آینده استراتژی دیجیتال مارکتینگ

آینده استراتژی دیجیتال مارکتینگ

آینده استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، تسریع روندهای دیجیتال مارکتینگ و همچنین فناوری ها باعث شده بسیاری از برندها استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را دوباره ارزیابی کنند. بازاریابان دیجیتال یاد می گیرند که باید در برنامه ریزی خود فعال باشند، مگر اینکه رویدادهای پیش بینی نشده کمپین های آنها را تغییر دهد. یکی از کاتالیزورهای واضح برای این امر – بدون شک – همه‌گیری COVID-19 بود.

این بیماری همه گیر منجر به دو سال تحول دیجیتال در دو ماه اول شد. این باعث رشد 10 ساله تجارت الکترونیک در سه ماه اول شد. با این حال یک چیز ثابت این بود که رفتارهای مصرف کننده مجبور به تغییر شدند.

جدای از همه‌گیری، برندها در چند سال گذشته با دو چالش دیگر روبرو بودند: از دست دادن کوکی‌های شخص ثالث و همچنین ظهور مقررات حفظ حریم خصوصی داده‌ها. نتیجه؟ گوگل، اپل و سایر برندهای بزرگ تغییراتی را در سیستم‌های ردیابی خود اعلام کردند، بنابراین راه را برای بقیه صنعت هموار کردند.

این رویدادهای مرتبط، بازاریابان دیجیتال را وادار کرد تا در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خود تجدید نظر کنند و راه‌های جدیدی برای دستیابی به مشتریان در این آینده دیجیتالی متمرکز بر حریم خصوصی و همه‌گیر آگاه بیابند. با این حال، بازاریابان عاقلانه هستند که به جای انتظار برای اختلال بزرگ جدید، کمپین های خود را برای آینده قابل پیش بینی تطبیق دهند.

آینده استراتژی دیجیتال مارکتینگ
آینده استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را در آینده اثبات کنیم؟

از هوش مصنوعی برای تقویت بازاریابی خود استفاده کنید
هوش مصنوعی (AI) مطالعه ایجاد سیستم‌هایی است که می‌توانند تصمیم‌گیری هوشمندانه داشته باشند و همچنین فناوری «پتویی» است که تحت آن قابلیت‌های دیگری مانند یادگیری عمیق، یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی، تشخیص الگو/تصویر، پردازش زبان طبیعی، ربات‌ها وجود دارد. ، سیستم های خودمختار، و همچنین بیشتر زنده.

این مقاله را مطالعه کنید  ایده برای ویدیوهای رسانه های اجتماعی ، 9 ایده

بازاریابی هوش مصنوعی پل بین بازاریابی و داده است. این به برندها اجازه می‌دهد تا از فناوری و الگوریتم‌ها برای درک و پیش‌بینی رفتارهای مشتریان برای ارائه تجربیات بهتر، شخصی‌تر و مهم‌تر استفاده کنند که منجر به افزایش وفاداری در طول زمان می‌شود.

هوش مصنوعی می تواند به ارائه یک سفر بازاریابی شخصی کمک کند. از طریق پیامک، اعلان‌های فشار، بازاریابی ایمیلی و همچنین توصیه‌های محتوا، هوش مصنوعی می‌تواند پیشنهاداتی را ارائه دهد که مطابق با علایق مشتری باشد. این شخصی‌سازی را از طریق اجرای تست A/B خودکار در مقیاس انبوه به منظور تعیین بهترین روش انجام کارها به دست می‌آورد. این الگوریتم خود را به روز می کند تا شخصی سازی بازاریابی آینده را افزایش دهد.

در آینده شاهد افزایش پذیرش فناوری بازاریابی هوش مصنوعی و همچنین طیف وسیع تری از فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی خواهیم بود.

مخاطب خود را درک کنید
ایجاد و بازنگری یک نمایه برای مشتریان هدف شما قطعا یک جزء کلیدی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را تشکیل می دهد، اما نباید به سادگی برای برنامه های دیجیتال شما تکرار شود. در حالی که ممکن است عناصر زیادی از شباهت به مخاطبان وجود داشته باشد که شما آنها را به فضای کاری فیزیکی خود جذب می کنید، مخاطبان آنلاین شما به احتمال زیاد انتظارات و الزامات متفاوتی دارند.

وقتی نوبت به تجارت الکترونیک می‌رسد، بسیاری از سازمان‌ها خود را برای مشتریان کاملاً جدیدی که از محدودیت‌های جغرافیایی، زمانی و همچنین دسترسی آزاد هستند، جذاب می‌بینند. بنابراین، شرکت‌ها باید اطلاعات دقیقی درباره مشتریان آنلاین فعلی و جدید خود جمع‌آوری کنند، علاوه بر آن بازارهای بالقوه‌ای را که در آینده می‌توان از آنها بهره‌برداری کرد، کاوش کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ چگونه کار می کند؟

رویکردی به منبع داده
برای یک روش مستقیم‌تر منبع‌یابی داده‌ها، رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد نظرسنجی و همچنین تشویق بازخورد مشتریان موجود و بالقوه ایده‌آل هستند. پیوندهایی به پرسشنامه ها را در وبلاگ یا خبرنامه های الکترونیکی خود بگنجانید و همچنین مشوق هایی مانند جوایز یا جوایز را ارائه دهید. علاوه بر این، می توانید تجزیه و تحلیل های ارزشمندی را در مورد بازدیدکنندگان وب سایت خود جمع آوری کنید تا به پروفایل مخاطبان خود اطلاع دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + نه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟