از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ

از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ

از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، روزهایی که بیلبوردها و تبلیغات روزنامه ها موثرترین ابزار برای تبلیغ برند و محصولات شما بودند، گذشته است. دیجیتال مارکتینگ یک ضرورت برای همه مشاغل است و انتخاب استراتژی های مناسب کلید موفقیت شما خواهد بود.

با این حال، در مورد بازاریابی دیجیتال، گزینه‌های زیادی وجود دارد، و تلاش برای کشف اینکه از کجا شروع کنید، می‌تواند استرس‌زا باشد.

در این پست، ما قصد داریم به نحوه ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ از ابتدا بپردازیم که جامع باشد و به شما در دستیابی به اهداف خاص مورد نظرتان کمک کند.

از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ
از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ از ابتدا تا انتها ایجاد کنیم؟

1. آنچه را که می خواهید انجام دهید مشخص کنید

می‌خواهید کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ شما چه دستاوردی داشته باشند؟ آیا می خواهید نام تجاری را به رسمیت بشناسید؟ تولید سرنخ؟ فروش بیشتری دریافت کنید، یا مشترکین ایمیل؟

این روش دیگری است که بازاریابی یک مقایسه متقاطع دوستیابی آنلاین دارد. اگر به یک سری قرارهای کور می روید بدون اینکه بدانید به دنبال چه چیزی هستید، ممکن است با اولین فردی که می توانید تحمل کنید کنار بیایید. اگر فهرستی واقعی از ویژگی‌هایی که در یک فرد می‌خواهید داشته باشید، احتمال اینکه مطابقت خود را پیدا کنید بسیار بیشتر است.

اهداف شما مهم هستند و برای رسیدن به هر یک باید گام های خاصی بردارید. ما کمی بیشتر به این موضوع نگاه خواهیم کرد.

2. قیف فروش دیجیتال را درک کنید- از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ

قیف فروش دیجیتال یک مفهوم بازاریابی مهم است که قبل از توسعه استراتژی خود باید آن را درک کنید. این از چندین مرحله مختلف تشکیل شده است که خریداران برای رسیدن به نقطه خرید و/یا تبدیل شدن به مشتریان طولانی مدت از آن ها عبور می کنند.

بسته به اینکه از چه کسی می‌پرسید، مراحل ممکن است از نظر تعداد و نام دقیق متفاوت باشند، اما به طور کلی شامل موارد زیر می‌شوند:

. کشف. مردم برای اولین بار در مورد برند یا محصول شما می شنوند.
. تحقیق / بررسی. برخی از نام های تجاری شناخته شده است، و کاربر مایل است محصولات یا خدمات شما را برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی کند. آنها همچنین ممکن است در این مرحله درباره رقبای شما تحقیق کنند.
. خرید. کاربران مایلند در این مرحله مشتری شوند و از شما خرید کنند.
. وفاداری. مشتریان مکرر ممکن است به برند یا محصول شما وفادار شوند و در نهایت ممکن است مدافع برند شما شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  فروش دیجیتال و فروش اجتماعی ، 9 عنصر مهم

کاربرانی که در مرحله کشف هستند، قرار نیست به همان روشی که شخصی در مرحله وفاداری است به یک تبلیغ پاسخ دهند. آن‌ها به روش‌های مختلف و در پلتفرم‌های مختلف با برند شما تعامل خواهند داشت، و استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید طوری تنظیم شود که آن را در ذهن داشته باشید.

از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ
از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3. Personas خریدار ایجاد کنید

قدم بعدی که برای ایجاد استراتژی خود باید بردارید این است که درک کاملی از اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه چیزی به آنها انگیزه می دهد به دست آورید. این امر ضروری خواهد بود، زیرا به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که در کدام پلتفرم‌های بازاریابی می‌توانید آنها را پیدا کنید، چگونه با آن تعامل دارند و می‌خواهند از شما چه چیزی ببینند.

پرسونای خریدار باید مشخص باشد. شما نمی خواهید فقط به عنوان یک شخصیت بگویید “مادرهای جوان” و با آن تمام شوید. شما می خواهید «سوپرمامان مری، 25-29 ساله با حداقل یک بچه زیر پنج سال داشته باشید که در یک خانه طبقه متوسط بودجه کمی دارد. او سعی می کند مادر و همسر خوبی باشد، اما از کار رضایت شخصی پیدا می کند. او سعی می کند یک سبک زندگی ارگانیک داشته باشد. اما آیا مک دونالد در شب های شلوغ هفته می دود؟ این به شما چیزهای بیشتری در مورد مخاطبانتان، نقاط دردناک آنها و کارهایی که می توانید برای آنها انجام دهید می گوید.

4. محل یافتن کاربران را در تمام مراحل قیف تعیین کنید

شما درک خوبی از مخاطبان خود دارید، بنابراین اکنون می خواهید بدانید که چگونه و کجا با آنها ارتباط برقرار کنید. مجدداً به تجزیه و تحلیل خود در این مورد مراجعه کنید و آنها را با شخصیت های خریدار خود ارجاع دهید.

فرض کنید شما یک شرکت تماس با بازسازی خانه را اداره می کنید. شما همه کارها را انجام می دهید، از تعمیر کف های آسیب دیده از آب گرفته تا دادن آشپزخانه رویاهای مردم. این احتمال وجود دارد که مخاطبان بسیار متنوعی در تمام مراحل قیف داشته باشید که به دنبال یافتن شما هستند.

در اینجا چند نمونه از چگونگی آنها وجود دارد:

. شخصی که زمان زیادی را صرف برنامه ریزی برای بازسازی حمام گران قیمت می کند، ممکن است با جستجوی عباراتی مانند “ایده های طراحی حمام” یا جستجو در Pinterest شما را کشف کند. اگر آنها پست وبلاگ شما را حاوی تصاویری از بازسازی هایی که انجام داده اید پیدا کنند، می توانند شما را کشف کنند و به دنبال استخدام شما باشند.
. شخصی که خانه اش به دلیل نشتی لوله آب گرفتگی شده است، در حال حاضر به دنبال شخصی خواهد بود که کفپوش را قبل از اینکه قالب وارد شود تعمیر کند. بهترین شرط شما این است که از طریق Google Ads با آنها ارتباط برقرار کنید، زیرا آنها به دنبال آن خواهند بود. آن خدمات و شما می خواهید رقابتی باشید.
. برخی از مشتریان نسبت به وان فرسوده احساس خوبی دارند اما پولی برای تعمیر آن ندارند. شما یک کمپین تبلیغاتی فیس بوک را اجرا می کنید که نشان می دهد کاشی ها یا وان های لعاب کاری مقرون به صرفه و با کیفیت بالا می تواند باشد و تقاضایی برای شخصی ایجاد می کند که ظاهر دیگری ندارد.
. یکی از مشتریان قبلی از کاری که شما در نصب نورپردازی توکار در خانه آنها انجام دادید هیجان زده شده است. شما از طریق ایمیل پیگیری می کنید تا به آنها اطلاع دهید که در حال ارائه خدمات ویژه ای در زمینه ارتقاء امنیت خانه هستید و آنها با آنها تماس می گیرند.

این مقاله را مطالعه کنید  یک کمپین دیجیتال مارکتینگ

همه کانال‌های بازاریابی پولی و ارگانیک را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که کدام یک از مخاطبان شما از آن‌ها استفاده می‌کنند و در چه مرحله‌ای از قیف هستند. این به شما کمک می‌کند کانال‌های بازاریابی را که باید در آن حضور داشته باشید و چه کسی را هدف قرار دهید، تعیین کنید. در هر بخش از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما.

5. دستورالعمل های خاصی را برای رسیدن به اهداف خود اجرا کنید

شما آمیخته بازاریابی خود را انتخاب کرده اید و می دانید که انتظار دارید مخاطبانتان چه واکنشی نشان دهند. هنگامی که این کار را انجام دادید، زمان آن رسیده است که همه چیز را به هم متصل کنید و تاکتیک های خاصی را ایجاد کنید که به شما کمک می کند به آن اهداف نهایی برسید.

تعدادی از این تاکتیک ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. قرار دادن ویجت‌های تولید سرنخ یا آهن‌رباهای سرب در کناره‌های همه پست‌های وبلاگ، همراه با یک CTA در انتهای پست‌ها برای برقراری ارتباط.
. به اشتراک گذاری محتوای اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی به منظور ایجاد رابطه و افزایش دید و شناخت برند.
. توصیه‌های تشویقی با افزونه‌های ایمیلی که می‌توانید سپس در سایت خود قرار دهید، یا از کاربران درخواست کنید نظرات خود را در مورد کسب و کار Google ارسال کنند تا نمرات SEO محلی شما را بهبود بخشند.

باز هم، ویژگی در اینجا کلیدی است. مراحل بسیار خاصی را که قرار است برای رسیدن به اهداف خود بردارید، ترسیم کنید. فراتر از “نوشتن پست های وبلاگ برای جذب سرنخ” بروید و آن CTA ها و پیوندها را به یک آهنربای اصلی یا یک وبینار اضافه کنید تا زمانی که شروع به دریافت نتایج کنید.

از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ
از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6. ترکیب اتوماسیون و شخصی سازی- از ابتدا تا انتها استراتژی دیجیتال مارکتینگ

همانطور که کمپین‌های خود را راه‌اندازی می‌کنید، می‌خواهید راه‌هایی بیابید تا کمپین‌های خود را تا حد امکان تأثیرگذار و مؤثر کنید.

دو راه خوب برای انجام این کار وجود دارد: شخصی سازی بیشتر و اتوماسیون بیشتر. و در بسیاری از موارد، این دو می توانند همپوشانی داشته باشند.

گاهی اوقات، شخصی‌ترین و مرتبط‌ترین پیام‌های بازاریابی که مخاطب شما دریافت می‌کند، در نتیجه اقدامات خاص آنها ارائه می‌شود. این شامل تبلیغاتی می‌شود که از هدف‌گیری مجدد برای نشان دادن محصولاتی به کاربران استفاده می‌کنند که در سایت شما مشاهده کرده‌اند، یا ایجاد پاسخ‌دهی خودکار ایمیلی که به مشتریان محصولات مشابه آنچه در گذشته دیده‌اند نشان می‌دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بر مشتریان بالقوه

از تقسیم‌بندی مخاطب، شخصی‌سازی و اتوماسیون تا جایی که ممکن است برای نوشتن کپی متمرکز برای گروه‌های خاصی از افراد و رابطه دقیق آن‌ها با کسب‌وکارتان استفاده کنید. آنها پیام را در زمان ایده آل می بینند و در آن لحظه بسیار با نیازهای آنها مرتبط است. این استراتژی شما را یک قدم جلوتر می برد.

7. به دنبال حفره هایی در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود باشید

من با عشق به این مرحله نهایی به عنوان “عیب یابی” قیف شما اشاره می کنم. استراتژی بازاریابی دیجیتال شما در حال اجراست. هم در روزهای اولیه و هم به صورت بلندمدت، باید به دقت ارزیابی کنید که استراتژی شما چگونه کار می کند. از آنجایی که اغلب عناصر، پلتفرم‌ها و کمپین‌های متعددی درگیر هستند، این می‌تواند مشکل باشد.

Google Analytics همراه با تجزیه و تحلیل بومی شبکه‌ها و کانال‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید کمک بزرگی است. شما می‌خواهید ارزیابی کنید که چگونه مشتریان و سرنخ‌ها با کمپین‌های شما تعامل دارند و چگونه این امر به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود برسید. مهم نیست که پست وبلاگ شما در دو روز 5000 بار به اشتراک گذاشته شده باشد، اگر حتی یک سرنخ یا فروش به دست نیاوردید، و این تمام نکته بود.

اهدافی را در Google Analytics تنظیم کنید و نقشه‌های رفتاری را بررسی کنید تا به دنبال نقاط ریزش در قیف سایت خود باشید. تقریباً با هر پلتفرمی می توانید همین کار را انجام دهید. آیا روی یک تبلیغ PPC کلیک های زیادی دریافت می کنید اما هیچ تبدیلی دریافت نمی کنید یا روی یک ایمیل بدون کلیک باز می شود؟ ببین چرا مکانی را پیدا کنید که کاربران از آنجا خارج می‌شوند و به دنبال سرنخ‌هایی باشید که می‌تواند دلیل آن باشد. چند تست بزنید و ببینید چه چیزی می توانید یاد بگیرید.

نتیجه

در حالی که ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد که فقط یکبار شیرجه بزنید و روی پلتفرم های متعددی شروع کنید، اما به خودتان بگویید که بعداً جزئیات را متوجه خواهید شد، در واقع فقط به پای خود شلیک می کنید. اجرای هر نوع کمپین بازاریابی (حتی فقط بهینه سازی برای موتورهای جستجو) بدون در نظر گرفتن اهداف خاص مانند راه رفتن در پاریس بدون GPS نیست – بیشتر شبیه سوار شدن به یک قایق بادبانی بدون نقشه است که احتمالاً در آن شناور گیر می کنید. جایی در دریا

بدون استراتژی دیجیتال مارکتینگ، نتایجی را نخواهید دید زیرا محتوای مناسبی برای به دست آوردن نتایج ندارید. و به من اعتماد کنید، با این همه زمان و پولی که سرمایه گذاری کرده اید، این آخرین چیزی است که می خواهید.

هنوز برای اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود به کمک بیشتری نیاز دارید؟ با ما تماس بگیرید و ببینید چگونه می توانیم به شما کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟