بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ

بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ

بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ ، یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق به کاربران بالقوه می رسد، با آنها طنین انداز می شود و یک ارتباط پایدار ایجاد می کند. با این حال، فهمیدن چگونگی ایجاد این ارتباط معنادار می تواند یک چالش باشد. وقتی به دنبال الهام گرفتن هستید، هرگز انتخاب بدی نیست که به برخی از بهترین کمپین های دیجیتال مارکتینگ در آنجا نگاه کنید و ببینید که چگونه آن را به درستی انجام داده اند.

در اینجا بهترین انتخاب ما از برخی از بهترین کمپین های بازاریابی دیجیتال از جمله نتایج، چرایی دوست داشتن آنها و نکات کلیدی برای شروع شما آورده شده است.

بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ
بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟- بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی در فضای مجازی و آنلاین هستند که با برنامه و هدفی مشخص و به منظور انتقال پیامی واحد و جذب بازدید بالاتر، افزایش تعامل کاربران با کسب و کار مورد نظر و در نتیجه فروش هر چه بیشتر انجام می گردند. جهت اجرا و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال از انواع رسانه‌های دیجیتالی نظیر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، تبلیغات پوستر و بنری و مورادی از این قبیل استفاده می کنند.

5 بهترین کمپین بازاریابی دیجیتال

1. لگوهای “بازسازی جهان”

لگو برای تبلیغات خلاقانه (و همچنین ساخت وسایل) ساخته شده است. اخیراً شرکت دانمارکی اسباب‌بازی اولین کمپین بازاریابی خود را پس از 30 سال راه‌اندازی کرده است.

ما آن را دوست داریم زیرا
لگو در تبلیغات خود فراتر از صنعت اسباب بازی به چالش های جهانی نگاه می کند. همانطور که تبلیغ را تماشا می کنید، به طور اتفاقی متوجه چندین موضوع می شوید که در پس زمینه قاب شده اند. این تبلیغ بر روایت «بازسازی» متمرکز است تا مردم را تشویق کند تا در مورد چگونگی بهبود خود و محیط اطرافشان فکر کنند. با سرگرم ماندن و استفاده از تصاویر و آهنگ هایی که کاربران را به یاد تبلیغات اصلی لگو می اندازد، هم برای مخاطبان مسن و هم برای مخاطبان جوان تر جذاب است.

این تبلیغ بیش از 11 میلیون بازدید آنلاین به دلیل موضع جسورانه اش در مورد مسائل اجتماعی که داستان برند را در سال های آینده شکل خواهد داد، دریافت کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022

غذای آماده کلیدی
مصرف گرایی اخلاقی در حال رشد است. نشان دهید که به چالش هایی که مخاطبان با آن مواجه هستند اهمیت می دهید و خود را از رقبا متمایز کنید. داستان سرایی را در کمپین های خود بگنجانید تا آنها را به یاد ماندنی تر کنید.

2. ژیلت “بهترین مردانی که می توانند باشند”

ژیلت یک موضوع اجتماعی خاص را در نظر گرفت، پیامی قدرتمند منتشر کرد و آن را در روایت برند خود گنجاند. ژیلت در تبلیغ «ما باور داریم: بهترین مردان می‌توانند باشند» با مردانگی سمی روبرو می‌شود و در عین حال متواضعانه اشاره می‌کند که شعار 30 ساله آن‌ها «بهترین مردانی که می‌توانند باشند» در واقع بخشی از مشکل بود.

ما آن را دوست داریم زیرا
این آگهی شجاعانه هنجارهای جنسیتی را به چالش می کشد و در عین حال کاستی های قبلی ژیلت را تأیید می کند. کمپین بازاریابی چند کانالی شامل #TheBestMenCanBe در اینستاگرام و توییتر است. ژیلت داستان های محوری در وب سایت خود دارد که چالش هایی را که بسیاری از مردان با آنها دست و پنجه نرم می کنند، می پذیرد و عادی می کند. این برند حتی یک میلیون دلار در سال به مدت سه سال به سازمان‌های غیرانتفاعی که به مردان کمک می‌کنند به بهترین شکل ممکن دست یابند، اختصاص داده است.

بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ
بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

این تبلیغ بیش از 36 میلیون بازدید آنلاین جمع آوری کرد و کمپین توییتر آنها به لطف بحث و پتانسیل اشتراک گذاری، هزاران لایک و ریتوییت دریافت کرد.

غذای آماده کلیدی
ژیلت شکست های گذشته خود را در حرکت رو به جلو تصدیق کرد. با انجام این کار، آنها اعصاب مخاطبان هدف خود را که به موضوعات مرتبط بودند، ضربه زدند. ژیلت از هشتگ #TheBestMenCanBe برای شروع مکالمه در رسانه های اجتماعی و جذب مخاطبان جدیدی که ممکن است قبلاً با پست های آنها درگیر نبوده اند، استفاده کرد. این تأثیر ماندگاری داشت زیرا مردم مدت‌ها پس از توقف پخش آگهی ویدیویی، پست‌های مربوط به آن را ادامه دادند.

از رسانه های اجتماعی ارگانیک استفاده کنید و هشتگ ها را در کمپین های خود بگنجانید تا بحث را با مخاطبان خود باز کنید. نه تنها باعث ایجاد تعامل بیشتر می شود، بلکه مهمتر از آن، مشتریان شما با برند شما ارتباط برقرار می کنند و به احتمال زیاد طرفدار خواهند شد. مشتریانی که طرفدار هستند به تبلیغات شفاهی آنلاین و آفلاین کمک می‌کنند و احتمال خرید را بیشتر می‌کنند که احساس می‌کنند شنیده می‌شوند.

در کمپین های بازاریابی چند کانالی، بخش های متحرک زیادی برای نظارت، ردیابی و تجزیه و تحلیل وجود دارد. به همین دلیل است که داشتن تقویم بازاریابی نهایی در کنار شما برای موفقیت کمپین ضروری است.

این مقاله را مطالعه کنید  معنی کمپین دیجیتال مارکتینگ

3. “آخرین مایل” فولکس واگن

کمپین Last Mile یک خداحافظی احساسی با بیتل نمادین دارد و بر تعهد این برند به وسایل نقلیه الکتریکی تاکید می کند.

ما آن را دوست داریم زیرا
این ویدیوی متحرک تکان دهنده به نقش ماشین در فرهنگ عامه در دهه‌ها از جمله طرح‌های تبلیغاتی اندی وارهول، کوین بیکن در فیلم Footloose و بیتلز اشاره می‌کند.

این تبلیغ نزدیک به دو میلیون بازدید آنلاین داشت و #TheLastMile هزاران پست در اینستاگرام و توییتر دریافت کرد. برای آخرین وداع، خودروی هشت دهه ای در شب سال نو بیلبوردهای میدان تایمز نیویورک را تصاحب کرد.

غذای آماده کلیدی
هدف کمپین دیجیتال مارکتینگ خود را ایجاد محتوای واقعی که ارتباط معناداری بین برند شما و مخاطبان ایجاد می کند تا تاثیری ماندگار داشته باشد. از نشان دادن اینکه برند شما با گذشت زمان در حال پیشرفت است نترسید، مشتریان شما برندی را درک کرده و به آن احترام می گذارند که می تواند بپذیرد که باید تغییر کند.

آیا برای ایده های محتوایی مانند این تلاش می کنید؟ همه کسب‌وکارها از جایی شروع شده‌اند، از نوستالژی استفاده کنید تا نشان دهید چقدر پیشرفت کرده‌اید و دوباره با طرفداران اولیه برند خود ارتباط برقرار کنید.

4. محتوای تولید شده توسط کاربر Airbnb

محتوای رسانه‌ای شامل تصاویر، پست‌های راهنما و راهنمای گردشگری.

ما آن را دوست داریم زیرا
کمپین های اجتماعی آنها شهوت مردم برای سفر و مقاصد عجیب و غریب را جلب می کند. این باعث می شود نام تجاری بسیار بیشتر از یک سرویس رزرو باشد. حساب اینستاگرام آنها بیش از 4.7 میلیون فالوور و صفحه فیس بوک آنها 16 میلیون دنبال کننده دارد.

علاوه بر این، Airbnb برای تعامل بیشتر با اینفلوئنسرها همکاری می‌کند، از جمله لیدی گاگا که در خانه‌ای مجلل در هیوستون در طول اجرای Super Bowl او میزبانی کردند. این برند محتوای آرزومندی از جمله مقاصد جذاب Airbnb و افراد تأثیرگذار در حال استراحت و سرگرمی را منتشر می کند.

غذای آماده کلیدی
Airbnb محتوای تعاملی و ماجراجویی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد. آنها با الهام بخشیدن به افراد با محتوای خود، مردم را تشویق به سفر با استفاده از برنامه خود می کنند.

مانند Airbnb، از اینفلوئنسر مارکتینگ برای هیجان زده کردن مخاطبان خود استفاده کنید. اینفلوئنسر مارکتینگ فقط به معنای در رسانه های اجتماعی نیست. اینفلوئنسرها در هر صنعتی وجود دارند و بازاریابان دیجیتال از راه‌های زیادی می‌توانند از آنها برای تقویت کمپین استفاده کنند. ما درباره پادکست‌ها، وبینارهای صنعتی، ارتقای رهبری فکری صحبت می‌کنیم. خارج از چارچوب فکر کنید و آن را در استراتژی خود بگنجانید.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انجام تحلیل رقبا در دیجیتال مارکتینگ

Airbnb همچنین از محتوای تولید شده توسط کاربر برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کند. مردم از افراد واقعی الهام می‌گیرند و محتوای تولید شده توسط کاربر مانند یک بررسی یا گواهی، اعتماد را به برند شما القا می‌کند. و به عنوان یک جایزه، رایگان است و هیچ وقت شما را نمی گیرد! این نوع محتوا را با درخواست بررسی و استفاده از ابزارهای گوش دادن برای یافتن و تعامل با افرادی که قبلاً در مورد نام تجاری شما به صورت آنلاین صحبت می کنند، تشویق کنید.

این نوع محتوا همچنین به عنوان یک منبع عالی برای تجارت الکترونیک رسانه های اجتماعی عمل می کند.

بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ
بهترین کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5. داستان های Fitbit: “#MyReasonIs”

کمپین «#MyReasonIs» Fitbit داستان‌های کاربران فردی را که با کمک برنامه ورزشی خود زندگی خود را به سمت بهتر شدن تغییر داده‌اند، برجسته می‌کند.

چرا ما آن را دوست داریم
آیا چیزی قدرتمندتر از داستان های موفقیت الهام بخش مستقیم از سوی کاربران در یک کمپین بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟ کمپین Fitbit شامل ویدیوها و پست های وبلاگ از افراد واقعی است که داستان های خود را به اشتراک می گذارند. آنها شامل یک زن برای مبارزه با دیابت و مردی است که خواب خود را برای بهبود سلامت خود پیگیری می کند.

این برند بیش از 4 میلیون دنبال کننده در رسانه های اجتماعی داشت و آنها اغلب محتوای مفیدی را منتشر می کنند. علاوه بر این، آنها به کاربران پاسخ می دهند و تلاش های آنها را تحسین می کنند.

غذای آماده کلیدی
نمایش داستان های موفقیت کاربران برای کمپین بازاریابی دیجیتال شما بسیار ارزشمند است. این تعهد شما را به کاربرانتان برجسته می کند و به آنها اطمینان می دهد که محصول شما می تواند به زندگی آنها ارزش بدهد. علاوه بر این، داستان‌های موفقیت نشان می‌دهند که به مخاطبان خود گوش می‌دهید و به آنها اهمیت می‌دهید.

با انجام نظرسنجی‌های مشتریان و به اشتراک‌گذاری نتایج (با اجازه)، یا ایجاد یک مطالعه موردی که می‌توانید آن را برای رسانه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال استفاده کنید، داستان‌های موفقیت را در کمپین‌های خود بگنجانید.

زندگی مردم را با بهترین کمپین بازاریابی دیجیتال خود غنی کنید

بهترین کمپین های دیجیتال مارکتینگ زندگی مردم را از طریق موضوعات مرتبط لمس می کند و بحث را به شیوه ای مثبت باز می کند. کلید ایجاد کمپین های بازاریابی با محوریت انسان برای یافتن آن ارتباط بین ارزش های برند شما و مخاطبان هدف شما، تضمین یک تعامل دیجیتال معتبر و قابل ربط است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟