اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟

اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟

اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟ ، وب سایت شما باید با در نظر گرفتن مخاطبان طراحی شود و باید اطمینان حاصل کند که تجربه کاربر را بهبود می بخشد.
وب سایت شما یکی از مهمترین جنبه های حضور آنلاین برند شما است و مهم است که آن را درست طراحی کنید. وب سایت شما همچنین مکانی است که در آن سرنخ های پایین قیف خود را برای دریافت تبدیل پرورش می دهید. بنابراین، شما نمی توانید هر گونه خرابی وب سایتی را که ممکن است باعث شود مشتریان بالقوه شما از وب سایت شما خارج شوند، تحمل کنید.

وب سایت شما باید با در نظر گرفتن مخاطبان طراحی شود و باید اطمینان حاصل کند که تجربه کاربری خوبی را ارائه می دهد. یک طراحی وب سایت خوب مزایای بسیار دیگری هم برای کسب و کار و هم برای مخاطبان شما دارد.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چرا طراحی سایت خوب از دیدگاه مخاطبان شما مهم است.

اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟
اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟ – کالج نوین

اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟

تصویر نام تجاری
وب سایت شما بازتابی از برند شما و هر چیزی است که نشان می دهد. معمولاً یکی از اولین چیزهایی است که مردم برای شناختن یک برند به آن نگاه می کنند و بنابراین به شکل گیری اولین برداشت کمک می کند.

عناصر طراحی وب سایت شما، مانند رنگ ها، فونت ها، تصاویر و غیره همه هویت برند شما را تشکیل می دهند. بنابراین، باید آن عناصر را با دقت انتخاب کنید و آنها را در وب سایت خود ثابت نگه دارید.

رنگ
اگر قبلاً چند رنگ برند دارید که با لوگو و سایر عناصر هویت برند شما همخوانی دارد، باید از آنها در وب سایت خود نیز استفاده کنید. با این حال، اگر از ابتدا شروع می کنید، می توانید از این مطالعه برای درک تداعی رنگ استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت طراحی سایت حرفه ای چیست؟

به عنوان مثال، اگر می خواهید برند خود را با اعتماد مرتبط کنید، باید از رنگ آبی استفاده کنید. و اگر می‌خواهید مصرف‌کنندگان فکر کنند که برند شما محصولات باکیفیت تولید می‌کند، رنگ سیاه می‌تواند به شما در شکل‌دهی این تصویر کمک کند. به همین ترتیب، بسته به اینکه چه تداعی هایی با نام تجاری می خواهید ایجاد کنید، می توانید رنگ های برند خود را انتخاب کنید.

سپس می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که احساسات یا افکار خاصی را در افراد برانگیزد. به عنوان مثال، رنگ آبی بیشترین ارتباط را با اعتماد دارد و رنگ مشکی با کیفیت.

چیدمان
به عنوان یک قانون کلی، چیدمان خود را ساده، تمیز و به گونه ای طراحی کنید که توجه را به مهم ترین قسمت ها جلب کند.

همچنین، تعداد گزینه های منو یا عناصر موجود در یک منوی کشویی باید بر اساس ترجیحات مخاطبان شما تعیین شود. می‌توانید با چند طرح‌بندی مختلف آزمایش کنید و آزمایش تقسیم‌بندی را انجام دهید تا بفهمید چه چیزی برای مخاطبان شما بهتر است.

فونت و تایپوگرافی
قانون کلی برای انتخاب فونت این است که باید به راحتی قابل خواندن باشد و روی رنگ پس زمینه ای که انتخاب کرده اید به وضوح قابل مشاهده باشد.

با این حال، انتخاب واقعی باید به مخاطبان شما بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، افراد جوان اغلب فونت های سرگرم کننده و شیک تر را ترجیح می دهند. افراد مسن تر ممکن است موارد تمیز و ساده را ترجیح دهند که خواندن آنها راحت تر باشد.

فونت شما همچنین باید نشان دهنده شخصیت برند شما باشد و اینکه آیا می خواهید حرفه ای به نظر برسید یا سرگرم کننده و جوان.

این مقاله را مطالعه کنید  3 دلیل اهمیت طراحی وب

دسترسی به وب سایت
شما باید وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که در دسترس همه باشد. این نه تنها تجربه را برای مخاطبان شما بهتر می کند، بلکه طبق قانون نیز الزامی است. این بدان معناست که وب سایت خود را طوری طراحی کنید که افراد دارای معلولیت نیز بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

با این حال گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. اکثر طراحان وب سایت و آژانس ها حتی از این موضوع آگاه نیستند، چه رسد به اینکه بتوانند یک وب سایت در دسترس طراحی کنند.

بنابراین، چه خودتان وب سایت خود را بسازید و چه از یک آژانس طراحی وب استفاده می کنید، مطمئن شوید که یک وب سایت قابل دسترسی طراحی می کنید. در حالی که این می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، می توانید از راه حل هایی مانند accessiBe نهایت استفاده را ببرید تا کل فرآیند را ساده کنید. این شرکت کدی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را نصب کنید تا وب سایت شما فوراً یک رابط قابل دسترسی را نمایش دهد.

اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟
اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟ – کالج نوین

ناوبری سایت- اهمیت طراحی وب برای مخاطبان شما چیست؟
یکی از بزرگترین مزایای طراحی وب سایت خوب برای مخاطبان این است که می تواند به آنها کمک کند تا به راحتی در سایت حرکت کنند.

هدف نهایی هر کسی که از وب سایت شما بازدید می کند این است که به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کند. و طراحی وب سایت شما باید این فرآیند را آسان تر کند و به بازدیدکنندگان کمک کند تا بدون گم شدن در وب سایت شما حرکت کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار شما

هرچه وب سایت شما کاربرپسندتر باشد، احتمال اینکه مردم با محتوای شما درگیر شوند و اقدام مورد نظر را انجام دهند بیشتر است. هدف یک طراحی وب سایت خوب باید ارائه بهترین تجربه کاربر باشد که در نهایت به تبدیل تبدیل می شود.

به عنوان مثال، Airbnb یک طراحی وب سایت بسیار ساده و در عین حال جذاب دارد که می توانید همه چیز را مستقیماً از صفحه اصلی پیدا کنید. چه بخواهید رزرو کنید یا انواع مختلف اقامتگاه ها و تجربیات ارائه شده توسط Airbnb را کشف کنید، گزینه ای را در صفحه اصلی پیدا خواهید کرد.

نتیجه

طراحی وب سایت یک موضوع مهم است و نباید آن را سهل انگاری کرد. یک وب سایت با طراحی خوب می تواند به شما کمک کند تا تأثیر خوبی بر مشتریان احتمالی خود داشته باشید. همچنین می تواند به شما کمک کند تا سرنخ های خود را پرورش دهید و تبدیل های بیشتری به دست آورید.

اما مهمتر از آن، تجربه کاربری خوبی را فراهم می کند و به بازدیدکنندگان وب سایت شما کمک می کند تا به راحتی به وب سایت شما دسترسی پیدا کرده و آن را مرور کنند.

بنابراین، اگر به دنبال طراحانی برای ایجاد وب سایت خود هستید، آنها را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها قادر به طراحی وب سایت های کاربر پسند و در دسترس هستند.

اگر قبلاً یک وب سایت دارید، همیشه می توانید یک ممیزی سایت انجام دهید و آن را بهینه سازی کنید تا تجربه کاربری بهتری ارائه دهید و دسترسی را بهبود ببخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟