هزینه چاپ مقاله isi

هزینه چاپ مقاله isi

روش‌ها و راه‌های چاپ مقاله چیست؟

هزینه چاپ مقاله isi برای چاپ مقاله باید روش‌ها و راه‌های آن را هم بدانید. قبل از هر چیز، لازم است تا بدانید که می‌خواهید چه نوع مقاله‌ای بنویسید یا تدوین کنید. مقالات دارای دسته‌بندی‌ها و انواع گوناگونی هستند.

برای مثال:

 • مقالات علمی‌پژوهشی؛
 • مقالات نظری؛
 • مقالات علمی-ترویجی؛
 • گزارش‌ها؛
 • نقد کتاب‌ها؛
 • و… .
هزینه چاپ مقاله isi
هزینه چاپ مقاله isi -کالج نوین

نحوه انتخاب ژورنال مناسب برای چاپ مقالات بین المللی

ناشران مختلفی برای نشر مقالات محققان وجود دارند که از معتبرترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• انتشارات الزویر Elsevier

• انتشارات ساینس دایرکت sciencedirect

• انتشارات وایلی wiley

• انتشارات تیلور اند فرانسیس

 

مجلات ISI

پایگاه اطلاعات علمی (ISI) یک سرویس انتشارات دانشگاهی است که توسط یوجین گارفیلد در سال 1956 در فیلادلفیا تاسیس شد. هدف پایگاه ISI، ارائه خدمات داده علم سنجی و کتابشناختی و تخصص آن نمایه سازی استناد و تجزیه و تحلیل میباشد؛ زمینه ای که خود گارفیلد در آن پیشگام بود. این پایگاه هزاران مجله دانشگاهی را پوشش می دهد، از جمله خدمات نمایه سازی مبتنی بر چاپ طولانی مدت خود، فهرست استناد علوم (SCI)، فهرست استنادی علوم اجتماعی (SSCI) و شاخص استنادی هنر و علوم انسانی (AHCI) میباشد، همه اینها از طریق سرویس پایگاه داده Web of Knowledge در دسترس میباشد. این پایگاه داده به یک محقق اجازه می دهد تا مشخص کند کدام مقالات بیشترین استناد را داشته اند و چه کسی آنها را ذکر کرده است. این بانک اطلاعاتی مقداری از تأثیر علمی مقالات نمایه شده در آن را ارائه می دهد و ممکن است با بیشتر دیده شدن و ارائه برچسب کیفیت، تأثیر آنها را افزایش یابد. برخی از شواهد حاکی از آن است که حضور در این پایگاه داده می تواند تعداد استنادات دریافتی توسط مقاله معینی را دو برابر کند. همچنین ISI گزارش های استنادی ژورنال سالانه را منتشر می کند که برای هر یک از ژورنال هایی که بررسی می کند یک فاکتور تأثیر برای آن قرار میدهد. دلیل این همه معروفیت این پایگاه هم کیفیت و استاندارد های علمی بالای آن است که همه افراد را به تکاپوی چاپ مقاله در مجلات خود انداخته است.

هزینه چاپ مقاله isi

برای ثبت مقاله isi علاه بر پرداخت هزینه های ویراستاری، داوری، چاپ مقاله و … باید هزینه ترجمه مقاله انگلیسی را نیز بپردازید. درواقع پس از آماده شدن فایل نهایی مقاله به فارسی، برای هزینه ثبت مقاله در isi  باید مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید.  در هر یک از این مراحل اگر تخصص و دانش کافی ندارید، باید کار ویراستاری و ترجمه مقاله را به متخصصان این حوزه بسپارید. اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید و با اصطلاحات تخصصی رشته خود آشنایی دارید، می توانید مقاله خود را ترجمه کنید. پس از ترجمه مقاله باید یک مترجم نیتیو مقاله را از لحاظ رعایت اصول و قوائد دستوری، ساختار زبان و نگارشی نیز بررسی کند. هزینه مترجم نیتیو را نیز باید در جمع هزینه ثبت مقاله isi به حساب بیاورید.

انوع مجلات براساس هزینه ثبت و چاپ مقاله isi

هزینه ثبت مقاله در isi با توجه به نوع ژورنال ها فرق دارد و مجلات isi را بر حسب هزینه ثبت مقاله می توان به دو دسته تقسیم کرد:

مجلات open access

مجلات اپن اکسس مقالات را در دسترس عموم قرار می دهند و پژوهشگران و محققان می توانند به صورت رایگان از مقالات اپن اکسس بهره ببرند. درواقع هزینه ثبت مقاله در مجلات اپن اکسس را نویسنده پرداخت می کند. با وجود پرداخت هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات isi توسط نویسنده و قرارگیری در اختیار همه افراد، عده ای معتقدند این نوع مجلات معتبر نیستند. اما باید بدانید که این مقالات بازدید بالایی دارند و به تبع ارجاعات بالایی نیز دارند. جالب است بدانید که مجلات اپن اکسس برای پرداخت هزینه های خود از نهادهای دولتی و خصوصی کمک می گیرد و هدف خود را کمک به انتشار علم بیان می کند.

مجلات close access

مجلات کلوز اکسس دسترسی رایکان برای همه خوانندگان ندارند و برای دریافت مقالهisi کلوز اکسس باید هزینه ای بپردازید. درواقع این نوع مجلات هزینه ثبت مقاله در isi را از نویسنده دریافت نمی کنند ولی درآمد آن ها از دریافت هزینه از پژوهشگرانی است که قصد مطالعه این مقاله را دارند. برخی از مجلات کلوز اکسس نیز وجود دارند که علاوه بر دریافت هزینه از نویسنده، از خواننده نیز هزینه دریافت می کنند.

فرایند اکسپت و پذیرش مقالات

بعد از اینکه مقالات‌تان وارد مرحله داوری شد، باید منتظر چند واکنش از سوی سردبیر و داوران مجله باشید.

اول اینکه احتمال دارد، مقاله‌تان رد شود. چنین چیزی قطعا خوشایند نیست. اما اگر سریع جواب ردشدن را دریافت کنید، امکان اینکه روی مجله‌ دیگری سرمایه‌گذاری کنید، بالا می‌رود.

واکنش دومی که ممکن است نسبت به مقاله ارسالی‌تان از سوی مجلات ببینید، پذیرش سریع و فوری است. این خیلی خوشایند خواهد بود. مورد بعدی، زمانی است که مجله از شما درخواست می‌کند تا اصلاحاتی روی متن مقاله‌تان پیاده کنید.

امکان دارد که از شما بخواهند به پرسش‌هایی درباره برخی مفاهیم و مراحل کارتان جواب بدهید. در این صورت باید تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا داوران را به‌خوبی توجیه کنید و اشکالات و اصلاحاتی که به کار وارد کرده‌اند، به‌درستی رفع نمایید.

تغییرات و اصلاحیه‌های لازم به دو شکل کلان و موسوم به میجر ریوایز (major revise) یا  ماینر ریوایز (minor revise) یعنی اصلاحات نه چندان جدی و ساده به نویسنده مقالات ارائه می‌شوند.

بسته به اینکه مقاله‌تان در چه دسته‌ای قرار داشته باشد، باید ویرایش‌های لازم را اعمال کنید و کار را برای بررسی مجدد به مجله بازگردانید. در این مرحله، امکان دارد که داوران از پاسخ‌های‌تان راضی نشوند و مقاله را نپذیرند، یا درخواست اعمال تغییرات و اصلاحات بیشتری کنند، حالت دیگری این است که راضی شوند و کار را بپذیرند. نتیجه این فرایند می‌تواند ختم به پذیرش نهایی و انتشار مقاله‌تان شود.

سایر خدمات کالج نوین

 • چاپ کتاب در تیراژ دلخواه، با دریافت تمام مجوزات، به صورت سریع
 • تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن در تیراژ دلخواه، با دریافت تمام مجوزات، به صورت سریع
 • استخراج مقاله از پایان نامه فارسی و غیر فارسی بصورت تخصصی در 4 روز کاری
 • ترجمه تخصصی انواع متون علمی بهمراه گارانتی 72 ساعته
 • معرفی، ترجمه و چاپ کتاب های جدید النشر خارجی
 • ارائه گزارش میزان پلاجیاریسم مقالات علمی و پایین آوردن درصد مشابهت آن تا زیر 10 درصد
 • ویرایش گرامری و ادبی مقالات فارسی و انگلیسی
شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟