلی به ما این امکان را می‌دهند که روی آنچه که کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند تمرکز کنیم و ما را قادر می‌سازد تا از بودجه بازاریابی موجود به طور موثر استفاده کنیم. به بیان ساده، ما می‌توانیم از خرج کردن پول در مناطقی که کار نمی‌کنند صرف نظر کنیم و روی آنچه که احتمالاً منجر به افزایش بازگشت سرمایه می‌شود تمرکز کنیم.

وقتی صحبت از تبلیغات پولی به میان می‌آید، ROI – یا معمولاً ROAS – اغلب KPI اصلی است، مخصوصاً برای مشاغل تجارت الکترونیک. ROAS (هزینه برگشتی در آگهی) با تقسیم هزینه تبلیغات بر درآمد ایجاد شده توسط تبلیغات پیدا می شود.

این نه تنها به شناسایی زمینه‌های بهینه‌سازی کمک می‌کند، بلکه اجازه می‌دهد تا با استفاده از داده‌های ارائه‌شده تصمیم‌گیری شود، مانند اینکه چقدر پول باید در کجا تخصیص داده شود. ROAS اساساً اندازه می‌گیرد که چقدر از هزینه تبلیغات خود را به درآمد برمی‌گردانید.

8. بازاریابی دیجیتالی باعث ایجاد آگاهی از برند می شود

دیجیتال مارکتینگ به طور کامل شیوه تعامل تجارت با مشتریان فعلی و بالقوه را احیا کرده است. آنها را به یکباره برای مشتریان جدید در دسترس و برای مشتریان فعلی آشنا و قابل تشخیص کرده است. بنابراین چگونه در دسترس بودن به آگاهی از برند کمک می کند؟

اولاً، بازاریابی دیجیتال به ابزاری فوق‌العاده مؤثر برای ایجاد اعتماد و تقویت روابط بلندمدت تبدیل شده است. مهم است که هنگام برقراری ارتباط با مخاطبان خود از پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. با ارسال منظم پست، پاسخ سریع به سوالات و پرس و جوها، و پاسخ به نظرات و نظرات – مثبت و منفی – شما اساساً وفاداری به برند را بهبود می بخشید و در نتیجه آگاهی از برند را افزایش می دهید. شما به مشتریان نشان می دهید که به آنچه می گویند و فکر می کنند اهمیت می دهید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید آگاهی از برند را از طریق بازاریابی محتوای برنامه ریزی شده استراتژیک که شخصیت و انگیزه های برند شما را منعکس می کند، بهبود بخشید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 دلیل اهمیت دیجیتال مارکتینگ

محتوایی که با در نظر گرفتن مخاطب هدف شما ایجاد می شود، می تواند اطمینان حاصل کند که برند شما قابل اعتماد و قابل دسترس است. نوشتن مقاله‌ها و پست‌های وبلاگی که علایق و نکات دردناک آن‌ها را منعکس می‌کند و به آنها اشاره می‌کند، مشارکت بیشتر را تشویق می‌کند و شما را به عنوان یک متخصص در صنعت خود برجسته می‌کند.

این رویکردی است که ما با مشتری خود، کلینیک پوست زیبایی، در پیش گرفته ایم. ما با دقت یک استراتژی محتوایی ایجاد کرده‌ایم که آن‌ها را به عنوان صدایی معتبر در بخش لوازم آرایشی و بهداشتی معرفی کرده است که از طریق وبلاگ‌های خوب تحقیق و نوشته‌شده به دست آمده است، که با آموزش دادن به سلامتی خود به اعتماد در میان بیماران بالقوه کمک کرده است.

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک
مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک – کالج نوین

9. هدف گیری مخاطب خاص- مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

شکل‌های سنتی بازاریابی زمانی به معنای حمایت مالی از یک آگهی در زمان استراحت یک برنامه تلویزیونی پربیننده و امید به دستیابی به مخاطب مناسب بود. خوشبختانه، دیجیتال مارکتینگ امکان هدف گذاری مخاطبان بسیار خاص تری را فراهم می کند. وقتی صحبت از کمپین‌های بازاریابی به میان می‌آید، دیگر «یک اندازه برای همه» نیست. اکنون می توان بسیار شخصی تر شد. می‌توانید کمپین‌ها را با توجه به جمعیت‌شناسی خاص، مانند سن، مکان، علایق و جنسیت، تنظیم کنید و آنها را مؤثرتر کنید.

10. افزایش نرخ تبدیل

یکی از بهترین چیزها در مورد پیاده سازی دیجیتال مارکتینگ این است که دیگر نیازی نیست مردم برای فروش شما به فروشگاه فیزیکی شما بیایند. اکنون برای تبدیل مشتریان آنلاین به چند کلیک نیاز است. وب سایت شما فروشگاه شماست. باید به مشتریان بالقوه هر آنچه را که در مورد محصول و خدمات شما باید بدانند ارائه دهد تا بتوانند تصمیمات آگاهانه ای در مورد خرید و پرس و جو بگیرند.

فرقی نمی‌کند برای تبلیغات حمایت‌شده فیس‌بوک یا Google Ads پول خرج کنید، می‌توانید کدهای منحصربه‌فردی را جاسازی کنید که به شما امکان می‌دهد ببینید چه کسی، چه زمانی و چگونه مردم تبلیغ شما را دیده‌اند، و همچنین کارهایی که بعد از این کار انجام داده‌اند. آیا آنها از وب سایت شما بازدید کردند؟ و اگر بله، کدام صفحه را مشاهده کردند؟ آیا آنها محتوا را دانلود کردند؟ سفارش بدهید؟ با بازاریابی دیجیتال، می توانید نرخ تبدیل خود را کنترل کنید تا ببینید کدام سرنخ ها به درآمد تبدیل می شوند.

به طور خلاصه

برای اینکه بازاریابی دیجیتال واقعاً برای کسب و کار شما کارساز باشد، به استراتژی نیاز دارید که از منابع در دسترس شما استفاده کند. بسیاری از کسب و کارها خدمات بازاریابی دیجیتال را تجربه می کنند، به عنوان مثال. استفاده از رسانه های اجتماعی و ارسال چند پست فیس بوک در اینجا و آنجا یا صرف مقداری پول برای سئو. برای اینکه واقعاً از قدرت بازاریابی دیجیتال بهره مند شوید، باید رویکرد جامع تری را اتخاذ کنید. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال کارآمد به معنای ایجاد ارتباط در همه کانال های دیجیتال و ایجاد یک کمپین جمعی و مشارکتی است. ادغام تمام پلتفرم های موجود راه طولانی را برای دستیابی به اهداف تعیین شده شما کمک خواهد کرد.

بدون حضور آنلاین، اکنون رقابت و رشد کسب و کار شما غیرممکن است. ما با مشتریان خود برای توسعه استراتژی های دیجیتالی کار می کنیم که ترکیبی نوآورانه از تجزیه و تحلیل و خلاقیت است. ما با هم کار می کنیم تا به طور یکپارچه استراتژی های بازاریابی دیجیتال نوآورانه و قوی ایجاد و اجرا کنیم که به رشد کسب و کار آنها کمک می کند.

می‌توانید کارهای خارق‌العاده‌ای که برای مشتریان خود انجام داده‌ایم را در صفحه مطالعات موردی ما مشاهده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید در مورد اینکه چگونه می‌توانیم به کسب و کار شما در رسیدن به پتانسیل آنلاین خود کمک کنیم، با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 17 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟