اهمیت یک وب سایت سازگار با موبایل

اهمیت یک وب سایت سازگار با موبایل

اهمیت یک وب سایت سازگار با موبایل ، اگر صاحب کسب‌ و کار هستید یا یک سازمان را اداره می‌کنید، به احتمال زیاد نوعی حضور آنلاین مانند یک وب سایت دارید. این می توانست چند سال پیش ایجاد شود، در حالی که دنیای موبایل واقعاً چیزی نبود.

وب دوستانه موبایل چیست؟- اهمیت یک وب سایت سازگار با موبایل

به عبارت ساده، یک وب‌سایت سازگار با موبایل، وب‌سایتی است که برای استفاده در وب تلفن همراه بهینه شده است، این وب‌سایت بدون توجه به اندازه صفحه‌ای که استفاده می‌کنید به‌درستی به نظر می‌رسد و کار می‌کند.

طراحی وب سایت ریسپانسیو
یکی از انتخاب ها در سایت های موبایل فرندلی طراحی وب واکنش گرا است و این کاری است که ما در CREATIVA انجام می دهیم. طراحی ریسپانسیو به این معنی است که محتوای سایت شما با اندازه صفحه با استفاده از چیدمان های روان سازگار است. نیازی نیست محتوا یا ویژگی‌ها را قربانی کنید تا آن را در دستگاه‌های کوچک تعمیر کنید یا یک وب‌سایت جداگانه ایجاد کنید که موبایل است. یک وب سایت واکنش گرا نوع دستگاه را تشخیص می دهد و بدون توجه به اندازه صفحه نمایش آنها، تجربه بهتری را برای بازدیدکنندگان شما ایجاد می کند. این بدان معنی است که هیچ زوم، نیشگون گرفتن یا اسکرول جانبی وجود ندارد. اگر به بازدیدکنندگان خود تجربه کاربری خوبی بدهید، آنها در سایت شما خواهند ماند و این منجر به تعامل، اقدامات یا فروش بیشتر می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  8 وب سایت طراحی برای وب سایت
اهمیت یک وب سایت سازگار با موبایل
اهمیت یک وب سایت سازگار با موبایل – کالج نوین

چرا به یک وب سایت سازگار با موبایل نیاز دارید؟

دستگاه های تلفن همراه امروزه بسیار مقرون به صرفه هستند و مرور تلفن همراه هر روز محبوب تر می شود. اگر برای این کاربران در دسترس نباشید، می توانید فرصت های زیادی را برای کسب و کار خود از دست بدهید. دلایل زیادی وجود دارد که شما باید به‌روزرسانی وب‌سایت خود را برای موبایل‌پسند بودن در نظر بگیرید، اما مرتبط‌ترین آنها عبارتند از:

سئو – رتبه خود را در گوگل بهبود بخشید
از آوریل 2015، گوگل اعلام کرد که الگوریتم‌های خود را به گونه‌ای تغییر داده است که وب‌سایت‌های سازگار با موبایل را در رتبه‌بندی ارگانیک خود ترجیح دهند، این بدان معناست که آنها وب‌سایت‌هایی را که سازگار با موبایل هستند رتبه بالاتری خواهند داشت. اگر سایت شما سازگار با موبایل نیست، به گوگل اجازه می دهید رتبه شما را پایین بیاورد، به این معنی که وقتی افراد خدمات شما یا کلمات کلیدی مرتبط را جستجو می کنند، فهرست شما ممکن است در صفحه دو، سه یا حتی پایین تر باشد. شما نامرئی می شوید زیرا تنها 4.8 درصد از کاربران گوگل از صفحه دوم و 1.1 درصد به صفحه سوم می روند. همانطور که چندی پیش شنیدم: “هیچ مکانی بهتر از صفحه سوم گوگل برای پنهان کردن چیزی وجود ندارد”. در اینجا می‌توانید درباره ارزش نتایج ارگانیک صفحه اول بیشتر بخوانید.
تجربه کاربری بهتر
با یک وب‌سایت سازگار با موبایل، تجربه بهتری از موبایل را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می‌کنید. همانطور که در بالا ذکر کردیم، تعداد زیادی از مردم با استفاده از دستگاه های کوچک مانند تلفن های هوشمند یا تبلت ها در حال مرور وب هستند و این امر هر روز افزایش می یابد. اگر آنها از سایت شما بازدید می کنند و نیاز دارند صفحه را در سراسر صفحه اسکرول کنند، نیشگون بگیرند یا بلغزند، یا سعی کنند منوی شما را با یک انگشت کار کند، ناامید می شوند، آنها را ترک می کنند و به دنبال وب سایت دیگری می گردند. که همان اطلاعات را ارائه می دهند اما به روشی ساده تر. بازدیدکنندگان شما وقت خود را صرف تلاش برای کشف نحوه عملکرد وب سایت شما در یک صفحه نمایش کوچک نمی کنند، این باید آسان و شهودی، سریع و واضح باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  اصول کلیدی طراحی سایت خوب

اگر وب سایت شما موبایل فرندلی نباشد چه باید کرد؟

با استفاده از تست سازگاری با موبایل گوگل دریابید که آیا سایت شما برای موبایل مناسب است یا خیر. اگر سایت شما در این تست مردود شد، با طراح یا توسعه دهنده وب سایت خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که چگونه می توان آن را ارتقا داد. بسته به اینکه وب سایت شما چگونه ساخته شده است یا از چه نرم افزاری استفاده می کند، ممکن است گزینه های زیادی وجود داشته باشد، ممکن است لازم باشد بسته به نیاز خود تنظیماتی را در وب سایت فعلی خود انجام دهید یا کل سایت را برای ترکیب فناوری ها یا نرم افزارهای جدید بازسازی کنید.

نتیجه

نداشتن وب‌سایت سازگار با موبایل دیگر گزینه‌ای برای کسب‌وکارها نیست، و در کالج نوین قویاً شما را تشویق می‌کنیم که سایت خود را آزمایش کنید و به‌روزرسانی‌های لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید کسب‌وکارتان در دنیای دیجیتال از دست نمی‌رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟