اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه ، کانال های دیجیتال زیادی وجود دارد که می توانید برای تبلیغ کسب و کار خود از آنها استفاده کنید. از وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی شما گرفته تا تبلیغات پولی و بازاریابی ایمیلی، هر کانال می تواند به موفقیت آنلاین برند شما کمک کند. اما چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمام تاکتیک‌های بازاریابی شما در کنار هم برای انتقال پیام برند شما کار می‌کنند؟ راه حل یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه است.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه
اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه – کالج نوین

استراتژی بازاریابی یکپارچه چیست؟

یک استراتژی بازاریابی یکپارچه، یک استراتژی است که تمام تاکتیک های بازاریابی شما را در همه کانال ها ترکیب می کند. به جای برنامه ریزی برای هر کانال به صورت جداگانه، یک استراتژی یکپارچه به کل تصویر نگاه می کند. این به شما امکان می دهد یک تجربه برند ثابت را در هر پلت فرم ارائه دهید. بنابراین شما می توانید با مصرف کنندگان در هر جا که با برند شما تعامل دارند به روشی منسجم ارتباط برقرار کنید.

انواع بازاریابی دیجیتال یکپارچه- اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه

۱. بازاریابی یکپارچه خارجی

بازاریابی خارجی زمانی اتفاق می‌افتد که کسب‌وکار از طریق تیمی در داخل سازمان یا از طریق سازمانی خارجی، پیام خود را به مشتریانش ارائه دهد. این خدمات سرویس مدیریت ارتباط با مشتریان یا ارتباط با شرکتی تبلیغاتی برای انجام این کار را شامل می‌شوند. به طور تقریبی، همه‌ی نمونه‌های ارتباط کسب‌وکار با مشتری (b2c) نمونه‌ای از بازاریابی خارجی هستند. این ارتباطات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  • اطلاعیه های مطبوعاتی؛
  • پُست‌های شبکه‌های اجتماعی؛
  • پُست‌های وبلاگ؛
  • تبلیغات مرسوم.
این مقاله را مطالعه کنید  دوره دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار

برای اطمینان از انسجام پیام در کانال‌های مختلف تبلیغاتی، ضروری است که از استاندارد بودن تمام خروجی‌های ارتباطاتتان مطمئن شوید؛ برای این منظور می‌توانید به‌‌سادگی راهنماهای سبک فونت یا دستورالعمل‌های صدای برند کسب‌وکارتان را با کاربران به اشتراک بگذارید یا این‌که تصویرسازی تبلیغاتتان را در کمپین‌های تبلیغاتی استاندارد کنید.

۲. بازاریابی یکپارچه داخلی

بازاریابی یکپارچه داخلی به این معنی است که برند کسب‌وکاری در ارتباطات داخلی‌اش چگونه خود را به کارمندانش ارائه می‌دهد. در واقع، برای این‌که بتوانید تیم خود را تشویق کنید تا همیشه بهترین تلاش خود را در کسب‌وکار به کار بگیرند، باید اشتیاق آنان را برای شرکت در پروژه‌هایتان تقویت کنید؛ به همین دلیل، پیام‌رسانی به کارکنان به صورت منسجم و سازگار در داخل سازمان نیز به اندازه‌ی پیام‌رسانی در خارج از سازمان، برای مصرف‌کنندگان حائز اهمیت است؛ بنابراین، باید تلاش کنید تا پرسونای برندتان را در تمام ارتباطات داخلی، با همان سازگاری‌ای به نمایش بگذارید که از طریق ارتباطات خارجی ارائه می‌دهید. برای این منظور، مثلا می‌توانید همه‌ی اعضای تیم را موظف کنید تا از فونتی یکسان در ارسال ایمیل‌های شرکتتان استفاده کنند یا این‌که الگوی یکسانی را در بخش امضای ایمیل‌ها به کار ببرند.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه
اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه – کالج نوین

۳. بازاریابی یکپارچه افقی

بازاریابی یکپارچه افقی باعث برقراری ارتباطاتِ باز بین تمام تیم‌هایی می‌شود که روی پروژه‌ی بازاریابی مشترکی کار می‌کنند. از تیم‌های توسعه‌ی محصول گرفته تا تیم فروش، همه‌ی افراد سازمان در بخش بازاریابی باید چشم انداز یکسانی داشته‌باشند؛ برای انجام این کار نیز به تشکیل تیمی خلاق نیاز دارید تا پرسونای برند و راهنمای سبک برند را، که بین همه‌ی اعضای تیم توزیع خواهد شد، ایجاد کنند؛ بنابراین، هم‌کاری بینِ دپارتمانی را در تمام مراحل فرایند بازاریابی تشویق کنید تا به این ترتیب، مدیران از انسجام پیام‌ها در هر مرحله از توسعه و گسترش محصول مطمئن شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  11 دلیل دیجیتال مارکتینگ اولویت یک شرکت

۴. بازاریابی یکپارچه عمودی

بازاریابی عمودی روی هم‌سوسازی هر محصول، سرویس و استراتژی با رشد اقتصادی برند تمرکز دارد؛ به عبارت دیگر، رشد اقتصادی برند باید منعکس‌کننده‌ی خصوصیات داخلی آن باشد که از طریق پرسونای برند به هریک از اعضای تیم ارائه می‌شود؛ بر همین اساس، باید بدانید که می‌خواهید برندی ارزش‌مند باشید، به عنوان سرویسی محبوب شناخته شوید یا این‌که ارتباطات متفاوتی با مخاطبان داشته‌باشید؛ همه‌ی این‌ها به شناختی که از پرسونای برندتان دارید، وابسته است.

مزایای بازاریابی دیجیتال یکپارچه- اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه

ایجاد آگاهی از برند

یک رویکرد یکپارچه برای بازاریابی دیجیتال، دید آنلاین برند شما را بهبود می بخشد. این به نوبه خود آگاهی از برند را بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند تا به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید. هرچه مشتریان بیشتر با برند شما به صورت آنلاین مواجه شوند، بیشتر قابل تشخیص خواهید بود. و اگر پیام برند شما در تمام نقاط تماس ثابت باشد، آن پیام تقویت و تقویت خواهد شد.

اصالت و اقتدار را افزایش دهید

مصرف‌کنندگان آگاه به اینترنت می‌دانند چه زمانی برایشان بازاریابی می‌شود و ممکن است به تبلیغات مشکوک شوند. یک استراتژی یکپارچه و چند کاناله می‌تواند بازاریابی شما را کمتر شبیه به فروش و بیشتر شبیه گفتگو بین برند شما و مصرف‌کننده کند. ارتباط مداوم در همه کانال ها به شما کمک می کند تا به برند خود اعتماد کنید، اعتبار آن را افزایش دهید و پیام آن را معتبرتر کنید.

اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه
اهمیت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یکپارچه – کالج نوین

همه جا دیده شوید

در یک بازار چند کانالی که مصرف کنندگان از چندین دستگاه استفاده می کنند، مهم تر از همیشه است که برند خود را در همه جا قابل مشاهده کنید. یک مشتری بالقوه ممکن است توصیه هایی را از رسانه های اجتماعی جستجو کند، در گوگل جستجو کند، نظرات آنلاین را مقایسه کند و محتوای مارک را قبل از خرید یا پرس و جو بررسی کند. بازاریابی یکپارچه می تواند به برند شما کمک کند تا در طول این فرآیند به طور مداوم و مکرر ظاهر شود.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های کوچک

افزایش وفاداری به برند

دیده شدن در مکان های بیشتر به حفظ روابط با مشتریان فعلی و حفظ برند شما در رادار آنها کمک می کند. به نوبه خود، این می تواند وفاداری به برند را افزایش دهد زیرا مشتریان با پیام های بازاریابی مداوم شما تشویق می شوند به شرکت شما بازگردند.

بازگشت سرمایه خود را بهبود بخشید

بازاریابی در چندین کانال می تواند مقرون به صرفه تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. ایجاد یک استراتژی یکپارچه به شما این امکان را می‌دهد که دارایی‌ها را در کانال‌ها به اشتراک گذاشته و مجدداً هدف‌گذاری کنید و در وقت و هزینه‌تان صرفه‌جویی کنید. برای مثال، گرافیک‌هایی که برای کمپین رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌شوند، می‌توانند در ایمیل‌های بازاریابی شما یا در صفحه فرود وب‌سایت نیز استفاده شوند. علاوه بر کاهش هزینه های بازاریابی شما، این امر ثبات بسیار مهم را نیز ایجاد می کند و پیام برند شما فوراً در هر کانال قابل تشخیص است.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه همچنین می‌تواند با نمایان‌تر کردن برند شما و ایجاد اعتماد مصرف‌کننده، بازگشت سرمایه شما را بهبود بخشد، که می‌تواند منجر به افزایش نرخ تبدیل شود. بنابراین سرمایه‌گذاری در کانال‌های متعدد ممکن است در ابتدا هزینه بیشتری داشته باشد، اما می‌تواند نتایج سودآورتری برای کسب‌وکار شما داشته باشد.

Unity Online می تواند یک استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه، متناسب با برند شما و اهداف آن ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانیم از کسب و کار شما برای موفقیت آنلاین حمایت کنیم، با تیم متخصص ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 19 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟