اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، بر اساس گزارش SmartInsights، 67 درصد از بازاریابان در سال 2012 از کانال های دیجیتال استفاده نمی کردند. این تعداد در سال 2016 به تنها 44 درصد کاهش یافته است که بسیار قابل ستایش است. این نشان می دهد که بازاریابان به اهمیت بازاریابی دیجیتال پی برده اند و برای استفاده از پتانسیل عظیم آن گام برمی دارند.

با این حال، خبر بد این است که اکثریت این شرکت های دیجیتال بدون استراتژی به بازار می پردازند. گزارش SmartInsights نشان می دهد که تنها 35 درصد از بازاریابان دیجیتال دارای یک برنامه دیجیتال مارکتینگ هستند که در استراتژی بازاریابی کلی آنها ادغام شده است. 18 درصد دیگر دارای استراتژی های بازاریابی دیجیتال هستند، اما این استراتژی ها به طور جداگانه وجود دارند – آنها بخشی از استراتژی بازاریابی کلی نیستند. 47 درصد باقیمانده اصلاً استراتژی دیجیتال مارکتینگ ندارند.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ طرحی است که به طور خاص برای تحقق اهداف کسب و کار از طریق بازاریابی آنلاین طراحی شده است. این بازاریابی باید از طریق کانال‌های بازاریابی آنلاین مربوطه برای عملکرد بهینه اجرا شود. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که همه کانال‌های بازاریابی برای همه کسب و کارها مناسب نیستند.

این مقاله را مطالعه کنید  شش استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

چرا به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال از بسیاری جهات کمک می کند به عنوان مثال:

. یک استراتژی به شما جهت می دهد

بسیاری از شرکت‌های بدون استراتژی بازاریابی دیجیتال، فاقد اهداف استراتژیک روشن هستند. این امر تخصیص منابع کافی به فعالیت‌های بازاریابی فردی را دشوار می‌کند و حتی اندازه‌گیری از طریق تجزیه و تحلیل، اینکه آیا به اهداف خود می‌رسید یا خیر، دشوارتر می‌شود.

. این به شما امکان می دهد تا سهم بازار خود را بهتر درک کنید

مهم نیست که مدرک دیجیتال مارکتینگ داشته باشید. بدون یک استراتژی روشن، می توانید به راحتی تقاضا برای خدمات دیجیتال خود را دست کم بگیرید. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که پویایی بازار آنلاین از جمله رفتارهای مشتری، رقبا و پروفایل های مشتری را به طور کامل درک نکنید.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

. این به شما کمک می کند تا یک پیشنهاد ارزش موثر ایجاد کنید

بازار آنلاین بسیار رقابتی است. برای موفقیت، باید خود را متمایز کنید و در میان جمع بایستید. فقط یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ خوب می تواند به شما در این امر کمک کند.

. شما مشتریان خود را بهتر درک خواهید کرد

درک مشتریان دیجیتال شما به چیزی بیش از تجزیه و تحلیل نیاز دارد. شما باید از اشکال دیگر ابزار بازخورد وب سایت برای شناسایی و رفع نقاط ضعف خود استفاده کنید.

. از تکراری شدن زمان و اتلاف منابع خودداری کنید

گاهی اوقات بخش های مختلف یک بخش بازاریابی را در حال خرید ابزارهای مختلف یا استفاده از آژانس های مختلف برای انجام وظایف بازاریابی مشابه می بینید. شما می توانید با یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر، چنین تکرار پرهزینه ای را از بین ببرید.

این مقاله را مطالعه کنید  درستی کار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

. از خطرات ناشی از فروپاشی اجتناب کنید

بازاریابی که در سیلوها انجام می شود، جایی که بازاریاب دیجیتال در بخش فناوری اطلاعات حضور دارد، فاجعه ای است که در انتظار وقوع است. بازاریابی دیجیتال زمانی بیشترین بازدهی را دارد که با رسانه های سنتی و کانال های پاسخ ادغام شود.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه دیجیتال را در استراتژی بازاریابی کلی ادغام کنیم؟

Moz یک راهنمای شش مرحله ای برای کمک به ادغام بازاریابی دیجیتال در برنامه بازاریابی کلی ایجاد کرده است.

1. در مورد اینکه چگونه بازاریابی در سازمان جا می گیرد بینشی به دست آورید
2. یک بیانیه مشکل را شناسایی کنید و اهداف بازاریابی خود را تعیین کنید
3. کانال های بازاریابی مناسب برای سرمایه گذاری را شناسایی کنید
4. اهداف اصلی را برای کانال های بازاریابی مشخص شده در مرحله 4 بالا ایجاد کنید
5. یک فرآیند گردش کار یکپارچه برای فعالیت های بازاریابی ترسیم کنید
6. نتایج را تجزیه و تحلیل کنید، دوباره ارزیابی کنید و سپس منابع را در صورت لزوم گسترش دهید یا مجدداً تخصیص دهید

خلاصه

با دانستن اینکه فرآیند یکپارچه سازی چقدر می تواند پیچیده باشد، سازمان ها به طور فزاینده ای در جستجوی استعدادهای برتر برای کمک به آنها در دستیابی به اهداف دیجیتال خود هستند. این تا حدی توضیح می دهد که چرا مدرک در بازاریابی دیجیتال امروزه بسیار مهم است. همانطور که شرکت های بیشتری به اهمیت استراتژی بازاریابی دیجیتال پی می برند، تقاضا برای فارغ التحصیلان در این زمینه همچنان افزایش می یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟