9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ

9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ

9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ ، هر بازاریاب دیجیتال با یک هدف نهایی هدایت می شود، یعنی اینکه از بودجه بازاریابی خود حداکثر استفاده را ببرد، صرف نظر از اینکه چقدر بزرگ یا کوچک است. با این حال، اینکه آیا آنها در به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری (ROI) خود موفق خواهند بود یا نه، همه به این بستگی دارد که از چه کانال(هایی) استفاده می کنند.

امروزه چندین کانال وجود دارد که می تواند به شما در بازاریابی موثر کمک کند. اگرچه، حقیقت این است که همه آنها نمی توانند نتایجی را که انتظار دارید به شما ارائه دهند. شاید برخی از تاکتیک های بازاریابی ممکن است در گذشته موثر بوده باشند. با این حال، با توجه به پویایی نیازهای بازار، ممکن است همیشه یکسان عمل نکنند.

بنابراین، چگونه می توان بهترین کانال های بازاریابی را برای کسب و کار خود پیدا کرد؟

اگر شما یک بازاریاب هستید و مطمئن نیستید که کدام تاکتیک دیجیتال مارکتینگ به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. این مقاله شش تاکتیک برتر بازاریابی دیجیتال هیجان‌انگیز و متحول کننده را نشان می‌دهد و اینکه چگونه هر یک از آنها می‌توانند به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی خود کمک کنند. اما، قبل از این، بیایید ببینیم چرا کسب و کار شما باید بازاریابی دیجیتال را در استراتژی بازاریابی آنلاین خود قرار دهد.

9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ
9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما مهم است؟

امروز عصر دیجیتال است. اکنون همه چیز به صورت آنلاین در دسترس است، زمانه تغییر کرده است و حتی نحوه برخورد کسب‌وکارها با مشتریان خود از بازاریابی سنتی به بازاریابی دیجیتال تغییر کرده است. با دیجیتال مارکتینگ می توانید به مشتریان بالقوه بی نهایت در بازار هدف خود دست یابید.

دیجیتال مارکتینگ پیشرفتی در جهت ارتقای خود در دنیای پرشتاب امروزی است.

آیا هنوز به دیجیتال مارکتینگ روی نیاورده اید زیرا فکر می کنید هنوز آماده نیستید؟ آیا فکر می کنید برای تثبیت و کشف زاویه بازاریابی دیجیتال بعداً به زمان بیشتری نیاز دارید؟

خوب، دوباره فکر کنید! زیرا مشتریان شما و شاید مشتریان بالقوه از قبل آنلاین هستند. این احتمال وجود دارد که آنها قبلاً به دنبال کسب و کاری مانند شما باشند، اما اگر نتوانند شما را به راحتی پیدا کنند، احتمالا شخص دیگری را انتخاب خواهند کرد.

علاوه بر این، در اینجا برخی از مزایای مهم دیگر بازاریابی دیجیتال برای مشاغل وجود دارد:

. مقرون به صرفه است و انعطاف پذیری بیشتری برای تلاش های بازاریابی شما دارد.
. ROI بهتر از بازاریابی سنتی.
. سریعتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید
. اعتبار برند خود را ایجاد کنید
. انعطاف پذیری کمپین های آزمایشی

این مقاله را مطالعه کنید  معامله دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ کانال‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند اطلاعات درستی درباره برند، محصول یا خدمات خود به مخاطبان هدف خود برسید. این کانال ها به شما این امکان را می دهد که به خریداران خود در مورد هر گونه سوال یا چالشی که ممکن است با آن مواجه شوند کمک کنید، بنابراین یک قدم به اهداف بازاریابی خود نزدیک می شوید.

با این حال، همه کانال های بازاریابی دیجیتال برای مقابله با هر یک از اهداف کسب و کار شما مجهز نیستند. برخی ممکن است با مخاطبان خاصی مطابقت داشته باشند، در حالی که برخی دیگر بر اساس آنچه که می توانند انجام دهند، متناسب با آنها متفاوت است. بنابراین، باید بدانید که از کدام کانال بازاریابی دیجیتال استفاده کنید و سپس بهترین شیوه ها را برای رسیدن به اهداف خود دنبال کنید.

بهترین 9 تاکتیک بازاریابی دیجیتال

امروزه با گستره وسیعی از گزینه‌های موجود، بازاریابان اغلب نمی‌توانند دریابند که کدام کانال برای کسب‌وکارشان بهترین کار را انجام می‌دهد، و از این رو، برای بهره‌مندی از حداکثر سود، کار با کانال‌های متعدد را انتخاب می‌کنند. با این حال، آنها اغلب با معضل توزیع کارآمد بودجه خود در این کانال ها مواجه می شوند.

خوب، ما کار شما را با تهیه فهرستی از شش بهترین کانال بازاریابی که از آزمون زمان جان سالم به در برده اند و ثابت کرده اند که به افزایش دیده شدن برند کمک می کنند، آسان کرده ایم.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که رتبه وب سایت را در Google SERP برای کلمات کلیدی هدف یا جستجوهای مرتبط بهبود می بخشد. با انجام سئو، وب سایت شما می تواند دید بهتری در موتورهای جستجو داشته باشد، که در نهایت به شما کمک می کند توجه را به خود جلب کنید و مشتریان احتمالی و فعلی را جذب کنید.

انواع سئو:

. SEO On-Page – مستقیماً در وب سایت ها برای موتورهای جستجو و کاربران انجام می شود.
. سئوی خارج از صفحه – مستقیماً در وب سایت ها انجام نمی شود، اما شامل ایجاد پیوند برای وب سایت ها می شود.
. سئوی فنی – شامل خزیدن، نمایه سازی، رندر و معماری وب سایت است.

یکی از تاکتیک‌های اخیر که باید در استراتژی سئوی خود نیز اجرا کنید HTTPS است. اگر هنوز از صفحات HTTP استفاده می‌کنید، Google اکنون به شما پیشنهاد می‌کند به فرمت HTTPS تغییر دهید. چه کسی می داند چه زمانی به یک عامل رتبه بندی تبدیل می شود. بنابراین خوب است که وب سایت خود را در اسرع وقت ایمن کنید تا در رتبه بندی کمی برتری نسبت به رقبای خود داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  تقویم محتوا برای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing است. مشابه SEO، هدف SEM این است که کسب و کار یا وب سایت شما را در نتایج جستجوی برتر قرار دهد، اما این کار از طریق تبلیغات پولی مانند Pay Per Click یا PPC انجام می شود. تبلیغ‌کنندگان برای کلمات کلیدی انتخاب شده پیشنهاد قیمت می‌دهند تا زمانی که کاربر آن عبارات را جستجو می‌کند، تبلیغی از برند را ببینند. زمانی که کاربر روی آن تبلیغ کلیک می کند، هزینه برند دریافت می شود.

امروزه تقریباً در هر صفحه نتایج جستجو، چه در بالا یا پایین صفحه، تبلیغات را می توان یافت. چنین صفحاتی اغلب دارای یک برچسب “آگهی” هستند تا به کاربران اطلاع دهند که یک مکان پولی است.

9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ
9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک تکنیک بازاریابی است که بر ایجاد و توزیع محتوای آموزنده، مرتبط و معتبر برای آموزش، سرگرمی و الهام بخشیدن به مردم برای جلب اعتماد و ایجاد آگاهی از برند متمرکز است.

به سه فاز تقسیم می شود:

. مرحله آگاهی: مرحله ای است که در آن مشتری بالقوه یا به دنبال اطلاعات یا راه حلی برای یک مشکل خاص است.
. مرحله بررسی: در این مرحله، مشتری بالقوه بیشتر بر یادگیری بیشتر در مورد محصول یا خدمات شما متمرکز است تا مشکل خود را حل کند.
. مرحله خرید: این آخرین مرحله است که کاربر به دنبال اطلاعاتی در مورد نحوه خرید است.

انواع بازاریابی محتوا:

. ویدئو
. پادکست
. اینفوگرافیک
. پست الکترونیک
رمحتوای بصری
. کتاب های الکترونیکی

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

بازاریابی رسانه های اجتماعی از کانال ها یا شبکه های رسانه های اجتماعی برای بازاریابی محصولات و خدمات یک شرکت استفاده می کند. این شامل ایجاد محتوای مناسب برای هر پلتفرم رسانه اجتماعی برای دستیابی به اهداف بازاریابی و برندسازی مورد نظر است.

این نوع بازاریابی اغلب شامل فعالیت هایی مانند ارسال محتوا، تصاویر، ویدیوها یا هر محتوایی است که مخاطب را درگیر می کند و تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی. می‌توانید از ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی برای ارسال و زمان‌بندی محتوا در بسترهای اجتماعی مختلف استفاده کنید.

برخی از کانال های محبوب رسانه های اجتماعی عبارتند از:

. فیس بوک
. توییتر
. اینستاگرام
. پینترست
. لینکدین

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته جایی است که شخص با تبلیغ محصولات برندهای دیگر، کمیسیون به دست می آورد. کمیسیون بر اساس معیارهای عملکرد، معمولاً به شکل فروش، کلیک و ثبت نام است.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی را می توان به عنوان ارسال یک ایمیل تجاری به مخاطب هدف شما تعریف کرد که هدف آن تبلیغ محصول یا خدمات شما است و با افزایش فروش به پایان می رسد. این هنوز هم یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای ارتقای کسب و کارتان است، چه بخواهید فروش داشته باشید و چه آگاهی.

اتوماسیون بازاریابی

اتوماسیون بازاریابی باید اولویت اصلی کسب و کار باشد زیرا به استانداردی برای مشاغل در سراسر جهان تبدیل می شود. یک پلتفرم CRM مانند HubSpot با اتوماسیون داخلی مانند یک جذابیت برای استراتژی بازاریابی شما برای اتوماسیون بازاریابی ناخن کار می کند. علاوه بر این، خودکار کردن محتوای بازاریابی مستقیماً در لیست مخاطبین به شما کمک می کند تا به جای استفاده از منابع متعدد، تمام فرآیندهای بازاریابی خود را در یک مکان ادغام کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

با اتوماسیون، می توانید محتوای خود را در تمام کانال ها ثابت نگه دارید تا از هرگونه سردرگمی جلوگیری کنید.

9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ
9 بهترین تاکتیک دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اینفلوئنسر مارکتینگ

تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید یک کمپین دیجیتال مارکتینگ را بدون صرف هزینه های گزاف انجام دهید؟ در حالی که مطمئناً می‌توانید با تمرین ایمیل مارکتینگ و تکنیک‌های ورودی صرفه‌جویی زیادی کنید، اینفلوئنسر مارکتینگ نیز ابزاری عالی و بسیار ارزان برای استارت‌آپ‌ها است تا برندهایشان را رشد دهند.

ممکن است فکر کنید بازاریابی تاثیرگذار همه چیز در مورد استخدام افراد مشهور است. با این حال، این مورد نیست. در واقع، یک فرد تأثیرگذار می تواند به سادگی هر کسی باشد که تعداد زیادی فالوور و سابقه عالی در تبلیغ محصولات داشته باشد.

می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با این تأثیرگذاران استفاده کنید، و آن‌ها ممکن است این کار را در ازای دریافت محصولات رایگان یا درخواست هزینه انجام دهند. فقط به یاد داشته باشید که نتایج خود را برای بازگشت سرمایه بهتر پیگیری کنید.

هدف گذاری مجدد تبلیغات

هدف‌گیری مجدد تبلیغات می‌تواند کاربران را تشویق کند تا مشتریان شما باشند و برند شما را باور کنند.

بازاریابی مجدد به شما کمک می کند تبلیغات مرتبط را به کسانی که اخیراً از وب سایت شما بازدید کرده اند نشان دهید. چگونه؟ خب، اینجاست که کوکی های وب وارد بازی می شوند. بنابراین، زمانی که این کاربر از وب‌سایت‌های دیگر بازدید می‌کند، پلتفرم هدف‌گیری مجدد تبلیغات مربوطه را بر اساس صفحاتی که در سایت شما بازدید کرده است در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

با استفاده از تبلیغات هدفمند مجدد کارآمد، مطمئناً نرخ تبدیل خود را مشاهده خواهید کرد.

بسته بندی

در مجموع می توان گفت که بازاریابی دیجیتال ستون فقرات هر کسب و کار موفقی است. اگر می خواهید کسب و کارتان رشد کند، باید برند خود را در معرض مخاطبان بیشتری قرار دهید. علاوه بر این، دیجیتال مارکتینگ چیزی نیست جز استفاده حداکثری از آخرین فناوری ها برای دستیابی به اهداف بازاریابی.

همچنین، توجه داشته باشید که هر یک از تاکتیک های بازاریابی که در این مقاله ارائه شده است، موثر است. با این حال، همه آنها متفاوت عمل می کنند و نتایج متفاوتی ارائه می دهند. علاوه بر این، چیزی که برای یک برند مناسب است، ممکن است برای برند دیگر، حتی برای برندهای همان صنعت، خوب کار نکند.

بنابراین، بازاریابان باید انعطاف‌پذیر باشند و قبل از تصمیم‌گیری در مورد کانال‌هایی که برای بودجه و کسب‌وکارشان بهترین هستند، چند کانال مختلف را آزمایش کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟