بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟ ، چه به تازگی استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را شروع کرده یا اصلاح کنید، می‌تواند کار دشواری را برای تصمیم‌گیری در مورد محل تمرکز زمان و مهم‌تر از آن بودجه‌تان به شما واگذار کند. آیا یک استراتژی بازاریابی “کامل” و یکسان وجود دارد که برای همه ایده آل باشد؟ پاسخ، همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، منفی است. در عوض، یک رویکرد یکپارچه که از استراتژی‌های متنوعی در نقاط مختلف چرخه خرید استفاده می‌کند، بهترین تصمیمی است که می‌توانید بگیرید… اما این روند تصمیم‌گیری را چندان آسان‌تر نمی‌کند. زمانی که از میان مجموعه استراتژی‌های بازاریابی دیجیتالی در حال انتخاب و انتخاب هستید، دانستن اینکه از کجا شروع کنید دشوار است.

با نزدیک شدن به سال 2022، بودجه و برنامه ریزی بازاریابی در راه است. در اینجا مروری بر موثرترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ و زمانی که بهترین عملکرد را دارند ارائه شده است.

بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟
بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟ – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مجموعه ای از اقدامات را توصیف می کند که از کانال های بازاریابی آنلاین برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می کند.
این کانال ها می توانند شامل رسانه های اجتماعی ، وب سایت و… باشند.
در نتیجه یک برنامه بازاریابی به شما این امکان را می دهد که استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را با موفقیت بسازید و راه اندازی کنید. هرچند که هیچ دو استراتژی بازاریابی اینترنتی یکسان نیست.
در واقع کسب و کار شما باید دارای یک استراتژی منحصر به فرد بوده که متناسب با نیازهای شما و شامل ترکیبی از اقدامات هدفمند باشد.

بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال کدام است؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)- بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

در حالی که هیچ استراتژی بازاریابی دیجیتال “بهترین” برای همه وجود ندارد – بهینه سازی موتورهای جستجو، که بیشتر به عنوان SEO شناخته می شود، باید یک الزام باشد. سئو فرآیند استفاده از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با کسب و کار شما است که مخاطب ایده آل شما به دنبال آن است. در هر مرحله از قیف خرید، از تحقیقات اولیه تا تصمیم گیری، نقش مهمی ایفا می کند. برای تأکید بر اهمیت آن، در سال 2021 تقریباً 89 درصد از کاربران B2B در طول تحقیقات خود از جستجو استفاده می کنند و تعداد کمی از ما به صفحه دوم نتایج جستجو می رسیم. چرا؟ جستجوها معمولاً می‌توانند در صفحه اول پاسخ یا راه‌حلی برای مشکلی که می‌خواهند حل کنند بیابند، به همین دلیل است که هم رتبه‌بندی برای عبارات کلیدی و هم متمایز شدن از سایرین بسیار مهم است. مهم نیست که چه ترکیبی از استراتژی های دیجیتال را با هم ترکیب می کنید، سئو یک عنصر کلیدی است!

این مقاله را مطالعه کنید  حیاتی بودن دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کار

پرداخت به ازای کلیک (PPC)

متأسفانه، سئو ممکن است تمام چالش های رتبه بندی کلمات کلیدی شما را حل نکند. این یک استراتژی موثر است، اما کسب رتبه های بالا برای هر ترم زمان و تلاش زیادی را می طلبد، از جمله نوشتن محتوای جامد، تحقیق در مورد کلمات کلیدی، ساخت لینک و یک وب سایت معتبر. از سوی دیگر، PPC به شما امکان می‌دهد تا رتبه‌بندی را در صفحه اول تقریباً بدون زمان خرابی و نیازهای Google کمتر شروع کنید. همانطور که از نام آن پیداست، کسب و کار شما برای کلیک های ایجاد شده روی وب سایت شما هزینه پرداخت می کند. در حالی که ممکن است ایده آل به نظر نرسد، موارد زیر را در نظر بگیرید: اگر من آنجا حاضر نشوم، چه کسی حاضر می شود؟ علیرغم چالش های سال 2020، مجموع دلارهای تبلیغاتی B2B برای جستجو در واقع افزایش یافته است، که نشان می دهد فضای تبلیغات فقط رقابتی تر شده است.

PPC برای جستجوی گوگل معمولاً در انتهای قیف و کلمات کلیدی «آماده برای خرید» یا تراکنش مؤثرتر است. در واقع، کاربرانی که روی یک تبلیغ کلیک می‌کنند، 50 درصد بیشتر از جستجوگری که نتایج ارگانیک را انتخاب می‌کند، خرید، تلفن را برمی‌دارند یا RFQ ارسال می‌کنند. حتی اگر در حال حاضر ترافیک ارگانیک قوی می بینید، PPC می تواند به رفع شکاف کلمات کلیدی که تجربه می کنید کمک کند، و حضور چندگانه در نتایج جستجو به شما مزیت رقابتی می دهد.

بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟
بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟ – کالج نوین

بازاریابی محتوا- بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

بازاریابی محتوا به شدت با شیوه های سئو مرتبط است و باید با هدف ارائه اطلاعاتی به کاربران شما باشد که در نهایت آنها را در فرآیند خرید راهنمایی کند. با انجام این کار می توانید با مشتریان آینده آشنایی و اعتماد کسب کنید. انواع مختلفی از محتوایی که می توانید برای تلاش های بازاریابی خود ایجاد کنید شامل وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، مطالعات موردی، اینفوگرافیک ها و موارد دیگر می شود. اطلاعات در نظر گرفته شده تا اطلاعاتی و ارتباطی باشد تا معاملاتی.

در سال 2021، 96 درصد از خریداران B2B گفتند که محتوای یک وب سایت را بررسی کرده و به دنبال رهبری و اختیار برای کمک به تصمیم گیری خرید خود هستند. بازاریابی محتوا در ابتدای قیف با جذب مشتریان بالقوه بسیار مؤثر است. این به برند و کسب و کار شما اجازه می دهد تا زمانی که مصرف کننده در جستجوی پاسخی برای حل یک مشکل هستند مرتبط شود و به ایجاد اعتبار کمک می کند. می‌توانید در طول سفر خریدار با تنظیم محتوای خود با نیازهای خاص کاربران، به تولید محتوا ادامه دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  دستیابی به استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای گسترش مخاطبان شما با هزینه کمتر نسبت به سایر تلاش های بازاریابی شما است. دقیقاً مانند یک موتور جستجو، می‌توانید هم پست‌های ارگانیک برای یک صفحه کسب‌وکار ایجاد کنید، هم آگهی‌های حمایت‌شده و محتوایی را برای رسیدن به فراتر از دنبال‌کنندگان فعلی‌تان ایجاد کنید. رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای بازاریابی مجدد با نمایش محتوا/خدمات/محصولات جدید به بازدیدکنندگان قبلی وب سایت هستند.

رسانه های اجتماعی به ویژه در ارائه تمام محتوای عالی که در وب سایت خود ایجاد می کنید مفید هستند و بسیاری از بازاریابان دیجیتال B2B از قبل به خوبی از آن آگاه هستند. تقریباً 96٪ از بازاریابان B2B می گویند که از صفحه شرکت LinkedIn خود برای توزیع محتوا استفاده می کنند و 83٪ می گویند که از آن برای اجرای تبلیغات استفاده می کنند و آن را به پر استفاده ترین پلت فرم برای توزیع محتوا تبدیل می کند. درست مانند خود محتوا، رسانه های اجتماعی ابزاری کلیدی در ایجاد اعتماد و ایجاد رابطه با مشتریان فعلی و آینده شما هستند.

بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟
بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟ – کالج نوین

بازاریابی ایمیلی- بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

ایمیل واقعاً در آزمون زمان مقاومت کرده است و احتمالاً به عنوان روش ارجح برای برقراری ارتباط در بین متخصصان B2B ادامه خواهد یافت. این یک ابزار موثر در سراسر قیف خرید است که هم با ایجاد آگاهی از نام تجاری و هم با حفظ ذهنیت مشتریان فعلی و تشویق تراکنش های تکراری است. بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که در ذهن خود بمانید و در حالی که مخاطبان شما ممکن است هنوز آماده تصمیم گیری نباشند، زمانی که آماده باشند شما را به یاد خواهند آورد.

مانند شبکه های اجتماعی، این یکی دیگر از روش های عالی توزیع محتوا برای کمک به ارائه اطلاعات، تخصص به مشتریان و تثبیت مکرر خود به عنوان یک متخصص موضوع است. این ابزار بسیار مفیدی برای تقسیم بندی مخاطبان بر اساس رفتار است. به عنوان مثال، می‌توانید فهرستی از سرنخ‌ها را بر اساس کسانی که برای اطلاعات بیشتر در مورد محصول یا خدمات شما ثبت نام کرده‌اند، ایجاد کنید. همچنین می‌توانید خریداران قبلی را مجدداً هدف‌گیری کنید تا به آنها یادآوری کنید که محموله‌های جدید محصولات مورد علاقه‌شان وارد می‌شود یا توصیه‌هایی برای آنچه ممکن است دوست داشته باشند.

ایجاد استراتژی بازاریابی شما

اگر بودجه و زمان مشکلی نداشت، همه ما بازی دیجیتال مارکتینگ را از بین می بردیم! متأسفانه برای بسیاری از ما، این تقریباً غیرممکن است و ما باید تصمیم بگیریم که هم زمان و هم پول خود را در کجا سرمایه گذاری کنیم. با دانستن آنچه در حال حاضر در مورد هر کانال می دانید، در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای طراحی استراتژی بازاریابی مناسب بردارید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

1. آنچه را که کار می کند (و نمی کند) ارزیابی کنید. این را می توان با مشاهده داده های Google Analytics خود و بررسی اینکه ترافیک فعلی شما از کجا می آید انجام داد. معیارهای رفتاری مانند نرخ تبدیل و نرخ پرش را مرور کنید تا مشخص کنید کدام کانال ها بهترین کار را دارند و ممکن است به کمی توجه بیشتر نیاز داشته باشند. آیا حجم زیادی از ترافیک وبلاگ را مشاهده می کنید، اما تبدیل های کمی دارید؟ سپس شاید اولین قدم شما این باشد که بهتر بتوانید از آن محتوا استفاده کنید. آیا نتایج شگفت انگیزی از تاکتیک ها و تکنیک های خاص برای کمپین های PPC خود می بینید؟ شاید وقت آن رسیده که کمپین های خود را گسترش دهید و این تکنیک ها را در کمپین های جدید آزمایش کنید.
2. از رقبای خود جاسوسی کنید. این به معنای تکرار کاری نیست که آنها انجام می دهند. در عوض، به تاکتیک‌هایی که استفاده می‌کنند، رتبه‌بندی، پیام‌رسانی و مکان‌های تبلیغاتی آن‌ها توجه کنید. خود را به جای مشتری قرار دهید و تحقیقاتی را انجام دهید که اگر به دنبال خدمات شما بودند، ممکن است انجام دهند. آیا شرکت های دیگری را در مکان هایی می بینید که نیستید؟ همانطور که شما گزینه ها را ارزیابی می کنید، به نظر می رسد که خود را به عنوان مرجع معرفی می کنند؟ اینها حوزه های کلیدی برای ارزیابی و تعیین جایی هستند که ممکن است نیاز به تقویت مزیت رقابتی خود داشته باشید.
3. همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید زیرا ممکن است هر اتفاقی بیفتد. یک رقیب می تواند یک مکان جدید در قلمرو شما باز کند، یا ممکن است یک بیماری همه گیر جهانی وجود داشته باشد. مهم است که انعطاف پذیر باشید و به هیچ تاکتیکی وابسته نباشید. مطمئن شوید که به اندازه کافی زیرک هستید تا بتوانید به تغییرات بازار پاسخ دهید، حتی زمانی که غیرمنتظره هستند!

امیدواریم این مرور کلی از موثرترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال، ایده هایی در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال 2022 شما ارائه دهد. به یاد داشته باشید که هر یک از اینها زمانی که با استراتژی دیگری ادغام شوند بهترین کار را دارند و متنوع کردن کانال های شما بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال است!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟