بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی چیز جدیدی نیست. صدها سال است که وجود دارد اما در دهه گذشته، تقریباً هر کسب و کاری شروع به سرمایه گذاری در دیجیتال مارکتینگ کرده است.

بیایید فهرستی از بهترین روش‌های بازاریابی دیجیتال را به شما معرفی کنیم.

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ
بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

1) مخاطبان هدف را شناسایی کنید

حتی قبل از اینکه به فکر کمپین بازاریابی دیجیتال مناسب محصول خود باشید، اولین قدم این است که مشخص کنید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. هدف کمپین خود را مشخص کنید. آیا هدف آن جذب مشتریان جدید، بازگرداندن مشتریان قبلی، یا حفظ مشتریان فعلی است؟

پیام کمپین و پیشنهاد تجاری شما باید با توجه به مخاطبان هدف شما تغییر کند. دسته بندی صحیح مخاطبان پیام شما را مرتبط تر و خاص تر می کند.

۲) یک استراتژی بازاریابی محتوا ایجاد کنید

بازاریابی محتوای خود به روش صحیح می تواند مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کند. همچنین می تواند آنها را از طریق یک قیف بازاریابی برای افزایش فروش و تجارت شما حرکت دهد. به همین دلیل است که تولید محتوا به یکی از جنبه های ضروری بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است.

برای انجام این کار، باید محتوای خود را خارج از یک وبلاگ یا مقاله قرار دهید. اگرچه وبلاگ نویسی یک ابزار بازاریابی مفید است، اما تصویر کاملی از بازاریابی محتوا نیست. بازاریابی محتوا یک تکنیک تمام عیار است که از شما می‌خواهد در طول سفر مشتری، محتوای باکیفیت را به مشتری ارائه دهید.

3) محتوای مرتبط بسازید

اکثر بازاریابان دیجیتال متوجه شده اند که محتوایی که برای مخاطبان مختلف ایجاد می کنید باید با یک راه حل در ذهن ایجاد شود. در واقع، تقریباً 72 درصد از بازاریابان دیجیتال، ایجاد محتوای مرتبط را موثرترین تاکتیک سئو می دانند.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی محتوا برای بازاریابان دیجیتال

محتوای مرتبط به مشتریان کمک می کند تا با مزایای واقعی روندها، محصولات یا خدمات مهم ارتباط برقرار کنند. این محتوا می تواند به صورت پست های وبلاگ، مقالات، کاغذهای سفید یا وبینار باشد. این رویه به ویژه برای سرویس Business-to-Business یا B2B صادق است. مشتریان B2B فقط به دنبال جدیدترین ماشین آلات و ابزارهای آنلاین نیستند. در واقع، آنها به راه حل هایی نیاز دارند تا به آنها کمک کند تا به اهداف تجاری خود برسند، و محتوای آموزنده به آنها کمک می کند تا آن را پیدا کنند.

4) تاکتیک های سئو را به کار ببرید- بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

نتایج جستجوی آنلاین عامل شماره یک ترافیک بسیاری از وب سایت ها هستند. در واقع، جستجو در رسانه های اجتماعی بیش از 300٪ شکست می زند. و فکر کردی اینستاگرام قدرتمند است!

از آنجایی که افراد بیشتری برای پاسخ به سوالات خود به گوگل و بینگ اعتماد می کنند، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به یکی از سودآورترین حوزه های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. اما بهبود رتبه جستجوی سایت شما همیشه آسان نیست.

ایجاد یک برنامه عملیاتی SEO/SEM مستلزم استفاده از خدمات کارشناسان آموزش دیده SEO است. اما هنگامی که مطمئن شدید که تیم شما به اندازه کافی آموزش دیده است، خواهید دید که آنها بهترین ROI را تولید می کنند. پیاده‌سازی SEO/SEM شامل تجزیه و تحلیل عمیق برای بهینه‌سازی دامنه جستجو، درک تفاوت‌های ظریف الگوریتم‌های جستجو و دانستن بهترین استراتژی‌های قرار دادن محتوا است.

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ
بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

5) بازاریابی Omnichannel را امتحان کنید

ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما بازاریابی دیجیتال همه‌کانالی صرفاً به معنای تبلیغات در چندین پلتفرم است. چندین نقطه تماس بین شما و مشتریان بالقوه شما ایجاد می کند. ایده کلی بازاریابی همه‌کانالی این است که پیام کسب‌وکارتان را در پلتفرم‌های مختلف به بیرون منتقل کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از بازاریابی همه‌کانالی باعث می‌شود:

. تعامل بالاتر: با استفاده از تعامل تک کاناله در یک گردش کار اتوماسیون، نرخ تعامل تنها 5.4٪ به دست آمد. در حالی که استفاده از 3 کانال یا بیشتر، نرخ تعامل 18.96٪ را به دست آورد.
. افزایش دفعات خرید: همچنین مشخص شد که وقتی مشتریان با 3 کانال یا بیشتر تعامل داشتند، 250٪ بیشتر خرید می کردند.
. افزایش میانگین ارزش سفارش: هنگامی که مشتریان با کمپین هایی با 3 کانال یا بیشتر درگیر می شدند، احتمالاً به طور متوسط ​​13٪ بیشتر هزینه می کردند.
. نرخ حفظ مشتری بالاتر: خریدارانی که با 3 کانال یا بیشتر در تعامل بودند، 90 درصد بیشتر احتمال داشت که مشتریان تکرار شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

6) از داده های دقیق استفاده کنید

آیا می دانستید که تنها در عرض یک سال، حدود 20 تا 30 درصد از آدرس های ایمیل منسوخ شده اند؟ یک کمپین موثر مبتنی بر داده به شدت به دقت خود داده ها بستگی دارد. پاکسازی داده ها نیازمند حذف اطلاعات نادرست، اشتباهات تایپی، خطاهای نحوی و موارد دیگر است. افزودن اطلاعات مرتبط به داده های موجود شما به همان اندازه مهم است. کمپین های دیجیتال مارکتینگ موفق به شدت به تکنیک های پاکسازی داده های شما متکی هستند.

جزئیات کاربر مانند آدرس‌های فیزیکی، شماره تماس، دسته‌های اجتماعی و موارد دیگر می‌تواند داده‌های شما را دقیقاً هدفمند و پاسخگو کند. امروزه چندین شرکت تخصصی وجود دارند که می توانند به طور منظم بهداشت ایمیل و ضمیمه های ایمیل را برای اطمینان از صحت و یکپارچگی داده های شما انجام دهند.

7) از کمپین های ایمیلی استفاده کنید

اگر فکر می کردید بازاریابی ایمیلی کمی قدیمی است، دوباره فکر کنید. ایمیل زنده و سالم است و بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شماست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آن به طور موثر استفاده کنید و نتایج بسیار خوبی برای کسب و کار شما فراهم کند.

طبق مطالعه‌ای که توسط DMA و Demand Metric انجام شد، میانگین بازده سرمایه‌گذاری (ROI) ایمیل‌های الکترونیکی 3800 تا 4400 درصد بود. در واقع، این رقم چهار برابر بیشتر از ROI هر کانال بازاریابی دیگری است.

البته، برای دستیابی به این نتایج باید به اصول اولیه تسلط داشته باشید، مانند:

. مطمئن شوید که ایمیل‌های شما واقعاً به صندوق ورودی مشتری شما تحویل داده می‌شوند و به پوشه هرزنامه نروید.
. یک موضوع قوی و شخصی بنویسید تا ایمیل شما باز شود.
. تعاملاتی را در ایمیل ایجاد کنید تا گیرنده بتواند اقداماتی را که شما می خواهید انجام دهد.
. کل فرآیند را خودکار کنید و کارایی خود را افزایش دهید.

8) از چت بات ها استفاده کنید

چت بات ها راحت ترین راه برای تعامل سرنخ های جدید با کسب و کار شما هستند. آنها خط مستقیمی بین مشکل مصرف کننده و راه حلی هستند که کسب و کار شما می تواند ارائه دهد. چت بات ها دارای ویژگی های قابل تنظیم گسترده و اقدامات اتوماسیون آسان برای استفاده هستند. به همین دلیل، چت بات ها می توانند یک مکالمه حضوری بین مشتریان احتمالی و فروشندگان شما را شبیه سازی کنند. آنها تجربه کاربری را بهبود می بخشند و فرآیند فروش شما را ساده می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 استراتژی دیجیتال مارکتینگ که واقعا کار می کنند

با این حال، شبیه سازی و خودکارسازی مکالمات با استفاده از فناوری، چالش های منحصر به فرد خود را دارد. به عنوان مثال، اگر چت ربات ها به درستی استفاده نشوند، یعنی اسکریپت های منطقی داشته باشند، در ارائه تجربیات کاربر یکپارچه، سازگار و کارآمد شکست خواهند خورد.

چت بات ها به خودکارسازی کسب و کار شما و کاهش حجم کاری شما کمک می کنند. آنها به ناچار به کسب و کار شما اجازه رونق می دهند. ربات‌های چت اطمینان می‌دهند که تا زمانی که مشتری بالقوه شما با تیم فروش شما تعامل داشته باشد، اکثر سوالات خود را حل کرده است.

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ
بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یک حضور دیجیتال قدرتمند می تواند به چندین روش به کسب و کار شما کمک کند:

. ایجاد آگاهی و تعامل قبل و بعد از فروش را آسان تر می کند. این به شما کمک می کند تا خریداران جدید را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.
. این شروع تبلیغات دهان به دهان و به اشتراک گذاری اجتماعی برای کمک به گسترش بیشتر حضور شما خواهد بود.
. در نهایت، با ارائه پیشنهادات مناسب در زمان مناسب و در مکان مناسب، سفر خریدار را کوتاه می کند.

خب! حالا شما مالک آن هستید! راهنمای جامع ما در مورد هر چیزی که باید در مورد بازاریابی دیجیتال بدانید.

گواهینامه های دیجیتال مارکتینگ و دوره های بازاریابی دیجیتال بی شماری برای بازاریاب مشتاق وجود دارد. اگر علاقه مند به تبدیل شدن به یک بازاریاب دیجیتال هستید، Thinkful سریع ترین راه را برای راه اندازی حرفه بازاریابی دیجیتال شما دارد.

همچنین اگر سؤالی در مورد چگونگی ارتقای سفر بازاریابی دیجیتال خود به سطح بعدی دارید، می توانید در مورد مشاغل بازاریابی دیجیتال تحقیق کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟