بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B ، با شنیدن کلمات “بازاریابی دیجیتال B2B” بلافاصله به بازاریابی خارجی و ارسال ایمیل به مشتریان احتمالی که کشف کرده اید فکر می کنید. اگرچه این مطمئناً کار می کند، اما معمولاً بهترین راه برای جذب مشتریان جدید نیست.

حالا، ما را اشتباه نگیرید، این نوع تکنیک ها مطمئناً در جعبه ابزار بازاریابی جای دارند. اما ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز در حال تکامل است. به عنوان مثال، هیچ کس هرگز تصور نمی کرد که وضعیت COVID-19 در عرض چند ماه 5 تا 10 سال تحول دیجیتالی را به ارمغان بیاورد.

به همین ترتیب، اگر نیاز به موفقیت در استراتژی های بازاریابی دیجیتال B2B خود دارید، باید خود را با آخرین روندهای عصر دیجیتال وفق دهید.

بازاریابی به شرکت های B2B تغییر کرده است. بسیاری برای یافتن راه حل هایی برای نقاط درد خود جستجوی گوگل انجام می دهند. بنابراین، شما باید یک ارائه‌دهنده راه‌حل فعال باشید تا یک پیش‌برنده واکنشی محصولات و خدمات خود به کسب‌ و کارهای آینده.

بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B
بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B – کالج نوین

بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای تجارت B2B

داشتن یک استراتژی مشخص برای بهبود ثمربخشی تلاش های بازاریابی دیجیتال B2B شما مهم است. در اینجا برخی از استراتژی های مهم بازاریابی دیجیتال B2B وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود قرار گرفتن در معرض دید خود استفاده کنید.

1. هدف گذاری تحقیق/دموگرافیک- بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

قدم اول این است که بفهمید جمعیت هدف شما چه کسانی هستند. هر استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B باید اهدافی داشته باشد زیرا امکان بازاریابی برای همه وجود ندارد. بنابراین، باید مخاطبان اصلی خود را مشخص کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  آمادگی برای بحران رسانه های اجتماعی ، 10 گام برای آماده شدن

اگر برای شما دشوار است که بفهمید از کجا شروع کنید، می توانید بر روی بخش مشتری متمرکز شوید. برای شروع، گوگل آنالیتیکس مکانی شگفت انگیز در مورد نحوه مصرف محتوای بازاریابی شما توسط کاربران و نحوه دسترسی شما به افرادی است که می خواهید. به عنوان یک آژانس B2B، باید درک قوی از محصولات/خدمات خود و نحوه کمک آنها به شرکت های دیگر داشته باشید. این همچنین به شما این امکان را می دهد که بهتر با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید.

2. یک وب سایت کاربر پسند داشته باشید

در بازار آنلاین امروزی، داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما مهم است. این چیزی بیش از یک چهره زیبا است زیرا به شما این فرصت را می دهد تا تخصص، کیفیت و راه حل های خود را به دنیای آنلاین نشان دهید.

وب سایت B2B شما احتمالاً اولین نقطه تماس برای بسیاری از مشتریان شما است. بنابراین اینکه چه چیزی به اشتراک می گذارید و چگونه آن را به اشتراک می گذارید بسیار مهم است.

اگر در حال حاضر یک وب سایت B2B دارید یا به دنبال بازسازی وب سایت خود هستید، در اینجا برخی از موارد ضروری آورده شده است.

. آیا محتوای صفحه فرود برای مخاطبان هدف شما نوشته شده است؟
. آیا کلمات کلیدی مهم را دارد؟
. آیا برای موبایل مناسب است؟
. آیا فراخوانی برای راهنمایی کاربران برای برداشتن گام بعدی دارد؟
. آیا عناصر اثبات اجتماعی مانند گواهینامه ها وجود دارد؟
. آیا برای سئو بهینه شده است؟ پیدا شدن در موتورهای جستجو یک قدم مهم است

اگر به نکات بالا نگاه می کنید و فکر می کنید که وب سایت فعلی شما نیاز به بهبود دارد، حتما این کار را انجام دهید. در واقع، اکثر وب سایت ها به طور منظم تنظیم می شوند تا اطلاعات را بهتر به مشتریان بالقوه نشان دهند. با توسعه یک کسب و کار، بهینه سازی یا اصلاح وب سایت هر 18 ماه یک بار مورد نیاز است.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

3. تاکتیک های قوی SEO

همانطور که در بخش بالا بحث شد، مخاطبان هدف شما باید بتوانند شما را پیدا کنند. اینجاست که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کار می کند. دارای 2 جزء اصلی است.

سئوی درون سایت – شامل بهینه سازی تمام معیارهای مهم مانند برچسب های عنوان، توضیحات متا، آدم خواری کلمات کلیدی، بهینه سازی تصویر، تگ های هدر و موارد دیگر برای بهبود شانس شما برای ایندکس شدن در موتورهای جستجو است.
سئوی خارج از سایت – تمام فعالیت‌هایی که در خارج از وب‌سایت شما انجام می‌شود تا رتبه‌بندی وب‌سایت را بهبود بخشد، مانند اظهار نظر، دسترسی افراد تأثیرگذار، ساخت لینک شکسته، نشانک‌گذاری اجتماعی و موارد دیگر.

همانطور که همه این فعالیت‌ها را به طور مداوم ادامه می‌دهید، ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد و موتورهای جستجو وب‌سایت شما را معتبر می‌بینند. این را می توان با نوشتن و ارسال مقالات با کیفیت در وب سایت نیز بهبود بخشید.

سئو یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی است که نباید نادیده گرفته شود زیرا بدون دریافت ترافیک با کیفیت به وب سایت خود، نمی توانید تجارت B2B خود را توسعه دهید.

بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B
بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B – کالج نوین

4. رسانه های اجتماعی

ممکن است استفاده از رسانه های اجتماعی را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B خود نادیده بگیرید. اما تقریباً 60 درصد از خریداران قبل از خرید چیزی، رسانه های اجتماعی را بررسی می کنند. این یکی از منابع قابل مراجعه برای ارجاع و توصیه است.

بنابراین، اگر در شبکه‌های اجتماعی در پلتفرم‌هایی مانند توییتر و اینستاگرام حضور نداشته‌اید، وقت آن است که شروع کنید. اگر زمان برای راه اندازی ندارید، می توانید بسته های شروع رسانه های اجتماعی را نیز خریداری کنید زیرا حجم کاری شما را کاهش می دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی، می توانید تصاویر جذابی مانند:

. اخبار و نکات صنعت
. نقاط درد و راه حل آنها
. داستان های موفقیت مشتری
. مطالعات موردی و کاغذ سفید
. توصیفات ویدیویی
. فیلم های آموزشی

یک نمونه عالی از حضور در رسانه های اجتماعی WeWork است. هر کاری که انجام می دهند در مورد فرهنگ کاری خود و به نوعی برای جذب مشتریان بالقوه به اشتراک می گذارند.

5. کمپین های PPC

اگر بودجه بازاریابی کافی دارید، می توانید PPC را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B خود بگنجانید.

سئو و محتوا به شما کمک می کند در دراز مدت به نتایج مورد نیاز خود برسید. با این حال، اگر دوست دارید نتایج را به سرعت ببینید، کمپین های PPC یک گزینه عالی هستند.

PPC فرصت‌های باورنکردنی را باز می‌کند که به شما کمک می‌کند توجه مخاطبان هدف خود را که ممکن است درباره محصولات یا خدمات شما اطلاعاتی پیدا نکرده باشند، جلب کنید.

متأسفانه، بزرگترین مشکلی که شرکت ها ایجاد می کنند، راه اندازی کمپین های PPC یا گروه های تبلیغاتی برای همه محصولات یا خدمات خود است. آنها به درستی تقسیم بندی نمی کنند و بنابراین نتایج مورد انتظار را دریافت نمی کنند. بنابراین، دریافت کمک حرفه ای همیشه بی خطر است. اگر بودجه دارید، می توانید یک متخصص PPC نیز استخدام کنید.

بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B
بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B – کالج نوین

افکار نهایی

یک راه آسان برای شروع استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B خود، تهیه فهرستی از تمام دارایی های دیجیتال وب سایت ها، وبلاگ ها و صفحات رسانه های اجتماعی است. به تجزیه و تحلیل خود وارد شوید و دارایی هایی را که به شما در ایجاد سرنخ یا بستن فروش کمک کرده است، بیابید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟